Vox bloguli: Zara Kromková

To najlepšie z blogov od Zara Kromková


Pár viet pánovi Sulíkovi

🕔 26.9.2017

Zastaví sa predseda liberálnej SaS, alebo bude zelenú stále viac nahrádzať hnedá? Aktuálne, pri návštevách rómskych osád hovorí o dobrovoľných sterilizáciách. Pre všetky ženy. "A Kotleba tlieska", povedala Lucia (nie Nicholsonová).

Celý článok

23 rokov politickej ignorácie trans* ľudí – Uznanie rodu štátom a snahy Aliancie za “rodinu”

🕔 22.2.2016

Už v súčasnosti platná slovenská legislatíva hrubo porušuje základné ľudské právo, právo na súkromie. Konkrétne toto právo upiera trans* osobám, ktoré sú zákonne vystavované verejnému pranieru a politici sa tvária, že sa nič nedeje. V tejto situácii sme však svedkami toho, ako kandidáti na poslancov podpisujú akúsi deklaráciu Aliancie za rodinu, ktorá už hrančí ak nie s pornografiou, tak minimálne so zvrátenosťou jej iniciátorov. Problémom Aliancie sa teraz stalo aj to, či má muž penis a žena vagínu.

Celý článok


23 rokov politickej ignorácie trans* ľudí II. časť, Zdravotná “starostlivosť”

🕔 8.2.2016

Zdravotná starostlivosť o trans* ľudí tohto štátu, je nielen poprepletaná mýtmi, neodbornosťou, nevzdelanosťou, ale dovolím si tvrdiť, hraničí s nezákonnými postupmi lekárov, ktorí, ak majú uznať inú rodovú identitu, aká bola človeku pripísaná, pri narodení a s akou sa dotyčný/á identifikuje, vyžadujú to, čo slovenská legislatíva, ani nepozná. Paradoxne sa týmto stavom politici nielen nezaoberajú, ale dokonca tento stav kompetentné ministerstvá považujú za správny a tento postup lekárov schvaľujú, čím si Slovensko neplní medzinárodné ľudskoprávne záväzky.

Celý článok

23 rokov politickej ignorácie trans* ľudí. I. časť

🕔 20.1.2016

Slovenskí politici už 23 rokov neriešia a ignorujú problémy trans* ľudí. Je potrebné komplexné riešenie tejto vážnej situácie, ktorá je, dovolím si povedať v niektorých prípadoch alarmujúca.

Celý článok