Vox bloguli: Rastislav Čurma

To najlepšie z blogov od Rastislav Čurma


Ak dvaja robia to isté...

🕔 11.6.2017

tak uplynul čas a ja si môžem dovoliť porovnať značky Ford a Mercedes. Dúfam, že budem objektívny. A niekomu to určite pomôže pri výbere. Pretože auto sa nekupuje na niekoľko dní. A nie všetko lacnejšie, je nakoniec lacnejšie. Nakoľko Mercedesy využívame len 15 mesiacov, bude sa moje porovnanie týkať hlavne rovnakého obdobia. Teda prvého roku prevádzky

Celý článok

Ja som Motor Car

🕔 29.4.2017

Poznáte to mnohí. Kúpite si niečo, čo by malo mať punc výnimočnosti. Mali by ste mať pocit, že ste získali niečo naviac. Aj kvalitou, aj prístupom. V mojom prípade to boli autá značky Mercedes-Benz. Kúpil som a začal jazdiť. A začal navštevovať autorizovaný servis, kde vám ponúknu kávu, kde by mal fungovať ten povestný popredajný servis. Kde by ste mal mať pocit, že si vás vážia a že ste u niekoho iného. A ten pocit sa stratí. Vyskúšate iný servis, v inom meste, a pocit neprichádza. Až raz navštívite opäť ten svoj servis a zoberie si vás vedenie k sebe a spýta sa na názor. A prídu zmeny.

Celý článok


Je Sas úplatná?

🕔 14.4.2017

Môžno silný názov, ale po prečítaní dôvodovej správy návrhu novely zákona 56/2012 z dielne poslancov SaS mám ten pocit. neviem si totiž predstaviť nič iné, ako to, že si spoločnosť Uber zaplatila zákon šitý na mieru. A zastavuje sa mi aj zdravý rozum. takže tu je moja dôvodová správa k vami navrhovanej novele:

Celý článok

Sú zákony naozaj pre ľudí?

🕔 4.11.2016

Som z generácie, ktorá do dospelosti, aspoň ten zákonnej, dospela v divokých porevolučných časoch. Plávali sme všetci ako sme vedeli. aj so svojimi chybami, ktoré sme neraz museli zaplatiť. Právo bolo čierno biele a nie o 50-tich odtieňoch šedej, ako je to v súčasnosti. jednou z mojich chýb bolo, že som v roku 1997 prečerpal platobnú kartu, ktorú mi vydala Slovenská sporiteľňa. Bol vydaný platobný rozkaz a začala sa exekúcia Exekútorskym úradom Michalovce Judr. Jozef Blaško. Posledný kontakt s exekútorom bol v decembri 1997, kedy mi exekútor zaslal, že začína exekúciu predajom hnuteľných vecí. Pravdepodobne až potom som splatil celý dlh v banke. A záležitosť považoval ZA UZAVRETÚ. Až dodnes.

Celý článok


Oficiálne vyjadrenie zástupcu značky Ford na Slovensku

🕔 23.5.2016

Tak sa mi konečne podarilo dostať oficiálne vyjadrenie importéra značky Ford na Slovensku. 4 mesiace ignoruje moje telefonáty, osobné návštevy, meilovú komunikáciu, aj doporučenú poštu. Dnes, 23.5.2016 o 9:36 ma spojili s jeho asistentkou a po predstavení sa a požiadaní o spojenie s p. Srňaňom som sa konečne dočkal.

Celý článok

Emisný škandál vo Forde, alebo len amatérizmus pod logom značky?

🕔 21.5.2016

Pokračovanie článku bude zhrnutím rok a pol trvajúcich problémov s nejasným záverom. Určitú logiku to má. Nechcem naznačovať nijako úmysel výrobcu. Ale nečinnosť importéra, výhovorky dílera a žiadna reakcia po návšteve centrály v Kolíne nad Rýnom dávajú nadpisu zmysel. Ale postupne. Ešte podotknem, že ja , ako autor blogu vychádzam len zo svojich zistení, opierajúcich sa o dostupnú diagnostiku a uskutočnené merania.

Celý článok


Ford bez tváre

🕔 8.5.2016

Niekto by si povedal, že česť a poctivosť obchodníka by mala byť alfou a omegou tohto obchodníka. Niekto by si povedal, že ak niečo riadim, tak to tak aj bude. Niekto by si povedal, že ak zastupujem svetovú značku na Slovensku, tak tej značke bude záležť na tom, aby tá značka vyzerala dobre. Ale to by sme nemohli byť na Slovensku. To by sa vo Forde museli začať aspoň tváriť, že im na zákazníkovi naozaj záleží.

Celý článok

Mobil a terorizmus

🕔 22.3.2016

Udalosti z dnešného rána komentovať nebudem. Nakoľko žijem v Belgicku, zaujali ma dve skutočnosti. Kolaps mobilných operátorov v oblasti Bruselu a Facebook ako rýchly informačný nástroj. A aj jedno prekvapenie českého operátora.

Celý článok


Jackpot

🕔 9.3.2016

Tak som navštívil centrálu Fordu v Kolíne nad Rýnom. Privítali ma s úctou a usadili ma do nádhernej koženej sedačky. Moje problémy si vypočul nejaký referent. Celý zhrozený utekal za svojím nadriadeným, ktorý ma prijal do 10-ich minút. Celú story som mu zopakoval. Tak isto, plný zlosti čo to na tom Slovensku v rámci siete Ford robia, kontaktoval priamo generálneho riaditeľa. Ten odložil poradu a uviedol ma so svojej kancelárie. Opäť zopakovanie príbehu. Ale už z kvalitnou whisky v pohári a cigarou v druhej ruke. Po vypočutí môjho príbehu, prikázal jednej zo svojich asistentiek, aby sa mi venovala a spríjemnila mi čakanie. Odišiel si niečo vybaviť. Keď sa vrátil, odovzdával mi vypísaný šek, kľúče od nového Fordu Mondeo a dokumenty, dokazujúce, že som sa práve stal vlastníkom 10% akciií Fordu. JACKPOT! A potom som sa prebudil.

Celý článok

Vo Forde to smrdí

🕔 2.3.2016

VW má svoju aféru. A vyzerá to tak, že Ford má tiež svoju. Netýka sa emisií, ale smrdí podstatne viac. Smrdí totiž krivosťou charakteru, klamaním zákazníka a neskutočným podvodom. Ak sa teda stanete zákazníkom značky Ford a kúpite si u nich automobil, je možné, že všetko, čo ste si mysleli, že platí, tak vlastne neplatí. Smrdí slovičkárenie, nečinnosť a vlastne všetko z princípu.

Celý článok


Tajná košická automobilka

🕔 22.2.2016

Tak "na tajnáša" sa mi dnes podarilo odhaliť, že Ford Motor Company má svoju továreň v Košiciach. Aspoň ja som to takto pochopil, keď mi právnik advokátskej kancelárie dnes vysvetľoval, že záruku, ktorú mám na automobily kupované od jeho klienta, mám vlastne od jeho klienta. Teda Szilcar Partners Košice, alebo vlastní Ford Motor Company, alebo prevádzkuje "na tajnáša" nejakú z jeho fabrík. Nedáva vám to zmysel? Ani mne. Ak nemáte žalúdok a silnú povahu, ďalej nečítajte.

Celý článok

S právnikom do dielne.

🕔 19.2.2016

po dnešnom dni nemôžem vlastne ani robiť nič iné, len napísať blog. Teda aspoň zatiaľ. Ale dnešný deň potvrdil, že ak si kúpite automobil značky Ford, tak nielenže vás môže stretnúť podobný osud, ale dokonca sa stanete jeho rukojemníkom. Po cca 7 týždňovom odstavení auta v jednom zo servisov siete Ford, kde sa postupne snažili určiť príčinu závady, som urobil to, že som auto odtiahol do strediska, kde som ho zakúpil. Teda do firmy Szilcar Ford Košice. Predstavte si, že dotiahnete na vlastné náklady auto do servisu, kde ste si ho kúpil. Odovzdáte ho a čakáte, že sa vám ozve niektorý zo servisných technikov. Maximálne možno garančný technik. Chyba lávky. Ozve sa vám právnik.

Celý článok


Dávid a Goliáš

🕔 30.1.2016

Nekonečný príbeh pokračuje. Pri absencii čohokoľvek možného začína platiť to, že ak sa importér Fordu rozhodne zruinovať malú firmu, tak to jednoducho urobí. Stačí mu na to len ignorovať akékoľvek morálne zásady, zo svojej vlastnej zmluvy urobiť toaletný papier a potom už len čakať. V rámci obchodno-právneho vzťahu s tým nikto neurobí nič, a je len otázkou času, kedy nadnárodný Goliáš (Ford), zničí malú firmu dávajúcu obživu ôsmim rodinám.

Celý článok

Darujem Hlas

🕔 14.1.2016

Darujem svoj volebný hlas odovzdaním do volebnej urny . Darujem ho Človeku. Keďže je to dar. Nežiadam na oplátku nič.

Celý článok


Bilancujme rok s Ford-om

🕔 25.12.2015

tak môžeme pomaličky bilancovať rok s Fordom. A jediné, čo môžem v zhrnutí napísať je, že už NIKDY VIAC Ford. A zvlášť nie od slovenského predajcu. Minulý týždeň skolaboval ďalší z motorov, takže môžem už rok uzavrieť. A postúpiť všetko právnikovi, pretože vo Forde sa nie je s kým rozprávať. A ako to už na Slovensku chodí, podvádzať môžete beztrestne, pretože naše súdnictvo sa od práce nepretrhne. A s tým páni od Fordu počítajú.

Celý článok

Kačací Uber

🕔 20.12.2015

Poznáte to. Ak niečo chodí ako kačka, Kváka ako kačka a lieta ako kačka, tak to asi bude ...KAČKA. V nadnárodnej spoločnosti Uber toto pravidlo celkom neplatí. Sme aplikácia - tvrdia o sebe. U nás, často deklarovaná ako taxislužba, aj keď už napríklad v takej Prahe sa samotný Uber za taxislužbu nepovažuje.

Celý článok


Šmejdovské praktiky Fordu a ich asistenčnej služby

🕔 5.12.2015

A mám toho dosť. Neskutočné praktiky predjcu značky Ford, importéra značky Ford ako aj ich asistenčnej služby, ma oprávňujú napísať, že nikto z menovaných by v súdnej spoločnosti už dávno neexistoval. Praktiky šmejdov vládnu u všetkých troch. A žalujte ma. Prisahám, že odo mňa nikto nebude počuť nič dobré na ich adresu. Ich praktiky, ktoré ako spoločnosť zażívame, by mali varovať všetkých ich potencionálnych zákazníkov. Ale pekne poporiadku.

Celý článok

Autá, ako z Lidla.

🕔 12.11.2015

Prosím tých, koho moje blogy na tému: Praktické skúsenosti majiteľa automobilov značky Ford“ iritujú, aby tento blog preskočili.. Moje blogy nie sú útokom na značku Ford. Nemajú ani za cieľ poškodiť meno značky ako takej (aj keď sa to importér značky snaží naznačiť, keď sa v odpovedi vyhráža žalobou). Sú len akýmsi denníkom majiteľa týchto áut, v ktorom sú jeho praktické skúsenosti.. A máme novinky.

Celý článok


Iný level porna

🕔 2.11.2015

Tak ma včera znásilnili. Brutálne, ako v porne najhrubsieho zrna. Bez lubrikantu. A spolu so mnou to schytali aj ľudia, ktorí za nič nemôžu. Jeden z tých ľudí, bol dokonca telesne postihnutý. Pornografia v podobe naplnenia túžob prokuristu spoločnosti Autoklub Slovakia Assistance, a tiché prihliadanie sa a nečinnosť značky Ford, ktorej táto asistencia zabezpečuje asistenčné služby.

Celý článok

Šmejdi na cestách

🕔 23.10.2015

Na prítomnosť šmejdov takmer kdekoľvek, sme si už ako spoločnosť aj zvykli. Nie je to dobrý trend. 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou, a príliš často akceptujeme neposkytovanie tej, alebo onej služby, prípadne nekvalitu tovaru, už takmer za samozrejmosť. Sem tam nejaký ten blog, sem tam senzačná správa v TV alebo v novinách (trvá tak 3 dni) a neserióznosť a podvodníci majú žne. Robia to politici, tak prečo aj nie ostatní. Ak to prechádza tým prvým a mali by byť vzorom, tak aj zbytku. Získavajú pocit neporaziteľnosti, nedotknuteľnosti, božskosti.. A pritom správne by bolo takýchto jednotlivcov, prípadne spoločnosti pranierovať a namiesto akceptácie nekorektnosti, sa proti nej postaviť. Vtedy príde vhod to naše: Na Slovensku je to tak... Tak je to aj v Autoklube Slovakia Assistance.

Celý článok


Gynekologický Uber

🕔 1.10.2015

Pokial viem, tak porno priemysel bolo odvetvie hospodarstva, ktore krízu prezilo takmer bez ujmy. Uber, alternatívna taxislużba, ktorá nie je taxislużbou, pretože nespĺňa podmienky danné zákonom sa v mediach mometálne pretláča až až. A ak ktokoľvek číta diskusie pod blogmi a článkami, tak je vlastne podnikanie podľa vlastných pravidiel aj správne. Hlavné je vyhnúť sa dodržiavaniu zákona. A náležite "odborne" to vysvetliť laickej verejnosti, že takto je to vlastne správne. Čo tak spojiť teda úžasný level podnikania a nahotu? Budem miliardár. A budem prevádzkovať slużbu, ktorej sa žiadna kríza nedotkne. Ekonomické perpetum mobile.

Celý článok

Monológ s Fordom

🕔 30.9.2015

Definíciu monológu snáď písať nemusím. Ale v podstate je to rozhovor samého so sebou. A takto nejako by sa dal zadefinovať súčasný stav komunikácie s importérom značky Ford na Slovensku. Ako večný stažovateľ (ako ma niktorí diskutujúci nazvali v diskusiách pod blogmi) som importérovi značky zaslal požiadavku, že chcem vrátiť vozidlá, ktore som zakúpil pre spoločnosť, a požadujem vrátenie peňazí. Odpoveď? Žiadna.

Celý článok


Robia si operátori ASA čo chcú?

🕔 16.9.2015

Poznáte to. Máte problém a zavoláte asistenčnú službu. Dvihne operátor a snaží a vám pomôcť. Až doteraz. Dnes v noci 16.9.2015 v Autoklub Slovakia Assistance si robia operátori čo chcú. Že tým môžu ohroziť zdravie, život, alebo spôsobujú nezvratné škody, ich veľmi nezaujíma

Celý článok

Kupujete Ford III? Autoklub Slovakia Assistance

🕔 12.9.2015

Tak nám peripetie so značkou Ford pokračujú. Dnes 12.6. o 15:15 zastalo ďalšie z nových áut. Problém? Dozvieme sa v pondelok. Tak opäť telefonát na asistenčnú službu značky Ford. Telefonát na psychiatriu, by mal rovnaký účinok. Ale postupne a chronologicky.

Celý článok


Kupujete Ford II – maléry pána dopravcu

🕔 12.9.2015

Čo a ako s našími dvomi (alebo dvoma- furt neviem ako je to správne) novými autami renomovanej značky, som už stihol spomenúť v prvom blogu venovanom tejto značke. Že počúvam alibizmus, som si zvykol tiež. Ale niektoré veci ma ešte stále dokážu prekvapiť

Celý článok

Kupujete Ford?

🕔 25.8.2015

Kupujete Ford? Kúpte si hned dva. V opačnom prípade hrozí, že budete odkázaní na hromadnú dopravu, alebo vám skrachuje spoločnosť. Kupujete Ford? Držte hubu a krok. (skoro sa to aj rýmuje)

Celý článok


Uber a novinárčina

🕔 22.8.2015

Že sa v novinách napíše tendenčný článok, dokonca ako nepriama forma reklamy, na to sa už zvyknúť dá. Stále by ale pisateľ článku mal mať na pamäti, že jeho článok čítajú ľudia, ktorí nemusia byť "odborníci" na danú tému. Tiež nie som expert, ale čo to viem. A viem hlavne to, že v posledných (možno "platených" článokoch) je aplikácia Uber MYLNE(?) označovaná ako TAXISLUŽBA. Žeby efekt - 100x opaková lož sa stáva pravdou?

Celý článok

Vabank asistenčnej služby

🕔 14.8.2015

Dá sa nenapísať blog o tom, ako asistenčná služba hrá vabank s ľudskými životmi? Možno by som nemal. Len tým naštvem ďalších ľudí ale.. Nenapísať blog nerieši nič a možno sa kompetentní zobudia.Nejde len o vabank s menom spoločnosti, v poslednom prípade ide o vabank s ľudskými životmi

Celý článok


Zoberme si naše Slovensko späť.

🕔 25.5.2015

Kým je duch v národe, národ žije. Ľ Štúr Cítát, ktorý som použil aj vo svojom predchádzajúcom blogu. Viem, že blogov o politike bude s blížiacimi sa voľbami pribúdať. Blogy od srdca, blogy platené. Blogy propagujúce to, alebo tamtú. Chcelo by to zmenu. Nechcelo!!! Chcelo by to bombu.

Celý článok

Policajný pľuvanec a facka do tváre od Kaliňákových chlapcov

🕔 24.5.2015

Jedna múdra veta hovorí, že politika je obrazom reality. Naši volení zástupcovia robia to, čo im obyčajný človek dovolí. Že sa na Slovensku od Nežnej revolúcie pácha politikmi krádež tisícročia – krádež morálky tohto národa, je niečo, nad čo sa neviem povzniesť. Krádež páchaná policajtmi, to už je iná káva.

Celý článok