Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  10,5 °C
Mimoriadne správy

Skúste nájsť balans medzi estetickou a funkčnou stránkou

 Futurino  20. júl 2020  211
Skúste nájsť balans medzi estetickou a funkčnou stránkou

Zariaďovanie domácnosti je o množstve rôznych detailov. Pri množstve doplnkov v domácnosti je potrebné brať ohľad nielen na funkčnú, ale aj na estetickú stránku. V extrémnom príklade môžeme uviesť, že je síce fajn mať priestorný regál, no určite nechcete, aby zabral polovicu obývačky a bol neželanou dominantou tejto miestnosti. Preto je fajn nájsť určitý balans.


Príkladom obývacia stena


Za všeobecný príklad ideálnej rovnováhy medzi funkčnou a estetickou stránkou môžeme považovať obývacie steny, ktoré kombinujú obe tieto vlastnosti. Jednak sú mimoriadne praktické, pretože ponúkajú možnosť kam umiestniť televízor či rôzne doplnky, a zároveň svojím estetickým prevedením dotvoria celkové vyznenie obývačky. Navyše, dnes sú už k dispozícii vskutku moderné obývacie steny s rôznymi vylepšeniami. 


Regály môžu byť vkusné


Vo svojom byte či dome logicky potrebujete mať úložný priestor. Práve na úložný priestor sa často zabúda, čo je vcelku pochopiteľné, pretože každý rieši v prvom rade veci ako posteľ, sedacia súprava, kuchynská linka či spotrebiče. Každý však jednoducho potrebuje priestor na odloženie oblečenia. Riešením sú v tomto prípade regály, u ktorých teda jednoznačne prevláda funkčná stránka. Aj regály však môžu byť estetické tak, aby vhodne dotvárali celkový priestor.


Nezabudnite na dekorácie


Súčasťou každého domova by mali byť aj dekorácie, ktoré často prídu pri zariaďovaní na rad ako posledné. Možností ako dekorovať a skrášliť svoj domov je naozaj veľa – od obrazov, hodín, kvetín, malých kobercov, bytového textilu. V prípade dekorácií je logicky prioritou estetická stránka, pri veciach ako obrazy či hodiny však hovoríme aj o funkčnej stránke. Ako sami vidíte, je naozaj fajn a dobré nájsť určitý balans medzi úžitkom a estetikou.


Zdroj obrázka: archideaphoto / Shutterstock.com