Vox bloguli: Peter Švec

To najlepšie z blogov od Peter Švec


Vrba a Wetzler. Riskovali pre záchranu tisícov...

🕔 23.8.2017

Ich autentické výpovede boli v takom kontraste s dobovou propagandou, že im neuverili ani predstavitelia židovskej komunity.

Celý článok

Wetzler a Vrba, hrdinovia aj pre dnešok

🕔 31.8.2016

Týždňový pochod, kopírujúci trasu tak, ako je zachytená v dvoch knižných výpovediach oboch aktérov úteku z apríla 1944, má ambíciu znovuobjaviť tento strhujúci príbeh.

Celý článok


Čas na solidaritu s Izraelom

🕔 10.11.2015

Nedávno uplynulo 10 rokov od šoku, ktorý sme ako krajina zažili z vraždy študenta Daniela Tupého. Bol surovo napadnutý a ubodaný k smrti. Od začiatku októbra zažíva Izrael takýchto šokov desiatky.

Celý článok

…ale moja manželka bola prvá!

🕔 16.9.2015

Keby nepršalo, bol by prechod americkej kolóny cez hranice predovšetkým príjemným hepeningom ľudí podobného zmýšľania. A on aj bol! Napriek tomu dažďu či trápnym pokrikom „odvedľa“.

Celý článok


Čítanie mien. Siedme dejstvo.

🕔 12.9.2015

Jeden z účinkujúcich z dosiek, ktoré znamenajú svet, odchádza predčasne... Ďalší dočítava len s ťažkosťami. Viacerým sa láme hlas.

Celý článok

Ostrov Vis – čas by sa tu mohol zastaviť

🕔 24.8.2015

Neviem, či niekto zrátal všetky ostrovy Jadranu. Ale, ani mi nechýba vedieť to. Viac fascinuje ich čaro. Je to dobré miesto, kde sa na čas dá stratiť v čase.

Celý článok


Správa z (pra)lesa

🕔 6.8.2015

Stromy, ktoré tu spadnú, len tak ležia a práchnivejú. Tie, čo stoja, stoja pevne aj stovky rokov a vo výške desiatok metrov tvoria impozantnú klenbu. Aj tie stojace, aj tie ležiace sú na život.

Celý článok

Referendum, test korektnosti

🕔 3.2.2015

Nemám rád posmešky. Ten prejav pocitu nadradenosti,… ani voči inak orientovanej komunite. V občianskom priestore, na

Celý článok