Vox bloguli: Martin Sadlek

To najlepšie z blogov od Martin Sadlek


Kvalitný rock´n´roll v roku 2017 - vybrané exempláre

🕔 30.12.2017

Neoriginálne som sa aj ja rozhodol obohatiť vás v tomto čase rebríčkov a predsavzatí. To druhé si nedávam (vyskúšajte, predídete sklamaniu) ale to prvé vytváram veľmi rád. Celkovým výpočtom všetkého, čoho sa oplatí dotknúť, vás nechcem unavovať. Po zoštíhľovacej kúre zoznamu na tie najjagavejšie ozdoby minulého roka je to stále dlhé tak ako tak. Poďme na to.

Celý článok

Vlci ULVER živou vodou pokropení

🕔 7.11.2017

Dnes o jednej z najpozoruhodnejších hudobných formácií pod... ehm, slnkom. Nóri ULVER vydali na jar vynikajúci album „The Assassination Of Julius Caesar“. Znova prekvapili, znova vytvárajú ilúziu, že v danej žánrovej kategórii, typickej pre tú-ktorú ich nahrávku, sú doma viac, ako dlhoročné ikony žánru.

Celý článok


Steven Wilson oslavuje 50tku

🕔 5.11.2017

Agilný umelec, multiinštrumentalista, skladateľ a producent – samouk, oslávil v uplynulom týždni 50tku. K pozdravom sa pripája celá rodina a keďže ja rodina nie som, pri plnom vedomí v horúčke 38,5 rozhodol som sa venovať tejto výnimočnej postave britskej alternatívnej scény pár slov, pretože čo iné sa dá robiť cez víkend s horúčkou?

Celý článok

Na skok do Kanady (3) – Under the clear sky

🕔 8.3.2015

Všetka tá „nesmrteľnosť chrústa“ sa vám zrazu na turistickom chodníku skoncentruje do hustého koktejlu nápadov, túžob, fabulácií a ich následného triezveho zavrhovania. Vaša pravidelná dávka stream of consciousness bez potreby nejakého finálneho výsledku. Psychohygiena epických rozmerov.

Celý článok


Na skok do Kanady (2) – Into the wild

🕔 28.2.2015

Buď si, aký chceš, my to rešpektujeme. Kozmopolitný obor, domov rôznych druhov prisťahovalcov, a teda aj kultúr a etník, ktoré sa snažia spolu vychádzať. Úspešne. Znie to ako prvý apríl. Je však koniec júna.

Celý článok

Na skok do Kanady

🕔 21.2.2015

Motory si spokojne pradú a držia celý kolos desať tisíc metrov nad tým, čomu hovoríme Grónsko. Zapudíte

Celý článok