Vox bloguli: Michal Mironov

To najlepšie z blogov od Michal Mironov


Všetky top britské hory za víkend? Stačí vám 20 hodín

🕔 20.7.2017

Na zažitie najkrajšej britskej prírody netreba poznávací zájazd. Za deň stihnete vystúpiť na kráľovské štíty Anglicka, Škótska aj Walesu. Miestni znalci to ocenia – práve ste zdolali Three Peaks Challenge.

Celý článok

Zažil som piknik po iránsky: „uniesli“ ma do konzervatívnej rodiny

🕔 29.11.2016

Tradičný iránsky piknik je geniálna vec, len si treba dať pozor, aby vás niekto potom spolu s čajovou súpravou nenaložil do auta.

Celý článok


Spravil som zo seba pokusné morča. Kto to zopakuje, vyhráva facebookovú stránku

🕔 6.10.2016

Športovú krízu som sa rozhodol riešiť tým, že napodobím tréning chlapíka zo špeciálnych jednotiek. Aby som nepodvádzal, výzvu som poňal ako sociálny experiment a založil podpornú skupinu na internete. Čo som sa za mesiac prípravy naučil?

Celý článok

Ste leniví? Hacknite internet a skúste to „na Murpha“

🕔 31.8.2016

Dokážeme využiť internet v boji proti vlastnej lenivosti? Nie, toto nebude blog o prechádzkach s Pokémon Go. Skúste to radšej ako špeciálne jednotky.

Celý článok


Bez google mapy, alebo ako som objavoval Isfahán so zaviazanými očami

🕔 9.5.2016

Treba sa na cestu po Iráne pripravovať? Dá sa s konzervatívnym moslimom vtipkovať o viere? A prečo je vlastne každý tak očarený Isfahánom? Aj takéto otázky mi lietali hlavou, keď som nasadal na bus do Isfahánu. Lebo z lenivosti som si o meste dopredu nič nenaštudoval. A ukázalo sa, že dobre dom urobil. Lebo v Isfaháne sa dajú zažiť veci, na ktoré ťa google nepripraví.

Celý článok

Ako si užiť škaredý Teherán? Zablúď a spýtaj sa na cestu

🕔 8.12.2015

V obrovskom Teheráne som sa spočiatku cítil stratený. Chaotické a jednotvárne ulice nevyzerali ako miesto, kde by sa dalo túlať a objavovať. Prvé prekvapenie nastalo, keď zdanlivo anonymný dav dostal podobu nesmierne srdečných domácich, vždy ochotných pomôcť či poradiť. Po desiatkach priateľských stretnutí som si dialógy začal zapisovať. Svojskí Teheránčania a ich prístup k životu spôsobili, že som si ich mesto nakoniec obľúbil.

Celý článok


Prvýkrát v Iráne, alebo ako so šatkou padajú predsudky

🕔 27.10.2015

Pôvodne to mal byť klasický sólo výlet s batohom, s cieľom poriadne si prevetrať hlavu. Do Iránu som vyrazil bez plánu a prehnaných očakávaní. Prvé kontakty s miestnymi ľuďmi spôsobili malú šokovú terapiu a odhodlanie dozvedieť sa o nich viac.

Celý článok