Vox bloguli: Pavel Pakoš

To najlepšie z blogov od Pavel Pakoš


“Kresťanskí” ateisti II

🕔 3.6.2015

Hrajú sa, že nasledujú Krista. Ale porušovanie Kristových zásad je ich obľúbeným športom.

Celý článok

Postihnuté dieťa.

🕔 1.6.2015

Narodí sa dieťa a rodičia sa naň už tešia. Keď sa toto dieťa narodilo, matka od neho ušla. Nemohla sa totiž na neho dívať. Ktosi zo zdravotníkov povedal nahlas, že chúďa, veď ono potom zahynie. Počula to jedna zo zdravotných sestier, zmilovala sa nad ním, a adoptovala si ho. Aj toto je tzv.duchovné materstvo.

Celý článok


“Kresťanskí” ateisti

🕔 29.5.2015

Nie všetci, čo o sebe tvrdia, že sú veriaci aj úprimne veria. Nie všetci, čo o sebe prehlasujú, že sú kresťania aj dodržujú Ježišove zásady.

Celý článok

Psychopati medzi nami

🕔 28.5.2015

Včera sa mi nabúral do komentárov veľmi neopatrný psychopat. Jeho adresu či identitu je totiž ľahučké vypátrať. Ak budú komentáre ku niektorému z mojich blogov vypnuté, tak to preto, lebo nemám za povinnosť sa nechať verejne urážať.

Celý článok


Ktorá viera je tá pravá?

🕔 26.5.2015

Obrovská ponuka bohov, spiritualít, guruov, očistných rituálov na svete je na jednej strane veľmi pestrá, ale na strane druhej je to desivé, lebo človek nevie, čo je pre neho správne. V začiatkoch mu pomôžu s výberom rodičia, ale aj tí sa môžu zmýliť. Nakoniec ten výber zostane na človeku samom.

Celý článok

Nemravnosť ateizmu II.

🕔 25.5.2015

Podľa inštrukcií II.Vatikánskeho koncilu je ateizmus moderným fenoménom, ktorým by sa veriaci človek mal vážne zaoberať. Pravoverný farizej alebo sektár, tí ateistami pohŕdajú a paušálne ich všetkých odsúdia. Je totiž pod ich úroveň zaoberať sa takým spoločenským odpadom. Bezbožnosť majú oni hlboko vo svojej podstate, ale navonok sú však výborní sakrálni herci.

Celý článok


Moderní inkvízítori

🕔 23.5.2015

My sa tvárime, že máme slobodu prejavu. Všetci to akože navonok uznávame, v Ústave SR to máme napísané čierne na bielom, ale keď si pokojne vyslovíte svoj názor, oni spozornejú, pretože prichádza ich osudová chvíľa. Začnú škrípať zubami, že z ktorej strany majú začať pľuvať jedovaté sliny, aby si svoju pozemskú úlohu naplnili...

Celý článok

Duchovní hadi

🕔 21.5.2015

Had, ktorý zviedol Evu a dokatoval aj Adama a prvé manželstvo v dejinách vôbec nemusel byť zvieraťom plaziacim sa v džungli. Tak sa to vysvetľuje v detských bibliách. Dospelí ľudia tušia, že sa tam udialo niečo oveľa vážnejšie.A určite nešlo iba o nejaké obhryzené jablko.Bola v tom zapletená nejaká poriadne rafinovaná inteligencia z ktovie z ktorej galaxie.

Celý článok


List slovenskému danovi brownovi II.

🕔 19.5.2015

Dogmy sú pevne stanovené pravdy viery. Pravé náboženstvo ich mať musí. Má ich, a svojsky definované, aj ateista, ktorého "dogmy" sú napr. boh neexistuje ani posmrtný život...Kto je proti dogmám, tak sa drží chudák iba jednej dogmy, ktorá znie: " každá dogma je hlúposť!"

Celý článok

List slovenskému danovi brownovi

🕔 18.5.2015

Niektorí ho majú za slovenského antikrista. A potom sa ku nemu aj tak chovajú. Kde je úcta k blížnemu a jeho menu, vraj kresťania?

Celý článok


Ezoterika aj z inej optiky

🕔 17.5.2015

Pozvali ma na včerajšie prednášky Harmoniafest v hoteli Lux v Banskej Bystrici. Prezentácie a mnohé ponuky tzv.zdravého životného štýlu. To sú veci, ktoré sú dobré a povšimnutiahodné. Ale tzv.alternatívne duchovno oproti kresťanstvu, ktoré v týchto končinách nazývame slovom ezoterika, na to by mal byť spirituálny človek už opatrný.

Celý článok

Opitosť predsudkami

🕔 14.5.2015

Opiť sa dá nielen alkoholom a omámiť sa dá nie iba drogami. Ale aj klebetnými kydmi, ako to vo svojej rozprávkovej knižke napísala topmoderátorka Adela.

Celý článok


Hókus pókusy moralizovať iných

🕔 11.5.2015

Má morálne právo niekto niekomu hovoriť, ako má žiť, ak to sám nežije? Veru niekedy má. Aj povinnosť upozorniť. Ale ak tomu chýba správny spôsob,nikoho tým lepším neurobí a stvorí voči sebe také alergie, ako sa pokúša iných polepšovať.

Celý článok

Invencie otitulovaného kreténa

🕔 9.5.2015

Niektorí jednoduchší ľudia bez VŠ titulov prekvapia svojimi múdrymi postrehmi. A niektorí niekoľkonásobne otitulovaní zasa šokujú svojimi primitívnymi myšlienkovými pochodmi.

Celý článok


Žiť naplno

🕔 7.5.2015

Definíciu toho správneho štýlu života, ktorý má byť prežitý tak, ako byť prežitý ozaj má, to nech si slobodne vyberie každý sám. Inteligentný človek má tu svoju verziu a vypočuje si pokojne aj niečo iné.

Celý článok

“Ďábelská inteligence” Tomáša Halíka

🕔 5.5.2015

“Pokud by náboženstvím budoucnosti měl být všepohlcující průmysl zábavy a stav, v němž nikomu není nic svaté, pokládám za svou povinnost varovat také před tímto cynickým trendem naší západní kultury.” Píše Halík stále o Charlie Habdo

Celý článok


Kde sa v nás berie zlo?

🕔 3.5.2015

Sv.Katarína Sienská nám odkázala, že korene zla sú v prílišnej sebaláske. Sv.apoštol Pavol napísal, že je to v prehnanom milovaní peňazí. Sv. Bazil si myslí, že je to v zachovávaní iba niektorých Božích prikázaní. Na zložitú otázku odpovedáme zjednodušene: v neposlušnosti! Možno je to aj prílišná láska ku vlastnému názoru, neraz až komicky povrchnému. Toto aj čosi iné môže byť tým rajským zlyhaním či odfláknutým postojom k životu. Potom nasledovala aj strata osobnej dôstojnosti. Vonkajšej či vnútornej čistoty. Strata komunikácie s nebesami splodila prvú samoexkomunikáciu. Vonkajší raj je málo. Musíme hľadať a nájsť aj ten vnútorný. Bez zachovávania pravidiel vnútorného očisťovania a aj vonkajšej cudnosti sa tam veru nedostaneme.

Celý článok

Neomylné vety

🕔 1.5.2015

Každý človek je občas aj neomylný. Aj malé dieťa, keď povie že dva a dva sú štyri, tak je to jednoducho tak a hotovo.Horšie je, keď niekto si o sebe namýšľa, že je neomylný vo všetkom, aj v tom, čomu vôbec nerozumie a strápňuje sa záchvatmi chválenkárstva, vyslovenými bludmi, ktoré má zmiešané s pravdami alebo arogantnými bohorovnými hypernegatívnymi či ultrapozitívnymi unáhlenými posudkami a rozsudkami na niekoho či niečo. Niektorí komentátori života sú ako krčmoví chvastúni a nafukujú sa ako chrobáci Truhlíci, že všade boli, všetko vedia a vo všetkom sa vyznajú. Skončia v šľabikári ako idoly pre hlupákov. Neomylnosť je to, čo nazývame moderným jazykom presnosť.

Celý článok


Smietka v oku iného

🕔 28.4.2015

Keď podľahneme pokušeniu nemať radi niekoho iného, dáme si medzi neho a seba tým väčšiu lupu, čím je silnejší náš odpor.Určite na ňom nejakú tú smietku nájdeme. Kto by totiž tvrdil, že on na sebe žiaden prášok nemá ani nikdy nemal, to by bol ukážkový idiot.

Celý článok

Prečo sa ho zastal pražský kardinál?

🕔 27.4.2015

Mnohí sa čudujú, že prečo toho, kto bol odvolaný pre nekolegialitu tiež zažil divnú nekolegiálnosť svojich slovenských kolegov, sa zastal niekto, kto to vôbec nemal ako povinnosť... A "vylepil" nám slovákom - superkatolíkom polokatolíckym, ale poriadne zaucho.

Celý článok


Tunajším nevychovancom!

🕔 25.4.2015

Keby človek žil na planéte sám alebo ako Yetti kdesi v neprístupných horách, žiadne pravidlá by nepotreboval. Ak sme však členmi spoločenstva čo len dvoch osôb, pravidlá sa stávajú nutnosťou.

Celý článok

Tvorivá či mučivá?

🕔 23.4.2015

Samota je súčasťou nášho pobytu na zemi. Ako pobyt v nej využiť na niečo užitočné?

Celý článok


Legálne amorálnosti

🕔 22.4.2015

O pozitívach demokraticky spravovaných krajín sa popísalo dosť a je to aj všeobecne známe. Má to však aj druhú nepríjemnú stránku, ktorú si skoro vôbec neuvedomujeme.

Celý článok

Nemravnosť ateizmu

🕔 20.4.2015

Viera v posmrtný život vraj nie je ničím podložená. Sú jedinci, ktorí ju považujú priam za nebezpečnú. Pravda o veci je však celkom iná...

Celý článok


Výročná správa zo zvieracej farmy.

🕔 18.4.2015

Niekedy pripomína náš život zoo, kde ľudia sú v klietkach a zvieratá sa potulujú slobodne a tie najmenej citlivé tomu zo zákulisia šéfujú...

Celý článok

Závislosť na reinkarnácii

🕔 16.4.2015

Boh je vo mne. Karma je dokonale nastavená a ja tomu rozumiem. Pánbožkári sú kreténi, lebo vyhodili z biblie reinkarnáciu, a dali si miesto nej úchylný celibát...

Celý článok


Láskomer

🕔 14.4.2015

Ľuďom už dlhé roky slúži teplomer či tlakomer, ale zmerať stupeň našej lásky k niekomu je stále science - fiction.

Celý článok

Nutkanie niekoho obviňovať

🕔 13.4.2015

Slušný človek si uvedomuje svoju nedokonalosť a celkom normálne si uzná svoj podiel viny a absolútne prirodzene povie slovko prepáč. Pre niekoho je takéto správanie nedostupným luxusom.

Celý článok


Farizej a Mária Magdaléna

🕔 11.4.2015

Pravda z neba sa vtelila na zem aj preto, aby sme nakukli trochu aj pod tie naše masky...

Celý článok

Si normálny alebo špekulant?

🕔 9.4.2015

Niekedy vtip je výstižnejší než podrobné komentáre renomovaných odborníkov...

Celý článok


Život v luxuse

🕔 8.4.2015

Pokušenie života v luxuse je reálne. Nechceme ho odkladať na život po smrti. Radi by sme ho zažili už tu.

Celý článok

Jééé, pánbožkári…

🕔 7.4.2015

Patologickú spiritualitu treba vedieť rozlíšiť od spirituality zdravej. Chce to však trocha inteligencie.

Celý článok