Vox bloguli: Peter Stachura

To najlepšie z blogov od Peter Stachura


Neklopať!

🕔 14.12.2017

Nedávny pokus Ministerstva zdravotníctva o zavedenie doplnkových ordinačných hodín a ich následné odmietnutie premiérom je smutným obrazom toho, ako sa na Slovensku pripravujú zdravotnícke zákony. Problematike sa nevenujú komplexne, prinášajú pseudoriešenia a nakoniec zaniknú v politickom ošiali.

Celý článok

Minister chce v Rázsochách postaviť nemocničku na okraji mesta

🕔 30.5.2017

V Bratislave sa opäť uvažuje o modernej Univerzitnej nemocnici (UNB). V novom koncepte Ministerstva zdravotníctva (MZ) by ju mali tvoriť rekonštruovaná alebo dobudovaná nemocnica Ružinov a novovybudovaná nemocnica Rázsochy. Ostatné zariadenia, ktoré v súčasnosti tvoria Univerzitnú nemocnicu, by sa mali pretransformovať na jej partnerov. Počet lôžok štátnych nemocníc v Bratislave by mal po reorganizácii vzrásť zo súčasných 2 284 na 2 357.

Celý článok


Ako sa stať konzultantom Dôvery

🕔 22.1.2017

Aby došlo k zmene nesprávnych nastavení, ktoré vyprodukovali všetky doterajšie vlády, musí mať minister zdravotníctva odvahu, odborné skúsenosti a predovšetkým dostatočnú politickú podporu. Jeho úspešnosť by mala byť priamo úmerná nespokojnosti tých, ktorým súčasný stav zdravotníctva vyhovuje. Zatiaľ je na Slovensku podozrivo ticho.

Celý článok

Semafor za mrežami

🕔 10.8.2016

Symbolom Slovenska – predsedajúcej krajiny Rady Európskej únie sú hravé interpunkčné znamienka. Majú predstavovať národnú identitu modernej, dynamickej a úspešnej spoločnosti. Cestovaním po Slovensku človek nadobudne pocit, že je to len euforická inotaj.

Celý článok


# Yes, we can!

🕔 2.2.2016

Strana # Sieť prostredníctvom svojej odborníčky na zdravotníctvo MUDr. Copákovej vyjadrila názor, že jej nejde o kreslo ministra zdravotníctva, ale o pacienta. Oceňujem dobrý úmysel. Ale zmena fungovania zdravotníctva je podstatne zložitejšia ako vybavenie úveru vo FIO banke.

Celý článok

Don Quijote bojoval s mlynmi, Róbert Fico s drakom z orientu.

🕔 2.12.2015

Róbert Fico sa po Richardovi Sulíkoví stáva obľúbencom nemeckého mediálneho priestoru. Včera si ho všimol Deutschlandfunk (DLF), ktorý hneď vedľa správ o Sýrii a svetovej konferencii v Paríži priniesol reportáž z krajiny, ktorá po vypuknutí utečeneckej krízy udelila azyl 7 ľuďom.

Celý článok


„U nich nemóžu, u nás móžu.“

🕔 22.9.2015

Pri príležitosti 10. výročia zdravotníckej reformy na Slovensku som sa bývalého ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca opýtal, prečo sa na Slovensku dá vlastniť zdravotná poisťovňa, nemocnice, lekárne, laboratóriá a polikliniky naraz a v Nemecku nie. Ešte skôr ako odkráčal znechutene preč mi stihol odpovedať: „U nich nemóžu, u nás móžu.“ Nuž čo, na Slovensku je to už raz tak. Niektorí móžu.

Celý článok

Štvormiliónový EXPO-riment

🕔 2.7.2015

Prezentácia Slovenska za 4 milióny eúr vyznieva rozpačito. Slovenský pavilón na svetovej výstave EXPO v Miláne sa medzi 140 krajinami sveta nestratí, ale ani nenadchne. Pozitívom sú zaujímavé umelecké diela a nápady, ktoré však kontrastujú s nie celkom vydareným zovňajškom expozície, odklonom od hlavnej témy výstavy a podpriemernými reštaurašnými službami. Rozpočet Slovenska bol v porovnaní s inými krajinami nízky. Napriek tomu sa pre vydarenú prezentáciu krajiny dalo urobiť viac.

Celý článok


Malala Yousafzai – na Slovensku ťa nechceme!

🕔 18.6.2015

Prepáč Malala, ale k nám naozaj nepatríš. Si pakistanská emigrantka, nosíš šatku na hlave, vyznávaš islam a predstavuješ pre našu malebnú krajinu pod Tatrami bezpečnostné riziko. Nobelovu cenu si určite získala len zo súcitu. Tvoju odkázanosť na našom sociálnom a zdravotnom systéme si nemôžeme dovoliť.

Celý článok