Streda, 2. december 2020
Oblačno  -5 °C
Mimoriadne správy

Na ruskom ropnom tankeri v Azovskom mori došlo k výbuchu, traja ľudia sú nezvestní

 Webnoviny  25. október 2020  56
Na ruskom ropnom tankeri v Azovskom mori došlo k výbuchu, traja ľudia sú nezvestní

25.10.2020 (Webnoviny.sk) - Na ruskom ropnom tankeri v Azovskom mori došlo v sobotu k explózii. Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie informovalo, že výbuch nastal, keď sa tanker Generál Azi Aslanov plavil z prístavu na Kaukaze do Rostova nad Donom.

Podľa ruských úradov bolo desať z trinástich členov posádky zachránených a pátra sa po troch nezvestných. Predpokladá sa, že pri výbuchu spadli z paluby.

Predstavitelia ruského námorníctva uviedli, že tanker bol bez nákladu a explóziu pravdepodobne spôsobili horľavé výpary, ktoré na lodi zostali z predošlého nákladu. Podľa predbežných zistení úradov nedošlo k úniku paliva z lode.Viac k témam: ropný tanker, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Na ruskom ropnom tankeri v Azovskom mori došlo k výbuchu, traja ľudia sú nezvestní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.