Vox bloguli: Milan Krajniak

To najlepšie z blogov od Milan Krajniak


Úrad práce v Nitre ponižuje Slovákov, aby pomohol firmám namiesto nich prijať Srbov

🕔 12.12.2017

Na Slovensku štát toleruje obchodovanie s ľuďmi a rozmáha sa tu novodobé otrokárstvo. Pod marketingovým frázami o ekonomickom zázraku sa ukrýva pre mnohých ľudí veľmi krutá realita.

Celý článok

Minister Kažimír označil kritiku rozpočtu zo strany Sme rodina za komunisticko-fašistickú

🕔 7.12.2017

„Väčšine ľudí sa dnes z ekonomického hľadiska žije zle, Slovensko je krajina zadlžených ľudí“, aj takáto kritika dnes vytočila ministra financií v parlamente natoľko, že vo svojom záverečnom vystúpení ostro zaútočil na poslancov z klubu Sme rodina.

Celý článok


K veľkým firmám je vláda štedrá ako Mikuláš, ale na platoch ľudí šetrí ako strýko Držgroš

🕔 6.12.2017

Pravicová opozícia sa dnes v parlamente nechala obabrať ministrom Kažimírom ako včely o med. Štátny rozpočet na rok 2018 je vraj celkom dobrý, len by vláda mala ešte o trochu viac šetriť.

Celý článok

Jahnátek zase zdvihol ľuďom ceny energií. Mám 3 otázky pre premiéra, na ktoré sa mu bude veľmi ťažko odpovedať

🕔 1.12.2017

Pán premiér, na minútku prosím. Mám tu niekoľko faktov a čísel o cenách elektriny, ktorým celkom nerozumiem. Ale vy to určite budete vedieť nejako vysvetliť...

Celý článok


Prečo rastie nerovnosť medzi ľuďmi? Pretože Kuznetsova krivka kríva

🕔 27.11.2017

Určite ste už niekedy počuli túto pravicovú liberálnu mantru: Znížime dane a odvody firmám, a tie potom zvýšia platy ľuďom. Znížením daní firmám sa ekonomika naštartuje a prospech z toho budú mať všetci ľudia. Lenže realita je žiaľ iná.

Celý článok

Keď inšpektori práce zazvonia v Seredi na bráne, Srbi utekajú z fabriky zadným vchodom

🕔 23.11.2017

Vo firme FM Slovenská sa používajú špinavé praktiky, ktorými posielajú Slovákov preč a nahrádzajú ich Srbmi. Vo výrobe pracuje už 80 percent Srbov, hoci pred dvomi rokmi tu boli iba piati. Najskôr krátka rekapitulácia:

Celý článok


Prečo sa Ficovi a Richterovi stratilo pol milióna ľudí zo štatistiky nezamestnaných?

🕔 22.11.2017

Na Slovensku žijú mimo systém státisíce ľudí, na ktorých vláda vôbec nemyslí. Ak ich v tom necháme samých, prehrajú nielen oni, ale aj my všetci.

Celý článok

Slovenské kone ťahajú dobre, ale západný život majú iba jazdci, ktorí na nich sedia

🕔 17.11.2017

Prečo v životnej úrovni dobiehame západnú Európu tak pomaly, aj keď všetci tvrdia, že naša ekonomika šliape ako hodinky? Kde robia naši „soudruzi“ chybu?

Celý článok


Slovensko čelí invázii lacnej pracovnej sily zo štátov z mimo EÚ. Pozrite si čísla

🕔 9.11.2017

Vláda Roberta Fica sa nečinne pozerá na to, ako desaťtisíce ľudí zo štátov z mimo EÚ berú pracovné miesta slovenským občanom. Navyše Srbi a Ukrajinci robia za 400 eur mesačne, a preto nemajú veľké firmy na Slovensku žiaden dôvod zvyšovať platy Slovákom.

Celý článok

Príliš veľa trhu Slovensku škodí. Platy v Jaguári sú varovaním

🕔 1.11.2017

Oligarchická ani liberálna ekonomická politika dnes Slovensku nepomôže, prípad Jaguár je toho príkladom. V dnešnom svete funguje iba realistická "hybridná" ekonomická politika. Ak to ľuďom pomáha, štát nezasahuje. Ale existujú prípady, kedy trh ľuďom na Slovensku škodí a vtedy musí zasiahnuť štát.

Celý článok