Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  10,5 °C
Mimoriadne správy

Každá z koaličných strán môže na generálneho prokurátora navrhnúť vlastného kandidáta

 Webnoviny  27. september 2020  41
Každá z koaličných strán môže na generálneho prokurátora navrhnúť vlastného kandidáta

27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Každá koaličná strana sa môže rozhodnúť v prospech svojho vlastného kandidáta na generálneho prokurátora. V nedeľňajšej diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza to povedal predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

„Môže sa stať, že sa dohodneme aj na jednom spoločnom kandidátovi. Zatiaľ však máme v tomto voľnú ruku," priblížil Kollár.

Podľa ďalšieho podpredsedu parlamentu a lídra strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho je potrebné počkať si na definitívny zoznam kandidátov. Strana Hlas-SD však podľa jeho slov nebude predkladať vlastného kandidáta. Zároveň by bol rád, ak by víťazný kandidát získal hlasy koalície aj opozície.

Viac k témam: Michal Kovačič, Národná rada SR, voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk - Každá z koaličných strán môže na generálneho prokurátora navrhnúť vlastného kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.