Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  10,5 °C
Mimoriadne správy

Aktivity, ktoré môžete robiť so svojimi deťmi

 Seocentrum  21. jún 2020  262
Aktivity, ktoré môžete robiť so svojimi deťmi

Pandémia koronavírusu a zatvorenie škôl a materských škôl prinútila rodičov ísť na OČR a byť so svojimi deťmi doma. S blížiacimi sa letnými prázdninami ale rodičom dochádzajú nápady, ako zabaviť svoje deti.
Ak hľadáte zaujímavé tipy na aktivity s deťmi, inšpirujte sa týmito.


Hra s vodnými pištoľami


Letné horúčavy si priam pýtajú osvieženie. Ak majú vaše deti rady šantenie, kúpte si vodné pištole a hrajte sa s nimi na záhrade. S väčšími deťmi môžete skúsiť túto hru na záhrade. S menšími deťmi sa môžete takto šantiť v detských nafukovacích bazénoch. Ak máte veľkú záhradu, odporúčame kúpiť detské vodné ihrisko s bazénom. Vaše deti budú z tohto ihriska určite nadšené!


Pri tejto hre sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí.


Vyskúšajte rôzne športové hry


Ak bývate v rodinnom dome a máte záhradu, pripravujte deťom tzv. športové dni. Striedajte loptové hry a každý deň robievajte turnaje. Môžete skúsiť futbal, hádzanú, vybíjanú, ale môžete vyskúšať aj tenis, plážový pinpong, alebo detský golf. Výbavu na tieto športy nájdete v detských hračkárstvach, kde majú naozaj široký výber kvalitných hračiek pre deti.


Športové, ideálne loptové hry, sú nielen zábavou, ale zároveň aj tréningom. Hry loptou sú nácvikom reflexu a ohybnosti. Zároveň sú aj tréningom rýchlosti.


Ak máte pocit, že vaše dieťa sa málo hýbe, odporúčame vyskúšať niektoré z vyššie spomínaných športových hier.


Namaľuj si vlastné tričko


V letných mesiacoch by ste mohli skúsiť aj maľovanie na záhrade. Ak klasické maľovanie na výkresy nie je to, čo vaše deti láka, vyskúšajte s nimi maľovanie tričiek. Kúpte farby na textil, pripravte im podmienky na maľovanie (staré deky na záhrade) a pustite sa do maľovania vlastného trička. Tričká, ktoré si deti sami pomaľujú, budú radi nosiť.


Musíte ale počítať s tým, že pri maľovaní sa deti zašpinia. Ak ale máte výkonnú práčku nemeckej značky Miele a k nej aj spoľahlivú sušičku Miele, obavy zo znehodnotenia oblečenia mať nemusíte.


Zdroj obrázka: 

Autor:  Robert Kneschke / Shutterstock.com