Vox bloguli: Pavel Sibyla

To najlepšie z blogov od Pavel Sibyla


V čom naše elity zlyhali

🕔 9.1.2018

Andrej Bán ma zavolal na východné Slovensko diskutovať o extrémizme. V dome kultúry vo Vranove nad Topľou sa na nás prišlo večer pozrieť zhruba sedemdesiat ľudí. V jednom momente hrhovský starosta Vlado Ledecký spomenul „bratislavskú kaviareň“. Ďalších dvadsať minút sa o inom nehovorilo. Občas miesto kaviarne zazneli rovnako „odpudivé“ synonymá – elity a novinári.

Celý článok

Recept proti znechuteniu z politiky

🕔 20.11.2017

Tradičná interpretácia diania na slovenskej politickej scéne cez zápis v binárnom kóde, v ktorom nuly predstavujú „Ficovoliči“ a jednotky členovia „lepšieho Slovenska“, dáva pred každými parlamentnými voľbami do popredia otázku potenciálnej spolupráce so stranou predsedu vlády. Nieže by nebola legitímna. No jej vplyvom sa naša pozornosť po voľbách len málokedy dokáže posunúť od otázky „kto vládne?“ k podstatnejšiemu „ako vládne?“

Celý článok


Pán premiér, povzbudzovaním k odvahe, nie šírením strachu sa víťazí nad korupciou

🕔 1.6.2017

Očistiť verejný život nie je možné tým spôsobom, že sa len prehodí zodpovednosť na bežných ľudí. Ale že R. Fico začne vyžadovať výsledky od tých, ktorí majú odhaľovanie korupcie v popise práce - od polície.

Celý článok

Skúsenosti V. Miku zvyšujú jeho šance k znovuzvoleniu, Ľ. Lopatku by na šéfa ÚVO nekvalifikovali

🕔 26.5.2017

Vláda R. Fica si za priebeh výberu predsedu Úradu pre verejné obstarávanie zaslúži pochvalu. Na kyticu kvetov príde rad, keď zvládne opakovanú voľbu a nový šéf ÚVO bude viac, než len odborne aj politicky priechodný kandidát.

Celý článok


Slovensko podľa R. Sulíka - generátor nešťastia

🕔 22.5.2017

Predseda SaS predstavil svoju víziu budúcnosti Slovenska. Mohla by sa volať “každému podľa jeho zásluh a nikdy inak.”

Celý článok