Vox bloguli: Zuzana Vargová

To najlepšie z blogov od Zuzana Vargová


Zdravotníctvo bez vízie

🕔 28.4.2017

Minister pracuje tvrdo, aby zaplátal diery v systéme, z ktorého unikajú peniaze, kvalita a ľudia. Do konca svojho funkčného obdobia sa určite napracuje ešte viac. Otázne však ostáva, či sa po tom, ako to tu pracne pozaliepa a pozametá, len neukáže, že celá loď je vlastne stará a ľahšie sa kazí, než opravuje. V takom prípade by bolo asi lacnejšie ju už teraz vymeniť.

Celý článok

Smutný príbeh slovenských sestier

🕔 3.3.2016

Boj zdravotných sestier za zlepšenie ich biedneho postavenia netrvá krátko a, úprimne, je plný smutných prehier. Prehier nás všetkých.

Celý článok


Odkiaľ toľko strachu?

🕔 7.8.2015

Prečo toľko strachu a prečo v takej intenzite, to sa pýtam v posledných dňoch, kým sa diskusia o utečencoch vyostruje do nevídaných rozmerov. Agresivita, osobné invektívy a reakcie intenzity obrany proti bezprostrednému útoku. Ľudia zjednodušujú, nikto sa už neunúva vysvetľovať ani na jednej ani na druhej strane a každý chce rýchle riešenie. Jednoducho hystéria.

Celý článok

V čom ma Bratislava sklamala

🕔 17.7.2015

Dievča z Košicoch, čo spanštelo v Prahe, sa s nosom zdvihnutým dohora po krátkej epizóde života v Kodani, vybralo skúsiť žiť do Bratislavy. Reku, po tej dánskej rozprávke, dobre padne zas niečo pokritizovať a posťažovať sa ako sa tam dalo ono a inde tamto a tu stále nič. Rozumiete, o čom hovorím, že áno, veď to máme v krvi, tomu sa človek ťažko bráni […]

Celý článok


Robíme dosť preto, aby sme sa mali lepšie?

🕔 11.5.2015

Nedávno sa mi jeden môj kamarát zdôveril s rozhodnutím ignorovať politiku a nevoliť, lebo vraj nič nezmení a všetci sú aj tak rovnakí po moci bažiaci klamári. Aj keď takáto reakcia nie je ani v mojej bubline zriedkavá, predsalen ju odmietam akceptovať a rada by som aj širšiemu okoliu odprezentovala svoje argumenty pre záujem o […]

Celý článok