Vox bloguli: Michal Skalník

To najlepšie z blogov od Michal Skalník


Desivá bezstarostnosť teroru

🕔 27.12.2016

Bezstarostnosť, s ktorou útočníci vo Vrbovom a jeho okolí pôsobili, vychádza z toho, že ich dlhodobé vyčíňanie plynie mestom ako sila, ktorej sa nikto nedokáže postaviť na odpor. Určite to veľa hovorí o fatálnej nefunkčnosti úradnej moci, ale tiež o tom, aké ľahké je strachom z násilia ovládať okolie.

Celý článok

Historická Bratislava? Ani pes neštekne

🕔 6.10.2016

Ako pred týždňami upozornil portál Yimby, stalo sa niečo nečakané. Po rokoch, keď to vyzeralo, že mesto nemá a už nikdy nebude mať kontrolu nad osudom tohto miesta, je bratislavské podhradie zrazu na predaj.

Celý článok


Šimečka, Hvorecký a bratislavská láska

🕔 14.9.2016

Väčšina z obyvateľov Bratislavy k nej nemá ani nejaké výraznejšie sympatie a netreba byť spiritualistom, aby sa to dalo cítiť. Áno, cyklokuchyňa toto mesto miluje, milujú ho vnutroblokisti a komunálni záhradníci, milujú ho spolky a združenia, notorickí fans Živých kvetov a iných bratislavských kapiel. No a potom sú tu všetci ostatní.

Celý článok

Šampionát v krasokorčulovaní – návštevníci ponechaní napospas osudu

🕔 1.2.2016

Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní boli označované za športovú udalosť roka. Znamenajú však aj ďalší dôkaz, že tu chýba elementárna kultúra v starostlivosti o turistov.

Celý článok


Dialničný záchvat Bratislavy

🕔 28.5.2015

Naša vláda s hrdosťou spúšťa projekt, ktorý okolo Bratislavy vyleje desiatky kilometrov dlhú čiaru betónu za 4, 5 miliardy eur. A nič iné. Žiadna kombinácia riešenia tranzitu a prímestskej dopravy. Za túto sumu by sme pritom popod hlavným mestom mohli postaviť bratislavský dopravný sen – metro a rovno v dĺžke 30 kilometrov.

Celý článok