Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  10,1 °C
Mimoriadne správy

3 tipy pre správny výber počítača

 Futurino  22. júl 2020  600
3 tipy pre správny výber počítača

Výber počítača nebýva taký ľahký ako sa možno na prvý pohľad zdá. Jednak je to pomerne výrazná investícia a zároveň sa najmä laici ťažko zorientujú medzi jednotlivými notebookmi a ich špecifikami. Niet preto divu, ak takéto rozhodovanie trvá dlhšie než je zdravé. Prinášame vám tri tipy pre správny výber počítača.


1. Zamerajte sa na výkon


Je jasné, že na človeka vplýva značka, dizajn, farba či iné nie tak podstatné parametre. Keď už však do notebooku investujete, tak sa naozaj zamerajte na dôležité a podstatné parametre. Tým najpodstatnejším parametrom je výkon, a hneď za ním trvácnosť batérie. Často je dokonca lepšie kúpiť si už použitý počítač, ktorý však prešiel kontrolou a má vysoký výkon, než úplne nový s nízkym výkonom. Hovoríme tomu repasované počítače, ktoré sú oproti úplne novým aj výrazne lacnejšie. 


2. Uvedomte si svoje možnosti


Teraz máme na mysli rozpočet. Nie je nič horšie ako vytrvalo a slepo ísť za nejakým úplne špičkovým a novým počítačom, kvôli ktorému hrozí, že sa zbytočne dostanete do dlhov a problémov. Preto ešte pred kúpou odporúčame dobre si pozrieť svoj rozpočet a pohybovať sa v jeho medziach. Riešením sú aj v tomto prípade repasované notebooky, ktoré sú oproti úplne novým počítačom výrazne lacnejšie, no ponúkajú dostatočný komfort a kvalitu. 


3. Nekomplikujte si to


Nie je dobré príliš špekulovať, pretože práve vtedy rastie riziko možnej chyby. Preto si výber nového počítača zbytočne nekomplikujte, a radšej choďte po overených značkách. Ak si kliknete napríklad na Technimax, tak nájdete viacero kvalitných, repasovaných notebookov, od tých najlepších a overených svetových značiek. Je to jednoduchšie a rýchlejšie než „surfovať“ celý aktuálny trh. Veríme, že vám tieto rady pomôžu pri správnom výbere a nákupe osobných počítačov. 


Zdroj obrázka: Ruslan Grumble / Shutterstock.com