Vox bloguli: Tomáš Lacika

To najlepšie z blogov od Tomáš Lacika


Ugandské kontrasty a “útek” z krajiny

🕔 18.10.2015

Odkiaľ je taký krásny výhľad ako v predchádzajúcom článku? Z jedného zo zopár pekných miest v tomto preplnenom hlavnom meste Ugandy. Z moslimskej mešity!

Celý článok

Z úžasnej Ugandskej prírody do špinavej Kampaly

🕔 14.10.2015

Väčšina Ugandy leží vo výške nad 1000 metrov nad morom. Západná Uganda je hornatá a je ešte vyššie. Mesto Fort Portal je vo výške asi 1500 metrov nad morom a aj napriek tomu že to je takmer na rovníku, počasie je tam pre slovač príjemné. Cez deň teplota málokedy presiahne 27°C, no ráno môže byť aj o desať stupňov menej.

Celý článok


Národný park kráľovnej Alžbety a cesta do Fort Portal

🕔 11.10.2015

Nepotreboval som budík, zobudil som sa rýchlo a veľmi skoro. Bol som uprostred savany s výhľadom na napájadlo divej Africkej zveri. Navyše, malo začať vychádzať slnko. Vyšiel som s foťákom pred apartmán, takmer ešte v pyžame. Stretol som sa hneď s človekom, ktorý mal okolo krku tiež zavesený fotoaparát. Stále bolo v pozadí počuť divú sviňu. Alebo hrocha. Neviem.

Celý článok

Ráno po svadbe v Ugande

🕔 10.10.2015

Čo by to bolo za výlet do Ugandy, keby z toho neurobíme roadtrip. A tak sme sa s naším najatým vodičom vydali na cestu cez juhozápad tejto krajiny.

Celý článok


Naprieč juhozápadnou Ugandou – perlou Afriky

🕔 8.10.2015

Boli sme pozvaní na svadbu, rozmýšľali sme asi jednu minútu a potom sme si povedali „že šak prečo nie“. Teda svadby mali byť dve – jedna tradičná, druhá oficiálna, kresťanská. Kúpili sme si letenku, párkrát sme sa zaočkovali, zohnali sme nejaké tie darčeky a odrazu tu bol september a čas nášho odletu. Pre mňa a moju priateľku Lucku to bola prvá cesta do destinácie akou je práve Uganda.

Celý článok