Streda, 2. december 2020
Oblačno  -5 °C
Mimoriadne správy

Spálňa podľa Feng Shui - ako ju zariadiť?

 Futurino  14. júl 2020  254
Spálňa podľa Feng Shui - ako ju zariadiť?

Spálňa zariadená podľa zásad Feng Shui je miestom, ktoré odráža vašu osobnosť aj partnerský vzťah. Vyberte si kvalitný posteľ, obľúbené farby, jemné doplnky a vytvorte si spálňu, v ktorej sa budete dobre cítiť.


V spálni máme relaxovať, naberať sily, snívať, dobre spať aj utužovať partnerský vzťah. Preto v nej musíte mať dostatočný priestor a pohodlie. Podľa Feng Shui v nej musíte mať navyše aj pocit stability a bezpečia.


Základom je posteľ


Rozheganie posteľ s preležaniu matracov, pod ktorú skladujete sezónne oblečenie, odložené veci a šanóny s dokumentmi vám pokoj a pocit bezpečia nedopraje. Podľa Feng Shui má byť pod posteľou voľný priestor, kadiaľ môže prúdiť energia a dobrý prístup má mať z oboch strán. Posteľ musí byť dostatočne pevná a veľká pre vás i partnera. Pokiaľ ho nemáte a chcete si ho nájsť, investujte do dvojlôžka s oporou v podobe pevného čela, nech dáte jasne najavo svoj zámer. Ak máte lôžko len pre jedného a nehodláte na tom nič meniť, pokojne si ho nechajte.


Vybavenie spálne


Pozornosť venujte aj nábytku a spálňu ním neprepĺňajte. Postačí praktická komoda alebo vstavaná skriňa a nočné stolíky s lampičkami. Vyvarujte sa policiam a obrazom nad hlavou, ktoré by mohli podľa Feng Shui rušiť váš spánok podvedomým strachom, že na vás v noci spadnú. Podobne je to aj s lustrom nad posteľou. V izbe posteľ umiestnite tak, aby ste z nej videli na dvere i okno, ktoré by nemalo byť za hlavou. Vaše nohy nemajú mieriť rovno z dverí. Myslite na svoj pocit bezpečia. Zrkadlá do spálne nepatrí. Ak ho tam máte, nedávajte ho proti oknu ani vchodu kvôli odrazu energie. Nesmiete sa v ňom vidieť ani z postele, pretože to vyvoláva pocit nebezpečenstva.


Čo do spálne nepatrí


Do spálne nepatrí posilňovacie náradie, šijací stroj ani pracovný stôl. Odstráňte aj všetku elektroniku, ako je televízia a počítač. Podľa Feng Shui do nej nepatria ani mobil. Deti by mali mať svoj detská izba, kam nezasahuje a oni rovnako tak nezasahujú do vášho priestoru. Partnerská posteľ má budovať vzťah. Do spálne podľa Feng Shui nepatrí ani rodinné obrázky a fotky detí. Na to si nájdite iné miesta v byte. Zo spálne si vytvorte chrám pre vás a vášho partnera. Dekorácie, obrazy a fotky majú odrážať vás dvoch. Foto z dovolenky alebo svadobné fotka v rámčeku na nočnom stolíku je povolená.


Farby a doplnky


Obrazy majú navodzovať pokoj a harmóniu alebo symbolizovať lásku a vášeň. Vyvarujte sa motívom rozbúreného mora, veterné búrky, zasneženej krajiny alebo bojových scén. Vyhnite sa aj suchým kvetinám. Kvitnúce a harmonický vzťah podčiarkne váza s živými kvetmi alebo kvety v kvetináči bez ostňov a špicatých listov. Ostré hrany nevoľte ani na dekoráciách a nábytku. Farby voľte tlmené a prírodné, navodzujúce pokoj a harmóniu. Použite ich na steny, posteľné obliečky i doplnky, napríklad vo farbe červenej alebo ružovej. Pridajte vankúšiky, prikrývky, pekné záclony a závesy.


Pravidlo dvoch


Pre šťastný život v páre má podľa Feng Shui číslo dva odrážať aj spálne. Pridávajte doplnky vždy po dvoch. Nemusí byť identické a môžu sa od seba líšiť ako vy s partnerom. Malá a väčšie váza, sviečka či kvetina. Môžu mať aj iný tvar. Pridajte dva nočné stolíky s dvomi lampičkami a dva koberčeky na stranách postele. Striedmosť dekorácií nahraďte dostatkom denného i umelého svetla. Svetlo sviečok navodí atmosféru intimity.


Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com