Vox bloguli: Mojmír Lieskovský

To najlepšie z blogov od Mojmír Lieskovský


Mindrák SK

🕔 6.3.2016

Prečo mám pocit, že náš spoločenský mindrák nám pekne už viac ako 25 rokov rastie? Vyznačuje sa letargiou, pasivitou, opakujúcimi sa historickými chybami, neschopnosťou prevziať osobnú zodpovednosť.

Celý článok

Stravovacie trendy na rok 2016

🕔 27.1.2016

Tak ako minulý rok aj v 2016 očakávame okrem módnych, dizajnových či hudobných trendov aj tie gastronomické. Niektoré sa pár rokov držia a opakujú, no máme tu aj prekvapivo nové objavy a predpoklady alternatívneho stravovania…Vyskúšate niektorý?

Celý článok


Pred 30 rokmi vyšiel prvý elektronický album u nás

🕔 8.8.2015

Spáchať niečo pred tridsiatimi rokmi v rámci našej hudobnej scény bolo vždy výzvou - nielen vďaka režimu, ale vyžadovalo si to aj viac energie zabezpečiť si "svojské vyjadrovacie prostriedky", čiže aparatúru, originálny prístup k nahrávaniu v štúdiu a vlastný pohľad... Pred tridsiatimi rokmi vznikol ešte v bývalom Československu prvý elektronický album. Písal sa rok 1983, keď začal Laco Lučenič pripravovať prvé fragmenty a koncepciu prvého elektronického a predovšetkým sólového albumu: Bodliak na plavkách. Ten bol vydaný v roku 1985 vo formáte LP.

Celý článok

Nákup hudby je (vraj) zastaraný…

🕔 18.6.2015

Pred desiatimi rokmi sa predpokladalo, že si budú zákazníci tak ako kedysi CD a platne budovať aj digitálne knižnice. Áno, z časti sa tak dialo, mohli ste si pokupovať jednotlivé skladby za 99 centov bez toho, aby ste vlastnili celý album interpreta za 10 – 12 €. No vyzerá to tak, že zákazníci už nechcú kupovať hudbu tradičným spôsobom a vytvárať si hudobné zbierky. Zmena vnímania nákupu hudby resp. mať/vlastniť hudbu sa podľa posledných štatistík výrazne mení. Samozrejme vďaka technológiám, možnostiam internetu ale aj samotnému pohodliu – nezáujmu človeka.

Celý článok