Vox bloguli: Tomáš Búran

To najlepšie z blogov od Tomáš Búran


Liberáli a intelektuáli Slovenska, nezatvárajte oči pred hrozbami náboženskej viery

🕔 30.7.2016

Zdá sa mi, že sa niektorí naši liberáli a intelektuáli nedokážu poriadne vcítiť do ľudí, ktorí skutočne veria, že tá kniha na ich nočnom stolíku je skutočne napísaná Bohom (či je to korán alebo biblia). Sú to slová a myšlienky od samotného stvoriteľa celého vesmíru, ktorý je nad vesmírom a je číra dokonalosť.

Celý článok

Politici, politológovia a iní odborníci na nič

🕔 28.6.2016

O technike, prírodných vedách a ich prepojení s politikou.

Celý článok


Posuňme výuku náboženskej výchovy do veku osemnástich rokov!

🕔 18.5.2016

Zastavme konečne toxickú indoktrináciu našich detí, ktorá je podporovaná dokonca samotným školstvom! Žiadam o posunutie náboženskej výchovy do veku osemnástich rokov a zavedenie predmetu mytológia do osnov základných a stredných škôl!

Celý článok

Dnešné chápanie morálky je zastarané

🕔 2.5.2016

Prečo je zbytočné niekoho obviňovať za páchané činy? Máme nad svojim konaním moc? Prečo sa nedá povedať, že tento konkrétny morálny postoj je správny? Článok je najmä o otázkach.

Celý článok


Prečo je vlastenectvo či hrdosť na národ nezmyslom

🕔 27.3.2016

Väčšina z nás sa narodila na Slovensku, v ktorom teraz žijeme. Prečo sme sa tu narodili? Existuje dôsledná a plnohodnotná odpoveď na túto otázku?

Celý článok

V slobodných demokratických voľbách vidím problém (Vol. 1: Sloboda)

🕔 16.1.2016

Ukazuje sa, že sme skôr pasažiermi nášho tela a mozgu, než priamymi aktérmi našich činov, myšlienok, volieb a rozhodnutí.

Celý článok


V slobodných demokratických voľbách vidím problém (Vol. 1: Sloboda)

🕔 16.1.2016

Ukazuje sa, že sme skôr pasažiermi nášho tela a mozgu, než priamymi aktérmi našich činov, myšlienok, volieb a rozhodnutí.

Celý článok

Ako Vedeli ste, že? zabíja kritické myslenie

🕔 8.1.2016

Dlho, skutočne dlho som váhal, či zverejniť tento text. Napokon som po zvážení a dôkladnom prehodnotení usúdil, že je to v podstate mojou povinnosťou. Nech je môj článok takou malou osvetou kritického myslenia, skepticizmu a zároveň malým ponaučením.

Celý článok


Som nevolič. Dôvod?

🕔 3.1.2016

Krátky článok, v ktorom vystihujem podstatu veci. Ku každému jednému odstavcu sa však dá napísať celý sloh.

Celý článok

Terorizmus, jeden z najväčších problémov dneška

🕔 15.11.2015

,,Čo sa to v dnešnom svete deje? Prečo sa ľudia neustále vraždia?" Dnes tieto otázky napádajú veľa ľuďom. Celý článok bude v duchu myšlienkového a faktického dokazovania toho, kto je za terorizmus vinný. Je nesmierne dôležité vedieť, kto je náš nepriateľ. V článku nájdete aj zaujímavé prednášky dostupné online.

Celý článok


Študent: Chcem sa stať profesorom no v niečom je problém

🕔 5.11.2015

O školstve sa toho posledné dni napísalo veľa. Myslím, že sa môj pohľad trochu líši od väčšiny článkov, ktoré som na túto tému prečítal. Za najpodstatnejší nedostatok v celom školstve (či študentov alebo pedagógov) je absencia motivácie. A aby sa to zmenilo a všeobecne ľudia mali vo svojom živote motiváciu, nestačí len zmena školstva.

Celý článok

Je tu kritika, ateisti

🕔 30.10.2015

Dnes som si povedal, že to chce konečne poriadne kritický pohľad na ateizmus. Možno ani nie tak na ateizmus, ako skôr na niektorých ateistov. Myslím si, že táto kritika odo mňa bude prijatá skôr, než kritika nejakého zanieteného veriaceho.

Celý článok


Elektromagnetizmus v skratke

🕔 16.10.2015

Cieľom tohto článku je veľmi jednoducho, v jazyku obyčajného človeka nevediaceho o elektromagnetizme takmer nič, vysvetliť jav elektriny a magnetizmu. Fyzika ma veľmi zaujíma a mojou obľúbenou témou je práve elektromagnetizmus. Tak sa na to poďme laicky pozrieť. Snáď v niekom vzbudím záujem o hlbšie štúdium tejto témy. Budem písať formou priameho adresovania čitateľovi (tykanie). Bude to viac osobnejšie.

Celý článok

Vedomie – najzáhadnejší jav vesmíru

🕔 17.9.2015

"Ja" je v podstate kontrola systémov celého tela v čase. "Ja" je spôsob, ktorým sme si vedomí svojich činov a pamätáme sa na ne. Vďaka tomu máme plány, ciele, obavy a nádeje.

Celý článok


Študent: Prírodné vedy mi zmenili pohľad na svet

🕔 4.9.2015

V minulosti, keď som ešte navštevoval strednú školu, nemal som o učenie takmer žiadny záujem. Veľmi som sa neučil, no vždy to stačilo na jednotky až trojky. Po maturite sa mi však nechcelo pracovať, tak som sa rozhodol, že nastúpim na univerzitu. Bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí!

Celý článok

Pochod náš každodenný

🕔 1.9.2015

Pochod za život je v našej spoločnosti priamo zlúčený s náboženstvom, cirkvou a vierou v Boha. Je v ňom nádych určitej ideológie, ktorou sa samotný koncept Pochodu za život stáva skôr Pochodom kresťanov proti potratom.

Celý článok


Nekonečná ilúzia ako riešenie dnešnej situácie

🕔 30.8.2015

Každý “snílek” sa raz zamýšľal nad tým, ako sa zbaviť utrpenia, chorôb, hladomoru, vrážd, vojen. Jednoducho všetkého, čo v človeku spôsobuje negatívne pocity. V tomto článku sa chcem zamerať nie na uskutočniteľnosť návrhu, ale skôr na jeho morálnu stránku. Preto žiadam, vás čitatelia, o postrehy a komentáre. Stanú sa z nás taktiež “snílkovia”, no so všetkou vážnosťou. Myslím si, že v […]

Celý článok