Vox bloguli: Miroslava Kernová

To najlepšie z blogov od Miroslava Kernová


Prečo kritický list Reportérov RTVS nevošiel do servisu TASR?

🕔 12.1.2018

Dnes siedmi redaktori relácie Reportéri zverejnili otvorený list, v ktorom kritizujú Jaroslava Rezníka za to, že zrušil ich reláciu a kritizujú aj spôsob, akým to urobil. Nestáva sa často, že redaktori RTVS píšu kritické otvorené listy a už vôbec nie také, v ktorých kritizujú vlastného šéfa. Súhlas s kritikou postupne vyjadrovali aj mnohí redaktori zo spravodajstva. Niečo podobné sa v RTVS […]

Celý článok

Prečo kritický list Reportérov nevošiel do servisu TASR?

🕔 12.1.2018

Dnes sedem redaktorov relácie Reportéri zverejnilo otvorený list, v ktorom kritizujú Jaroslava Rezníka za to, že zrušil ich reláciu a kritizujú aj spôsob, akým to urobil. Nestáva sa často, že redaktori RTVS píšu kritické otvorené listy a už vôbec nie také, v ktorých kritizujú vlastného šéfa. Súhlas s kritikou postupne vyjadrovali aj mnohí redaktori zo spravodajstva. Niečo podobné sa v RTVS […]

Celý článok


TOP 10 udalostí v slovenských médiách v roku 2017

🕔 31.12.2017

Zmenili sa niektorí majitelia médií, aj niektorí šéfovia, premiér si stále nenašiel cestu k novinárom, až na jednu výnimku. Fakulta, ktorá pripravuje budúcich novinárov, prekvapila svojim vrúcnym vzťahom k šíriteľovi bludov.

Celý článok

Nemusíte strihať plameň na sviečkach, sme.sk šíri fámu

🕔 22.12.2015

Košický Korzár spolu s podstránkou na sme.sk priniesol článok: EÚ chce regulovať veľkosť plameňov na Adventných sviečkach. Je to hlúposť, adventné sviečky môžete nechať pokojne horieť ďalej.

Celý článok


Idú voľby. Fico chce od televízie väčší priestor aj náklonnosť

🕔 15.12.2015

Poznáte to - niekomu pomôžete raz, potom druhýkrát, zvykne si a chce stále viac. To, že mu pomáhate na úkor iných, už považuje za samozrejmosť, ale nikdy mu nestačí. To je aj prípad RTVS a Roberta Fica.

Celý článok

Most-Híd ukradol článok Masívne kradnutie

🕔 5.12.2015

Keď už ukradnúť článok, tak aspoň podpredsedovi inej strany.

Celý článok


Web Markízy pochoval živú speváčku

🕔 30.11.2015

Web Markízy tvnoviny.sk v pondelok ráno zverejnil článok s titulkom "Sinead O'Connor spáchala samovraždu. Polícia ju našla v hotelovej izbe." S rovnakým titulkom zdieľala redakcia správu aj na Facebooku. Okamžite sa začala šíriť, pribúdali prejavy smútku, odkazy s "RIP" a zároveň nahnevané reakcie čitateľov na spôsoby webu Markízy. Speváčka žije.

Celý článok

Televízia ukázala, ako vyzerá manipulácia na najvyššej úrovni

🕔 24.11.2015

To, čo zažil Miloš Zeman minulý rok 17. novembra na tribúne, by nechcel zažiť žiaden politik, tobôž nie prezident, ktorého doprevádzal zástup prezidentov rôznych štátov. Len čo vyšiel pred dav ľudí, ktorí si prišli pripomenúť udalostí 17. novembra, ľudia ho zasypali vajíčkami, nadávkami a ukazovali mu červené karty. Tento rok vystúpil na rovnakom námestí na Albertove v Prahe opäť. Ľudia z jeho okolia však už nenechali nič na náhodu.

Celý článok


Prečo niektoré médiá šíria paniku o teroristoch na Slovensku?

🕔 19.11.2015

Ak by bola tento týždeň súťaž o majstra Slovenska v šírení paniky, vyhrali by ju Topky.sk. Dnes zavádzali čitateľov titulkom, že sú na Slovensku teroristi. K šíreniu paniky sa pridali viaceré ďalšie médiá, ktoré neodolali a aspoň do titulku dali teroristov na Slovensku. Nikto kompetentný pritom neoznámil, že akéhokoľvek teroristu na Slovensku zatkol alebo našiel.

Celý článok

Fun rádio už kampaňuje v prospech Borisa Kollára

🕔 11.11.2015

Majiteľ Fun rádia Boris Kollár len pred pár dňami oznámil, že sa chystá kandidovať v parlamentných voľbách, Fun rádio a jemu blízky web mu už usilovne vypomáhajú.

Celý článok


Podhodené video o UFO sa dostalo do správ Markízy aj na sme.sk

🕔 10.11.2015

Do viacerých redakcií pred niekoľkými dňami písal istý Peter, aby sa podelil so svojim vymysleným zážitkom z cintorína v Košiciach. Opisuje, že videl na oblohe čudné úkazy. Vybral si staré video z youtube so zábleskami na oblohe, napísal k nemu vymyslený príbeh o svojich zvláštnych pocitoch a nefungujúcom mobile. A potom už len čakal, kto všetko bude jeho UFOstory riešiť. Oplatilo sa. Jeho príbeh s videom sa stal súčasťou prémiového plateného obsahu na sme.sk a riešila ho dokonca aj Markíza.

Celý článok

Láskavý pohľad do duše Andreja Babiša

🕔 6.11.2015

Pred dvoma rokmi sa Andrej Babiš nahneval. Nepáčilo sa mu, že potom, ako kúpil české Lidové noviny, redaktor týchto novín nenapísal článok z jeho tlačovky, hoci na nej bol. „Asi chlapci nevedia, s kým majú tú časť,“ volal vtedy nahnevaný priamo do novín. Keď ho kritizovali, že zasahuje do obsahu novín, Babiš sa ospravedlnil a sľúbil, že už volať nebude. Viacero redaktorov si nedokázalo predstaviť písať v jeho novinách a odišli.

Celý článok


Topky.sk si pomáhajú tajným plánom NASA na ovládnutie ľudstva

🕔 3.11.2015

Minule urobili Topky.sk celebritu z človeka, ktorý hovorí, že rok nič nejedol, teda okrem segedínskeho guláša*. Tentokrát tento web šíri teóriu, podľa ktorej chce NASA spolu s OSN ovládnuť ľudstvo.

Celý článok

Ako sa médiá pohrali so srdcom Karla Gotta

🕔 30.10.2015

Na začiatku bol stručný oznam od tímu Karla Gotta, že spevák ruší koncerty, je v nemocnici a žiada médiá o rešpektovanie súkromia. Po pár dňoch sa médiá pretekali s titulkami ako "Legendu skolili 2 zlyhania srdca za 3 dni" či "Gotta delilo od smrti pár hodín." Neprekážalo im pritom, že rodina ani žiaden lekár to nikdy oficiálne nepotvrdili. Je tu len jedno oficiálne vyjadrenie manželky, ktorá hovorí o problémoch s bruchom.

Celý článok


Smer dal do predvolebného videa hlasy a tváre televíznych redaktorov

🕔 26.10.2015

RTVS má byť apolitickou inštitúciou, aj preto pre jej redaktorov platí prísny zákaz objavovať sa v reklame a v politických kampaniach. Zákaz účinkovania v reklame majú však aj redaktori a moderátori spravodajstva súkromných televízií. Aj im to zakazuje zákon. Strane Smer to nevadí.

Celý článok

Web Aktuálne.sk naletel na podvod s autami. Chybu nepriznal

🕔 21.10.2015

Facebookom sa dnes šírila podvodná správa z falošnej stránky Volkswagen Slovensko, že firma rozdáva za zdieľanie a like 500 modelov áut s tzv. sabotažným softvérom. Status o rozdávaní 500 áut ukázal, ako málo stačí, aby podvodná stránka získala za pár hodín tisícky fanúšikov a šírila tak antikampaň proti Volkswagenu.

Celý článok


Politicky vás rozmažem všade, vyhrážal sa poslanec redaktorke Markízy

🕔 20.10.2015

Andrea Paulínyová z Markízy išla pôvodne urobiť jednoduchú reportáž o tom, že z bratislavského Harley pubu ide hluk. Nakoniec z toho vyšla reportáž o tom ako sa poslanec VÚC oháňa konexiami a politikou, aby zabránil kritickej reportáži.

Celý článok

Prečo televízie prehliadli opitého štátneho tajomníka?

🕔 13.10.2015

Po Facebooku v týchto dňoch koluje video, na ktorom bľaboce štátny tajomník ministerstva financií František Palko. Vo videu čudne komentuje úspechy v cestovnom ruchu. Artikuluje veľmi ťažko, niektoré slová nedokáže poriadne vysloviť. Video sa šíri s posmešnými komentármi o opitom politikovi.

Celý článok


Novinári a hovorcovia pózovali v posteli pre operátora

🕔 12.10.2015

Na Facebooku od víkendu kolujú fotografie z párty, kde sa odovzdávali ceny Hovorca roka 2015. Na fotkách s logom nového operátora 4ky je posteľ, na ktorej pózujú redaktori hlavného spravodajstva JOJ, Markízy, TA3, RTVS ale aj hovorcovia ministerstiev a štátnych inštitúcií. Redaktori aj hovorcovia držia v rukách slogany nového operátora – Poď do štvorky, Štvorka sa oplatí.

Celý článok

Na debatu o slobode médií išli peniaze z Nadácie Penty

🕔 6.10.2015

Mediálny analytik a zástupca Medzinárodného tlačového inštitútu Pavol Múdry v hektickom čase, keď mnohí novinári kritizovali vstup Penty do mienkotvorných vydavateľstiev a viedli sa ostré diskusie, zorganizoval konferenciu o Slobode médií, na ktorú požiadal peniaze od Penty. Dnes má blízko k ľuďom, ktorí pre Pentu sprostredkovali jej vstup do Petit Pressu.

Celý článok


Liptov.sme.sk má novinárov, ktorí sami seba chvália aj citujú

🕔 2.10.2015

Predstavte si, že ste poslancom mestského zastupiteľstva, v ktorom máte svoje záujmy, ambície a vyhranený názor na svojich rivalov. A že ste zároveň novinárom, ktorý o tom informuje. Ťažko o sebe napíšete, že ste hlasovali za hlúposť, alebo podporili niečo podozrivé. Ukážete sa naopak čitateľom v najlepšom možnom svetle. Toto sa bežne deje v Liptovských novinách zo siete novín My vydavateľstva Petit Press, ktoré vychádzajú aj na stránke liptov.sme.sk. Prípadov, keď novinár píše o sebe oslavné články, sú tam desiatky. Dokonca aj sám seba cituje.

Celý článok

Radšej žiadnu fotku ako túto

🕔 28.9.2015

V nedeľu zomrel Ľudovít Jacz, za socializmu niekoľko rokov šéfoval Československej tlačovej agentúre, dlhé roky o žurnalistike prednášal. O úmrtí Ľudovíta Jacza informoval takto aj spravodajský web aktuálne.sk:

Celý článok


Ako to vyzerá, keď politik je zároveň novinárom

🕔 24.9.2015

Neúspešný kandidát na poslanca prešiel do Nového Času. Keď už nemôže ovplyvňovať politiku v samospráve priamo z poslaneckej lavice, ovplyvňuje ju zo stránok najčítanejšieho denníka. Ako redaktor špecializujúci sa na dianie v Bratislave využíva priestor v denníku na útoky na svojich bývalých politických oponentov. Dospel už do takého štádia, že útoky avizuje vopred na verejnom profile na Facebooku a hrdo hovorí o tom, aký má Nový Čas "výtlak". Čo na to vedenie redakcie a vydavateľstva Nového Času?

Celý článok

Reklama s utečencami, silikónmi a Rómami je adept na reklamný fail roka

🕔 17.9.2015

Strelná zbraň do každej rodiny, Trest smrti za korupciu, Azyl pre každého emigranta, Plyn a elektrinu Rómom zadarmo či preplatenie silikónov každej rodine – takéto slogany si zvolila strana TIP aby upozornila, že popri svojej všadeprítomnej a nikdy sa nekončiacej reklame nasadzuje už aj tú predvolebnú.

Celý článok


Nezdieľajte text Lasicu o moslimoch, je to podvrh

🕔 13.9.2015

Opäť sa šíri emotívny text pripisovaný humoristovi a hercovi Milanovi Lasicovi. Tentokrát upozorňuje na hrozbu islamu a obrovskou rýchlosťou sa šíri na Facebooku.

Celý článok

Emotívne fotky preplnenej lode sú podvrh. Vznikli pred 14 rokmi

🕔 9.9.2015

Veľká nákladná loď a na nej ľudia tlačiaci sa na palube, na všetkých podlažiach, na zábradliach, ba dokonca sedia aj na stožiaroch a sú zavesení aj na lanách. Fotky lode, na ktorej sú väčšinou mladší muži, sa stali súčasťou nenávistných statusov o utečencoch z Afriky, často s pripojenými komentármi ako napríklad: „Zastavme inváziu parazitov, pokým je čas.“ Majú stovky zdieľaní aj hysterických komentárov. Tieto fotky však nemajú nič spoločné s aktuálnou celoeurópskou krízou súvisiacou s utečencami z Afriky. Vznikli v roku 1991.

Celý článok


Emotívne fotky preplnenej lode sú podvrh. Vznikli pred 24 rokmi

🕔 9.9.2015

Veľká nákladná loď a na nej ľudia tlačiaci sa na palube, na všetkých podlažiach, na zábradliach, dokonca sedia na stožiaroch a sú zavesení na lanách. Fotky lode, na ktorej sú väčšinou mladší muži, sa stali súčasťou nenávistných statusov o utečencoch z Afriky, často s pripojenými komentármi ako napríklad: „Zastavme inváziu parazitov, pokým je čas.“ Majú stovky zdieľaní aj hysterických komentárov. Tieto fotky však nemajú nič spoločné s touto celoeurópskou krízou súvisiacou s utečencami z Afriky. Vznikli v roku 1991.

Celý článok

Nový Čas neodolal, mŕtvych dáva na titulku

🕔 31.8.2015

Pohľad na mŕtve telá utečencov v otvorenej dodávke. To je hlavná fotka, ktorá zdobila titulku Nového Času včera. Tá istá fotka je opäť na titulke Nového Času aj dnes – v pondelok. A pre istotu, aby to náhodou niekto neprehliadol, v nedeľu bola aj na tretej strane a v pondelok na druhej strane. Fotografiu s telami obetí tragédie mali k dispozícii všetky médiá, no zverejnili ju len niektoré. Nový Čas aj s nepodareným apelom na svetových a našich politikov.

Celý článok


To naozaj želáte už aj deťom smrť?

🕔 27.8.2015

Pýtam sa tých, ktorí sa z tragédie v Pandorfe tešia. Začítala som sa do viacerých diskusií pod článkami, ktoré informovali o tragédii, pri ktorej zahynuli desiatky ľudí, medzi nimi aj deti. V zavretom kamióne, v ktorom ich v neľudských podmienkach prevážali, sa pravdepodobne udusili.

Celý článok

Ako to je s J&T, televíziami a rádiami?

🕔 25.8.2015

Na začiatok poviem dôležitú vec: ak chce jeden majiteľ na Slovensku vlastniť viaceré médiá, nemôže len tak hociktoré. Nemôže vlastniť celoplošné rádio a zároveň televíziu. Alebo kombináciu - televíziu a denník. Je to akýsi obranný mechanizmus pre udržanie plurality médií, aby sa nedali zneužiť – napríklad v prospech majiteľovho kamaráta politika, alebo jednu ideológiu, či biznis záujem. Je to tzv. krížové vlastníctvo, ktoré na Slovensku zakazuje zákon. Ale ak sa chce, všetko sa dá. Samozrejme tak, aby zákon porušený nebol. Tak to bolo aj v minulosti v prípade kamarátstva Markízy, Národnej obrody a už zaniknutého rádia Koliba, ktoré svoju spoločnú silu využili v prospech politických ambícií Pavla Ruska.

Celý článok


Stačí mučenie, hrozba teroristického útoku a výkričník

🕔 14.8.2015

Na Slovensku mučia guantánamského väzňa, tvrdí týždenník Plus 7 dní. Na túto tému napísal rozsiahly článok. Nápis „Sme ohrození! Terorizmus na Slovensku“ a vedľa fotka moslimského väzňa a terčík namierený na Slovensko – takto vyzerá titulka posledného vydania časopisu, ktorý na niekoľkých stranách píše o hrozbe teroristického útoku na Slovensko, o mučení a obviňuje ministra vnútra z klamstva. Prečo pri tak závažnej informácii týždenník nežiadal vysvetlenie ministra, je mi záhadou.

Celý článok

Ako je to vlastne so správou o utopení dcéry, ktorú jej otec nedovolil zachrániť?

🕔 12.8.2015

Mráz po chrbte mi prešiel, keď som si čítala článok o tom, ako sa zachoval otec dievčaťa na verejnej pláži v Dubaji, keď kričala o pomoc, lebo sa topila. Otec pôvodom z Ázie bránil záchranárom, ktorí jej bežali pomôcť. Vysvetľoval to tým, že jeho 20-ročná dcéra by bola zneuctená, ak by sa jej dotkli cudzí muži. Takto aspoň znela správa, ktorá za pár dní obletela celý svet a vyvolala množstvo reakcií, ktoré sa netýkali len súcitu, hrôzy ale aj úvah o moslimských pravidlách, ženách.

Celý článok


Neverila som, kam sú schopní zavesiť reklamu na vodku

🕔 4.8.2015

Spoločnosť Gas Familia sa minulý rok predviedla nechutnou kampaňou s dievčatami vo vani a v smetnom koši, ktoré vyzerali ako opité. V novej kampani, ktorá zaplavila Slovensko, ukazuje, že jej dno je ešte hlbšie. Nielen bezohľadným umiestnením bilbordov ale opäť aj kreatívou. Na bratislavskej budove, v ktorej sídli Centrum pre liečbu drogových závislostí, je takýto nápis: Alkoholizmus je metla ľudstva. V Centre liečia […]

Celý článok

Médiá zabúdajú na konflikt záujmov kvôli Pente

🕔 17.7.2015

Finančná skupina Penta v týchto dňoch ruší vydavateľstvá Trend Holding, 7 Plus a Centrum Holdings a vytvára jeden mediálny holding, ktorý, ako povedal ich šéf, bude mať jedno myslenie, jednu mentalitu. Pre niekoľko desiatok médií, ktoré zastrešuje Penta, to z pohľadu organizácie určite prinesie efekt. Penta, ktorá je dôležitým hráčom v biznise, však ostane stále pre samotných redaktorov príťažou. Pri […]

Celý článok


Z rozchodu v .týždni je už telenovela

🕔 7.7.2015

Čo značke .týždňa uškodilo viac? Odchod troch dlhoročných redaktorov alebo následné rozlúčkové komentáre? Trúfam si povedať, že jednoznačne to druhé.

Celý článok

Agentúra TASR sa zmenila na tlačové oddelenie SNS

🕔 29.6.2015

Čo má nové predseda SNS, kde bol v zahraničí, ako trávil sviatky, aký je jeho názor na utečencov, zahraničnú politiku a čo robí na dušičky? To všetko je v ponuke štátom platenej TASR.

Celý článok


Žiť zo vzduchu odporúčajú aj v RTVS

🕔 25.6.2015

Pani Vlasta týždeň nejedla, ani nepila. Po týždni sa vrátila k vode, jesť už tri týždne nepotrebuje, energiu berie zo vzduchu. Živí sa pránou - éterickou svetelnou výživou.

Celý článok

Ako to je s plnými fľašami piva, Lidlom a nenávisťou

🕔 22.6.2015

Už niekoľko mesiacov sa šíri na Facebooku odkaz s názvom „Zdieľajte - ako cigáni ojebávajú“, kde je opísané, ako „jeden veľmi opálený mládenec vzal z regálu do vozíku cca 30 fliaš piva, plné ich vrátil a zarobil na tom 45 eur." Text sa objavuje na sociálnych sieťach pravidelne. Vždy ho oprášia rôzne facebookové skupiny, ale dokonca aj stránky samospráv. Scenár je vždy rovnaký, stovky zdieľaní a tisícky nenávistných komentárov.

Celý článok


Agresívnym diskutérom bude hej, alebo ich vypnú

🕔 18.6.2015

Za vymyslené, útočné či vulgárne príspevky v diskusiách na spravodajských weboch má niesť zodpovednosť web a nie ten, kto ich tam napíše. Tak rozhodli v Štrasburgu tí, ktorí netušia, ako fungujú súčasné médiá.

Celý článok

Fotka dňa s utečencom nie je dnešná, má 9 rokov

🕔 15.6.2015

Český časopis Reflex vo svojej pravidelnej rubrike Fotografia dňa priniesol záber na černocha, ktorý sa v bunde a nohaviciach bosí plazí po piesku na pláži a za ním sedia na deke debatujúci turisti. K tomu dal titulok: Turisté se na Kanárech sluní na pláži, imigranti tam zápasí o život. Reflex 15. júna 2015: Fotka síce zobrazuje […]

Celý článok


Milá Penta: Na investigatívu sa vykašli

🕔 12.6.2015

Finančná skupina Penta cíti silnú spoločenskú zodpovednosť. Najprv poskupovala noviny,  najnovšie má v pláne dať nemalú sumu na oživenie investigatívnej žurnalistiky. Je fajn, ak má taká veľká firma chuť pomáhať.  Ale úprimne, samotnej žurnalistike aj demokratickej spoločnosti viac pomôže, ak si už s médiami dá pokoj. Investigatívna žurnalistika – čiže odhaľovanie korupcie v štátnej správe, plytvanie so štátnymi prostriedkami, […]

Celý článok

RTVS pred klamstvom ruskej televízie zavrela oči

🕔 10.6.2015

Manipulácia s faktami, prekrúcanie histórie, sa stali bežnou súčasťou práce ruských médií, ktoré slúžia štátnej propagande. V tomto duchu natočili dokument “Varšavská zmluva – odtajnené stránky,” ktorý v máji odvysielala štátna televízia Rossija 1. V pasáži o vojenskej invázii a následnej 20-ročnej okupácii Československa sovietskymi vojskami použila klamstvo a staré ideologické klišé. Dokument dokonca za fašistov […]

Celý článok


Keď si novinári pletú sexuálne násilie so „sexovačkou“

🕔 4.6.2015

Dvanásťročné dieťa chodí do šiestej triedy. Ak je to dievča, možno pletie náramky, s kamarátkami sa stále fotí a ešte nenosí podprsenku. Chlapci hrajú Minecraft, futbal a ak majú šťastie, tešia sa z internetu v mobile. Niektoré poznajú a aj používajú vulgarizmy a čo to si rozprávajú aj o sexe. Sú to však stále deti.

Celý článok

Preverujú, či učebnica o konšpiráciách nie je plagiát

🕔 27.5.2015

Autorov knihy Dôveruj, ale preveruj, ktorá upozorňuje na šírenie vymyslených správ a fám, obviňujú z porušovania autorského zákona.

Celý článok


Pluska si povedala, že urobí z moderátora rasistu

🕔 26.5.2015

Michal Havran asi ostal v pondelok ráno pri novinovom stánku veľmi prekvapený, keď videl svoju fotku aj s veľkým nápisom Rasista? O Havrana sa bulvár donedávna vôbec nezaujímal. Robí to až v poslednej dobe, keďže je priateľom herečky. Články o dvojici patria medzi najčítanejšie a tak v téme "Havran" bulvár pokračuje a to aj vtedy, keď nie je o čom.

Celý článok

Chcete byť v novinách? Oblečte si vyšívanú košeľu a povedzte, že ste dva roky nejedli

🕔 21.5.2015

Ak chcete byť hviezdou slovenských médií, nemusíte objaviť nový liek alebo zabehnúť v rekordom čase maratón. Stačí, ak poviete, že nejete, nespíte, prípadne, že viete lietať a články, rozhovory na celé strany budú len tak pribúdať.

Celý článok


Blog Miroslavy Kernovej: Pluska zadržala a nenápadne prepustila primátora

🕔 15.5.2015

Novinárom sa občas stáva, že to, čo napíšu, nie je pravda. Ak sa to stane, seriózne médium chybu prizná a čitateľom a dotknutým osobám sa ospravedlní. Zaväzuje ho k tomu aj etický kódex novinárov a tlačový zákon. Redakcia Plus Jeden Deň a jej web pluska.sk to urobiť nevedia, a to ani pri tak veľkej chybe, aká sa redakcii stala tento týždeň.

Celý článok

Fico to prehnal a armáda hovorcov tiež

🕔 11.5.2015

Cez víkend bol Robert Fico na oslavách konca druhej svetovej vojny v Moskve. Na rozdiel od väčšiny lídrov západu neodmietol pochodovať po boku Putina a predstaviteľov nedemokratických režimov, ktorým je sloboda slova cudzia. Dnes sa ukázalo, že táto spoločnosť je nášmu premiérovi blízka. Hlavne, čo sa týka vnímania slobody slova. Zatiaľ nezatvára nepohodlných novinárov. No nechová sa k ním tak, ako sa od politika demokratickej krajiny patrí.

Celý článok


Pluska sa pochválila fotkami expremiéra s barlami, bol to však niekto iný

🕔 29.4.2015

Bulvárny denník sa v printe aj na webe sekol.

Celý článok

Penta si z novinárov urobila atómový kufrík

🕔 22.4.2015

Postoj Penty k médiám sa vyjasnil.

Celý článok


Markíza to s reportážou o lekárovi, ktorý nepil alkohol, prehnala

🕔 1.4.2015

Televízia Markíza urobila v poslednom období záslužnú robotu pri upozorňovaní na korupciu v zdravotníctve. V utorok to však s reportážou s názvom Zvláštne správanie lekára pod Tatrami!  prehnala. “Niektorí pacienti mali pocit, že bol pod vplyvom alkoholu, a tvrdili, že namiesto neho ordinuje sestrička,“ ohlásil príspevok moderátor.   Reportáž začala televízia záznamom anonymného telefonátu, kde […]

Celý článok

Syndikát novinárov propaguje Zem a Vek

🕔 27.3.2015

Nie som členom Slovenského syndikátu novinárov a poznám stovky novinárov z denníkov, televízií, rádií, agentúr. No o žiadnom neviem, že by bol členom tejto organizácie, ktorá si hovorí, že zastrešuje novinársku obec. Opäť však raz syndikát urobil niečo, z čoho viacerým novinárom padne sánka.

Celý článok


TA3 dala rybám prednosť pred Kiskom

🕔 26.11.2014

TA3 nemusela vysielať kritický prejav prezidenta Andreja Kisku, ale mohla.

Celý článok

TA3 dala rybám prednosť pred Kiskom

🕔 26.11.2014

TA3 nemusela vysielať kritický prejav prezidenta Andreja Kisku, ale mohla.

Celý článok


Stránka katedry žurnalistiky radila, ako obísť Piano

🕔 18.11.2014

Katedra žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prichystala 17. novembra pre svojich študentov netradičný darček. Na facebookovom profile, ktorý nesie názov katedry žurnalistiky, pribudol status s radou, ako je možné prečítať si obsah zamknutých článkov bez zaplatenia.

Celý článok

Stránka katedry žurnalistiky radila, ako obísť Piano

🕔 18.11.2014

Katedra žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prichystala 17. novembra pre svojich študentov netradičný darček. Na facebookovom profile, ktorý nesie názov katedry žurnalistiky, pribudol status s radou, ako je možné prečítať si obsah zamknutých článkov bez zaplatenia.

Celý článok


Ktoré médiá o kauze CT mlčali?

🕔 14.11.2014

Pri médiách nie je dôležité len to, čo píšu, či vysielajú, ale aj to, čo vynechajú. Obzvlášť zaujímavé je to pri istých škandáloch. Napríklad kauzu predraženého CT, ktorá otriasa vládnou stranou, si viaceré dôležité médiá všimli až na štvrtý deň - napríklad spravodajská TA3 či verejnoprávna RTVS. A som presvedčená, že pokiaľ by Robert Fico neodvolal ministerku zdravotníctva, v mnohých médiách by sa doteraz o kauze neobjavila ani zmienka. 

Celý článok

Ktoré médiá o kauze CT mlčali?

🕔 14.11.2014

Pri médiách nie je dôležité len to, čo píšu, či vysielajú, ale aj to, čo vynechajú. Obzvlášť zaujímavé je to pri istých škandáloch. Napríklad kauzu predraženého CT, ktorá otriasa vládnou stranou, si viaceré dôležité médiá všimli až na štvrtý deň - napríklad spravodajská TA3 či verejnoprávna RTVS. A som presvedčená, že pokiaľ by Robert Fico neodvolal ministerku zdravotníctva, v mnohých médiách by sa doteraz o kauze neobjavila ani zmienka. 

Celý článok


Hľadá sa Paškových 100 tisíc lajkov

🕔 7.11.2014

Koncert, ktorý chystala kancelária Národnej rady na čele s Pavlom Paškom k 25. výročiu Novembra, je fraškou už dnes, hoci ešte ani nebol.

Celý článok

Hľadá sa Paškových 100 tisíc lajkov

🕔 7.11.2014

Koncert, ktorý chystala kancelária Národnej rady na čele s Pavlom Paškom k 25. výročiu Novembra, je fraškou už dnes, hoci ešte ani nebol a už ani nebude.

Celý článok


V TA3 Fica hrýzkajú slabúčko

🕔 29.10.2014

Tak pozorného poslucháča, ako má premiér Robert Fico v moderátorovi TA3 Norovi Dolinskom, len tak ľahko medzi novinármi nenájdete. Nepýta sa len slušne a zdvorilo, ale zo zásady iba pozitívne. Ak aj príde reč na niečo problematické, či kritické, tak to pekne zjemní a zaobalí. Pokiaľ by to bol neformálny rozhovor v nedeľu v parku pri venčení Ficovho labradora Larryho, je to fajn. Problém je ale v tom, že ide o hlavnú politickú diskusnú reláciu na TA3 a tá má mať iné parametre.

Celý článok

V TA3 Fica hrýzkajú slabúčko

🕔 29.10.2014

Tak pozorného poslucháča, ako má premiér Robert Fico v moderátorovi TA3 Norovi Dolinskom, len tak ľahko medzi novinármi nenájdete. Nepýta sa len slušne a zdvorilo, ale zo zásady iba pozitívne. Ak aj príde reč na niečo problematické, či kritické, tak to pekne zjemní a zaobalí. Pokiaľ by to bol neformálny rozhovor v nedeľu v parku pri venčení Ficovho labradora Larryho, je to fajn. Problém je ale v tom, že ide o hlavnú politickú diskusnú reláciu na TA3 a tá má mať iné parametre.

Celý článok


Prečo Hríb nepozval Pentu?

🕔 17.10.2014

Vo štvrtok večer skončila relácia Večer pod lampou neobvykle. Penta, aj keď nebola v štúdiu, dala dostatočne hlasno vedieť, ako si predstavuje vďačnosť od šéfredaktora .týždňa - časopisu, do ktorého roky dávala peniaze. Relácia ukázala aj to, že moderátor Štefan Hríb nemá, alebo ani nechce mať jasnú predstavu o tom, kto je a kto nie je zástupcom Penty.

Celý článok

Prečo Hríb nepozval Pentu?

🕔 17.10.2014

Vo štvrtok večer skončila relácia Večer pod lampou neobvykle. Penta, aj keď nebola v štúdiu, dala dostatočne hlasno vedieť, ako si predstavuje vďačnosť od šéfredaktora .týždňa - časopisu, do ktorého roky dávala peniaze. Relácia ukázala aj to, že moderátor Štefan Hríb nemá, alebo ani nechce mať jasnú predstavu o tom, kto je a kto nie je zástupcom Penty.

Celý článok


Kampaň za posledné drobné len začne

🕔 13.10.2014

Je polovica októbra a predvolebných bilbordov s vysmiatymi kandidátmi na poslancov, primátorov či starostov už máte niekoľko týždňov plné zuby?

Celý článok

Kampaň za posledné drobné len začne

🕔 13.10.2014

Je polovica októbra a predvolebných bilbordov s vysmiatymi kandidátmi na poslancov, primátorov či starostov už máte niekoľko týždňov plné zuby?

Celý článok


Penta chce ovládať médiá. Má to háčik

🕔 7.10.2014

Finančná skupina Penta buduje na Slovensku nové mediálne impérium. Podľa toho, čo za pár týždňov na trhu získala a s akými ďalšími vlastníkmi médií začala rokovať, je zrejmé, že ak sa obchody podaria, koncentráciou moci nad médiami v jedných rukách budeme asi najbližšie k dobe spred novembra 1989. 

Celý článok

Penta chce ovládať médiá. Má to háčik

🕔 7.10.2014

Finančná skupina Penta buduje na Slovensku nové mediálne impérium. Podľa toho, čo za pár týždňov na trhu získala a s akými ďalšími vlastníkmi médií začala rokovať, je zrejmé, že ak sa obchody podaria, koncentráciou moci nad médiami v jedných rukách budeme asi najbližšie k dobe spred novembra 1989. 

Celý článok


Novinár v Novom Čase skončil, kandiduje za Smer

🕔 1.10.2014

Gabriel Kopúnek z Nového Času sa rozhodol kandidovať v blížiacich sa komunálnych voľbách za poslanca v Trnave s podporou Smeru. Podľa etického kódexu sa novinár politicky neangažuje, ak by jeho politická činnosť mohla viesť ku konfliktu záujmov a spochybniť jeho nestrannosť alebo objektivitu.

Celý článok

Novinár v Novom Čase skončil, kandiduje za Smer

🕔 1.10.2014

Gabriel Kopúnek z Nového Času sa rozhodol kandidovať v blížiacich sa komunálnych voľbách za poslanca v Trnave s podporou Smeru. Podľa etického kódexu sa novinár politicky neangažuje, ak by jeho politická činnosť mohla viesť ku konf

Celý článok


Ak chce mať RTVS talkshow, tak určite nie s Marcinom

🕔 18.9.2014

RTVS si asi povedala, že bude mať vlastnú talkshow - a riadnu - keďže na nej nešetrila. Výsledkom je Nočná talksow Petra Marcina. Videla som prvé dva diely. Vidieť show Davida Lettermana, Jana Krausa, Adely Banášovej a po nej Marcina, je ako zostupovať z vyhliadkového balkónu do pivnice. A taký je aj Marcinov humor.

Celý článok

Ak chce mať RTVS talkshow, tak určite nie s Marcinom

🕔 18.9.2014

RTVS si asi povedala, že bude mať vlastnú talkshow - a riadnu - keďže na nej nešetrila. Výsledkom je Nočná talksow Petra Marcina. Videla som prvé dva diely. Vidieť show Davida Lettermana, Jana Krausa, Adely Banášovej a po nej Marcina, je ako zostupovať z vyhliadkového balkónu do pivnice. A taký je aj Marcinov humor.

Celý článok


Kto vyhnal moderátorku zo Slovenska?

🕔 12.9.2014

Denník Plus Jeden Deň vyšiel vo štvrtok na titulke s fotkou bývalej moderátorky RTVS Kristíny Kormúthovej a s titulkom „Rasistika“ Kormúthová. Rómovia ju vyhnali zo Slovenska

Celý článok

Kto vyhnal moderátorku zo Slovenska?

🕔 12.9.2014

Denník Plus Jeden Deň vyšiel vo štvrtok na titulke s fotkou bývalej moderátorky RTVS Kristíny Kormúthovej a s titulkom „Rasistka“ Kormúthová. Rómovia ju vyhnali zo Slovenska

Celý článok


Markíza odvysielala bez upozornenia smrť

🕔 26.8.2014

Televízia Markíza odvysielala zábery usmrtenia človeka. Bez akéhokoľvek upozornenia a pre istotu dvakrát.

Celý článok

Markíza odvysielala bez upozornenia smrť

🕔 26.8.2014

Televízia Markíza odvysielala zábery usmrtenia človeka. Bez akéhokoľvek upozornenia a pre istotu dvakrát.

Celý článok


Raňajkuj vodku a opi sa do bezvedomia? Hrozná reklama

🕔 21.8.2014

Videla som rôzne reklamy na alkohol, ale reklama spoločnosti Gas Familia na vodku, ktorá aktuálne zaplavila Slovensko, je jedna z najhorších. Vidieť opitých mladých ľudí v nákupnom košíku, alebo vo vani či v kufri auta a pri nich fľaša vodky s výzvou "ži po svojom" je niečo ťažko stráviteľné.

Celý článok

Raňajkuj vodku a opi sa do bezvedomia? Hrozná reklama

🕔 21.8.2014

Videla som rôzne reklamy na alkohol, ale reklama spoločnosti Gas Familia na vodku, ktorá aktuálne zaplavila Slovensko, je jedna z najhorších. Vidieť opitých mladých ľudí v nákupnom košíku, alebo vo vani či v kufri auta a pri nich fľaša vodky s výzvou "ži po svojom" je niečo ťažko stráviteľné.

Celý článok


Prečo si novinár nemôže na Facebook napísať čo chce?

🕔 14.8.2014

Za status na Facebooku už bol potrestaný nejeden novinár.  Pred niekoľkými týždňami sa RTVS rozlúčila s moderátorkou za jej rasistický status. Ju, ale aj jej fanúšikov, rozhodnutie RTVS pobúrilo. Pokiaľ by  pracovala v iných médiách, problém by mala aj za miernejšie vety.

Celý článok

Prečo si novinár nemôže na Facebook napísať čo chce?

🕔 14.8.2014

Za status na Facebooku už bol potrestaný nejeden novinár.  Pred niekoľkými týždňami sa RTVS rozlúčila s moderátorkou za jej rasistický status. Ju, ale aj jej fanúšikov, rozhodnutie RTVS pobúrilo. Pokiaľ by  pracovala v iných médiách, problém by mala aj za miernejšie vety.

Celý článok


Na Spiši majú Noc dlhých nožov

🕔 11.8.2014

Noc dlhých nožov – je názov pre brutálne čistky, ktorými sa Adolf Hitler za pomoci Himmlera a Göringa zbavil nepohodlných spolustraníkov. Obchodné centrum na Spiši muselo dlho hľadať názov pre svoju akciu, keď nič lepšie nenašlo. Noc dlhých nožov mali minulý rok aj tento.  

Celý článok

Na Spiši majú Noc dlhých nožov

🕔 11.8.2014

Noc dlhých nožov – je názov pre brutálne čistky, ktorými sa Adolf Hitler za pomoci Himmlera a Göringa zbavil nepohodlných spolustraníkov. Obchodné centrum na Spiši muselo dlho hľadať názov pre svoju akciu, keď nič lepšie nenašlo. Noc dlhých nožov mali minulý rok aj tento.  

Celý článok


Maskoti Smeru sú roky tvárami RTVS

🕔 8.8.2014

Peter Marcin roky prepožičiaval tvár všetkým možným predvolebným mítingom, vystúpeniam Smeru po celom Slovensku. Boli ich stovky. Napriek tomu dostáva roky príležitosti v RTVS, najnovšie bude mať vlastnú talkshow. Spoločnou tvárou RTVS a zároveň aj Smeru je moderátor Martin Nikodým. Posledné roky, keď nemoderuje MDŽ po boku Roberta Fica, moderuje reláciu v RTVS – Milujem Slovensko, teraz aj Naj dedinku Slovensko.

Celý článok

Maskoti Smeru sú roky tvárami RTVS

🕔 8.8.2014

Peter Marcin roky prepožičiaval tvár všetkým možným predvolebným mítingom, vystúpeniam Smeru po celom Slovensku. Boli ich stovky. Napriek tomu dostáva roky príležitosti v RTVS, najnovšie bude mať vlastnú talkshow. Spoločnou tvárou RTVS a zároveň aj Smeru je moderátor Martin Nikodým. Posledné roky, keď nemoderuje MDŽ po boku Roberta Fica, moderuje reláciu v RTVS – Milujem Slovensko, teraz aj Naj dedinku Slovensko.

Celý článok


TA3 pomohla jednej cestovke na úkor ostatných

🕔 24.7.2014

Redaktor TA3 propagoval turistickú destináciu po boku šéfky cestovnej kancelárie. Vymenoval mnoho superlatív aj niekoľko nezmyslov.

Celý článok

TA3 pomohla jednej cestovke na úkor ostatných

🕔 24.7.2014

Redaktor TA3 propagoval turistickú destináciu po boku šéfky cestovnej kancelárie. Vymenoval mnoho superlatív aj niekoľko nezmyslov.

Celý článok


Spravodajský web JOJ preberá vymyslené správy

🕔 21.7.2014

Prácu spravodajského webu televízie JOJ Noviny.sk si začal všímať známy nemecký satirický web Der Postillon. Práve ten sa stal zdrojom pre informácie redaktorky Noviny.sk, ktorá z neho s plnou vážnosťou prebrala dva vymyslené články a Noviny.sk ich svojim čitateľom s plnou vážnosťou aj ponúkali. Jeden bol o tom, ako je v Nemecku diskriminovaný poštár, ktorý sa podobá na Hitlera a druhý o tom, že spolková kancelárka Angela Merkelová dostala od amerického prezidenta Baracka Obamu darček – telefón - a nepáčilo sa jej jeho balenie.

Celý článok

Spravodajský web JOJ preberá vymyslené správy

🕔 21.7.2014

Prácu spravodajského webu televízie JOJ Noviny.sk si začal všímať známy nemecký satirický web Der Postillon. Práve ten sa stal zdrojom pre informácie redaktorky Noviny.sk, ktorá z neho s plnou vážnosťou prebrala dva vymyslené články a Noviny.sk ich svojim čitateľom s plnou vážnosťou aj ponúkali. Jeden bol o tom, ako je v Nemecku diskriminovaný poštár, ktorý sa podobá na Hitlera a druhý o tom, že spolková kancelárka Angela Merkelová dostala od amerického prezidenta Baracka Obamu darček – telefón - a nepáčilo sa jej jeho balenie.

Celý článok


V Topkách sa zbláznili: Zverejnili znásilnenie a označili ho za divadlo

🕔 20.6.2014

Topky.sk zverejnili video znásilnenia a s ním aj článok s názvom Párik si to rozdával pred deťmi priamo na ulici: Perverzné divadlo ukončili až policajti!  Topky.sk síce napísali, že žena pri tom trpela a že ju museli počuť ďaleko, no redaktor napísal aj to, že išlo o erotickú, či sexuálnu šou a perverzné divadlo a že „pár si to rozdával.“

Celý článok

V Topkách sa zbláznili: Zverejnili znásilnenie a označili ho za divadlo

🕔 20.6.2014

Topky.sk zverejnili video znásilnenia a s ním aj článok s názvom Párik si to rozdával pred deťmi priamo na ulici: Perverzné divadlo ukončili až policajti!  Topky.sk síce napísali, že žena pri tom trpela a že ju museli počuť ďaleko, no redaktor napísal aj to, že išlo o erotickú, či sexuálnu šou a perverzné divadlo a že „pár si to rozdával.“

Celý článok


Noviny s obrovským nákladom propagujú jednu stranu

🕔 13.6.2014

Aj 25 rokov po konci komunizmu sú na trhu noviny, ktoré si zamilovali jedinú stranu. Sú takmer vo všetkých schránkach na Slovensku a objektivitu nepoznajú. Ideálna je pre nich strana TIP.

Celý článok

Noviny s obrovským nákladom propagujú jednu stranu

🕔 13.6.2014

Aj 25 rokov po konci komunizmu sú na trhu noviny, ktoré si zamilovali jedinú stranu. Sú takmer vo všetkých schránkach na Slovensku a objektivitu nepoznajú. Ideálna je pre nich strana TIP.

Celý článok


Majú novinári zverejňovať odposluchy a súkromné maily?

🕔 6.6.2014

V poslednej dobe sa objavili rôzne stránky aj blogy, ktoré prinášajú súkromnú komunikáciu zo sociálnych sietí známych osobností, politikov aj novinárov. Má novinár takúto komunikáciu zverejniť a riešiť jej obsah? Pokiaľ sa do toho novinár pustí, mal by zvážiť niekoľko dôležitých vecí. Napríklad porozmýšľať, či sa nestáva prostriedkom pre manipuláciu.

Celý článok

Majú novinári zverejňovať odposluchy a súkromné maily?

🕔 6.6.2014

V poslednej dobe sa objavili rôzne stránky aj blogy, ktoré prinášajú súkromnú komunikáciu zo sociálnych sietí známych osobností, politikov aj novinárov. Má novinár takúto komunikáciu zverejniť a riešiť jej obsah? Pokiaľ sa do toho novinár pustí, mal by zvážiť niekoľko dôležitých vecí. Napríklad porozmýšľať, či sa nestáva prostriedkom pre manipuláciu.

Celý článok


Časopis pre mužov urobil z Hitlera spasiteľa

🕔 4.6.2014

Hodnotenie éry Adolfa Hitlera nie je jednoduchá vec pre historikov ani politológov. Do hodnotenia sa pustil redaktor lifestylového časopisu pre mužov. Napísal článok, v ktorom predstavil Hitlera ako spasiteľa z nebies, ktorý to síce s pomstychtivosťou „trošička“ prehnal, ale len preto, že Židia si za to vraj môžu sami.

Celý článok

Časopis pre mužov urobil z Hitlera spasiteľa

🕔 4.6.2014

Hodnotenie éry Adolfa Hitlera nie je jednoduchá vec pre historikov ani politológov. Do hodnotenia sa pustil redaktor lifestylového časopisu pre mužov. Napísal článok, v ktorom predstavil Hitlera ako spasiteľa z nebies, ktorý to síce s pomstychtivosťou „trošička“ prehnal, ale len preto, že Židia si za to vraj môžu sami.

Celý článok


Nicholson a Korda podporili v kampani Sulíka

🕔 21.5.2014

Dvaja známi novinári vystupujú v predvolebnom spote Richarda Sulíka, ktorý kandiduje v eurovoľbách za stranu SaS. V spote je viacero známych osobností, Radoslav Procházka zo strany Sieť, hudobník Whisky či režisér Nikita Slovák.

Celý článok

Nicholson a Korda podporili v kampani Sulíka

🕔 21.5.2014

Dvaja známi novinári vystupujú v predvolebnom spote Richarda Sulíka, ktorý kandiduje v eurovoľbách za stranu SaS. V spote je viacero známych osobností, Radoslav Procházka zo strany Sieť, hudobník Whisky či režisér Nikita Slovák.

Celý článok


Prečo Kormúthová nemohla ostať v RTVS?

🕔 19.5.2014

To, čo nasledovalo v diskusiách po zverejnení nahnevaného statusu športovej moderátorky RTVS, je ukážkou toho, ako je pre verejné osoby a ľudí z médií dôležité, aby ani v súkromí nezabudli, v akej firme pracujú.

Celý článok

Prečo Kormúthová nemohla ostať v RTVS?

🕔 19.5.2014

To, čo nasledovalo v diskusiách po zverejnení nahnevaného statusu športovej moderátorky RTVS, je ukážkou toho, ako je pre verejné osoby a ľudí z médií dôležité, aby ani v súkromí nezabudli, v akej firme pracujú.

Celý článok


Ukážka, ako sa manipuluje s fotkami vojakov

🕔 15.5.2014

V súvislosti s nejasnosťami ohľadom prítomnosti americkej súkromnej bezpečnostnej firmy na Ukrajine sa objavila upravená fotografia vojakov. Elitné komando bolo vytvorené jednoducho - na fotke ostali vojaci, ktorí pomáhali pri hurikáne, zmenili sa ale nášivky a nápisy.

Celý článok

Ukážka, ako sa manipuluje s fotkami vojakov

🕔 15.5.2014

V súvislosti s nejasnosťami ohľadom prítomnosti americkej súkromnej bezpečnostnej firmy na Ukrajine sa objavila upravená fotografia vojakov. Elitné komando bolo vytvorené jednoducho - na fotke ostali vojaci, ktorí pomáhali pri hurikáne, zmenili sa ale nášivky a nápisy.

Celý článok


Keď televízia tvrdí, že 2+3 je 7

🕔 9.5.2014

Poznáte televízne súťaže, kde vás moderátorka zlou slovenčinou vyzýva, aby ste spočítali čísla na obrazovke, alebo sa vás pýta koľko vidíte zápaliek? No do štúdia nikto nevolá. Aj keď niekto zavolá, moderátorka povie, že to nie je správne, hoci vám to vychádza tak, ako hovoril volajúci.

Celý článok

Keď televízia tvrdí, že 2+3 je 7

🕔 9.5.2014

Poznáte televízne súťaže, kde vás moderátorka zlou slovenčinou vyzýva, aby ste spočítali čísla na obrazovke, alebo sa vás pýta koľko vidíte zápaliek? No do štúdia nikto nevolá. Aj keď niekto zavolá, moderátorka povie, že to nie je správne, hoci vám to vychádza tak, ako hovoril volajúci.

Celý článok


Kto je na vine? Bulvár?

🕔 30.4.2014

Čo sa najlepšie predáva, to sa píše. Tak to bolo aj so speváčkou Ivetou Bartošovou. Paradoxne prvý o jej úmrtí písal bulvárny novinár Pavel Novotný, ktorý pred rokom pre Sme.sk povedal, že bulvár Bartošovú potrebuje, lebo čítanosť článkov o nej bola tak veľká, že hranice šli bokom.

Celý článok

Kto je na vine? Bulvár?

🕔 30.4.2014

Čo sa najlepšie predáva, to sa píše. Tak to bolo aj so speváčkou Ivetou Bartošovou. Paradoxne prvý o jej úmrtí písal bulvárny novinár Pavel Novotný, ktorý pred rokom pre Sme.sk povedal, že bulvár Bartošovú potrebuje, lebo čítanosť článkov o nej bola tak veľká, že hranice šli bokom.

Celý článok


Markíza ukázala v správach značku blízku neonacistom

🕔 23.4.2014

Televízia Markíza v Televíznych novinách priniesla príspevok o kurióznom prípade, keď sa v podvozku lietadla v priestore pre kolesá schoval mladík a prežil nebezpečný let. Všetko by bolo fajn, ak by si televízia dala pozor na značku, ktorú v príspevku ukázala.

Celý článok

Markíza ukázala v správach značku blízku neonacistom

🕔 23.4.2014

Televízia Markíza v Televíznych novinách priniesla príspevok o kurióznom prípade, keď sa v podvozku lietadla v priestore pre kolesá schoval mladík a prežil nebezpečný let. Všetko by bolo fajn, ak by si televízia dala pozor na značku, ktorú v príspevku ukázala.

Celý článok


Milý syndikát novinárov, socializmus sa dávno skončil

🕔 11.4.2014

Slovenský syndikát novinárov, ktorý tvrdí, že zastupuje záujmy novinárov, s aktívnymi novinármi nemá takmer nič spoločné.

Celý článok

Milý syndikát novinárov, socializmus sa dávno skončil

🕔 11.4.2014

Slovenský syndikát novinárov, ktorý tvrdí, že zastupuje záujmy novinárov, s aktívnymi novinármi nemá takmer nič spoločné.

Celý článok


RTVS pred voľbami spojila šmejdov s logom Quatra

🕔 4.4.2014

Nepoznám firmu, ktorá by chcela mať logo, či názov v televíznom príspevku o šmejdoch, čiže podvodníkoch, ktorí nalákajú ľudí na lacnú atrakciu a potom ich pomocou manipulácie a vyhrážok nútia nakúpiť predražený a nekvalitný tovar.

Celý článok

RTVS pred voľbami spojila šmejdov s logom Quatra

🕔 4.4.2014

Nepoznám firmu, ktorá by chcela mať logo, či názov v televíznom príspevku o šmejdoch, čiže podvodníkoch, ktorí nalákajú ľudí na lacnú atrakciu a potom ich pomocou manipulácie a vyhrážok nútia nakúpiť predražený a nekvalitný tovar.

Celý článok


RTVS si mohla dokument o scientológoch odpustiť

🕔 26.3.2014

Pár hodín pred moratóriom odvysielala RTVS kontroverzný dokument Špióni scientológie. Najprv v utorok večer a potom v stredu dopoludnia.

Celý článok

RTVS si mohla dokument o scientológoch odpustiť

🕔 26.3.2014

Pár hodín pred moratóriom odvysielala RTVS kontroverzný dokument Špióni scientológie. Najprv v utorok večer a potom v stredu dopoludnia.

Celý článok


TA3 vystrihla nepríjemné otázky novinárov na Fica

🕔 21.3.2014

Televízia TA3 odvysielala záznamy tlačových besied oboch kandidátov na prezidenta, no v upravenej verzii. Pri Robertovi Ficovi odstránila z vysielania nepríjemné otázky redaktorky Markízy o návštevách v konšpiračnom byte, ale aj otázky o tom, či Smer má niečo spoločné s letákmi proti Kiskovi, či ďalšie. Aj Kiskova tlačová beseda bola upravená. V zázname zostali len otázky novinárov, ktorí sa pýtali na scientológov.

Celý článok

TA3 vystrihla nepríjemné otázky novinárov na Fica

🕔 21.3.2014

Televízia TA3 odvysielala záznamy tlačových besied oboch kandidátov na prezidenta, no v upravenej verzii. Pri Robertovi Ficovi odstránila z vysielania nepríjemné otázky redaktorky Markízy o návštevách v konšpiračnom byte, ale aj otázky o tom, či Smer má niečo spoločné s letákmi proti Kiskovi, či ďalšie. Aj Kiskova tlačová beseda bola upravená. V zázname zostali len otázky novinárov, ktorí sa pýtali na scientológov.

Celý článok


Novinári sadli Ficovi na lep

🕔 18.3.2014

Robert Fico môže byť po tlačovej besede krátko pred voľbami spokojný. Oprášil staré tvrdenie, ktorým spája Andreja Kisku so scientológiou, a väčšina novinárov šla v ním nastavených šľapajách. Rozvíjali jeho tému ďalšími otázkami o scientológii na jednej tlačovej besede, potom na druhej. Obe išli naživo na TA3 a potom pokračovali v téme vo svojich médiách. Ostatné témy zostali v menšine. Idú voľby a tému dňa viacerým médiám dnes stanovil Fico.

Celý článok

Novinári sadli Ficovi na lep

🕔 18.3.2014

Robert Fico môže byť po tlačovej besede krátko pred voľbami spokojný. Oprášil staré tvrdenie, ktorým spája Andreja Kisku so scientológiou, a väčšina novinárov šla v ním nastavených šľapajách. Rozvíjali jeho tému ďalšími otázkami o scientológii na jednej tlačovej besede, potom na druhej. Obe išli naživo na TA3 a potom pokračovali v téme vo svojich médiách. Ostatné témy zostali v menšine. Idú voľby a tému dňa viacerým médiám dnes stanovil Fico.

Celý článok


JOJ v Paneláku ukazovala značku neonacistov

🕔 12.3.2014

Televízie zobrazujú bežne produkty a značky rôznych firiem. Zákon dovoľuje tzv. product placement, teda istú formu reklamy vo vysielaní takým spôsobom, že priamo do deja zakomponuje produkty, značky. Je to komerčná záležitosť, televízia musí na to upozorniť. Urobila tak aj v pondelok oznámením „v tomto programe budú zobrazené produkty." No v pondelkovom Paneláku to nebola len taška značky Billa, ktorú herečka Božiada Turzonovová mala stále pri sebe.

Celý článok

JOJ v Paneláku ukazovala značku neonacistov

🕔 12.3.2014

Televízie zobrazujú bežne produkty a značky rôznych firiem. Zákon dovoľuje tzv. product placement, teda istú formu reklamy vo vysielaní takým spôsobom, že priamo do deja zakomponuje produkty, značky. Je to komerčná záležitosť, televízia musí na to upozorniť. Urobila tak aj v pondelok oznámením „v tomto programe budú zobrazené produkty." No v pondelkovom Paneláku to nebola len taška značky Billa, ktorú herečka Božiada Turzonovová mala stále pri sebe.

Celý článok


Trh zaplavili nové noviny. Propagujú neznámu stranu TIP

🕔 11.3.2014

Na trhu sa objavili bezplatné noviny Naše Novinky. Bezplatných inzertných novín je neúrekom. Tieto sú však neobvyklé obsahom aj obrovským nákladom. Majú nevídaný náklad viac ako milión výtlačkov (aktuálne to je presne 1 170 700). Slovenská pošta ich roznáša priamo do domácností a firiem v každom krajskom a okresnom meste.

Celý článok

Trh zaplavili nové noviny. Propagujú neznámu stranu TIP

🕔 11.3.2014

Na trhu sa objavili bezplatné noviny Naše Novinky. Bezplatných inzertných novín je neúrekom. Tieto sú však neobvyklé obsahom aj obrovským nákladom. Majú nevídaný náklad viac ako milión výtlačkov (aktuálne to je presne 1 170 700). Slovenská pošta ich roznáša priamo do domácností a firiem v každom krajskom a okresnom meste.

Celý článok


TA3 má jedného kandidáta radšej

🕔 28.2.2014

Hoci televízia TA3 pravidelne pri diskusiách s prezidentskými kandidátmi opakuje, že rovnaký priestor poskytuje všetkým, nie je to úplne pravda. Jeden sa ma u nej lepšie.

Celý článok

TA3 má jedného kandidáta radšej

🕔 28.2.2014

Hoci televízia TA3 pravidelne pri diskusiách s prezidentskými kandidátmi opakuje, že rovnaký priestor poskytuje všetkým, nie je to úplne pravda. Jeden sa ma u nej lepšie.

Celý článok


Markíza zinscenovala nadšenie fanúšikov

🕔 19.2.2014

Ak si raz televízia povie, že musí stoj-čo stoj ponúkať emócie, je to viac ako zlé. Dôkazom je snaha Markízy ukazovať ich, aj keď neboli.

Celý článok

Markíza zinscenovala nadšenie fanúšikov

🕔 19.2.2014

Ak si raz televízia povie, že musí stoj-čo stoj ponúkať emócie, je to viac ako zlé. Dôkazom je snaha Markízy ukazovať ich, aj keď neboli.

Celý článok


Propagačný spot navádza turistov, aby porušovali pravidlá

🕔 14.2.2014

Oprite si bicykel o pieskovec v prírodnej rezervácii s najvyšším stupňom ochrany - to je jedno z posolstiev, ktoré vysiela do sveta nový spot na propagáciu bratislavského regiónu. Pokiaľ si ho pozreli ochranári z Devínskej Novej Vsi, ktorí roky bojujú za záchranu Sandberu, asi sa im prevrátili viečka.

Celý článok

Propagačný spot navádza turistov, aby porušovali pravidlá

🕔 14.2.2014

Oprite si bicykel o pieskovec v prírodnej rezervácii s najvyšším stupňom ochrany - to je jedno z posolstiev, ktoré vysiela do sveta nový spot na propagáciu bratislavského regiónu. Pokiaľ si ho pozreli ochranári z Devínskej Novej Vsi, ktorí roky bojujú za záchranu Sandberu, asi sa im prevrátili viečka.

Celý článok


Ministerstvo robí Ficovi reklamu za štátne

🕔 12.2.2014

Mesačník Ministerstva obrany s názvom Obrana je väčšinou venovaný vojakom, misiám, ministerstvu obrany a je v ňom vidieť často aj ministra Martina Glváča. Nové februárové číslo je výnimkou, významnú časť venovalo premiérovi a prezidentskému kandidátovi Robertovi Ficovi.

Celý článok

Ministerstvo robí Ficovi reklamu za štátne

🕔 12.2.2014

Mesačník Ministerstva obrany s názvom Obrana je väčšinou venovaný vojakom, misiám, ministerstvu obrany a je v ňom vidieť často aj ministra Martina Glváča. Nové februárové číslo je výnimkou, významnú časť venovalo premiérovi a prezidentskému kandidátovi Robertovi Ficovi.

Celý článok


Len aby sa nezabudlo, kampaň je stále zakázaná

🕔 11.2.2014

Pre niektorých zákazy platia, pre iných nie. Ak vstúpite do zákazu vjazdu a vidí vás policajt, čaká vás pokuta. Ak nezaplatíte v stanovenom termíne poisťovni, prídu penále. Ak kandidujete za prezidenta a máte kampaň v čase, keď to zákon vyslovene zakazuje, nestane sa vám vôbec nič. Zákon o prezidentských voľbách je totiž napísaný tak, že zakazuje, ale netrestá.

Celý článok

Len aby sa nezabudlo, kampaň je stále zakázaná

🕔 11.2.2014

Pre niektorých zákazy platia, pre iných nie. Ak vstúpite do zákazu vjazdu a vidí vás policajt, čaká vás pokuta. Ak nezaplatíte v stanovenom termíne poisťovni, prídu penále. Ak kandidujete za prezidenta a máte kampaň v čase, keď to zákon vyslovene zakazuje, nestane sa vám vôbec nič. Zákon o prezidentských voľbách je totiž napísaný tak, že zakazuje, ale netrestá.

Celý článok


Neobvyklý trest pre Markízu za Bezáka

🕔 4.2.2014

Informovať o bývalom arcibiskupovi Bezákovi a kauze spojenej s jeho odvolaním nie je jednoduché. Markíza za jeden z príspevkov dostala sankciu - upozornenie na porušenie zákona.

Celý článok

Neobvyklý trest pre Markízu za Bezáka

🕔 4.2.2014

Informovať o bývalom arcibiskupovi Bezákovi a kauze spojenej s jeho odvolaním nie je jednoduché. Markíza za jeden z príspevkov dostala sankciu - upozornenie na porušenie zákona.

Celý článok


Len aby ľudia nevideli, čo sa v parlamente deje

🕔 24.1.2014

Predseda parlamentu Pavol Paška obmedzil pohyb a prácu novinárov v parlamente. Kancelária Národnej rady sprísnila pravidlá na vydávanie akreditačných preukazov, kde výrazne obmedzila počet redaktorov, ktorí môžu prísť od parlamentu.

Celý článok

Len aby ľudia nevideli, čo sa v parlamente deje

🕔 24.1.2014

Predseda parlamentu Pavol Paška obmedzil pohyb a prácu novinárov v parlamente. Kancelária Národnej rady sprísnila pravidlá na vydávanie akreditačných preukazov, kde výrazne obmedzila počet redaktorov, ktorí môžu prísť od parlamentu.

Celý článok


Rattaj z J&T bol nespokojný, tak Trend zmenil rozhovor

🕔 23.1.2014

Igor Rattaj z J&T sa na začiatku roka zviditeľnil vyjadrením, že vo svojich lyžiarskych strediskách majú radi lyžiarov s deťmi: "nesmrdia mi na zjazdovke, sedia v bufete." Po tom, ako vyjadrenie vyvolalo kritické reakcie medzi čitateľmi, na lyžiarskych fórach, Trend pasáž o rodinách s deťmi vyhodil.

Celý článok

Rattaj z J&T bol nespokojný, tak Trend zmenil rozhovor

🕔 23.1.2014

Igor Rattaj z J&T sa na začiatku roka zviditeľnil vyjadrením, že vo svojich lyžiarskych strediskách majú radi lyžiarov s deťmi: "nesmrdia mi na zjazdovke, sedia v bufete." Po tom, ako vyjadrenie vyvolalo kritické reakcie medzi čitateľmi, na lyžiarskych fórach, Trend pasáž o rodinách s deťmi vyhodil.

Celý článok


Čas.sk po roku exhumoval psa aj článok

🕔 20.1.2014

Nedarí sa v čítanosti? Nevadí. Vezmete článok, ktorý ste napísali pred rokom, trochu ho upravíte a ľudia sa chytia. Možno niečo podobné si povedali v Čas.sk minulý týždeň.

Celý článok

Čas.sk po roku exhumoval psa aj článok

🕔 20.1.2014

Nedarí sa v čítanosti? Nevadí. Vezmete článok, ktorý ste napísali pred rokom, trochu ho upravíte a ľudia sa chytia. Možno niečo podobné si povedali v Čas.sk minulý týždeň.

Celý článok


Zdravotnícky web šíri onkošarlatánstvo

🕔 15.1.2014

Za "zatajovanou" informáciou o utajovanej príčine rakoviny na zdravotníckom webe sa ukázala propagácia knihy Igora Bukovského a informácie prebraté zo starého článku konšpiračného webu.

Celý článok

Zdravotnícky web šíri onkošarlatánstvo

🕔 15.1.2014

Za "zatajovanou" informáciou o utajovanej príčine rakoviny na zdravotníckom webe sa ukázala propagácia knihy Igora Bukovského a informácie prebraté zo starého článku konšpiračného webu.

Celý článok


Na ochranu práv afgánskeho dievčaťa mnohé médiá zabudli

🕔 10.1.2014

Svetové agentúry pred niekoľkými dňami informovali, že afgánske úrady zadržali desaťročné dievča za pokus uskutočniť samovražedný útok s výbušninami vo veste, ktorú mala na sebe. Dievča sa objavilo na tlačovej konferencii, ktorú zorganizovali afgánske úrady, kde rozprávala, ako ju brat prinútil obliecť si vestu a kázal jej, aby sa odpálila na policajnej stanici.

Celý článok

Na ochranu práv afgánskeho dievčaťa mnohé médiá zabudli

🕔 10.1.2014

Svetové agentúry pred niekoľkými dňami informovali, že afgánske úrady zadržali desaťročné dievča za pokus uskutočniť samovražedný útok s výbušninami vo veste, ktorú mala na sebe. Dievča sa objavilo na tlačovej konferencii, ktorú zorganizovali afgánske úrady, kde rozprávala, ako ju brat prinútil obliecť si vestu a kázal jej, aby sa odpálila na policajnej stanici.

Celý článok


Pokuta za češtinu, alebo kde je zdravý rozum

🕔 12.12.2013

Ak by ste nevedeli, tak istá čeština na obrazovke je nezákonná a iná je v poriadku. Napríklad ak vidíte starú Sanitku v češtine, tak tá je OK, ak by však bola dabovaná, tak už asi nie. To, ktorá je tá správna, vedia na licenčnej rade a ešte lepšie tí, ktorí schválili nezmyselný jazykový zákon.

Celý článok

Pokuta za češtinu, alebo kde je zdravý rozum

🕔 12.12.2013

Ak by ste nevedeli, tak istá čeština na obrazovke je nezákonná a iná je v poriadku. Napríklad ak vidíte starú Sanitku v češtine, tak tá je OK, ak by však bola dabovaná, tak už asi nie. To, ktorá je tá správna, vedia na licenčnej rade a ešte lepšie tí, ktorí schválili nezmyselný jazykový zákon.

Celý článok


Médiá šíria fámu - peniaze EÚ idú na chov kráv na facebooku

🕔 9.12.2013

Aj vás pobúril článok o tom, ako Rumuni použili peniaze EÚ na chov kráv vo facebookovej animovanej hre FarmVille? A aj vy ju s pobavením alebo pohoršením šírite ďalej? Ak áno, tak napomáhate rýchlemu šíreniu hoaxu, čiže fámy. Základné posolstvo týchto článkov je, že Rumunom sa podaril "dobrý" biznis, keďže použili 500 tisíc eur z grantu EÚ na chov kráv v známej hre FarmVille.

Celý článok

Médiá šíria fámu - peniaze EÚ idú na chov kráv na facebooku

🕔 9.12.2013

Aj vás pobúril článok o tom, ako Rumuni použili peniaze EÚ na chov kráv vo facebookovej animovanej hre FarmVille? A aj vy ju s pobavením alebo pohoršením šírite ďalej? Ak áno, tak napomáhate rýchlemu šíreniu hoaxu, čiže fámy. Základné posolstvo týchto článkov je, že Rumunom sa podaril "dobrý" biznis, keďže použili 500 tisíc eur z grantu EÚ na chov kráv v známej hre FarmVille.

Celý článok


Slovenská televízia voľby odflákla

🕔 25.11.2013

Špeciálne nepíšem RTVS, lebo podrobnejšie som sledovala televíziu. To, čo som videla, alebo skôr nevidela, považujem za novinársku apatiu k župným voľbám.

Celý článok

Slovenská televízia voľby odflákla

🕔 25.11.2013

Špeciálne nepíšem RTVS, lebo podrobnejšie som sledovala televíziu. To, čo som videla, alebo skôr nevidela, považujem za novinársku apatiu k župným voľbám.

Celý článok


Na 17. november televízie kašlú

🕔 17.11.2013

17. november nie je pre naše televízie témou. Pri pohľade na spolu osem televíznych staníc okolo Markízy a JOJ sa mi nepodarilo nájsť ani jednu reláciu, ktorá by špeciálne pripomínala 17. november alebo socializmus. Výnimkou je len jedna stará československá komédia.

Celý článok

Na 17. november televízie kašlú

🕔 17.11.2013

17. november nie je pre naše televízie témou. Pri pohľade na spolu osem televíznych staníc okolo Markízy a JOJ sa mi nepodarilo nájsť ani jednu reláciu, ktorá by špeciálne pripomínala 17. november alebo socializmus. Výnimkou je len jedna stará československá komédia.

Celý článok


Kotlebova kampaň v normálnych médiách nemá miesto

🕔 12.11.2013

Do druhého kola v župných voľbách postúpil v Banskobystrickej župe pravicový extrémista Marian Kotleba. TA3 mu poskytla priestor v kampani už pred prvým kolom, keď ho pozvala do predvolebnej diskusie. RTVS ho pozýva teraz. Markíza už stihla rozoberať jeho módny vkus. Iné médiá sa rozhodli mu priestor v kampani neposkytnúť.

Celý článok

Kotlebova kampaň v normálnych médiách nemá miesto

🕔 12.11.2013

Do druhého kola v župných voľbách postúpil v Banskobystrickej župe pravicový extrémista Marian Kotleba. TA3 mu poskytla priestor v kampani už pred prvým kolom, keď ho pozvala do predvolebnej diskusie. RTVS ho pozýva teraz. Markíza už stihla rozoberať jeho módny vkus. Iné médiá sa rozhodli mu priestor v kampani neposkytnúť.

Celý článok


Finančná správa šíri fámu. Médiá s ňou

🕔 23.10.2013

Pani bola nakupovať. Zaplatila pri pokladni. Blok vyhodila. Na parkovisku k nej prišiel Róm s jej bločkom, začal kričať, že mu ukradla nákup a musela to riešiť polícia, takto v skratke vyzerá správa, ktorá sa už mesiace a možno aj roky šíri e-mailom ako nevyžiadaná pošta, alebo na facebooku vždy s upozornením "zdieľajte, zdieľajte." V debatách vyvoláva rozhorčenie, nenávistné komentáre, ale čoraz viac ľudí reaguje aj slovami: Nešírte túto fámu, je to hoax! - teda nepravdivá poplašná správa.

Celý článok

Keď lekár neodolá kamere Markízy

🕔 18.10.2013

Chceli ste niekedy navštíviť známeho v nemocnici, no nepustili vás, lebo ste neboli príbuzný? Alebo ste museli zostať za dverami kvôli súkromiu iných pacientov? Áno, často je to správne a má to aj opodstatnenie. A myslím si, že správne by malo byť aj to, že o diagnóze by sa mal lekár rozprávať len s blízkym človekom zraneného, chorého. Žiaľ, nie vždy to platí. Pre niektorých lekárov je redaktor s mikrofónom a kamerou ten najvhodnejší, pred ktorým rozoberá diagnózu pacienta.

Celý článok


Erik Tomáš si hovorcovskú Malinu zaslúži. Aj dve

🕔 11.10.2013

Asociácia hovorcov Slovenska každoročne vyhlasuje cenu Hovorca roka. Predchádzajúce dva roky bola udeľovaná aj anticena, tzv. Malina, ktorú rovnako, ako ceny, navrhuje porota.  Pred dvomi rokmi dostal Malinu hovorca prezidenta Marek Trubač, minulý rok hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová a tento rok ju mal podľa rozhodnutia poroty dostať šéf premiérovho tlačového odboru Erik Tomáš. Ale nedostal. Asociácia hovorcov sa až po rozhodnutí poroty rozhodla, že Malinu tento rok neudelí. Z ceny Hovorca roka sa tento rok stala fraška.

Celý článok

Nuda s Paškom naživo

🕔 9.10.2013

Pamätám si, ako som nedávno listovala v Pravde spred novembra 1989. Pravidelne v nej vychádzali na celých stranách doslovné prepisy prejavov papalášov na zjazdoch KSČ. To, čo vysielala RTVS v utorok večer na Dvojke a cez víkend v rozhlase, bolo niečo podobné, ale pod hlavičkou Európskej komisie a za účasti Smeru.

Celý článok


Nech sa páči Šmejdi - povinne zapnúť starším príbuzným

🕔 3.10.2013

O praktikách obchodných predajcov, ktorí zneužívajú dôveru dôchodcov a predávajú im tovar za neuveriteľné sumy, som počula už veľakrát. No až kým som nevidela dokument Šmejdi, tak ma ani nenapadlo, k akým hrozným praktikám sa znižujú. A ako ľahko sa dá zmanipulovať a zastrašiť ktokoľvek.

Celý článok

Podstránka sme.sk ospevovala T. E. Rostasa

🕔 23.9.2013

Na webe sme.sk v piatok 20. septembra vyšiel oslavný článok o T.E. Rostasovi. Článok nekriticky propaguje autora a jeho tvorbu. Podľa autorky jeho relácia Mlčanie v rádiu Viva „si našla veľa vďačných, ale aj nespokojných poslucháčov. Tým druhým vadí to, že trvá len 120 sekúnd."

Celý článok


Médiá prosbu rodiny vojaka nerešpektovali

🕔 19.9.2013

Pred pohrebom vojaka, ktorý zahynul počas cvičenia v Lešti, rodina požiadala médiá, aby na pohreb nechodili. Rovnakú žiadosť im tlmočilo aj ministerstvo obrany. Viaceré médiá napriek tomu poslali do Patrizánskeho svoj štáb a natáčali aj spoza plota.

Celý článok

Fico je v tom nevinne

🕔 18.9.2013

TA3 po celý týždeň vlažne informovala o kauze SPP a o podozrení z vplyvu oligarchov na rozhodnutia vlády. V nedeľu prekvapila, keď téme SPP vyčlenila rozsiahly priestor v relácii V politike. Ešte viac prekvapila, keď do relácie pozvala len jedného hosťa - Roberta Fica. Ten to aj bohato využil, takmer hodinu bez problémov obhajoval kúpu SPP a rozpočet.

Celý článok


JOJ a ďalšie médiá si J&T na vládnom materiáli "nevšimli"

🕔 12.9.2013

Kauze stopy po firme blízkej J&T na vládnom materiáli časť médií nevenovala pozornosť. Bola medzi nimi napríklad televízia JOJ, ktorá je personálne prepojená s J&T. Iné ju spomenuli len pár vetami medzi doplnkovými správami.

Celý článok

Majú novinári špehovať Fica so sekretárkou?

🕔 28.8.2013

Týždenník Plus 7 dní priniesol článok a fotografie o údajnom bozkávaní ženatého premiéra Roberta Fica so svojou sekretárkou. Fotografie prebrali ďalšie médiá - bulvárne aj nebulvárne - a zisťujú, aký vzťah má premiér so svojou podriadenou. Porušili médiá súkromie premiéra?

Celý článok


Mladí Smeráci sa chvália, že si pomáhajú

🕔 12.6.2013

Žiadna fotka na zmar, toto si zrejme povedali Mladí sociálni demokrati, keď v sponzorovanom statuse na Facebooku upozorňovali na svoju usilovnosť a chvália sa, ako prácou vyjadrili spolupatričnosť a solidaritu s ľuďmi postihnutých záplavami. Áno, upratovali. Ale pred domom straníckeho kolegu.

Celý článok