Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Polícia reaguje na Kotlebu bez rúška v RTVS. Bude v tomto prípade konať?

 Webnoviny  28. september 2020  45
Polícia reaguje na Kotlebu bez rúška v RTVS. Bude v tomto prípade konať?

28.9.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia nie je oprávnená riešiť porušenie interných predpisov pri nakrúcaní audiovizuálneho diela. Uvádza sa to v stanovisku prezidenta Policajného zboru SR Petra Kovaříka, ktoré zverejnila Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti.

Reaguje tak na sťažnosti na vystúpenie predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 bez rúška.

„Výnimky pri nosení rúšok stanovuje Úrad verejného zdravotníctva SR,“ uvádza Kovařík v stanovisku s tým, že ak existujú pochybnosti o protiprávnosti konania účinkujúceho, tieto bude riešiť príslušný správny orgán. „Nepovažujem ani za vhodné zasahovať do politického dialógu,“ dodal policajný prezident.

Viac k témam: rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia reaguje na Kotlebu bez rúška v RTVS. Bude v tomto prípade konať? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.