Vox bloguli: Silvia Hudáčková

To najlepšie z blogov od Silvia Hudáčková


Rebríček: koľko percent voličov krúžkovalo predsedov strán?

🕔 12.3.2016

Podiel krúžkov predsedov na celkovom výsledku strany nie je možné priamo považovať za ich podporu medzi voličmi strany, jedná sa však o zaujímavý indikátor. Pri vysvetlení významu týchto čísel musíme myslieť na to, že: voliči niektorých strán si môžu lepšie uvedomovať, že krúžkovať predsedu je takmer zbytočné voliči niektorých strán môžu viac/menej využívať krúžkovanie Napriek obmedzeniam sa jedná […]

Celý článok

UBER a Airbnb ako riešenie nezamestnanosti

🕔 26.11.2015

Online platformy ako Airbnb či UBER sa zdajú byť na prvý pohľad zaujímavým spôsobom zárobku. UBER sa zatiaľ len rozbieha a pôsobí len v Bratislave, ale Airbnb je tu niekoľko rokov, a to na celom Slovensku. Preto ma prekvapilo, že prenájom nehnuteľnosti na Slovensku cez neho ponúka len 800 ľudí. V susednej Českej republike je 9x viac ponúk – viac ako 7300.

Celý článok


Smeru smernica nepomôže

🕔 15.4.2015

Vláda dnes prijala návrh novely zákona, ktorý mal byť onou účinnou verziou proti schránkovým firmám. Lenže zase nie je. Aj keď jeho presné parametre sľúbili aj poslanci Smeru uznesením v Národnej rade, snažia sa vycúvať z účinného registra konečných užívateľov výhod, ktorý by platil pre celé obchodovanie so štátom. Ospravedlňuje to smiešnym argumentom s novou smernicou EÚ, ktorý rozoberiem v tomto blogu.

Celý článok