Vox bloguli: Milan Lahučký

To najlepšie z blogov od Milan Lahučký


Výlet do dažďového pralesa na Borneu za najvyššími tropickými stromami sveta

🕔 14.12.2017

Mestečko Tawau nie je veľmi turistické, pretože v centre toho veľa nie je. Ale napriek tomu sme sa tu cítili príjemne, pretože my si už vždy nájdeme nejaké pekné miesta na príjemnú prechádzku :)

Celý článok

Semporna patrí k tým ospalejším mestám na Borneu

🕔 11.12.2017

Ale aj napriek tomu stojí za návštevu. Mestečko je rajom pre potápačov a milovníkov šnorchlovania, vlastne sú to jediné aktivity prečo sem turisti chodia. Na priľahlé ostrovy pri Semporne sa nedá dostať žiadnou verejnou loďou, dá sa ísť iba cez agentúry.

Celý článok


Zo Sandakanu k Orangutanom a Proboscis opičkám

🕔 9.12.2017

Vzdialenosť medzi Kota Kinabalu a Sandakanom je cca 330 km cesta trvá aj s obednajšou prestávkou niečo málo cez 6 hodín a je naozaj nádherná! :) Hlavne v prvej časti kedy cesta vedie cez Národný park Kinabalu.

Celý článok

Kota Kinabalu ako turistický raj?

🕔 6.12.2017

Kota Kinabalu je hlavným mestom regiónu Sabah v malajzijskej časti ostrova Borneo a zároveň jedna z top destinácií na Borneu. O tom nás presvedčili ceny v obchodoch, žobrajúce chlapčiská na ulici a v neposlednom rade samotní domáci, ktorí sa nás snažili obabrať, nuž aj sa im to 3x podarilo. Takže si asi viete prdstaviť náš dojem z mesta po prvom dni.

Celý článok


Kuching, mesto mačiek

🕔 3.12.2017

Kuching je hlavným mestom štátu Sarawak, jedného z dvoch štátov v malajskej časti Bornea. Slovo ‘kucing’ znamená mačka v Malajčine.” V meste ich majú všade, či živé, alebo v podobe sôch :)

Celý článok

Prvé dojmy zo Singapuru

🕔 1.12.2017

Po celkovo 37 hodinovej ceste Budapešt – Atény – Singapur sme konečne tu!

Celý článok


Prípravy na polročnú cestu do JV Ázie

🕔 25.10.2017

Čo všetko bolo potrebné vybaviť a pripraviť si pred samotnou cestou? To sa všetko dozviete v tomto článku. Nebolo to rýchle a ani lacné.

Celý článok

Stopom po Nórsku - z Trondheimu do Bergenu cez fjordy

🕔 24.6.2017

Okrem našej cesty stopom po vnútrozemí z Trondheimu do Bergenu cez fjordy sa dozvieš prečo sme išli z Bergenu 28 km pešo na letisko a čo sme popritom videli.

Celý článok


Nórsko stopom - z Bergenu do Trondheimu po vnútrozemí

🕔 29.12.2016

Koncom leta sme sa partia štyroch ľudí rozhodli lowcostovo navštíviť Nórsko. Štyri veľké turistické batohy sme zmotali dohromady potravinárskou fóliou, prelepili páskou a mali sme z toho jednu veľkú neidentifikovateľnú guču vážiacu tesne pod 32 kg - akurát jedna veľká batožina :) A to bol len začiatok našej dobrodružnej cesty, kde nie vždy išlo všetko podľa plánu, ale stálo to za to! :)

Celý článok