Vox bloguli: Zuzana Šulajová

To najlepšie z blogov od Zuzana Šulajová


Slovenská Kráska a zviera

🕔 31.12.2017

Páčilo by sa vám by nesmrteľný? Žiť naveky? Tá perspektíva nekonečného času, vďaka čomu by ste stihli všetko, po čom vaše srdce piští?

Celý článok

V moci jedného muža

🕔 20.12.2017

Štyri sestry – dva páry dvojčiat. Sestry Latimerové Poznáte slávne Vtáky v tŕní? Ich autorka je autorkou aj tejto knihy. Samozrejme, príbeh je úplne iný, nie taký šťavnatý ako námet lásky kňaza a veriacej ovečky, ale na magickej príťažlivosti, ktorej vládne pero Colleen McCulloughovej, to nijako neuberá. Práve naopak. Štyri sestry sú autorkin úplne posledný počin, finálna bodka za jej tvorbou, na ktorej si dala mimoriadne záležať.

Celý článok


Vianočne so spisovateľmi vol. 3

🕔 17.12.2017

Na vianočné slovíčko s Luciou Saskovou, originálnou autorkou románov, v ktorých si nedáva servítku pred ústa, a mládežníckou spisovateľkou Helenou Murčekovou.

Celý článok

Yukon, drsný a nádherný

🕔 15.12.2017

Bruce Willis a Louis de Funès v buši. Respektíve ich dvojníci. Alebo ako zdvíhať stošesťdesiatkilové sudy, ako uvariť kávu, aby ju drsní chlapi nevyliali von oknom. Ako postaviť záchod a udržať v mraze dieru v ľade kvôli pitnej vode. To všetko sa učil Martin Notbuk Šóš, ktorý žil na Yukone. Najväčšmi sa tešil na Indiánov. Stretol ich, ale Winnetou to nebol.

Celý článok


Smrť v božom príbytku

🕔 14.12.2017

Vražda na fare, príbeh plný vášní, rôznorodých postáv, z ktorých každá má svoje dobre skrývané tajomstvo... Ale smrť plukovníka v farárovej pracovni ich nadobro odhalí.

Celý článok

Vianočne so spisovateľmi vol. 2

🕔 10.12.2017

Šikovné spisovateľky Katarína Gillerová a Ľubica Mišíková o svojich Vianociach. Ako trávia sviatky a aké sú ich knižné tipy? Druhá časť adventnej série.

Celý článok


"Šťastie nie je hľadať, čo by bolo hodno tvojej lásky. Šťastie je ľúbiť všetko, čo ti boh stavia do cesty."

🕔 8.12.2017

Prelom piateho a šiesteho storočia na našom území, konflikt vierovyznaní a všemocná láska. No nič nebude zadarmo. Aj Vyvolená sa bude musieť zmeniť.

Celý článok

Vianočne so spisovateľmi vol. 1

🕔 3.12.2017

Na vianočné slovíčko so spisovateľmi Rudolfom Hrčkom, Janou Pronskou a Sabine Ebert. Aké sú ich sviatky a knižné tipy? Prvá časť adventnej série.

Celý článok


Rodová ťarcha

🕔 1.12.2017

Spravíte človeka šťastným tým, že mu budete neustále vychádzať v ústrety a robiť mu po vôli? Evangeline Greenová zisťuje, že asi to také ľahké nebude.

Celý článok

"Som detektív. Som kráľ."

🕔 24.11.2017

Tri príbehy z magického prostredia Stredného a Ďalekého Východu. Agatha Christie vie, ako to vyzerá na vykopávkach a v jej detektívkach to cítiť. Priam tu vonia väčšine z nás neznámy svet, piesok, kultúra, vzácne nálezy, ale aj teplo, špina a prach a kultúrne rozdiely – a to dokonca aj medzi jednotlivými charaktermi z rôznych končín sveta. Každý z nich má svoj, často bolestný, životný príbeh. Tajomstvo skrývajúce lásku či prežité utrpenie. A niektorí z nich zomrú.

Celý článok


Kde je Saladin?

🕔 22.11.2017

Sedemnásty román o Gabrielovi Allonovi od Daniela Silvu nás v zhone za strojcom teroristických útokov zavedie až do Maroka.

Celý článok

Ste vinná. Bodka.

🕔 21.11.2017

Poznáte Černáka? Nepochybne áno. Ale poznáte Evu Bielu Brndiarovú? Väčšinou asi nie. Pritom píšu o tom istom. Ona ako Biela, on ako čierny. Meno Biela nie je pseudonym, ale skutočné priezvisko autorky. Ona píše o svetle, o láske, o vraždách zo zúfalstva. On o vraždách zo zištnosti. On o tyranoch, ona o týraných...

Celý článok


Nemravnica

🕔 17.11.2017

Kým sme malé, zbožňujeme rozprávky. A predstavujeme si toho nádherného princa v žiarivej zbroji, ktorý si po nás príde a postará sa o nás. Niektoré ho stretnú, iné sa nádeje nevzdávajú.   Ona v neho neverila. Neočakávala ho. Nepotrebovala ho. Aspoň si to myslela.

Celý článok

Kumánka a rytier z Uhier

🕔 16.11.2017

Pronskej pätnásty román a vyše sto tisíc predaných výtlačkov. Majsterka pera, zápletiek, znalkyňa slovenskej histórie. Jej knihy sršia vášňou. Takou istou, s akou vyhľadáva historické čriepky v archívoch a múdrych knihách.

Celý článok


Stratená nevesta

🕔 15.11.2017

Sabrina Jeffriesová prichádza s ďalším príbehom zo série Vojvodovi muži. K príbehu o diamantových napodobeninách a krádežiam ju inšpiroval alsaský klenotník George Friedrich Strass, autor umelých diamantov (podľa neho dostali svoje meno – štras). Čerešničkou na torte bol článok z regentského obdobia o parížskom podvodníkovi, ktorý vyrobil takú dokonalú napodobeninu diamantov, že za ne získal viac než dva milióny frankov. Ľúbostný príbeh s detektívnymi prvkami sa jej v hlave začal odvíjať ako film.

Celý článok

Emancipovaná a staromódny

🕔 1.11.2017

Čo sa môže prihodiť, ak emancipovaná žena stretne staromódneho muža, ktorý úplne podkopáva všetky jej názory a teórie? Aké situácie sa dajú očakávať? Môže vôbec medzi nimi vzniknúť láska?

Celý článok


Smrť vo vlaku

🕔 28.10.2017

Cestujúci sú vo vozni uväznení s nebezpečným šialencom. Vlak sa nemôže pohnúť a polícia sa tu nenachádza. Hercule Poirot musí urýchlene konať. 

Celý článok

Dve generácie žien a jeden muž

🕔 26.10.2017

V tú noc od neho v daždi kráčala šťastná. On sa usmievať nedokázal. Vedel totiž niečo, čo ona vedieť nesmela...

Celý článok


Svedok obžaloby

🕔 25.10.2017

V týchto dňoch vyšla nová Agatha Christie! Tentoraz formou milých poviedok. Spisovateľka, ktorej nikdy nebudeme mať plné zuby. Spisovateľka, ktorú odmietalo jedno vydavateľstvo za druhým – až sa napokon stala kráľovnou detektívneho žánru…

Celý článok

Ako Kleopatra a Marcus António

🕔 24.10.2017

Hriešne pokušenie – to je ona: princezná Sophia z gréckeho Kavrosu, nádherná ako Madam Récamier. Hriešne odbojná a nespútaná a – na úteku. Búra v ňom všetky predsavzatia, medzi ktoré patrila i sexuálna abstinencia. Lebo zabil. Neraz. Krv, mŕtve telá ho mátajú vo dne v noci. Dokonca zomrel, ale poslali ho späť, pretože musí ešte čosi vykonať. Kajá sa. Major Gabriel Knight.

Celý článok


Prvorazy? Všetci ich zažívame

🕔 22.10.2017

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aká je vaša najstaršia spomienka? Prvá zmrzlina? Kedy ste prvýkrát uvideli holý mužský / ženský zadok? Kedy ste zažili prvú pomstu? Prvá pochvala? Kedy a prečo ste sa prvýkrát báli...? Koľko prvých razov v živote máme?

Celý článok