Vox bloguli: Václav Papež

To najlepšie z blogov od Václav Papež


Prečo?

🕔 12.2.2017

Spĺňa všetky dobové estetické požiadavky. Omdlieva z neho umelecká kritika a nadšenci za toto dielo neváhajú obetovať viacgeneračné rodinné bohatstvo. No nikto nezaručí, že toto precízne a takmer dokonalé remeselné stvárnenie existuje niekde mimo obrazu.

Celý článok

Sila slabosti?

🕔 2.1.2017

Viem, neviem. Ale učím sa s tým žiť. Kométu nezastavím, ale nebudem sa kvôli tomu modliť k Veľkému Zajacovi, ktorý býva v čiernej diere a môže odvrátiť zrážku so zemou len preto, aby som si zachránil svoj život a chrúmal zlatú mrkvu na veky vekov.

Celý článok


5 zaručených spôsobov, ako mať vždy pravdu

🕔 10.11.2016

Neveria vám kamaráti? Neberú vás vážne? Alebo si dokonca z toho, čo hovoríte, robia srandu? Ponúkam vám rokmi overené metódy, o ktorých je verejne známe, že stopercentne fungujú. V každom počasí.

Celý článok

Medzi dvomi nekonečnami

🕔 29.10.2016

Kde ísť? Čo spraviť, aby sme sa neutopili v otázke a negúľali v orechoch?

Celý článok


Odlišnosť

🕔 25.5.2016

...presne o tom som premýšľal, keď som dnes cestoval vo vlaku z Košíc do Prešova a nespisovne, negramaticky a úplne fatálne "ma napadla" myšlienka, zahryzla sa mi do hlavy a ja som musel napísať tento blog. Berte to ako varovanie – vo vlaku sa hryzie! A hlavne v tých zadarmo.

Celý článok

Výprava vypráva

🕔 29.8.2015

Dobre, pritakala voľa a ľavobočivo nasledovala breh. Priznávam, nič svetoborné. Malý krok pre človeka, ešte menší pre ľudstvo, ale o to väčší menší dôvod tam ísť. Tak prečo nie? Steblo za steblom, dedina za dedinou, krava za kravou, celý svet sa striedal v mojom tempe a ja som z čírej meditácie zabudol, že pekné sa dá aj fotiť. Prepáčte. Vy aj kravy, nezaslúžite si to.

Celý článok


Nature na túre

🕔 23.7.2015

Bola tma, krásny pocit, ísť na Kriváň a nevidieť ho. Najlepšia kompozícia pre výstup. Ak gýč, jedine v tme, vtedy má cudne skryté svoje hanebné kontúry...

Celý článok

Ležérne

🕔 22.7.2015

No, neviem ako vy, ale ja som dneska ledva vyvešal prádlo, nechýbalo veľa a sám by som sa ovesil na žinku. Guláš som jedol skôr z povinnosti, než z hladu a len ťažko odhadnúť, či som viac sedel ako ležal, alebo myslel než rozjímal. Síce s prekvapením, ale aj tak som si k večeru uvedomil, že slnko stráca svoje teplotné parametre, […]

Celý článok