Vox bloguli: Richard Sulik

To najlepšie z blogov od Richard Sulik


Sedem udalostí, ktoré hýbali Európou v roku 2017

🕔 12.12.2017

Rok 2017 nebol pre EÚ tak turbulentný, ako krízové roky 2015 a 2016 (utečenecká kríza) alebo roky 2010 a 2012 (zachraňovanie Grécka), kedy sa museli naprávať prehrešky z minulosti, najmä flagrantné porušovanie vlastných pravidiel a dohôd. Rok 2017 teda nebol venovaný haseniu, ale budúcnosti. Spísal som sedem udalostí, ktoré považujem za najdôležitejšie v tomto roku.

Celý článok

No nebuď voči tejto EÚ kritický. Migrantov budeme musieť zobrať či chceme alebo nechceme.

🕔 8.12.2017

Množstvo krát som sa vyjadril, že členstvo v EÚ je kľúčovým záujmom Slovenska a som to aj v našom Manifeste poctivo odôvodnil. A zároveň som sa nikdy nevyjadril za vystúpenie z EÚ.

Celý článok


Zdravica účastníkom snemu SMERu

🕔 6.12.2017

Tak, ctení kolegovia zo Smeru, v sobotu sa opäť schádzate, aby ste uzavreli rok, zhodnotili VÚC voľby, zamysleli sa nad budúcnosťou a vyvodili aj nejakú tú osobnú zodpovednosť.

Celý článok

Hystéria okolo dobrovoľných a bezplatných sterilizácií

🕔 28.9.2017

Strana Sloboda a Solidarita čoskoro predstaví ucelený návrh na riešenie problému rómskych osád. Teda, aby som bol presný a najmä politicky korektný, predstavíme návrh na riešenie „sociálne vylúčených spoločenstiev“ (SVS). Samozrejme, že sa bude týkať všetkých SVS, napríklad aj takého Pentagonu v Bratislave, ale faktom ostáva, že takmer všetky SVS sú rómske osady. To však neplatí naopak, zďaleka nie všetci Rómovia žijú v osadách, čiže v SVS.

Celý článok


Juncker: Ficovo jadro neexistuje

🕔 13.9.2017

Dnes vystúpil v Európskom parlamente predseda Európskej komisie, Jean Claude Juncker s výročným prejavom ku stave únie. V takmer hodinovom prejave nespomenul jeden jediný krát to záhadné takzvané jadro.

Celý článok

Nebantuj tú minimálnu mzdu

🕔 8.9.2017

Nebantuj to! Tak mi zvykla ako malému chlapcovi hovorievať stará mama, keď som chytal veci, ktoré som mohol akurát tak pokaziť. Robert Fico sa veľmi rád bantuje do minimálnej mzdy a to je buď úplne zbytočné, alebo škodlivé.

Celý článok


Kam patrí Slovensko?

🕔 31.8.2017

Jednoznačne na západ, a to kvôli neporovnateľne vyššej miere slobody. Na východ sme totiž už raz patrili, do revolúcie v roku 1989. Nesmelo sa cestovať, nesmelo sa podnikať a vedúcu úlohu Komunistickej strany sme mali zakotvenú priamo v ústave. Pred horlivými komunistami, akým bol napríklad Robert Fico, utekali slušní ľudia na západ. Aj mojim rodičom bolo na Slovensku za komunistov príliš neslobodno, tak v auguste 1980 s ich tromi deťmi utiekli.

Celý článok

Čo nám prinesie jadro?

🕔 29.8.2017

Debata o takzvanom jadre je v plnom prúde, začíname tušiť, čo to je, koľko to bude stáť a je na čase sa začať pýtať, čo z toho budeme mať. Na tejto otázke nie je nič zlé, naopak, je legitímna, úplne korektná a namieste.

Celý článok


Dankova dilema: vláda alebo strana

🕔 27.8.2017

Andrej Danko to síce ešte nevie (inak by nekonal tak ako koná), ale dostal sa do situácie, keď bude musieť jednu z dvoch vecí obetovať – vládu alebo stranu. Príliš riskoval, má príliš slabé karty, vedie „Zweifrontenkrieg“ (vojnu na dvoch frontoch), nemá skúsenosti a robí jednu chybu za druhou. Ako by som videl Sulíka v 2011-tom.

Celý článok

Jediným poctivým riešením sú predčasné voľby

🕔 11.8.2017

Andrej Danko vypovedal koaličnú zmluvu, lebo už sa viac nenechá dráždiť on. Nie Kaliňákom s Bašternákom, ani Richterom s Čistým dňom. O to Andrejovi Dankovi vôbec nejde. Ani o nejaké smiešne hodnoty. Ide mu len o to, koľko si nahrabú jeho ľudia na ministerstve školstva a koľko Ficovi.

Celý článok


Dankovo letné divadlo

🕔 7.8.2017

Nerobme si ilúziu, že Andrej Danko si vstúpil do svedomia a zrazu by chcel lepšie riešenia pre krajinu, vyššiu životnú úroveň pre občanov a menej korupcie. Dôvody sú oveľa primitívnejšie. Ten prvý je, že mu tečie do topánok, pred očami má obraz Jána Slotu a pád SNS, ktorý začal v roku 2006 (kedy išiel Slota do vlády s Ficom) a skončil až v roku 2012, keď sa SNS nedostala do parlamentu.

Celý článok

Odvodový bonus znižuje sklon k čiernej práci. Výrazne.

🕔 18.7.2017

Posledné týždne sa okolo Odvodového bonusu vedie celkom bujná diskusia a to ma úprimne teší, lebo Odvodový bonus je zásadná reforma nášho hyperkomplikovaného odvodového a sociálneho systému a takú je dobré mať poctivo prediskutovanú. Žiaľ, nie všetky príspevky sú vecne korektné a preto sa tu pokúsim uviesť jednoduchý príklad úplne polopatisticky. Ak vás detailne čísla nebavia, preskočte rovno na záver článku

Celý článok


O kvalite jadra - eurozóna

🕔 6.7.2017

Posledné týždne premiér Robert Fico priam hystericky obhajuje dogmu „stoj čo stoj do jadra“. Pritom ani len v náznakoch nepovedal, čo konkrétne to "jadro“ znamená. Sme členom prakticky všetkého, od EÚ cez NATO až po OECD a hovorím, všade aj členmi ostaňme a plňme si riadne naše záväzky. Skúsme sa zároveň pozrieť vecne a bez hystérie na tú slávne jadro, napríklad na eurozónu.

Celý článok

Aj pre Sagana musí platiť prezumpcia neviny

🕔 5.7.2017

Trest pre Sagana považujem za absurdne prísny a mám odôvodnené pochybnosti, že by takýto istý trest bol uplatnený aj v prípade víťaza etapy, Francúza Démara.

Celý článok


Hor sa do prvej ligy – ako sa manipuluje s verejnou mienkou

🕔 27.6.2017

Včera bol zverejnený prieskum s otázkami k jadru Európskej únie. Otázka znela konkrétne takto: „Malo by podľa vás smerovať Slovensko do jadra Európskej únie, teda úzko spolupracovať s najvyspelejšími štátmi A-kategórie?“. Takmer 70 percent opýtaných odpovedalo áno.

Celý článok

Odvodový bonus - zásadná reforma odvodov

🕔 25.6.2017

Náš dnešný odvodovo-sociálny systém je hyperkomplikovaný, nespravodlivý a s takmer najvyššími sadzbami odvodov na svete. Sociálnych dávok máme vyše 80 a pochybujem, že existuje, čo len jeden človek, ktorý by sa vo všetkých vyznal. Odvodový bonus zásadným a férovým spôsobom prináša zjednodušenie a výrazné zníženie odvodov. Oceňujem množstvo energie, ktoré Marian Jánoš investoval do Odvodového bonusu. Pomáha nám to OB spraviť lepším. Jeho konkrétne pripomienky z nedeľného blogu (https://dennikn.sk/blog/odvodovy-bonus-bez-excelu/?ref=tit-box-top) som sem okopíroval (italic) a pod každú jednu uvádzam vysvetlenie (bold). Okrem toho finišujeme s prepočtami, ktoré zverejníme v piatok na tlačovej besede.

Celý článok


Slovensko podľa Kotlebu

🕔 21.6.2017

Chápem, že volebný program Mariána Kotlebu oslovil množstvo ľudí, lebo vytvára dojem, že dáva záujmy Slovenska na prvé miesto. Ako celok by však Slovensku poškodil, o tom som napísal pred rokom blog. Napríklad vystúpenie z EÚ by malo rozhodne negatívne dopady na Slovensko, naopak, členstvo v EÚ je kľúčovým záujmom Slovenska.

Celý článok

Teraz sa ukáže kvalita Kočnerových nahrávok

🕔 14.6.2017

Mariána Kočnera som spoznal začiatkom jesene 2006. V tom čase som bol poradcom ministra Jána Počiatka a zachraňoval som Rovnú daň pred Ficom, čo sa aj podarilo. Počas svojej prvej vlády sa jej Fico prakticky nedotkol. Ak sa teraz chytáte za hlavu, že ako som mohol robiť Počiatkovi poradcu, vedzte, že som sa ním stal v júli 2006 a vtedy nemal povesť až tak zhumpľovanú povesť a nemal za sebou toľko pofidérnych tendrov ako dnes.

Celý článok


Sami buďme prvou ligou

🕔 8.6.2017

Pamätáte si Chartu 77? Bola to výzva komunistom, aby dodržiavali ľudské práva. Reakcia komunistov bola „Anticharta“, ku ktorej sa prihlásili tisíce ľudí bez toho, aby Chartu 77 vôbec čítali. Tá bola totiž zakázaná. Presne to isté robí Robert Fico. Tlačí nás ako zmyslov zbavený do akejsi prvej ligy, pritom nevie povedať, čo presne to znamená. […]

Celý článok

Druhé dieťa? To si nemôžeme dovoliť.

🕔 25.5.2017

V roku 1979 sa na Slovensku narodilo historicky najviac detí - 98 tisíc, v minulom roku len 57 tisíc. Počet obyvateľov stagnuje na úrovni 5,4 milióna a neklesá len preto, že obyvateľstvo starne. Spoločnosti by bez najmenších pochýb pomohlo, keby sa narodilo viac detí, predovšetkým pracujúcim rodičom.

Celý článok


Vízia Slovenska podľa SaS

🕔 18.5.2017

Pre všetkých, ktorí tvrdia, že na Slovensku neexistujú strany a politici s konkrétnou predstavou o tom, ako by Slovensko malo vyzerať, kam by sa malo uberať. Nemusíte s nami súhlasiť, ale berte, prosím, na vedomie, že my máme o budúcnosti Slovenska úplne jasnú predstavu a vieme aj, ako ju pomocou našich konceptov dosiahnuť.

Celý článok

Prvomájové sociálne inžinierstvo

🕔 1.5.2017

Prvý máj je pre Roberta Fica najkrajším dňom v roku. Konečne žiaden z cirkevných sviatkov, na ktorých on ako birmovaný komunista je vždy na smiech, ani 17. november, ktorý si nevšimol, ale naopak, pravý socialistický sviatok, kedy aspoň na chvíľu môže ísť medzi ľudí bez toho, že sa budú pýtať, kedy sa vysťahuje od Bašternáka. A kedy sa môže hrať na sociálneho inžiniera.

Celý článok


Otvorený list ku konfliktu záujmov pána Šimečku

🕔 11.4.2017

Vážený pán Kostolný, šéfredaktor Denníka N,

Celý článok

Manifest eurorealizmu – komentár k reakcii Martina Dubéciho a Radovana Geista

🕔 6.4.2017

V prvom rade vítam reakciu Dubéciho a Geista na Manifest. Som si vedomý skutočnosti, že ohľadne budúceho možného usporiadania Únie existuje veľké pnutie a občania EÚ, politici, či odborná verejnosť vnímajú akékoľvek návrhy veľmi citlivo. Skutočnosť, že všetci chceme tento projekt udržať, považujem za veľmi pozitívnu. Únia prešla v posledných rokoch viacerými krízami. K zmenám primárneho práva EÚ dochádzalo, s výnimkou […]

Celý článok


Ústava nemôže byť protiústavná

🕔 17.3.2017

Našim základným zákonom, takpovediac fundamentom pre všetky ďalšie zákony je Ústava SR. Všetky ďalšie zákony teda musia vychádzať z ústavy alebo musia byť v súlade s ňou, a najmä nesmú byť v rozpore s ňou. Tu vzniká prvá otázka – kto posúdi, či ľubovoľný zákon je alebo nie je v súlade s ústavou? No predsa Ústavný súd SR.

Celý článok

Najväčšie problémy v zdravotníctve

🕔 15.3.2017

Ako možno viete, v januári sme začali pripravovať Reformu zdravotníctva. Malý tím o piatich členoch, ktorý vediem, si ako prvé položil tri otázky: 1. Čo sú najväčšie problémy v zdravotníctve? 2. Čo vnímajú ľudia ako najväčšie problémy v zdravotníctve? 3. Čo vníma zdravotnícky personál ako najväčšie problémy v zdravotníctve?

Celý článok


Líder opozície? Preboha, len to nie

🕔 2.3.2017

Pravicový volič je náročnejší a preto bola ponuka pravicových strán vždy pestrejšia. Ak začnú pravicové strany už teraz „predostierať voličom spoločnú alternatívu“, ktorá bude aktuálna o tri roky, musia v záujme dosiahnutia akejkoľvek dohody robiť ústupky zo svojich pozícií. Lenže, pred voľbami platí, že „kompromisy, to sú krysy“, resp. nemecké „Koalition in der Opposition ist der Tod“.

Celý článok

Reforma zdravotníctva – začíname

🕔 10.2.2017

Pred dvomi týždňami sme predstavili tím pre reformu zdravotníctva a ohlásili, že do konca roka predstavíme návrh reformy, ktorý má tieto ciele:

Celý článok


Neulakomme sa na lacnú pracovnú silu

🕔 9.2.2017

Čo sa prekrútiť dá, prekrútené bude a moja chyba, že ešte stále neviem písať neprekrútiteľne :-), takže ešte raz:

Celý článok

Nie som európsky liberál, lebo bojujem za slobodu jednotlivca

🕔 27.1.2017

Slobodu považujem za najvyššiu hodnotu v našej spoločnosti. Konkrétne slobodu jednotlivca a ešte konkrétnejšie ekonomickú slobodu jednotlivca a osobnú slobodu jednotlivca. Keď som sa 21. augusta 2008 (tento deň si pamätám presne, lebo to bolo 40. výročie čo nás prišli navštíviť ruskí bratia a obrovský kus slobody nám ukradli) rozhodol založiť politickú stranu, bolo pre mňa nad slnko jasnejšie: bude to strana, ktorej najvyššia hodnota je sloboda jednotlivca. A tak sa aj stalo.

Celý článok


Havran – 5 x NEPRAVDA, 6 x ZAVÁDZANIE, 2 x NEOVERITEĽNÉ, 1 x HLÚPOSŤ

🕔 20.1.2017

Michal Havran poskytol Denníku N rozhovor, ktorý je prakticky celý o mne (moje ego jasá J). Musím povedať, že od Havrana som čakal precíznejšiu, korektnejšiu a najmä pravdivejšiu argumentáciu. Na Demagog.sk by Michal Havran dopadol veľmi zle. Veď posúďte sami:

Celý článok

Ako postupne prichádzame o slobodu, tentoraz zatvorené obchody

🕔 11.1.2017

Tie obchody pijú teda veľa politikom krv. Nikoho netrápi a nikto nerieši, že 365 dní v roku sú otvorené obchody s palivami (čerpacie stanice), obchody s hotovými jedlami (reštaurácie), obchody s prepravou (taxíky a železnice) a rôzne iné obchody, napríklad internetové. Ale práve tie klasické obchody sú tŕňom v oku všetkých politikov, ktorí si o sebe myslia, že vedia lepšie, ako majú ľudia žiť. Vedia to lepšie ako ľudia samotní, teda aspoň si to myslia.

Celý článok


Prečo žalujem Havrana – reakcia na Kostolného, Kopcsaya a Bána

🕔 21.12.2016

Tento týždeň som podal žalobu na Michala Havrana zato, že o mne povedal, že som fašista. Jasné, mohol som sa povzniesť, tak ako som sa povznášal celých osem rokov, čo som v politike a verte mi, vypočul som si na svoju adresu všeličo.

Celý článok

Národní sebci v Európskej únii

🕔 14.7.2016

Po Filipovi Obradovičovi, Samovi Marcovi sa aj mladý bloger Marian Jánoš rozhodol komentovať môj postoj k Európskej únii. Úprimne, celkom to hladká ego, i keď menovaní popísali zopár vecí, na ktoré považujem za potrebné reagovať.

Celý článok


SISka podľa Marca

🕔 13.7.2016

Samo Marec dnes napísal akú stranu si predstavuje, nuž tak dovolím si zopár komentov, takpovediac v rámci verejnej diskusie. Predtým však ďakujem Samovi za hlas v prípadných skorých voľbách.

Celý článok

Farage zdúchol ako gáfor

🕔 5.7.2016

Farageovi som fandil, i keď som jeho zásadný postoj k EÚ nezdieľal (a preto som v EP nevstúpil do jeho frakcie) a teraz ma sklamal, lebo povzbudil tých, ktorí nesú zodpovednosť za to, že posledné roky sa únia potáca od krízy ku kríze.

Celý článok


Účet za závislosť od Turecka

🕔 12.4.2016

Angela Merkelová chcela aby Turecko urobilo špinavú robotu, ktorú ona robiť odmieta a dostala za to mastný účet – trestné oznámenie priamo od tureckého prezidenta Erdogana, podané na nejakého satirika. Tomu sa hovorí irónia osudu.

Celý článok

Kotlebov fašistický program

🕔 6.4.2016

Veľa ľudí by si zrejme želalo, aby nadpis zodpovedal realite, Kotlebova strana ĽSNS by mohla byť zakázaná a bolo by po probléme. Žiaľ, také jednoduché to nie je. Kotlebov program totiž nie je fašistický, ani nacistický. Je to zmes všeličoho a v prvom rade expresný tiket do Bieloruska.

Celý článok


Sex, crime & teror

🕔 25.2.2016

„Veľké množstvo cudzincov prináša veľké problémy“. Už tento výrok je podľa niektorých nekorektný a jeho autor je rýchlo za xenofóba, ak nie rasistu či neonacistu. Charlie Hebdo? Jednotlivci. Takmer 130 mŕtvych v parížskej diskotéke Bataclan? Zase jednotlivci. Silvester v Kolíne? Jednotlivci, presnejšie stovky jednotlivcov. Pozrime sa teda na celkové (agregované) čísla:

Celý článok

TTIP – budem hlasovať proti

🕔 25.1.2016

Je dobré, ak krajiny medzi sebou obchodujú, namiesto toho, aby viedli vojny. Preto som aj zásadne naklonený dohodám o voľnom obchode. Žiaľ, všetko sa dá prehnať, ako napríklad TTIP.

Celý článok


Pán Fico, dajte pozor na Alzheimera

🕔 12.1.2016

Včera na HN bolo s Robertom Ficom uverejnený rozhovor, v ktorom sa menovaný nechal počuť, že „Nemáte na nás nič iné, len cétečko a tetu Anku“.

Celý článok

Policajná správa vrchného komisára zo silvestrovskej noci Kolíne nad Rýnom, celé znenie

🕔 7.1.2016

Denník „die Welt“ dostal tento protokol k dispozícii a podrobne zdokumentoval jeho správu. Nasleduje doslovné znenie „správy o skúsenostiach zo zásahu“ (Einsatzerfahrungsbericht) spísanej jedným z vrchných komisárov policajného zásahu z noci zo Silvestra na nový rok na hlavnej železničnej stanici v Kolíne nad Rýnom. Začiernené sú výlučne iba mená (v texte kurzívou):

Celý článok


Živnostníkov namiesto policajtov

🕔 5.1.2016

Kto si myslí, že policajtov potrebujeme na zvýšenie bezpečnosti, sa mýli tak isto ako ten, kto si myslí, že si to myslí Robert Fico. Ten predsa tiež nie je padnutý na hlavu. Dobre vie, že na Slovensku nemáme fakticky žiadnych migrantov, a teda hrozby plynúce z nich sú virtuálne. Aby to aj tak ostalo, je dôležité odmietať kvóty a iné formy prerozdelenia migrantov. To sa však robí politicky a nie policajným štátom.

Celý článok

S Bélom z MOSTa doprosta

🕔 9.12.2015

Reči o tom, že MOST sa chystá na vládnutie so SMERom sa po parlamente šíria už celé mesiace a aj správanie MOSTu doteraz tomu viac menej nasvedčovalo – veľmi mierna až opatrná kritika SMERu, nepodpísanie návrhu na odvolanie ministra Draxlera, odmietnutie deklarácie k pravicovej vláde, Béla ako neškodný sparing pre Fica v televíznych debatách...

Celý článok


Občania Slovenska sú privilegovaní. Na Slovensku.

🕔 14.10.2015

Včera som si dovolil napísať na Facebook status, v ktorom som okrem iného napísal, že „vôbec si nemyslím, že z pohľadu nás majú mať všetci ľudia na svete rovnaké práva“.

Celý článok

Grécko opäť raz zbankrotovalo a hrdina pustil do gatí

🕔 1.7.2015

Včera do polnoci malo Grécko uhradiť Medzinárodnému menovému fondu (MMF) splátku vo výške 1,55 Miliardy eur. Oproti celkovému dlhu vyše 400 miliárd eur (verejný dlh 315 a núdzové úvery 90) sú to drobné. Oproti možnostiam gréckych verejných financií je to likvidačná suma.

Celý článok


„16 krajín sa predsa nemôže mýliť“

🕔 17.6.2015

To bol v roku 2011 jeden z argumentov Ivety Radičovej, prečo musíme do Grécka poslať viac ako miliardu eur (viac ako 500 € na každú slovenskú rodinu). Ako dnes vidíme, 16 krajín sa mýlilo. Nielenže „zachraňovanie“ nefungovalo a peniaze poslané do Grécka sú nenávratne preč, ešte to aj Grécku výrazne poškodilo. Zachránili sme nemecké a francúzske banky za cenu, že sme eurozónu ohrozili ako celok.

Celý článok

Rovná daň 12 percent namiesto sociálnych balíčkov

🕔 10.6.2015

Premiér Robert Fico sa v snahe o svoje znovuzvolenie rozhodol pre najväčšiu volebnú korupciu v histórii Slovenska – od tých, ktorí platia dane vyberie jednu miliardu eur a rozdá ich tým, o ktorých predpokladá, že ho budú voliť.

Celý článok


Čo dokáže byrokrat – s čím musia bojovať slušní ľudia

🕔 2.6.2015

Pred tromi týždňami sme vyhlásili anketu o najabsurdnejšiu pokutu. Počet aj obsah mailov, ktoré sme dostali, nás utvrdil v tom, že sme „zaťali“ do živého. Často je na zaplakanie, s čím musia bojovať slušní ľudia a niekedy to je už len na smiech.

Celý článok

Európa vie utečencom ponúknuť len sociálne dávky

🕔 1.6.2015

Zo Slovenska odišlo milión ľudí, prečo máme problém prijať 785? Nemáme. V mojom článku „Sedem krát NIE kvótam na utečencov“ píšem, že to rozhodne nie je veľa. Veľa je napríklad milión ľudí, ktorí odišli zo Slovenska do USA, ako píše Juraj Koník. Avšak, existujú aj iné rozdiely, ako len počet.

Celý článok


Sedem krát NIE kvótam na utečencov

🕔 28.5.2015

Európska komisia včera navrhla rozdeliť podľa kvót prvých 40 tisíc utečencov, pre Slovensko to znamená prijať 800 z nich. To samo o sebe pre päťmiliónovú krajinu rozhodne nie je veľa, no po zohľadnení širších súvislostí sú kvóty pre utečencov zlým a nebezpečným riešením a Slovensko ich musí odmietnuť.

Celý článok

Tri roky pre oligarchov, jeden pre plebs

🕔 22.5.2015

Vratky za plyn, nižšia DPH na potraviny, dotované zájazdy, vlaky zadarmo, vyššia minimálna mzda... jeden darček za druhým pre voličov SMERu a neuveriteľnou náhodou všetky pár mesiacov pred voľbami.

Celý článok


Príspevok na nájomné: Sociálni inžinieri v siedmom nebi

🕔 21.5.2015

Vláda Roberta Fica plánuje Slovákov obšťastniť ďalšou dávkou – príspevkom na nájomné. Kto si nájde prácu vzdialenú aspoň 70 kilometrov od svojho bydliska, dostane na šesť mesiacov 80 percent nákladov na bývanie, max. 250 eur.

Celý článok

Turboodpis, ďalšia ekonomická hlúposť

🕔 14.5.2015

Pokiaľ majú byť ekonomické návrhy Siete len akýmsi nástrojom na získanie voličov, niečo ako stavanie májov, kladenie vencov a varenie halušiek, tak všetko v pohode. Desí ma ale pri predstave, že ekonomické návrhy Siete by sa mali realizovať.

Celý článok


Slovenky a Slováci sa odmietli vrátiť do minulého storočia

🕔 8.2.2015

Konečne je ten humbug za nami a konečne bude možné sa venovať dôležitejším témam, ako zákazu zakázaných adopcií. Aliancia za rodinu utrpela fiasko, lebo voliči dali jasne najavo, čo si o jej iniciatíve myslia – nič.

Celý článok