Vox bloguli: Peter Kováč

To najlepšie z blogov od Peter Kováč


Kotlebovci: komunisti sú horší ako Hlinkova garda

🕔 29.11.2017

Zelenomikinoví straníci Mariána Kotlebu úplne vážne tvrdia, že registrácia ich loga s gardistickým dvojkrížom vadí na Slovensku časti verejnosti pozostávajúcej z presne jedného človeka - mňa. Navyše tvrdia, že komunisti majú na svedomí väčší počet obetí ako Hlinkova garda. Nie naozaj nekecám, oni to dali na papier, podpísali a poslali ako oficiálne stanovisko na Úrad priemyselného vlastníctva.

Celý článok

Dvojnásobný fail facebooku Polície Slovenskej republiky

🕔 31.10.2017

Neznalosť zákona neospravedlňuje. Realita ale každého veľmi rýchlo presvedčí o opaku. Tragikomické však je, ak zákon o Policajnom zbore zrejme nepozná správca facebookovej stránky Policajného zboru.

Celý článok


Kotlebova strana odmieta spájenie s Hlinkovou gardou

🕔 25.8.2017

Príbeh registrácie gardistického dvojkríža v logu Kotlebovej strany pokračuje. Chlapci v zelených mikinách poslali na Úrad priemyselného vlastníctva vyjadrenie ku mojim pripomienkam. Uvidíme, ako sa s ich argumentáciou úrad vyrovná.

Celý článok

Kotlebovci budú dokazovať, že gardistický dvojkríž nie je fašištický symbol

🕔 2.5.2017

Pred časom som napísal blog o tom, že strana Mariána Kotlebu si chce prihlásiť svoje logo ako ochrannú známku. V prípade úspechu by to mohlo mať prekvapivé dôsledky. Chudák, ktorý by na antifašištickej demonštrácií mával vlajkou s preškrtnutým symbolom Hlinkovej gardy by mohol čeliť žalobe alebo až trestnému stíhaniu za porušovanie práv ku straníckemu logu ochránenému ochrannou známkou.

Celý článok


Prekvapenie na internete

🕔 26.4.2017

Občas sa stáva sa, že keď niekoho nevie nájsť pošta, nájde ho Google. Občas nájde aj veci, ktoré by ste na internete nečakali. Bonusom je aj skutočne nečakané miesto nálezu.

Celý článok

Porušuje Kotlebova strana vládne nariadenie o Hlinkovej garde?

🕔 4.4.2017

Skupina zeleno kostýmovaných straníkov sa rozhodla zainvestovať do ochrany duševného vlastníctva. Pár dní pred minulými Vianocami si dali darček - prihlášky ochranných známok, ktorými chcú chrániť logo svojej strany. To by samo o sebe nebolo nič prekvapujúce, strany to robia bežne. Len v tomto prípade je tu istý problém.

Celý článok


Všeobecná zdravotná poisťovňa zabojuje v rámci šetrenia proti nešváru tetovania

🕔 22.2.2017

Všeobecná zdravotná poisťovňa začala šetriť. Medzi prvými si zobrala na mušku ľudí s tetovaním a piercingom. Chcela by ušetriť tým, že im nebude hradiť liečbu vírusového zápalu pečene typu C. Obávam sa, že to nebude až také ľahké, drahá VšZP.

Celý článok

Profesor Fischer si dobrovoľne predĺžil zákaz výkonu činnosti

🕔 18.1.2017

Kardiochirurgovi profesorovi Fischerovi dnes Špecializovaný trestný súd v Pezinku podmienečne odpustil zvyšok trestu zákazu výkonu činnosti zdravotníckeho pracovníka a určil mu skúšobnú dobu na dva roky. Toto rozhodnutie má veľmi humorný dôsledok – zdravotnícke povolanie profesor Fischer nebude môcť vykonávať najmenej o pol roka dlhšie, ako keby o odpustenie trestu nepožiadal.

Celý článok


Zachráni slovenskú vedu rezerva predsedu vlády?

🕔 11.1.2017

Za socializmu koloval vtip o tom, že cestárov zakaždým v decembri prekvapil nástup zimy. Expirácia licencií vedeckých databáz je problém rovnakého druhu. Buhužiaľ to však nie je vtip, ale drsná realita.

Celý článok

Na Slovensku vládne tataráková prohibícia

🕔 27.9.2016

Nič sa nevyrovná chuti vlastnoručne zamiešaného tataráku. Surové mäso, surové vajce, soľ, korenie, cibuľa, cesnak a chleba opečený na oleji. Mňamka ako vyšitá. Na Slovensku však vládne tataráková prohibícia, hoci ju takmer všetci s prehľadom ignorujú.

Celý článok


Robert Fico je nezodpovedný pacient

🕔 4.5.2016

Je všeobecne známe, že premiér Robert Fico absolvoval 22. apríla operáciu srdca. O akú operáciu išlo je zatiaľ tajné, avšak informované vrabce štebocú niečo o dvojnásobnom bypasse. Len v nedeľu ho prepustili z nemocnice a dnes už podľa agentúrnych správ viedol zasadnutie vlády. Možno vám to nedochádza, ale treba na plnú hubu povedať, že pacient Robert Fico sa po operácií srdca nespráva štandardne.

Celý článok

Humoristi na ministerstve vymysleli, ako skoncovať s korupciou v zdravotníctve

🕔 24.8.2015

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje novelu zákona o zdravotníckych pracovníkoch, v ktorej sa rozhodlo definitívne skoncovať s korupciou v zdravotníctve. Len spôsob, ktorým to chce dosiahnuť, je diplomaticky povedané tragikomický.

Celý článok


Ľudovo-liečiteľská trestnoprávna zhovädilosť

🕔 24.6.2015

Trestný zákon z roku 2005 má za posledných desať rokov viac noviel ako väčšina sociálnych pracovníčok z okraja frekventovaných pozemných komunikácií zákazníkov za jeden týždeň. O kvalite slovenskej normotvorby svedčí už to, že prvú novelu chudák Trestný zákon utrpel už v čase, keď ešte nebol účinný. Potom nasledovala smršť ďalších 25 noviel.

Celý článok

Zrušenie rodného čísla – drahá a zbytočná sranda

🕔 22.5.2015

Rodné číslo má "umrieť" a nahradí ho desaťmiestny bezvýznamový identifikátor. Obávam sa, že zmena okolo 180 zákonov a následné obšťastňovacie orgie v rámci verejného obstarávania nás vyjdú celkom draho. Experimenty preukázali, že priemerný jedinec má problém zapamätať si „bezvýznamové“ číslo dlhšie ako 7 dekadických číslic. Ak ste v zahraničí prišli o všetky doklady, kontaktujete našu ambasádu. Tá vás musí nejako identifikovať. Rodné číslo si zapamätáte ľahko - stačí vám vedieť posledné 4 číslice, prvých 6 si odvodíte od dátumu narodenia. Čo sa ale stane, keď od vás budú chcieť nadiktovať váš desaťmiestny alfanumerický identifikátor?

Celý článok


Napadol Web Aliancie za rodinu skutočne hacker?

🕔 30.1.2015

Dnes sa prevalilo, že ministerstvo vnútra začalo správne konanie proti Aliancii za rodinu. Dôvodom je verejná zbierka, ktorú zabudli zaregistrovať. Túto zábudlivosť môže ministerstvo vnútra oceniť pokutou od 100 do 1000 eur. Aliancia sa snaží túto mediálne ustáť, avšak jej pokusy vyznievajú prinajmenšom rozpačito.

Celý článok