Vox bloguli: Miro Koseček

To najlepšie z blogov od Miro Koseček


Arriva - radost alebo nocna mora cestovania?

🕔 6.10.2017

Donedavna som bol presvedceny, ze akykolvek alternativny dopravca musi byt nutne lepsi ako statna zelezniciarska spolocnost. Aj preto som si vybral na cestu do Prahy vlak Arriva. Bol som zvedavy ako naplnaju svoj reklamny slogan - radost cestovat.

Celý článok

Bezák zase najväčší špinavec

🕔 2.7.2017

Jaroslav Daniška vo svojom článku na postoj.sk ukazuje typický spôsob ako sa lojálny katolík vyrovnáva s odvolaním arcibiskupa Bezáka. Typickými znakmi sú popieranie faktov, zveličovanie Bezákovych chýb a pokus o ospravedlňovanie správania cirkevného establišmentu. Niežeby som mu nerozumel. Pred takými desiatimi rokmi by som sa bol správal podobne, hoci by som rád veril, že až taký ignorant by som nebol.

Celý článok


Nie ste nekultúrne fašistické hovädá

🕔 13.3.2017

Pri čítaní Gálovho článku som ani v najmenšom nemal dojem, že by vás dramatrugrička, či Gál predstavovali ako fašistov, ako píšeš, a už vôbec nie za tupé fašistické a nekultúrne hovädá. Tvoj článok však medzi riadkami o mnohom vypovedá.

Celý článok

Čo je to big data?

🕔 26.10.2015

Tí, čo sledujú dianie v informačných technológiách (a možno aj ďalší), sa čoraz častejšie stretávajú s pojmom big data, alebo, v slovenčine veľké dáta, či v češtine veledata. Medzi informatikmi sa niekedy hovorí, že big data sú ako Yeti. Každý o nich hovorí, ale nikto ich ešte nevidel.

Celý článok


Usvedčení megazlodeji

🕔 25.10.2015

Predstavte si, že ste občanom štátu, ktorý sa chváli tým, že vybudoval 500 km poľných ciest. Čo to s vami urobí, keď zistíte, že jeden, ešte menší, štátik za rovnaký čas vybudoval 500 km diaľníc? Asi by vás to riadne naštvalo.

Celý článok

Slovensko sa prihlásilo k pohanstvu

🕔 10.8.2015

Podľa prieskumu verejnej mienky druhým najvážnejším problémom Slovákov sú imigranti. Len pre porovnanie, v Taliansku je oficiálne okolo 80 tisíc imigrantov. Slovensko, ktoré má oproti nemu zhruba desatinu obyvateľov ešte len chce prijať niekoľko stoviek cudzincov a už je to problém väčší ako naše zdravotníctvo, nízke dôchodky a platy, korupcia, či dokonca Rómovia. Kde sa v tomto národe, ktorý sa tak rád považuje za pohostinný a kresťanský berie takýto iracionálny panický strach z cudzincov, ktorí tu ešte ani nie sú?

Celý článok


Františkov, Vlkov a Bezákov zápas o charakter cirkvi

🕔 24.5.2015

Na jednej strane stoja ľudia ako pápež František, kardinál Vlk, biskup Bezák a mnohí ďalší, pre ktorých je Kristova Cirkev v duchu II. vatikánskeho koncilu predovšetkým spoločenstvom lásky. Proti ním stoja katolíci, ktorí tvoria veľkú časť cirkevného aparátu, zvlášť vatikánskej kúrie a biskupi ultrakonzervatívnych krajín ako napríklad Slovenska, so svojou stredovekou predstavou Cirkvi, kde hlavným predpokladom kresťanského života je bezpodmienečná vernosť pápežstvu a absolútna poslušnosť jeho aparátu.

Celý článok

Chudáci biskupi trpia kvôli Bezákovi

🕔 22.5.2015

Človeku, ktorý svoj život zasvätil službe cirkvi a šíreniu Božieho kráľovstva a ktorý, mimochodom, v tomto patril k slovenskej špičke, zobrali takmer všetko. A keď sa bránil, pošpinili jeho meno, zničili jeho česť. Hlavnou obeťou sú však vraj jeho “akože” bratia biskupi, ktorí sa na toto všetko nečinne prizerali.

Celý článok


Mýty a lži víťazov

🕔 4.5.2015

Ešte aj 70 rokov po skončení vojny nám víťazi vnucujú svoje mýty a lži. Najrozšírenejším z nich je mýtus o hrdinskej osloboditeľskej Červenej armáde.

Celý článok

Pravda o Bezákovi

🕔 26.4.2015

- Biskup Bezák sa nijako vážne neprevinil voči cirkevnej disciplíne. - Biskup Bezák nie je heretik. - Biskup Bezák bol nespravodlivo suspendovaný na základe intríg, aby nemohol odhaliť podozrivé finančné transakcie v Trnavskej arcidiecéze. - Publikované obvinenia Bezáka, ktoré mali viesť k jeho odvolaniu boli falošné a umelo vyfabrikované. - Odvolanie biskupa Bezáka bolo v rozpore s cirkevným právom i so základnými kresťanskými princípmi. - Očistenie Bezákovho mena je otázka elementárnej spravodlivosti.

Celý článok


Chránené heslom: Ofenzíva biskupov po neúspešnom referende

🕔 30.3.2015

Článok nemá zhrnutie, pretože je chránený.

Celý článok

Pomalá smrť kresťanstva

🕔 21.2.2015

Kresťanstvo nemalo nikdy ideálnejšie podmienky na šírenie ako mu dnes ponúka Západná civilizácia. Napriek tomu cirkvi v Európe dlhodobo fatálne zlyhávajú v šírení Kristovej blahozvesti. Počet Ježišových nasledovníkov sa, dokonca, rýchlo zmenšuje a kedysi kresťanský kontinent sa znova stáva "pohanským". Prečo je to tak? Znamená to, že kresťanstvo v Európe je odsúdené na smrť? Dá sa tento vývoj zvrátiť? Má zmysel vôbec sa o to pokúšať?

Celý článok