Vox bloguli: Simona Petrík

To najlepšie z blogov od Simona Petrík


#Metoo príbeh zo zákulisia slovenskej politiky

🕔 27.12.2017

Tento príbeh sa stal v slovenskej politickej strane. Nejde o klasický MeToo príbeh, ale považujem ho dokonca o oveľa závažnejší ako oplzlé vtipy v kancelárii. Skoro som na neho zabudla, pretože toto sú presne tie situácie, na ktoré my ženy radšej zabúdame. Nemôžem povedať, o koho presne išlo. Nie že by som dotyčnému mužovi nedopriala verejný shaming, ale preto, že dotyčná politička si to z pochopiteľných dôvodov neželá. Volajme ju teda Anna a jeho Juraj.

Celý článok

Ministerstvo zverejnilo výklad jasličkového zákona – Aké pravidlá čakajú rodičov a zriaďovateľov jaslí?

🕔 6.4.2017

Predstavitelia Smeru-SD momentálne zvolili taktiku poslednej inštancie - popieranie reality. Hnev rodičov a zriaďovateľov jaslí za spackaný jasličkový zákon označujú za nepodloženú hystériu. Minister Richter preto sľúbil, že zverejní výklad zákona, ktorý upokojí situáciu. Už je vonku a všetky naše obavy akurát tak potvrdil. Čítajte ďalej, dozviete sa presne, na koho sa pravidlá vzťahujú a kedy pre vás začínajú platiť.

Celý článok


Robert Fico, zástanca ľudských práv

🕔 13.12.2016

Nevýhodou dlhého verejného pôsobenia nečestných politikov je to, že z verejných záznamov je pomerne jednoduché usvedčiť ich z klamstva. Dnes som si prečítala v komentári v Hospodárskych novinách, ktorého je Robert Fico údajne autorom, o jeho presvedčení "že nie je možné riešiť abstraktné ľudskoprávne témy, ktoré nás odtŕhajú od reálne pracujúceho človeka a jeho potrieb." Spomenula som si pritom na knihu o ľudských právach, ktorú mám ešte od čias štúdia politológie v knižnici - od Roberta Fica. Robert Fico roky svojho akademického aj politického života venoval obhajobe ľudských práv, napísal o nich niekoľko kníh a aktívne pôsobil v orgánoch, ktoré ich chránia. Prestali mu chutiť abstraktné ľudskoprávne chlebíčky, alebo sa pozeráme na ďalšiu z komunikačných hier jeho spindoktrorov?

Celý článok

Potvory, čo si vymýšľajú týranie?

🕔 1.9.2016

Približne pred týždňom zverejnil portál .týždeň videorozhovor s názvom „Slovensko – krajina týraných mužov“. Na prvý pohľad som si pomyslela, že musí ísť o nadsázku a snahu získať čo najviac pozretí. No na moje prekvapenie ma už v úvode „diskusie“ upozornili, že to myslia vážne. Na Slovensku sú vraj prevažne týraní muži a ženy si vraj tieto obvinenia veľmi často vymýšľajú. Podľa oficiálnych štatistík je to nezmysel, obeťami sú v 90% ženy. Ako teda k tomuto záveru moderátor Korda a hosť relácie advokátka Jitka Hasíková prišli?

Celý článok