Vox bloguli: Peter Verespej

To najlepšie z blogov od Peter Verespej


Prečo Prešov potrebuje Dobrý festival?

🕔 19.6.2016

Urobiť si akúkoľvek kultúrnu akciu za svoje nie je sranda. Ani po stránke finančnej, ani organizačnej. Všetko si vyžaduje okrem chcenia, energie a enormného úsilia aj atribúty ako spolupráca, zazmluvnené a dohodnuté veci, podmienky a pod. Už ani to však v našom Prešove nefunguje.

Celý článok

Obete systému

🕔 30.5.2015

Často čítam články o tom, akí sú ľudia krutí a zlí, ako si závidia, dobro aj zlo, dokonca aj zdravie, nielen bohatstvo. Možno je to o národe, charaktere a prelínaní sa udalostí v našej histórii. Možno je to však aj o systéme, ktorý rodí nevraživosť, nenávisť a neúctu aj v takých “malichernostiach”, ako je medziľudský kontakt.

Celý článok


Ako sme si mapu meškajúcich vlakov dopozerali

🕔 28.4.2015

Zahraniční dopravcovia majú aplikácie s vyhľadávaním, meškaním aj nákupom lístkov v jednom, nám ostáva neprívetivá stránka so zložitým prístupom pre neznalých.

Celý článok

Nadávate na ZSSK a ŽSR? Skúste to s Deutsche Bahn!

🕔 9.4.2015

Tento text však bude o inom, nemám chuť kopnúť si do štátneho či súkromného dopravcu, do vlakov zadarmo. Skrátka, toto nebude o Slovensku. Spomínam si, ako som “západnými železnicami” cestoval prvý raz. Tešil som sa na dochvíľnosť, nadväznosť spojov, dobrú informovanosť, vysokú traťovú rýchlosť, skvelé služby …

Celý článok