Vox bloguli: Richard Marko

To najlepšie z blogov od Richard Marko


Ján Lunter - Príležitosť pre SaS prekročiť svoj tieň

🕔 8.3.2017

Čím menej politikov na dvoch stoličkách, tým lepšie pre demokraciu a odbornosť. Ako sa hovorí, viac hláv, viac kapusty. V súťaži o predsedu banskobystrickej župy sa proti Kotlebovi stretávajú schopný nepolitik Ján Lunter a poslanec NRSR Martin Klus (SaS).

Celý článok

Trump - 74 fotiek z inaugurácie

🕔 22.1.2017

Ako to v deň Trumpovej inaugurácie vyzeralo skutočne. 74 fotiek priamo z Pennsylvania Ave.

Celý článok


Autoritatívny Danko má konkurenciu

🕔 26.9.2016

Autoritatívny Danko má konkurenciu nie v súčasných stranách - klasických pyramíd podľa receptu autoritatívny predseda + medializovaní členovia + výtlakári. Tento klin sa klinom totiž vybiť nedá...

Celý článok

Ústava je na vašej strane - zoznámte sa

🕔 1.9.2016

Základná funkcia ústavy je často nepochopená. Ústavou sa nastavujú mantinely, medzi ktoré sa musí zmestiť každé po moci slintajúce ego vo vláde, či národnej rade.

Celý článok


Nukleárny kufrík – nová zbraň proti Trumpovi

🕔 10.6.2016

Stúpenci Hillary Clintonovej vytiahli novú zbraň - dôležitosť nukleárneho kufríka a mediálne podsúvačky svojim ovečkám, že Trump by kufrík bezhlavo zneužil na nukleárny útok. Čo v tom kufríku vlastne je?

Celý článok

Vyobcovaný bol Kotleba, nie voliči

🕔 7.3.2016

Tí voliči začínajú byť zneužívaní ako Kotlebov živý štít. Fuj. Zástanca fašizmu, nenávisti voči iným, ak nie sú ako on, zneužívania mladých, ktorí v tomto šedom svete potrebujú niečo - hocičo, čoho sa môžu chytiť, má vďaka demokracii nárok na základné ľudské práva. Full stop.

Celý článok


Jednotná vláda SaS?

🕔 6.3.2016

Situácia nie je vôbec patová. Odstrihnime sa od doterajších prístupov k vyskladávaniu vlád. Výsledok volieb 2016 nám dal historickú príležitosť prekročiť svoj tieň.

Celý článok

Ako Sieť Slovensko pochovať môže

🕔 1.3.2016

Voliť Sieť a nebyť v nej skutočne znamená koniec nádejí na lepší život pre veľa čestných občanov. Kým SMER obmedzil znovuzrodenie princípov komunistickej správy len na vlastné štruktúry, SIEŤ by prinavrátila komunistickú správu celej krajiny.

Celý článok


Prečo by Skoky a Šance mali odstúpiť

🕔 29.2.2016

Máte možnosť podporiť strany, ktoré sú vám ideologicky (nie osobnostne) blízke, výmenou za zmenu volebného zákona. Benefitovalo by celé Slovensko. A to nie je málo. Ste na to dosť silní?

Celý článok

Aktéri rozpadu Radičovej vlády sú mimo parlamentu

🕔 23.11.2015

Hlavní aktéri rozpadu Radičovej vlády sú v prieskumoch mimo parlamentu. Verejnosť výkon "opozície" jasne ohodnotila - a to je dosť veľký dar! Smer je veľmi dobre nastavený stroj. Predbiehať sa kto ide viac proti Ficovi nie je riešenie.

Celý článok


Monopol štátu chrániť verejnosť pred islamistami dosiahol svoj limit

🕔 15.11.2015

Na mnohých islamistov prídeme až v momente útoku. Počítajú s bezbrannosťou obetí počas dlhých minút kým príde polícia. To je fakt, ku ktorému sa musíme postaviť racionálne, lebo nosiť všade policajta so sebou je dosť nepraktické.

Celý článok

Dvojaký meter tak trochu netradične

🕔 4.9.2015

Pán poslanec Hlina to určite myslel dobre. Poukazovanie na nerovnosť pred zákonom je potrebné. Ale...

Celý článok


Veľká prosba k žiakom, ktorí práve začali nový školský rok

🕔 2.9.2015

Ak stretnete rovesníka, ktorému sa ťažko nadväzujú priateľstvá, je plachý, alebo šikanovaný kvôli oblečeniu, či výzoru -- spravte správnu vec, pomôžte mu. Možno má ešte väčšie trápenie mimo školy. Pozdrav, úsmev, či milý pohľad bude pre ňu, či pre neho určite znamenať veľmi veľa, hoci to možno nedá hneď najavo.

Celý článok

Sme utečenci vo vlastnej krajine. Utečenci od reality.

🕔 1.9.2015

Čo tak začať voliť ľudí namiesto strán? Ľudí s charakterom, ktorí nie sú šmejdi, neklamú a dokážu niesť zodpovednosť voči verejnosti namiesto voči nejakému predsedovi. Prestaňme sa utiekať od reality a začnime voliť podľa obsahu, nie podľa obalu.

Celý článok


Obchod s pozemkami pre Jaguar porušil len Islamské právo, naše nie

🕔 27.8.2015

Islamské právo má jasne zadefinované, kedy sa priekupník dopúšta zneužitia situácie, a kedy je to kosher.

Celý článok

Nevyhovárajme sa na mešity

🕔 26.8.2015

"Vravieť hocičo iné ako pravdu nemá zmysel" -- Amy Winehouse

Celý článok


Matovič vs. Procházka – Máme príležitosť prestať si klamať.

🕔 12.8.2015

Považujete charakter za dôležitý? Aspoň v prvej desiatke? Máme príležitosť prestať si klamať. Spravme niečo pre naše deti - využime ju.

Celý článok

(i) migranti

🕔 9.8.2015

Každý človek má právo ísť si za svojím šťastím. Každé právo je zároveň zodpovednosťou - voči ostaným členom spoločnosti, nie voči vláde, či nejakej európskej komisii. Migrácia bez asimilácie je invázia. No pozrime sa na migráciu aj inak.

Celý článok


Ako dnes vyzerá miesto, kde trénovali presné zhodenie atómovej bomby na Hirošimu a Nagasaki

🕔 6.8.2015

Zábery z bývalej vojenskej základne v mestečku Wendover, Utah, kde sa trénovalo presné zhodenie atómovej bomby na Hirošimu a Nagasaki. V tom istom okrese sa lámu rýchlostné rekordy na dne slaného jazera, či likvidujú chemické a biologické zbrane. Pôvodne sa uvažovalo o využití tejto nehostinnej oblasti na jadrovú strelnicu.

Celý článok

Hiroshima a nová vojenská doktrína Japonska

🕔 6.8.2015

Súčasný minister zahraničných vecí Japonska, Fumio Kishida, pochádza z mesta Hiroshima. Jeho šéf, premiér Shinzō Abe, dokázal pred pár dňami presadiť zásadnú zmenu obrannej doktríny. 70 rokov od skončenia druhej svetovej vojny je Japonsko pripravené nasadiť ozbrojené sily mimo svojho územia.

Celý článok


Imigrácia – prístup Japonska

🕔 2.8.2015

Japonsko starne. Nemá dostatok opatrovateľov pre dôchodcov. Predsa len, spadnúť, keď máte 100 rokov a keď máte 90 rokov je rozdiel. Majú zaujímavý plán...

Celý článok

Grécko mi pripomína Sieť

🕔 8.7.2015

Ide o charakter. Slabí ľudia na úprimné priznanie problému, nie to ešte vlastnej chyby, proste nemajú. Na dôvažok, žiť z poctivej práce, nie zo špekulovania, nie je univerzálny morálny kompas. Gréci si zatĺkavačov pravdy evidentne zvolili niekoľko krát po sebe, a výsledok sa dostavil. Neopakujme sa po nich.

Celý článok


Operácia “referendum” sa podarila, pacient zomrel

🕔 6.7.2015

Európska únia by sa mala vrátiť k pôvodným bezpečnostným a ekonomickým cieľom. Urýchlená politická integrácia z dielne eurotrtkov je pridrahý nezmysel.

Celý článok

James Bond po grécky

🕔 4.7.2015

Grécky dlh zaplatí Čína? - Časť II. Položiť vládu je jednoduché. Stačí byť posledný v reťazci rozhodovania o osude krajiny a ego silnejšie ako verejný záujem. Nepoložiť ju - v záujme spoločnosti bez vyššej potreby spraviť si fajočku kto má či nemá pravdu - je úplne iný level. Nazvyme ho lídership. A ten Grécku chýba.

Celý článok


GRÉCKO A EURO

🕔 29.6.2015

Skladať sa Grécku na splátku pre IMF v rámci eurozóny je proti záujmom Grécka samotného. Spoločná mena štátov Európskej únie bude silná len vtedy, keď nebude vydierateľná jej vlastnými uživateľmi, ktorí sa rozhodnú vydať sa cestou budovania socializmu. Som za solidaritu - solidaritu Grécka voči euru.

Celý článok

GRÉCKY DLH ZAPLATÍ ČÍNA?

🕔 29.6.2015

Skladať sa Grécku na splátku pre IMF v rámci eurozóny je proti záujmom Grécka samotného. Spoločná mena štátov Európskej únie bude silná len vtedy, keď nebude vydierateľná jej vlastnými uživateľmi, ktorí sa rozhodnú vydať sa cestou budovania socializmu. Som za solidaritu - solidaritu Grécka voči euru.

Celý článok