Vox bloguli: Peter Lachký

To najlepšie z blogov od Peter Lachký


Prečo by mali byť potrestaní tí, ktorí zničili Biľakov pomník

🕔 1.2.2016

Neľakajte sa, prosím, toto nie je text žiadneho komunistu. Diskusia okolo tejto kauzy mi ale pripomenula myšlienku Henryho Thoreau-a, o ktorú by som sa rád podelil a ktorá, dúfam, vysvetlí vaše znechutenie z (mierne provokatívneho) názvu článku.

Celý článok

O imigrantoch

🕔 18.5.2015

Pred pár rokmi som bol na výlete v Anglicku. Zastavili sme sa s kamarátmi, samozrejme, aj v našom obľúbenom pube v Readingu. Čašník bol v ten deň akýsi nabrúsený, nevrlý a všetci si z neho robili srandu, čo ho ešte viac hnevalo. Štamgasti postávajúci pri bare sa ale náramne bavili. Všetko sa zmenilo v momente, […]

Celý článok


Existuje vôbec dôvod počúvať rádio?

🕔 15.4.2015

Už dlho premýšľam nad tým, prečo by som mal, alebo prečo by vôbec niekto mal počúvať rádio. Samozrejme, že hovoríme o ľuďoch s aspoň minimálnym hudobným vkusom a zmyslom pre humor (na všetko ostatné je tu Fun Rádio).

Celý článok

Argumenty, prosím

🕔 6.4.2015

So zdanlivo rastúcou úrovňou internetových diskusií prichádzajú ruka v ruke aj stále nové klišé, argumentačné omyly, či len jednoducho zle pochopené pravidlá diskusie. Jedným z nich je napríklad aj (v bežnej diskusii zaužívaný) dobrý zvyk, že keď uvádzate nejaké tvrdenie, mali by ste ho podložiť argumentami.

Celý článok