Vox bloguli: Viktor Fudala

To najlepšie z blogov od Viktor Fudala


Ako môže Brexit ovplyvniť britský jadrový arzenál?

🕔 26.6.2016

V roku 1998 Veľká Británia vyradila taktické atómové bomby zo svojej výzbroje. Zostal jej tak jediný program jadrových zbraní – balistické strely Trident II, ktorými sú vyzbrojené štyri ponorky typu Vanguard.

Celý článok

Pol storočia Duny

🕔 4.4.2015

Pred päťdesiatimi rokmi napísal Frank Herbert knihu Duna, považovanú za jeden z najlepších sci-fi príbehov. Skalopevní fanúšikovia vesmírneho sci-fi by mali túto knihu poznať. No táto kniha nie je určená len sci-fi čitateľom, ale všetkým, ktorí majú radi politické intrigy, boj o moc, trochu filozofie a hlavne napínavý dej. Duna je prvá kniha zo šesťdielnej ságy pôvodných Herbertových kníh.

Celý článok


Prečo sa nesmie meniť kvórum referenda?

🕔 9.2.2015

Igor Matovič chce priniesť Slovensku ďalšie referendum, ktoré by sa malo, okrem iného, týkať účasti referenda, teda zníženiu kvóra. Pred pár dňami aj Sieť oznámila podobný zámer. Sieť síce chce sťažiť vypísanie referenda, ale podobne ako Matovič, by Procházka rád videl zníženie minimálneho počtu hlasujúcich.

Celý článok

Prečo chceme zmeniť hymnu Slovenska?

🕔 30.1.2015

Ako sa často stáva, najlepšie nápady vznikajú v krčme. S mojím kamarátom Ondrejom sme už dlhšiu dobu diskutovali, že aktuálna hymna Slovenskej republiky Nad Tatrou sa blýska od Janka Matúšku nie je dobovo ani symbolicky príznačná pre dnešný čas, ani pre túto krajinu.

Celý článok