Vox bloguli: Martin Sadlek

To najlepšie z blogov od Martin Sadlek


Vlci ULVER živou vodou pokropení

🕔 7.11.2017

Dnes o jednej z najpozoruhodnejších hudobných formácií pod... ehm, slnkom. Nóri ULVER vydali na jar vynikajúci album „The Assassination Of Julius Caesar“. Znova prekvapili, znova vytvárajú ilúziu, že v danej žánrovej kategórii, typickej pre tú-ktorú ich nahrávku, sú doma viac, ako dlhoročné ikony žánru.

Celý článok

Steven Wilson oslavuje 50tku

🕔 5.11.2017

Agilný umelec, multiinštrumentalista, skladateľ a producent – samouk, oslávil v uplynulom týždni 50tku. K pozdravom sa pripája celá rodina a keďže ja rodina nie som, pri plnom vedomí v horúčke 38,5 rozhodol som sa venovať tejto výnimočnej postave britskej alternatívnej scény pár slov, pretože čo iné sa dá robiť cez víkend s horúčkou?

Celý článok


Na skok do Kanady (3) – Under the clear sky

🕔 8.3.2015

Všetka tá „nesmrteľnosť chrústa“ sa vám zrazu na turistickom chodníku skoncentruje do hustého koktejlu nápadov, túžob, fabulácií a ich následného triezveho zavrhovania. Vaša pravidelná dávka stream of consciousness bez potreby nejakého finálneho výsledku. Psychohygiena epických rozmerov.

Celý článok

Na skok do Kanady (2) – Into the wild

🕔 28.2.2015

Buď si, aký chceš, my to rešpektujeme. Kozmopolitný obor, domov rôznych druhov prisťahovalcov, a teda aj kultúr a etník, ktoré sa snažia spolu vychádzať. Úspešne. Znie to ako prvý apríl. Je však koniec júna.

Celý článok


Na skok do Kanady

🕔 21.2.2015

Motory si spokojne pradú a držia celý kolos desať tisíc metrov nad tým, čomu hovoríme Grónsko. Zapudíte

Celý článok