Vox bloguli: Oxbridge Admissions

To najlepšie z blogov od Oxbridge Admissions


Moje cesta na Ludwig-Maximilians-Universität

🕔 28.6.2017

Tím Oxbridge Admissions pokračuje v serii blogov, v ktorej predstavujme príbehy slovenských a českých študentov na univerzitách v rôznych častiach Európy a sveta. Pokračujeme príbehom Lindy Weissovej, ktorá študuje na Ludwig-Maximilians-Universität v Mníchove.

Celý článok

Moja cesta na New York University Abu Dhabi

🕔 21.1.2017

Tím Oxbridge Admissions uvádza sériu blogov, v ktorej budeme postupne predstavovať príbehy Slovákov na univerzitách v rôznych častiach Európy a sveta. Pokračujeme príbehom Alexandry Urbáníkovej, ktorá študuje na New York University Abu Dhabi.

Celý článok


Moja cesta na Erasmus University Rotterdam v Holandsku

🕔 11.12.2016

Tím Oxbridge Admissions uvádza sériu blogov, v ktorej budeme postupne predstavovať príbehy Slovákov na univerzitách v rôznych častiach Európy a sveta. Tretí blog v sérii pre nás napísala Zuzka Kapustíková, študentka politiky a medzinárodných vzťahov na holandskej Erasmus University Rotterdam.

Celý článok

Moja cesta na Hochschule der Medien v Nemecku

🕔 3.12.2016

Tím Oxbridge Admissions ako odpoveď na Brexit uvádza sériu blogov, v ktorej budeme postupne predstavovať príbehy Slovákov na univerzitách v rôznych častiach Európy a sveta, ktoré tvoria alternatívu k štúdiu vo Veľkej Británii. V tomto blogu pre nás svoju skúsenosť zhrnul Michal Šesták, ktorý sa rozhodol pre Hochschule der Medien v nemeckom Stuttgarte.

Celý článok


Moja cesta na Massachusetts Institute of Technology

🕔 26.11.2016

Tím Oxbridge Admissions ako odpoveď na Brexit uvádza sériu blogov, v ktorej budeme postupne predstavovať príbehy slovenských študentov na univerzitách v rôznych častiach Európy a sveta, ktoré tvoria alternatívu k štúdiu vo Veľkej Británii. Začíname príbehom Jakuba Chudíka, ktorý študuje na MIT v Spojených Štátoch.

Celý článok

Štúdium vo Veľkej Británii po Brexite

🕔 24.6.2016

Výsledok referenda nepredstavuje okamžité riziko pre študentov z EÚ.

Celý článok


Ako fungujú agentúry, ktoré sprostredkúvajú štúdium v zahraničí, a prečo sa im vyhnúť

🕔 18.4.2016

Na Slovenskom trhu pôsobí viacero agentúr, ktoré sa zadarmo postarajú o prihlášky na zahraničné vysoké školy, ktoré zastupujú. Táto pomoc je však bezplatná len zdanlivo. Píše Alžbeta Hajáková.

Celý článok

Ako sa vesluje na britskej univerzite

🕔 29.2.2016

Na prvý pohľad vyzerá veslovanie nudne – človek, alebo viac ľudí, je otočených chrbtom k smeru jazdy a rytmicky sa nakláňajú dopredu a dozadu. Neverte tomu. Na Oxforde a Cambridgi – a všeobecne v anglosaských krajinách – je okolo toho slušný ošiaľ, a časť študentov pochopiteľne neodolá a prepadne tejto vášni. Píše Peter Vanya.

Celý článok


Semester architektúry v rakúskom Grazi

🕔 20.1.2016

Katarína Zaťková píše o tom, že na Erasmus sa dá vyraziť aj zo zahraničnej univerzity. Prečítajte si o jej skúsenostiach so štúdiom architektúry v Liverpoole a rakúskom Grazi.

Celý článok

American Dream

🕔 15.12.2015

Nebol to len zážitok študenta žurnalistiky, ktorý sa odhodlal prekročiť svoj tieň, odísť do Ameriky a vyskúšať niečo nové. Ambíciou nasledujúcich riadkov je ukázať, že išlo o omnoho viac, než iba o letnú školu a stáž. Píše Michal Magušin.

Celý článok


Ako vyzerá štúdium IT a biznisu v Londýne

🕔 7.12.2015

Alžbeta Dlhá píše o tom, ako sa študuje spojenie IT a biznisu na prestížnej University College London v Británii.

Celý článok

Prvý polrok v Edinburghu

🕔 30.11.2015

Michal Rusnák hovorí o prvých mesiacoch ktoré strávil na University of Edinburgh.

Celý článok


Ekonómia na Cambridge

🕔 30.10.2015

Marshall, Keynes, Robinson, Sen. A nie, to posledné nereferuje iba k akémusi stavu mysle predtým než odošlete svoje PSko cez UCAS, ale k menu jedného zo svetoznámych ekonómov, ktorý na Cambridge v minulosti pracovali a ktorého práca je zhodou okolností ocenená Nobelovou cenou.

Celý článok

Prvý rok práva na King’s

🕔 2.10.2015

Michaela Liptáková hovorí o jej skúsenostiach so štúdiom práva na King's College v Londýne

Celý článok


Prvý rok na Imperial College v Londýne

🕔 29.9.2015

Peter Vanya bilancuje svoj prvý rok strávený v Londýne

Celý článok

Skúšky na Imperial College

🕔 29.9.2015

Peter Vanya píše o jeho skúsenostiach so záverečnými skúškami na Imperial College v Londýne

Celý článok