Vox bloguli: Vlado Mokráň

To najlepšie z blogov od Vlado Mokráň


Otvorený list ohľadom územného plánu zóny Rusovce-sever

🕔 29.4.2016

Vážená pani, vážený pán, obraciame sa na Vás s akútnou žiadosťou ohľadom procesu tvorby územného plánu zóny Rusovce-sever. Podľa našich informácií je aktuálny návrh vypracovaný v rozpore s viacerými platnými technickými normami, čo považujeme za jednoznačne neprípustný stav, ktorý môže viesť v budúcnosti k vážnym problémom pre Rusovčanov. Doterajší spôsob vedenia procesu a pripomienkovania nás utvrdzuje vo vážnej obave, že podobne ako boli ignorované zásadné pripomienky verejnosti k návrhu, budú ignorované aj vážne pripomienky dotknutých organizácií.

Celý článok

Nevoľme ako bezdomovci

🕔 6.2.2016

„Ja voliť nebudem, nemám koho,“ hovorí jeden môj priateľ. „Všetci sú rovnakí,“ hovorí druhý. Zdá sa, ako keby stále viac ľudí rezignovalo a strčením hlavy do piesku chcelo demonštratívne ukázať, že oni sa na tom (nech je „to“ čokoľvek) podieľať nebudú. Je však nevolenie naozaj východiskom?

Celý článok


Nápad pre Róberta Fica

🕔 15.3.2015

Práve sa opäť otvoril druhý dôchodkový pilier. Každý, kto sa bojí o výšku svojho dôchodku, môže vystúpiť a spoľahnúť sa, že o 20-30 rokov ho uživí ďalšia generácia. Aj keď jej bude pomaly menej, ako nás, dôchodcov. A ja mám pre nášho premiéra jeden nápad.

Celý článok