Vox bloguli: Ondrej Zajac

To najlepšie z blogov od Ondrej Zajac


Trochu iné najlepšie albumy

🕔 26.12.2017

Ak je Vám Björk ukradnutá, ste na správnom mieste.

Celý článok

Anonymní architekti: O Trumpovi a architektúre

🕔 10.11.2016

Vážení, dovoľte mi populisticky sa zviezť na aktuálnom dianí politického sveta. Ľudia tvrdiaci že nechodia hlasovať, pretože sa tým nič nezmení dostávajú jednu facku za druhou. Kotleba, Brexit, Trump. Vidíte? Hlasovať sa oplatí. Facky dostávajú aj politici, keďže ich najviac akčným zásahom často býva iba vyjadrenie znepokojenia. A čo s tým máme my?

Celý článok


Anonymní architekti & Jakub Lenart – Možno sme príliš instantní

🕔 9.9.2016

Architekti radi rozprávajú o ľudskej mierke, no neradi rozprávajú ľudským jazykom. Sme anonymní architekti, sme medzi vami, nik o nás nič nevie, máme s tým problém a nevieme si pomôcť. Preto som sa rozhodol rozprávať sa. Len tak.

Celý článok

Anonymní architekti

🕔 3.9.2016

Prítmie. V kruhu, štvorci a trojuholníku sedí skupina ľudí odetých v čiernom. Jeden z nich vstáva a hovorí: “Som Ondrej a som architekt.”. Zaznieva potlesk. *** OK, nie som architekt. Ak sa podarí, raz budem. Ale čím vlastne budem? Kto je architekt? Čo robí? Teraz nastupujem do posledného, šiesteho ročníka. Už som tam vyše 5 rokov a stále sa stretávam s tým, že […]

Celý článok


O vnímaní našej krajiny

🕔 22.6.2016

Začalo to skorým ranným jazdením z Vranova nad Topľou do Košíc a podvečernými cyklojazdami v rovnakej oblasti. Tie lúky, polia, nížiny obklopené horami vyzerali v opare rannej hmly alebo v dlhých tieňoch zapadajúceho letného slnka úchvatne. Často som si vravel, že takto nejako to musí vyzerať na anglickom, francúzskom, belgickom alebo veď aj takmer hocijakom vidieku.

Celý článok

Prečo si Microsoft kope jamu?

🕔 22.5.2016

Keď v roku 2014 Apple vnútil nový album skupiny U2 81 miliónom ľudom, na firmu i kapelu sa vzniesla obrovská vlna kritiky. V dnešných dňoch podobne koná Microsoft. No miesto toho aby sa z chyby konkurenta poučil, robí to o tisíc levelov horšie.

Celý článok


Žijeme v sci-fi

🕔 14.10.2015

Ľudské vnímanie času je na tom dosť biedne. Od prvého letu po pristátie na mesiaci ubehlo len 66 rokov. Zdá sa vám to šokujúce? Ľudstvo sa vyvíja rýchlejšie, než to vieme zmyslami obsiahnuť. V skutočnosti žijeme v dobe, kedy sa vedecká fantastika stala každodennou realitou. Len sme si to pri všetkých tých vynálezoch nestihli uvedomiť.

Celý článok

Rukoväť košického názvoslovia

🕔 29.9.2015

Kto niekedy zašiel na skusy do Košíc, akiste mal problém orientovať sa v názvoch rôznych lokalít. Po troch rokoch strávených v tomto meste si myslím, že tomu už začínam chápať. Dovoľte mi teda, aby som sa s Vami podelil o moje skúsenosti ohľadom týchto jazykových figúr. Upozornenie: Nie všetky informácie v tomto článku môžu byť pravdivé. Je to tak domotané, […]

Celý článok