Vox bloguli: Táňa Kratochvílová

To najlepšie z blogov od Táňa Kratochvílová


Pitná voda

🕔 2.1.2018

Tento blog nie je šírenie poplašnej správy. Všetko v ňom uvedené je preukázateľné a informácie, s ktorými pracujem už niekoľko mesiacov, boli komunikované na rôznych inštitúciách.

Celý článok

Ako si štát váži ľudský život

🕔 27.3.2017

Minulý týždeň sa uskutočnila na Kysuciach Sviečková manifestácia za obete dopravných nehôd. Už roky tu obyvatelia čakajú na výstavbu diaľnice D3 a vyriešenie problému s cestou, ktorá je už dlhodobo za hranicou kapacity a patrí v rámci Slovenska medzi najviac nebezpečné. Od roku 2010 sa tu stalo 807 dopravných nehôd, pri ktorých bolo usmrtených 40 ľudí a 68 ľudí sa ťažko zranilo.

Celý článok


Nemusíte písať blogy pán Bugár, stačí keď budete pracovať (podľa zákonov)

🕔 23.1.2017

Váš blog o VÚC, pán Bugár je len prázdna mediálna prestrelka. Myslím si, že ste mali možnosť občanov o význame samosprávnych inštitúcií presvedčiť inak a inokedy. Kauza diaľnica D1 a križovatka Triblavina Vám je určite známa. V októbri minulého roka sme Vás - ako politického a odborného garanta rezortu dopravy - oslovili kvôli protiprávnemu konaniu pri výstavbe D1. Neodpovedali ste. Tu ste mali začať pracovať na tom, aby bola dodržiavaná legislatíva a aby inštitúcie pracovali v prospech obyvateľov tohto regiónu. Odbornosťou vašich rozhodnutí by ste obhájili ich zmysel.

Celý článok

Starý most

🕔 26.7.2016

Električka potichu prešla cez Dunaj a za chvíľu sme boli doma. Kúsok od konečnej stanice bývame. Uzavrel sa tým jeden príbeh, ktorý prepojil štyri generácie našej rodiny. Pokúsim sa o mojom otcovi, vnukovi a hlavne práci na stavbe mosta a ulice napísať viac. Bolo to totiž pre mňa veľmi dôležité obdobie.

Celý článok


Guľový blesk – Triblavina

🕔 2.6.2016

Uvažujúc, ako napísať správu o našom putovaní po úradoch a o tom, ako často sa vraciame, tam kde sme už raz boli, mi napadlo prirovnanie „guľový blesk“. Keď som si vyhľadala vo wikipédii definíciu guľového blesku, naozaj som v nej našla niekoľko podobností. ...guľovitý útvar pohybujúci sa rôznymi smermi. Jeho teoretické vysvetlenie je nejasné... Aj keď sa o téme Triblavina napísalo veľa, a predpokladám, že väčšine z vás je známa, stručne ju popíšem.

Celý článok

Bossing na úrade

🕔 25.5.2016

Predstavte si, že pracujete na úrade. Úrad je veľký a dôležitý. Rozhoduje sa v ňom o tom, ako bude mesto, pre ktoré má úrad slúžiť vyzerať, či sa ľudia, ktorí v ňom žijú budú cítiť bezpečne a bude postarané o ich základné potreby.   Raz nastane situácia, kedy namiesto konštruktívnych porád začne na vás nadriadený kričať. Za krátku dobu sa stane, že vás […]

Celý článok