Vox bloguli: Nataša Holinová

To najlepšie z blogov od Nataša Holinová


Šéfka úradu práce verzus Jozef K.

🕔 16.9.2016

Predstavte si, že jedného dňa sa váš Jurko, Alexík, Adelka, Simonka nevráti zo škôlky a má to takúto podobu: telefonát, že dieťa je v nemocnici, máte zakázané ho navštíviť a ďalšie informácie vám poskytne úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, dovidenia.

Celý článok

Adopcia v pohraničí? Zabudnite

🕔 10.1.2016

Ak Slováci žijúci hneď za hranicami túžia po dieťati, ostáva im len staré dobré otehotnenie. Inak sa totiž musia buď vrátiť, alebo podvádzať.

Celý článok


Dni, keď život nič neznamenal

🕔 8.9.2015

Tak o tridsať rokov budeme otravovať „našu krv“ rozprávaním o roku 2015. Toto nám ani neuveria.

Celý článok

Sedem dní v Chujave

🕔 10.8.2015

Pondelok: Ivo to „dal“. Najprv sa mi zdalo, že Facebook magistrátu niekto hackol, ale šla som sa pozrieť – tá lavička skutočne stojí na hnusnej otočke pod stanicou zvanej Námestie Franza Liszta. Zablúdila som na blog pravdy eská. Fantastický zážitok. elli sa bojí utečencov a nebojí sa to napísať! Áno, to je jej celé meno. Zato […]

Celý článok


Čeľusť verzus hodnoty svine

🕔 15.7.2015

Pokúšam sa vizuálne predstaviť si, ako holohlavec treskne palicou dievčine po čeľusti, ale nedarí sa mi to celkom. Asi ma nejaký sebaobranný mechanizmus chráni pred tým, aby som videla čosi také odporné čo i len zrakom predstavivosti.

Celý článok

Keď médiá pestujú rasizmus a xenofóbiu

🕔 7.4.2015

Minulý týždeň vyvolala Mladá fronta Dnes veľké zhnusenie článkom s titulkom Romská herecká hvězda neplatila za byt. A, bohužiaľ, dostalo sa jej za to nielen odsúdenia, ale aj mohutného potlesku a čitateľského záujmu, čo je zrejme aj motív takého očividného podnecovania rasovej neznášanlivosti. Do "Babišovho plátku" sa pustil aj časopis Reflex.

Celý článok


Ústavná bodka za prípadom Majerová

🕔 10.3.2015

Prípad Majerová už nikoho nezaujíma a leží zabudnutý. Predsa však uznesenie Ústavného súdu, ktorý sa ním zaoberal ako posledný, v jednom bode pobaví.

Celý článok

Dokedy budú hyeny preoblečené za 80-ročných psychiatrických pacientov rozdávať päťeurovky?

🕔 19.2.2015

Netvárme sa, že orgány činné v tristnom konaní neodviedli konečne kus poctivej roboty a korupcia nezačína prvý raz ťahať za kratší. Zaráža len jedno: nížka trestu pre nebezpečného páchateľa.

Celý článok


Samovražda ako dôkaz

🕔 13.2.2015

Myšlienka, že samovražda podozrivého znamená jeho nevinu, nemá ďaleko od stredovekej skúšky vodou, no napriek tomu v popletenej mysli funguje. České médiá predvádzajú, ako sa prípad vyňatia detí z rodiny nielenže nemá robiť, ale ako by sa o ňom ani nemalo uvažovať.

Celý článok