Vox bloguli: Tibor Hlavatý

To najlepšie z blogov od Tibor Hlavatý


Kam miznú miliardy v zdravotníctve?

🕔 29.2.2016

Koľko z našich peňazí sa vlastne v zdravotníctve stratí a čo s tým môžeme urobiť?

Celý článok

Ako zlepšiť naše pôrodnice?

🕔 15.2.2016

Mnohí zodpovední v našej krajine si ani neuvedomujú, že množstvo mamičiek odchádza porodiť svoje bábätká do okolitých krajín, výhradne kvôli stavu alebo kapacite našich pôrodníc.

Celý článok


Prečo naše zdravotníctvo nefunguje?

🕔 12.2.2016

Naše zdravotníctvo zaostáva za vyspelými krajinami a ľudia s ním nie sú spokojní. Ako nastaviť celý systém tak, aby potreby pacienta boli na prvom mieste?

Celý článok

Ako si Čislák s Uhliarikom o sestričkách hrkútali

🕔 17.1.2016

STV odvysielala politickú debatu ministra Čisláka a poslanca Uhliarika o výpovediach stoviek zdravotných sestier. Len aby pánovi ministrovi nebodaj niekto vážne neoponoval.

Celý článok


Ako dôveryhodné sú predvolebné prieskumy?

🕔 11.1.2016

Prieskumy verejnej mienky výrazne ovplyvňujú názory voličov. Do akej miery však prieskumy triafajú výsledky volieb? Urobil som si malú analýzu posledných troch volieb. Výsledky sú viac ako zaujímavé. Prieskumy sa podobajú viac na veštenie z gule ako na seriózny odhad výsledku. Rozdiely o 10% boli bežné, výnimkou neboli ani 25% rozdiely. Ale veď posúďte sami.

Celý článok


Sestry bojujú aj za Vás.

🕔 1.12.2015

Blog za sestričky. Začnem kontextom. Potom ukážem vedecký výskum, ktorý dáva za pravdu sestrám. Na záver poradím Čislákovi. V skratke: ak sestry bojujú za viac sestier na oddeleniach a ich lepšie odmeňovanie, bojujú aj za Vás!

Celý článok

Pre zdravotníkov

🕔 2.11.2015

Zvýšiť kvalitu služieb pre pacienta je možné len s pomocou zdravotníkov. Lebo bez spokojných zdravotníkov zdravotníctvo nebude nikdy fungovať.

Celý článok


Pre pacientov

🕔 5.10.2015

Pacienta nemusí zaujímať akými technickými opatreniami sa dosiahne zlepšenie , pacienta zaujíma výsledok. Môj program pre lepšie zdravotníctvo bude pre pacientov znamenať lepšie výsledky liečby, rýchlejšie objednávanie k lekárovi, väčšiu možnosť voľby lekára aj poistného plánu, príjemnejšie prostredie aj prístup zdravotníkov. A v konečnom dôsledku zdravší a dlhší život. Ale veď posúďte sami.

Celý článok