Vox bloguli: Živé knihy

To najlepšie z blogov od Živé knihy


Roztrúsený život

🕔 29.11.2017

Volám sa Martin Sýkora a pracujem v Amnesty International, kde okrem iného organizujem Živé knižnice. Nikdy by ma nenapadlo, že aj ja sa raz stanem živou knihou.

Celý článok

Také obyčajné dievča

🕔 19.7.2017

Kristína Zaťková je zamestnaná, vysokoškolsky vzdelaná mladá žena. To, čo sa môže mnohým zdať samozrejmé, nebolo pre ňu vôbec jednoduché.

Celý článok


Ukrajinka pripravená na všeličo

🕔 25.4.2017

Yasmina sa narodila v Kyjeve, kde prežila svoje detstvo a odkiaľ prišla do Banskej Bystrice. Často cestuje, ale hovorí, že na Slovensko sa vždy rada vracia, pretože je to už jej domov. Rozhodnutie prísť na Slovensko považuje za jedno z najlepších v jej živote.

Celý článok

Z Teheránu do Bratislavy

🕔 21.2.2017

Venus Jahanpour je veľmi energická a optimistická žena, ktorá v mladosti utiekla z Iránu cez Pakistan do Švédska. Chcela ísť však ďalej. Niekam, kde jej pomoc budú potrebovať viac.

Celý článok


Kniha plná dobrodružstva

🕔 13.1.2017

Andrej Skok je študent strednej školy, živá knižka a cestovateľ. Počas svojho stále krátkeho života už stihol žiť v USA, precestovať Strednú Ameriku, navštíviť Palestínu, ale aj pracovať na stavbách v New Yorku.

Celý článok

Pomáham ľuďom na úteku. A prečo?

🕔 13.9.2016

Kaja je Živou knižkou v Živej knižnici Amnesty International. Svoj príbeh, ktorý sa najskôr volal "Kajine gaťky" sa vám dnes rozhodla prerozprávať sama. Jej príbeh nie je len o nej a jej pomoci ľuďom na úteku, ale o tom, že každý z nás môže meniť veci k lepšiemu. Stačí len začať. Prajeme inšpiratívne čítanie!

Celý článok


Narodila som sa v roku 1372

🕔 3.8.2016

Fatima Rahimi je študentka, reportérka, živá knižka. Do Česka prišla spolu s rodinou pred 16 rokmi z Afganistanu. To, že skončili v Česku bola vlastne náhoda.

Celý článok

Chlieb si váži ten, kto okúsil hlad slobodu si váži ten, kto žil v neslobode

🕔 13.4.2016

Juraj Alner patrí k pamätníkom historických zvratov na Slovensku. Na vlastnej koži okúsil prenasledovanie fašistickým aj komunistickým režimom.

Celý článok


Učiteľ z neviditeľnej menšiny

🕔 3.11.2015

Milan sa sám definuje ako človek odvážny, aktívny, ktorý rád prekonáva prekážky. Dráhu živej knižky si vybral, pretože chce pomáhať ľuďom. Najmä tým, ktorí patria do menšín, a ktorí v živote čelili podobným predsudkom ako on sám. Pôsobením v projekte by rád prispel k zmene postojov ľudí . „Lebo nikto z nás nevie, kedy sa my sami ocitneme v menšine,“ tak Milan argumentuje, prečo by sa ľudia mali o menšiny zaujímať a pomáhať im.

Celý článok

Menšina v menšine

🕔 12.10.2015

Martin Karen mi svoj výnimočný príbeh porozprával v jedno slnečné augustové popoludnie na záhradke Amnesty International na Karpatskej 11. Vyzdvihol som ho z bratislavskej Hlavnej stanice po dlhej ceste z jeho rodných Košíc. Spoznať Martina v dave bolo ľahké nielen kvôli jeho výnimočnému zjavu – chýba mu takmer polovica horných končatín a jedna noha, namiesto ktorej má protézu, ale aj vďaka štýlovému blond melíru. Martin sa sám označuje za "menšinu v menšine." "Patrím do LGBT komunity, som gej, ale ľudí to absolútne nezaujíma, keď vidia, že nemám ruky."

Celý článok


Čierna v bielom svete

🕔 7.10.2015

Natália Kubičková je 19-ročná tanečnica, maturantka a živá knižka. Na projekte živých knižníc sa začala podieľať pred 3 rokmi aj so svojimi rodičmi a na čítaniach hovorí svojej skúsenosti so životom v adoptívnej rodine. Narodila sa 28. apríla 1996. „Porodila ma úžasná žena, ktorá ale bohužiaľ za 2 mesiace zomrela na srdiečko." Natáliin otec sa k nej nepriznal a ani sa o ňu ďalej nezaujímal a tak musela ísť do detského domova.

Celý článok