Vox bloguli: Richard Pliešovský

To najlepšie z blogov od Richard Pliešovský


Bibione, ako sa tam cítiť komfortne a za minimum peňazí |časť druhá

🕔 22.8.2016

V prvej časti som sa pokúsil popísať rozdiely – tak ako ich vnímam ja – medzi Talianskom a Chorvátskom. Konkrétne Bibione v Taliansku a všeobecne v Chorvátsku. Bez mučenia priznávam, že som zaujatý a predpojatý. V tomto mienim pokračovať aj teraz. Takže, klobúk pevne na hlavu, ideme z kopca!

Celý článok

Stavbami sveta za 180 minút

🕔 10.8.2016

Svet miniatúr – Minimundus v Korutánsku je zo Žiliny vzdialený 600 km. Na výlet priveľa, ak keď ide človek „okolo“, rozhodne stojí za návštevu.

Celý článok


Niekoľko viet o láske

🕔 27.7.2016

Nie je to také jednoduché, ako sa môže zdať. Tak ako je jasné, že po lete príde jeseň, nik nikomu nezaručí, že po období nelásky príde zaľúbenie.

Celý článok

Demencia

🕔 25.6.2016

Sú veci, ktoré vás dokážu priviesť do šialenstva. Zvlášť, ak tú „vec“ pravidelne – mesiac, čo mesiac platíte. Aj keď dobrovoľne.

Celý článok


FAŠISTI V PARLAMENTE | Zákerní zlodeji hudby

🕔 10.4.2016

Čo iné si môže súdny človek pomyslieť, keď vidí obmedzenia, ktoré schválil parlament ohľadne hudby, ktorú môže Slovák počúvať? V Ústave Slovenskej republiky je napísane, že „ľudia sú slobodní a rovní“. Nikde nie je popísaný minimálny percentuálny podiel Slovákov voči iným národnostiam. Fašizmus sa zas prejavuje napríklad tým, že nadraďuje záujmy celku nad záujmami jednotlivca. Jeden národ nadraďuje nad ostatné.

Celý článok

Yes – 90125 (Legendárne albumy mojimi očami)

🕔 3.4.2016

Superplatňa od superskupiny. Yes hrali v 70-tich až 80-tich rokoch progresívny rock, označovaný aj ako art rock. Patrili k absolútnej špičke, spolu s takými velikánmi ako Pink Floyd a Genesis.

Celý článok


Ako som sa ocitol vo volebnej komisii | Voľby 2016

🕔 7.3.2016

Na facebooku mi začiatkom roka prišiel príspevok od istej politickej strany, či sa nechcem zúčastniť na voľbách, a tak zabezpečiť ich pokojný a férový priebeh. Vypísal som požadované údaje a čuduj sa svete, o pár týždňov mi prišla pozvánka z mestského úradu na školenie pre členov volebných okrskov.

Celý článok

Scorpions – Live in Košice | 2. 3. 2016

🕔 4.3.2016

Niekedy v októbri som zahliadol bilbórd, ktorý hlásal, že pri príležitosti 50-tého výročia bude v Košiciach koncert Scorpions. Ejha, pomyslel som si, Košice? Idem! A o chvíľu som uhrádzal firme Eventim faktúru na lístky do Steel Areny.

Celý článok


BIBIONE, ako sa tam cítiť komfortne a za minimum peňazí |časť prvá

🕔 26.2.2016

V troch častiach vám napíšem, ako sme s rodinou našli dovolenkovú destináciu podľa našej chuti. V dnešnej prvej sa vám pokúsim ukázať, čo nás na tomto kúsku Talianska priťahuje a prečo sa tu vraciame rok čo rok. V druhej časti, niekedy v júni, napíšem priamo z terénu, teda niekde z piazzale Zenith. A v tretej časti, začiatok septembra, si pozrieme každoročné vinobranie, teda Septemberfest 2016. Príjemné čítanie!

Celý článok

Bordel

🕔 17.2.2016

Vrana k vrane sadá a rovný rovného si hľadá. Naozaj? Ak je to fakt pravda, tak to sa teda nemáme čím chváliť.

Celý článok


Steely Dan – Gaucho (Legendárne albumy mojimi očami)

🕔 25.1.2016

Stále nemôžem uveriť tomu, že Steely Dan desiatky rokov unikal môjmu hudobnému radaru. Ak človek veľmi chce, k dobrej hudbe sa dostane. Ideálny stav je, keď mu ju niekto odporučí. Samozrejme, teraz nepíšem o mainstreame, hudbe na vyplnenie ticha.

Celý článok

Keby…

🕔 31.12.2015

...toľko ohňa a radosti...

Celý článok


DEEP PURPLE – Made in Japan (Legendárne albumy mojimi očami)

🕔 29.12.2015

Zo svojej utešenej zbierky som vytiahol CD s Deep Purple a po dlhých rokoch som si ho opäť vychutnal.

Celý článok

Dopravný inšpektorát Žilina – očami „stránky“

🕔 16.12.2015

Dobre to poznáme, jedného dňa tam raz všetci pôjdeme. Nechce sa nám, bránime sa tomu, odkladáme to na poslednú chvíľu, azda v naivnom očakávaní na zázrak a zmenu zabehnutého systému. Prihlásiť, odhlásiť, urobiť zmeny. Áno, reč je o návšteve na Dopravnom inšpektoráte.

Celý článok


Vrcholky hôr

🕔 7.12.2015

vrcholky hôr „Veľké sny v hrdle ti už navždy umlčali báseň – len hrozné Neznámo desí tvoj modrý zrak.“ Jean Arthur Rimbaud ešte môžeš utekať môžeš sa vrhnúť nadol desiť sa svojho sivého mlčania spúšťať na kolená a prosiť o milosť stále máš ešte možnosť voľby tak prečo sa chceš vzdať práve teraz uprostred poznania dočasnej prehry – […]

Celý článok

Art pozitív

🕔 31.10.2015

Hovorí sa, že všetko je na webe, ale to nie je vôbec pravda. Všetko je mimo internetu, ten nám len slúži, aby sa veci hmotné aj nehmotné prepojili a dali nájsť. Ale ako nájdete niečo, o čom neviete, že existuje? Nechýba vám a ani vy jemu či jej.

Celý článok


Čas vlkov

🕔 24.10.2015

Lešek Semelka vydal novú platňu.

Celý článok

Hnev

🕔 25.8.2015

Najnovšia detektívka od Zygmunta Miloszewského. Oplatí sa po nej siahnuť?

Celý článok