Vox bloguli: Nora Slížová

To najlepšie z blogov od Nora Slížová


Nigerijský román – silný príbeh

🕔 6.3.2016

Pred pár dňami sa mi dostala do rúk veľmi zaujímavá kniha od nigérijského autora Elechiho Amadiho. Ak ma pamäť nezrádza, bola to moja prvá kniha od nigérijského autora. Knihu vrelo odporúčam káždému, kto má chuť na niečo "iné"... presnejšie povedané, kniha je pre každého, kto má chuť na pár hodín sa premiestniť do malej africkej vesnice a prežívať radosťi a útrapy jej obyvateľov. Elechi Amadi je v skutočnosti výnimočným sprievodcom.

Celý článok

Dnes máš sviatok

🕔 21.2.2016

Ešte stále počujem tvoj hlas, len musím stíšiť hluk tohto sveta, utíšiť svoje srdce, vypnúť tie zbytočné myšlienky.

Celý článok


Cena za sny

🕔 5.2.2016

Vtedy, pred mnohými rokmi si myslela, že bolesť, ktorú prežíva nezvládne. Bolo to najťažšie obdobie jej života, prišla takmer o všetko.

Celý článok

Bill Cosby vs Cliff Huxtable

🕔 2.2.2016

Kauza Billa Cosbyho trvá už viac ako dekádu V Spojených štátoch zrušili všetky vysielania Cosby show. Včera som zachytila určitú diskusiu pod nejakým článkom. kde čitatelia debatovali o tom, či sa dá charakter Cliffa Huxtable oddeliť od Billa Cosbyho.

Celý článok


Bolesť, ktorá mení človeka

🕔 27.1.2016

Premýšľam nad bolesťou, ktorú je schopný človek zniesť.Bolesťou, ktorú je schopný spôsobiť.

Celý článok

Keď človek žiari šťastím

🕔 8.11.2015

Stáli na nástupišti. Objímajúc sa. Ona sa k nemu túlila a on jej nežne posieval čelo, líca a celú tvár s bozkmi.

Celý článok


Otec, opora či postrach

🕔 11.10.2015

Je ťažké byť imúnny voči detskej bezradnosti..

Celý článok

Vždy, nieko ťahá za kratší koniec…

🕔 17.9.2015

Začnem zoširoka (bude to pozitívne, menej priestoru ostane na múdrosti o utečencoch).

Celý článok


Muž z 63ky a oheň

🕔 16.9.2015

Niekedy sa človek naučí počas pár dní o sebe viac, ako inokedy za rok, či roky. Možno to je len tým, že tie dôležité lekcie sa v živote učím nie práve ideálnou metódou, páli mi to pomaly a musím si poriadne naraziť ňufák, aby som sa pozastavila a zamyslela sa.

Celý článok

Život nám nedáva ľudí, ktorých chceme. Ale tých, ktorých potrebujeme,

🕔 14.9.2015

Život nám nedáva ľudí, ktorých chceme. Ale tých, ktorých potrebujeme, aby nám pomohli, aby nám ublížili, aby nás milovali, aby nás opustili, a aby sa z nás stal človek, ktorý sa z nás stať má.

Celý článok


Elektrina a plyn pre Cigánov zadarmo

🕔 10.9.2015

Elektrina a plyn pre Cigánov zadarmo

Celý článok

Prvý bozk a hrdí otcovia

🕔 24.5.2015

Prvý bozk je niečo, čo sa človeku zaryje hlboko do pamäte, niečo, na čo bude spomínať roky, možno až dekády. Včerajší deň bol pre mňa práve takýto. Stretávka zo základnej školy ma zaviala do malého mestečka, kde som vyrastala, ktoré je len na hodinu cesty od nášho hlavného mestečka, napriek tomu ma čas, chuť a okolnosti sem zavejú raz až dvakrát do roka.

Celý článok


Keď sa Slovenskí fajnšmekri vyberú na výlet

🕔 13.4.2015

Nebolo to tak dávno, keď všetci fajnšmejkri kreslovej kultúry si užívali svoje víkendy v nákupnych centrách. Časy sa však menia, a tým starým dobrým časom odzvonilo tiež

Celý článok

Krehkosť života

🕔 26.3.2015

Aký je zmysel života? Prečo ľudia, ktorí trpia a život pre nich je peklo sa ráno prebúdzajú a ľudia, ktorí chcú žiť sú obeťami katastrof, nešťastí. Je to všetko len náhoda? Tisíce podobných otázok mi víria hlavou…

Celý článok


Čo prezrádza naša obuv o nás ?

🕔 19.2.2015

Nie je bota ako bota. Voľba obuvi o nás prezradí pár dôležitých informácií, dokonca by som povedala, že niekoľko dôležitých informácii. Ak máte chuť vyberte si svoj obľubený pár bot, obzrite si ich a poďme na to.

Celý článok

Prečo sú počítačové hry také zaujímavé pre deti

🕔 13.2.2015

To, že niektoré dnešné deti sú závislé na mobiloch, sú pohltené kybersvetom, že by len stále surfovali na nete a hrali počítačové hry, sa na nás valí z každej strany. Skúsme sa na to pozrieť inak.

Celý článok