Vox bloguli: Martin Pilnik

To najlepšie z blogov od Martin Pilnik


Zamyslenie: Keď predávate štátu svoje zdravotné údaje za 50 centov je to lakomstvo?

🕔 15.1.2018

Projekt eZdravie nám dáva konečne možnosť v tom urobiť poriadok. Alebo ešte väčší chaos. Záleží len na nás.

Celý článok

V prírodných vedách šuflikant, v EU najlepší minister financií

🕔 3.1.2018

Najlepší minister podľa naozaj prestížneho časopisu. Schodok mu lieta každý rok hore dolu o desiatky percent (Naozajstných percent, nie percentuálnych bodov!!!). Realita s plánom sa mu rozchádza v desiatkach percent už niekoľko rokov po sebe. Tak to radšej moje milované prírodné vedy, farmáciu a kvantovú fyziku.

Celý článok


Nad plnou platbou v ambulanciách sa zavrela voda

🕔 11.12.2017

Zo života poslaneckého asistenta. Aby ste vedeli, že tie platy fakt neberieme len tak za šťúranie sa v nose. Tentokrát sme si tie platy skutočne odpracovali. A dokonca aj z opozičnej pozície sa niečo podarilo pre občanov urobiť.

Celý článok

Zdieľanie verejného rokovania verejného výboru Národnej rady je hodné disidenta?

🕔 22.11.2017

Ako asistent poslankyne Janky Cigánokovej som prevzal úlohu statívu pri prenášaní rokovania Výboru NR SR pre zdravotníctvo. A vládnej strane sa to nepáčilo.

Celý článok


Z ministra sa stane helpdesk pre nespokojných pacientov z urgentov?

🕔 14.11.2017

Pacient si bol dať na urgente opraviť upchatý katéter. Nastúpil štátny dirigizmus: Štát prikázal nemocnici, aby pýtala od pacienta 10€. Veď nebol urgentný.  Ten pacient.

Celý článok

Koľkým pacientom sme ochotní zaplatiť liečbu? 

🕔 8.11.2017

Píšem tento článok preto, aby som sa každé ráno mohol pozerať do zrkadla, že to čo navrhujeme v zdravotníckej reforme je v medziach možného. Ja by som tak strašne chcel zachrániť každého pacienta. Verte mi, naozaj by som chcel.

Celý článok


Zlé ordinačné hodiny lekárov sú produktom poisťovní, ale Smer to prikazuje lekárom

🕔 18.10.2017

Dnes sa budem snažiť ukázať na príklade zdravotníctva ten zásadný filozofický rozdiel medzi socialistickým štátnym dirigizmom a trhovým pravicovým riadením.

Celý článok

Oddlžovacie opatrenia Smeru navýšia príjmy do nemocníc tak o 5 rokov

🕔 20.9.2017

V predchádzajúcom diele sme si ukázali na chystanom oddlžovaní štátnych nemocníc akým zlým vlastníkom je štát. Ako naozaj nemá najmenšej šance dosahovať také hospodárske ukazovatele efektivity a kvality ako súkromník. Dnes sa budem venovať druhej strane rovnice -má dať dal, teda opatreniam na strane príjmov do štátnych nemocníc.

Celý článok


Ak štátne nemocnice, tak riadené ako sieť nezávislou štátnou organizáciou

🕔 18.9.2017

Vláda prijala návrh ministra Druckera na formu a rozsah oddĺženia nemocníc. Nezamýšľaným dôsledkom toho materiálu je, že jasne a rukolapne ukazuje, kde sú úskalia podnikania štátu. Materiál sociálnej demokracie, ľavicovej strany ukazuje oprávnenosť pravicovej myšlienky, že štát je naozaj najhorším vlastníkom.

Celý článok

Mojim pravicovým súvercom o ľavicovosti v pravicovom zdravotníctve

🕔 8.9.2017

Skutočným problémom, nie len trápnou manažérskou výzvou je, že v oblasti zdravotníctva nejde o metaforické "umrú", ale ide skutočne o život. Keď urobíme (do plusu či do mínusu regulácii) niečo zlé, začnú umierať ľudia.

Celý článok


Keď Smer riadi zdravotníctvo, dôjde nakoniec vždy na liberálne a pravicové riešenia

🕔 7.9.2017

Štát už nepodniká, štátu ostalo tvorenie prostredia. A čerešnička k tomu - zisk potvrdil zas a znovu aj v zdravotníctve, že je jednej z najväčších motivátorov.

Celý článok

Omyl úslužného pacienta pri klaňaní sa bohom

🕔 4.9.2017

Začneme pekne z ostra. Toto je prvý z dĺĺĺĺĺhéééééhóóóóó radu článkov tejto jesene, článkov zdravotníckej reformy, zdravotníckeho programu, vylepšení systému slovenského zdravotníctva. Dnes - na tému - môžeme vymyslieť aj ten najlepší systém, keď si každý bude robiť čo len sám chce, keď tu bude "cochcárna".

Celý článok


Chválením západného smerovania a iných elementárnych vlastností, len tvoríte náklady stratených príležitostí Slovenska

🕔 31.8.2017

To neustále nadšenie zo spoznania základov, považujem za  neuveriteľne nákladnú stratu z premárnených príležitostí.  Nie nehovorím, že patríme na Západ 4x za deň. Nie nehovorím, že demokracia je absolútna nevyhnutnosť. Pretože viem, že by som tak premrhal priestor a čas, ktorý dnes už chcem venovať pokročilým víziám, ideám, súťaži myšlienok a projektov na úrovni Nemecka, Holandska, Francúzska, Švédska roku 2017.

Celý článok

Keď si vás vezme predseda strany bok po boku asi to zdravotníctvo bude fakt priorita

🕔 30.8.2017

Zdravotníctvo, školstvo, sociálny systém, reforma financií, to sú pre SaS priority. Priority sa poznajú podľa toho, že je to agenda s podporou najvyšších.

Celý článok


O jadrovom delení EU blúznia len politickí hochštapleri

🕔 28.8.2017

Slovensko sa nikdy neposunie zo svojej Karpatskej kotliny. A rovnako Slovák nikdy nebude vysávať dlažbu pred vjazdom do svojej garáže. Ani keby ste vytvorili 333 strieborných jadierok. Tak ho za to odstrčíte?

Celý článok

Stará a nová vláda - oblek verzus obsah

🕔 21.8.2017

Byť liberál znamená aj to, nerobiť si ťažkú hlavu z formy. Lebo obsah hovorieva tak hlasno, že prekričí aj uhladené sáčko najlepšieho strihu. Ušité na zákazku doplnené hodinkami nad legálne platové možnosti.

Celý článok


Mladí ľudia na Slovensku prišli o šance rozvíjať svoje talenty

🕔 17.8.2017

Šetrenie MZ na drahých inovatívnych liekoch v roku 2017 je 10 miliónov €. Výskum a inovácie v automobilovom priemysle dostal od vlády Smeru 6,9 milióna eur.

Celý článok

Dostupnosť liekov a procesy cenotvorby na pozadí, ktoré ju zhoršujú

🕔 16.8.2017

Na koľko si ceníte svoj život? Ak by vám mal zachrániť život Augmentin tbl v cene 5€, tak by zaň mala zaplatiť poisťovňa zo solidárneho balíka zdravotných odvodov pokojne aj milión eur?

Celý článok


Štátne IT nie je webka skautského oddielu!

🕔 15.8.2017

Áno, znie to skvele. Spravili prieskum a vyhoveli občanom… Akurát že je to v totálnom rozpore so všetkými zákonmi a princípmi demokratickej spoločnosti. Zákon 305/2013 nepozná pojem „notifikácia o doručení“. Nič také, žiadny taký dokument v zákone neexistuje.

Celý článok

Nie podľa zákona ale podľa morálky Smer+SNS+Most už dávno nemá vládnuť

🕔 14.8.2017

Vyšetrovať NAŠU vlastnú vládu ako NÁS okráda je hovadina.  Čakať pribitý k stoličke a k funkcii, keď už celá republika vidí váš morálny úpadok je sujet absurdnej drámy.  Nikto z nich absolútne nechápe, že oni sú povinný dokazovať každodenne svoju nevinu svojimi činmi.  Tá štipka politickej zodpovednosti sa už dávno minula.

Celý článok


Občana a jeho potreby v prejavoch koaličnej krízy Smeru, Mostu a SNS nenachádzam

🕔 8.8.2017

Ale prosím vás, čo v dnešnej vláde nie je, ani náhodou nenájdeme. Politika Smeru, SNS a Mostu nedáva žiaden zmysel pre Slovenskú republiku. Žiaden zmysel pre nás, jej občanov.

Celý článok

Partička pri moci odkazuje: Predkloňte sa, ste v poradí!

🕔 1.8.2017

Tak čo? Páči sa vám, čo porába partička SNS vo firme Štát, s.r.o.?

Celý článok


Som šťastný, že som pomohol 13. mesačnému dieťatku!

🕔 31.7.2017

Princíp solidarity znamená, že sa proste nepýtam, prečo, ako na čo, za čo a kvôli čomu sa dotyčnému nezadarilo. Tieto otázky s princípom solidarity nemajú nič spoločné.

Celý článok

Ministerstvo financií vlády Smeru by chcelo zrušiť platový automat v zdravotníctve

🕔 28.7.2017

MF SR: "Rýchly rast priemernej mzdy v najbližších rokoch povedie k neudržateľnému nárastu mzdových nákladov a bude mať negatívny vplyv na snahu o ozdravenie hospodárenia nemocníc. Nemocnice sa systematicky zadlžujú napriek niekoľkým kolám oddlženia zo strany štátu."

Celý článok


Keď sa daňováci a Pellegríni dohadujú o voze a koza im zatiaľ zdochýňa

🕔 24.7.2017

Je tragické, že sa hlavný koordinátor a jeden z najvýznamnejších používateľov elektronizácie handrkujú o posielanie notifikácii o prejavoch strojového života. Zatiaľ čo tu prebieha prestrelka medzi Pellegrinim a daňovákmi o voze, za ten čas pomaly, ale isto, je koza v poslednom ťažení pred smrťou. Daňový portál je jediná, normálne a na úrovni 21. storočia, fungujúca vec na poli slovenského e-gov. Ale zdochne, ak sa budeme handrkovať o hovadinách.

Celý článok

Medicínske projekty operačného programu výskum a inovácie - prehliadka sprostredkovateľských agentúr na správu štátnych peňazí

🕔 19.7.2017

Organizátori konferencii, minulí dodávatelia problematických štátnych SW riešení, veľkoobchodné firmy, agentúry súťažiace o agentúrne peniaze, univerzity ako záštita súkromníkov za drobné všimné, IT firmy bez webových stránok, bez referencii, bez vedeckej podstaty, realitné projekty... To všetko sú na Slovensku výskum a inovácie v oblasti medicíny, zdravotníctva, farmácie.

Celý článok


Pozri, skús to takto robiť a bude nám to spolu fungovať

🕔 17.7.2017

Výsledkom našich predsavzatí je konanie. Etické pravidlá si môžme písať koľko chceme, zákony novelizovať ob deň. Jediné čo sa počíta, je konanie.

Celý článok

Peniaze na vedu investované ako hospodárska podpora "našim človekom" - časť 1.

🕔 12.7.2017

Pozrime sa podrobnejšie, ako si dnešná vláda predstavuje podporu inovácii a výskumu a rozdeľovanie peňazí z EU. V prvej časti sa pozriem na celkový dotačný rámec - Čo nám to vlastne EU dáva? Bonusom politiky vlády Smeru+SNS+MOST je zvyšovanie sociálnych rozdielov medzi okresmi Slovenska.

Celý článok


Devín verzus Pohoda - pozvážame ich verzus pozvážame sa

🕔 10.7.2017

Nie, nechcem napísať, že sa udiali udalosti zo starého a nového sveta. "Akcia Devín" nie je stará. Je zo sveta, ktorý by už ani nemal existovať.  Zo sveta, kde iný rozhodujú čo máme robiť so svojimi životmi. Zo sveta, kde sa stávame nevoľníkmi cudzích nápadov. A ešte sa nám z Land Roverov bafuňársky smejú za naše peniaze.

Celý článok

Ministri sú stále na svojich miestach a Slovensko si žije naďalej svoje sci-fi

🕔 29.6.2017

Priatelia, do konca volebného obdobia je dnes cca 2 roky a 232 dní. Tak dlho bude pri moci vláda,  ktorú charakterizuje výrok, ktorý je na tomto blogu nepublikovateľný. (Aj o zelených mužíčkoch na Ukrajine sa píše ľahšie, až taký disident nie som.). Od normálnosti to bude fakt ďaleko.

Celý článok


Je neskoro zaujímať sa o zdravotníctvo až keď ho sami potrebujeme

🕔 26.6.2017

Dnes musíme tlačiť na lekárov, aby zahrnuli objednávanie na konkrétny čas do štandardného terapeutického postupu pri liečení vyžadujúcom pravidelné kontroly. Dnes musíme tlačiť poisťovne, aby len za takto kompletný výkon poskytovateľom zaplatili to, čo platili pred rokom za výkon bez objednania. A bez objednania na konkrétnu hodinu má poisťovňa zaplatiť o 10% menej. Aby zajtra, keď budeme lekára potrebovať my osobne, aby to už bolo nachystané.

Celý článok


Len sami zamestnanci si pre svoju prácu môžu dojednať mzdy, nás do toho nič

🕔 22.6.2017

Nik to za tých zamestnancov (v zastúpení ich odborármi) neurobí a nik to za tých manažérov neukočíruje. Len oni sami vedia čo sami chcú.

Celý článok

Solidarita je keď prispievam s vedomím, že je to určené na liečenie iných

🕔 21.6.2017

Bankovky, mince, rovnako ani slová "apage satanas"  na baktérie a vírusy naozaj nemajú veľký vplyv. Sme v 21. storočí a ľudský rod sa vyvinul. Oplatí sa, jednoducho sa oplatí, udržiavať sieť poskytovateľov v dobrej kondícii, aby mohli byť k dispozícii. A tak, ani sa nenazdáme, zistíme, že pre fungovanie systému je nevyhnutné mať 70-90% zdravotníctva pokrytého solidárnym systémom.

Celý článok


Cynický premiér, svedomie poslancov a spojky na mediálnom výslní žúrujú ako by sa nič nedialo

🕔 20.6.2017

Asi ostáva len stopnúť si nejakú medzivesmírnu kozmickú loď a dúfať, že Vogoni to nebudú, keďže žúrujú na Slovensku. Do budúcich volieb ostávajú 2 roky a 241 dní k tomu.

Celý článok

Minister vnútra sa môže aj rozdrapiť od úprimnosti, dnes už totálne neúspešne

🕔 19.6.2017

Nasraný som, ale strašidelne som nasraný. Onehdá, 9.4.2016 som písal o tom, že sa to bude diať. Že poslanci vládnej koalície SMER-SNS-MOST budú mať na rováši zabíjanie občanov Slovenska. 18.6.2017 zas policajti streľbou zastavovali auto plné mladých ľudí. Ach jaj, prečo mám zas pravdu?

Celý článok


Zdravotníctvo - super anitipriorita pre Smer ubrala 1666 občanom rok života

🕔 15.6.2017

Zdravotníctvo - super anitipriorita pre Smer. Minister Drucker stojí ako posledný na chvoste hostiny po porcovaní medveďa. Ba dokonca aj to, čo mu priklepnú v novembri 2016 kvôli mediálnemu chválenkárstvu, ani to nakoniec nedostane.

Celý článok

Dva roky po: Pre luxusné integračné brvná nevidíme les osobnej katastrofy stoviek tisícov ľudí

🕔 14.6.2017

V EU naozaj nevidíme rozsah problému s pohybom ľudí. Najväčší humbuk dnes v médiách vyrába diskusia o kvótach. Absurdné vyhlásenia o tom, ako je tento mechanizmus nefunkčný, lebo sme ho sami bojkotovali.

Celý článok


Pocta pre Vladimíra Pilnika

🕔 9.6.2017

Osobné blognutie, v štýle žánru.

Celý článok

Nezisková zdravotnícka organizácia - to znie hrdo pri plate zamestnancov 8000 euro

🕔 8.6.2017

Keď akejkoľvek firme priamo prikážete, že má byť neziskovka, tak z prebytkov automaticky začne vyplácať väčšie platy. Budete im to zakazovať? Nakúpi lepšie počítače. Budete im to zakazovať? Zainvestuje do externých súkromných firiem. Budete im to zakazovať? Kúpi rekreačný objekt na Donovaloch. Budete im to zakazovať? ... Nikdy to neskončí.

Celý článok


To dobro by sa im malo... (zakázať, prikázať)

🕔 6.6.2017

Skúste porozmýšľať nad tým, že nikto vám nezaručí, že práve vy nie ste náhodou na tej druhej strane a vám sa niekto snaží niečo... Toby sa VÁM malo zakázať, prikázať, zregulovať, obmedziť, dotovať, podporiť. Hodiace sa zakrúžkujte.

Celý článok

Keď je podnikanie sprosté slovo vo vznešenom zdravotníckom povolaní, privedie štát 2000 lekárov na bubon

🕔 2.6.2017

Kým budú vládnuť socialisti, ľavičiari, bude tu kopa výnimiek, bude tu kopa apriorného kriminalizovania vlastných občanov vlastného štátu. Kým budú vládnuť socialisti, vyrobia toľko chaosu v snahe všetko regulovať, popísať, upraviť, až privedú občanov do apatickej ľahostajnosti. Kto sa v tej ich džungli výnimiek, príkazov, regulatív nebude orientovať, kto to rezignovane vzdá, bude za debila, ako sú v očiach socialistického Richtera lekári.

Celý článok


Keď vám sa bude dobre na Slovensku žiť, mne sa bude žiť s vami úžasne

🕔 30.5.2017

Osobné vyznanie. Klasický blog, v duchu žánru.

Celý článok

Demokratické politické strany musia prichýliť svoj desiatok extrémistov

🕔 25.5.2017

Najhorší scenár bude, keď sa všetci spoľahneme, ako tento desiatkový problém za nás niekto vyrieši. Ak si teraz povieme, že veď generálna prokuratúra podá na súd, súd stranu zakáže a zavládne zas demokratický raj na Slovensku.

Celý článok


Lokacizmus v prostredí internetu aj v budúcich európskych smerniciach

🕔 24.5.2017

Smernica obsahujúca slová: "regulujeme a pravidlá si stanoví každá krajina" je bianko šek na porcovanie internetu. A zámienky môžu byť malicherné až absurdné.

Celý článok

Stále platí, že ak som demokrat, to neznamená, že som dementný

🕔 23.5.2017

Aj po 5. rokoch na vás apelujem rovnako nástojčivo: Vážme si rovného postavenia medzi sebou navzájom, vďaka ktorému nám demokracia dáva možnosť o sebe rozhodovať.

Celý článok


A čo hlavní odborníci - len mlčia pri 5. verzii reformy pohotovostí?

🕔 16.5.2017

Nie, úlohou politika nie je robiť prácu odborníkov. Úlohou politika je zametať cestičku pre uplatnenie odborných profesionálnych riešení. Tak by bolo fajn, keby sa títo odborníci aj prezentovali s odbornými riešeniami pod politickou podporou. Tak, pán minister Drucker, kde sú odborníci na urgentnú medicínu, na systém zdravotníctva v tom vašom chaose zmien s LSPP? Sú vôbec ochotní sa podpísať pod to, čo navrhujete?

Celý článok

O víziách v politike, o cestách k nim a o spôsobe ako s nimi pracovať

🕔 15.5.2017

Máme tisíce a tisíce kvalitných úradníkov, vedcov, analytikov. Ľudí, ktorí chcú robiť svoju robotu a politiku radšej nechávajú iným. Politici majú myšlienkam týchto ľudí pomáhať na svetlo sveta. Politici majú tieto cesty riešení, tieto vízie propagovať u svojich voličov.

Celý článok


Už prvý krok k eHealthu je offlinová byrokracia z čias Rakúsko-Uhorska

🕔 11.5.2017

Stačilo by, aby priamo na stránke Národného portálu zdravia v sekcii pre zdravotníckych pracovníkov by sa nachádzať primo formulár. Webový formulár, ktorý by pred odoslaním zabezpečil podpísanie cez eID. Stačilo by, aby...

Celý článok

Režim skorumpovaný skrz naskrz klame nehanebne ako komunisti v 80. rokoch

🕔 9.5.2017

Celá téma boja Ficovho režimu proti korupcii je presnou kópiou postoja komunistického režimu k ľudským právam.

Celý článok


Aféra Watergate je slabý čajíček voči režimu Róberta Fica a Andreja Danka

🕔 3.5.2017

Kancelária NR SR otvára listy adresované opozičným poslancom. To nie je ani kontroverzný nápad, to nie je ani prehnaná úradnícka iniciatíva. To je priamo a otvorene povedané: Zločin proti demokracii

Celý článok

Vynakladať úsilie a peniaze na ľudské dobro má zmysel hlavne v zdravotníctve

🕔 26.4.2017

Humanizmus, ľudské práva - to je ten dôvod, prečo v oblasti zdravotníctva aj ten najzarytejší liberál, aj ten najzarytejší zástanca voľného trhu aktívne hľadá nástroje, aby skvele fungujúci trh pokrivil reguláciami, zásahmi, úpravami.

Celý článok


Socialistická ekonomika v zdravotníctve: Presun poistného do štátneho rozpočtu a oddlžovanie v naturáliách

🕔 25.4.2017

V cedníku vodu neudržíte. Tak sa ministerstvo rozhodlo, že bude oddlžovať v naturáliách. Socializácia dlhov a privatizácia ziskov úspešne pokračuje.

Celý článok

Štátny eHealth, to je hrobové ticho namiesto cvrkotu práce na pozadí

🕔 21.4.2017

Fakt som ho videl. Teda kus z neho. Taký ten najzbytočnejší kúsok. A popri tom sa dozvedel, že tie podstatné veci na eHealte vraj nikto nikdy nevidel. Toto je prvé zo sérii zamyslení nad dnešným stavom eHealthu.

Celý článok


Ozdravné centrálne nákupy VšZP s krížikom po funuse

🕔 12.4.2017

Už očakávaná jednotková cena za balenie lieku je od 14% až po 17% nižšia ako sú kategorizačnou komisiou ministerstva stanovené úhrady poisťovne. A to sme len na očakávanej cene. Skutočná cena na konci elektronickej aukcie musí byť nižšia. V týchto dňoch prebieha vyhodnocovanie ponúk. Už z prvých čísiel sa zdá, že skutočné úspory budú na úrovni 34%, oproti kategorizačným cenám! Na niektoré tieto lieky boli vypisované aj predtým centrálne nákupy. Vtedy dosiahnuté úspory u jedného lieku (zrážacích faktorov) boli na úrovni 10% dnešných úspor.

Celý článok

Plne uznávam vaše právo podporovať režim Róberta Fica

🕔 11.4.2017

Mlčali, keď deti trpeli. To je ich zodpovednosť, ktorá ide ruka v ruke s ich demokratickým právom. V noci z 6. na 7. apríla 2017 poslanci SNS a Mostu predali deti.

Celý článok


Zmena rozpočtu eu-orgánu zo 194 na 295 miliónov eur asi bude zvýšenie byrokracie

🕔 6.4.2017

Ktosi-kdesi spochybňoval moje tvrdenie, že nejde ani tak o zachovanie percenta, ale že ide o nárast v absolútnych číslach, ktorý sa počíta. Veď byrokracia EU tvorí roky-rokúce rovnakých 6% EU-rozpočtu.  Medzi rokmi 2009 a 2015 neprebehla žiadna významný revolúcia v liekovej oblasti. Rozpočet EMA narástol o 100 miliónov EUR čo je cca 35% rozpočtu. Tak ako je to s tou byrokraciou? Rastie, či nerastie?

Celý článok

Hodnota za peniaze je v dnešnom systéme smeráckeho zdravotníctva zlým vtipom a blamážou ekonómov

🕔 5.4.2017

Na niečo ako "fixné náklady na výkon"+"primeraná marža", na to proste zabudnite. V takomto prostredí ekonómovia ministerstva financií, ten blahorečený odbor Hodnoty za peniaze, odobrí koncept ministerstva zdravotníctva. Robia si s nás srandu?

Celý článok


Užitočné dávky antikoncepcie v politike smeráckej koalície

🕔 4.4.2017

Smer a SNS aj s Mostom sú dnes v stave totálneho abúzu kontraceptív. Ako my farmaceuti hovoríme - totálne pod vplyvom účinkov dlhodobého bezbrehého užívania.

Celý článok

Najvyššia autorita v štáte otvorila stavidlo pred augiášovým chlievom

🕔 30.3.2017

Nestranný pozorovateľ: Čo je toto za štát, kde prezident označí ministra vnútra za klamára?

Celý článok


Rodí sa "štátny" realitný biznis v budovaní polikliník?

🕔 28.3.2017

Oveľa príjemnejšie by bolo, ak obec vytvorí podmienky, aby skúsený strategickí investori na svoje náklady, na svoje riziko, budovali špecializované stavby na prevádzku ambulancii.

Celý článok

Poukáže 13 a 14 plat SNS na mrhanie v zdravotníctve vlastnej vlády?

🕔 21.3.2017

Keď SNS zavedie 13 a 14 plat, v celom národnom hospodárstve sa zvýši priemerný plat a teda skokovo sa musia dva roky na to zvýšiť platy zásadne aj v zdravotníctve. Veru, veru, základom všetkého je matematika. Možno by bolo od SNS slušné a poctivé, aby upozornilo všetkých zamestnaných občanov, že na vyššie platy v zdravotníctve bude treba vybrať vyššie zdravotné odvody. Pred voľbami? Alebo po voľbách?

Celý článok


Neplatič poistného ako neplatič - či reumatik alebo morfinista

🕔 20.3.2017

Televízia Ta3 zľahka zbulvarizovala slobodné rozhodnutie v medziach zákona jednej z poisťovní na voľnom trhu. Ach jo! Ach jo! Hneď vznikli desiatky hlubokých nedorozumění!

Celý článok

Sektor za bránou alebo tribúna A - voľba medzi diktatúrou a demokraciou

🕔 17.3.2017

Nie, tento text nie je žiadna alegória. Tento text je popis skutočnosti. Tento text je o dnešnom Slovensku.

Celý článok


5 argumentov, ktoré zvažujte v spore očkovať či anti-vax

🕔 15.3.2017

Otvorená dáta, pravidelné diskusie a stretnutia. Spoločné hľadanie dostupných poznatkov, vzájomná spoločná oponentúra. Tak pracuje moderná spoločnosť pri hľadaní cesty pre svoj ďalší rozvoj. Moderná spoločnosť zvažuje a prijíma rozhodnutia.

Celý článok

Keď tichá privatizácia nemocníc zaklope s výzvou: "Zaplať za výkony!"

🕔 14.3.2017

V momente, keď prebieha tichá privatizácia za nejasných podmienok, v momente, keď sú netransparentne dohadované podmienky úhrad, tak vzniká skutočný problém dlhodobej poprivatizačnej udržateľnosti prevádzky takýchto zariadení.

Celý článok


Normálny cieľ, otvorene deklarovaný každodennou prácou potvrdzovaný

🕔 13.3.2017

Áno, môže byť Slovensko pohodová krajina na život. Tak ako sa dajú veci robiť normálne, tak sa dá aj naša republika riadiť normálne. Ja viem, že sa to dá a preto sa o to snažím. Proste sa snažím robiť politiku normálne.

Celý článok

VšZP naplánovala ozdravnú sabotáž solidárneho poistného systému

🕔 28.2.2017

VšZP po tom, ako účtovnými harakiri a zmluvami s tetami Ankami, kadejakými Kockami a Hranolmi, po tom všetko navrhne VšZP ako ozdravný plán prestať hradiť zo solidárneho poistenia inkontinenčné pomôcky a ošetrovateľskú starostlivosť.

Celý článok


V marci nebudeme mať ani 15€ v peňaženke ani lepšiu liečbu slepoty

🕔 23.2.2017

Ešte na Vianoce 2016 sa cestovanie vlakom zadarmo zdalo ako dobrý nápad. Potom prišli faktúry za energie a VšZP predstavila svoj ozdravný plán šetrenia na liečbe občanov.

Celý článok

Nikto nepoložil kardinálnu otázku: "Prečo to robíte?"

🕔 14.2.2017

Skúste sa zamyslieť, dnes po obede s krvou plnou chylomikrónov, prečo sa to svojich poslancov, svojich politických zástupcov, áno tých, čo ste ich pred rokom volili do vládnych funkcií, nepýtate.

Celý článok


Vždy za to budú môcť slnečné škvrny, záleží len od charakteru

🕔 13.2.2017

Dnes je rok 2017. Môžete povedať, že za to môže Dzurinda (2006), Radičová (2012) alebo slnečné škvrny (-5 miliárd p.n.l.). Alebo sa môžete ospravedlniť, že ste s tým za 5×365+1 deň nič neurobili.

Celý článok

Vyššie účty za elektrinu nás pripravili o modernú liečbu

🕔 7.2.2017

Každých 30 000 euro, ktoré sa nasčítajú vo zvýšených nákladoch na zdravotnú starostlivosť kvôli faktúram za energie, pripraví vašich rodičov, mojich rodičov, nášho suseda o šancu žiť tu s nami o rok dlhšie.

Celý článok


Ako keby nebolo dosť chorôb, ešte si aj zle robíme

🕔 31.1.2017

Davy Yerssnia pestis sa s rozkošou sťahujú z hostiteľa do hostiteľa a morová epidémia rozkvitá. Občas mám pocit, že sa nesprávame ako Homo sapiens sapiens, ale ako tá Yersinia pestis.

Celý článok

Kto kontroluje podivnú preskripciu liekov?

🕔 30.1.2017

Najlepšie nech sa urobia novelizácie zákonov. Nech to vyriešia poslanci tých hnusných politických strán. Ach jo!

Celý článok


Zúrodňovanie spoločnosti propagandistickou "palebnou prípravou" Smeru

🕔 9.1.2017

Všetky nástroje a postupy propagandy musia byť zasadené do dobre zúrodnenej pôdy vašej mysle.

Celý článok

Štát hospodári o jednu miliardu lepšie, no umierame zbytočne skôr

🕔 3.1.2017

Štát? No ešte ma chvíľu presviedčajte o tom, ako výkonní politici strany Smer, zvolení do vládnych funkcii, odborne riadia štát, ktorý im bol nami zverený na 4 roky. Ešte mi chvíľu rozprávajte o tej jednej miliarde.

Celý článok


Ako sa dá vyšetriť, ako vás okráda vláda?

🕔 20.12.2016

Nie, nepýtam sa ani na dane, ani o koľko, ani kam tie peniaze putovali. To všetko je známe.

Celý článok

Zdravotnícke investície bez predraženia, bez káuz

🕔 14.12.2016

Ciele každého organizátora prostredia pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti sú rovnaké - dlhší život, vyššia kvalita života, pohodlnejšie zdravotníctvo pre občanov.

Celý článok


Nie, naša krajina neprekvitá! Skúste si to povedať s úsmevom na perách

🕔 13.12.2016

Liberál verzus nacionalista-konzervatívec, pravičiar verzus komunista. Vláda verzus opozícia. Ako majú takéto dve strany v medzivolebnom, opakujem v medzivolebnom období spolu komunikovať inak ako poukazovaním, ako debilne to ten druhý robí? Ako inak ako vychvaľovaním svojich vlastných riešení rovnakých problémov môžu dve proti sebe stojace strany získať na svoju stranu voličov?

Celý článok

Pevná zdravotná záchranná sieť je podmienkou liberalizmu

🕔 9.12.2016

Samozrejme, že nikoho nenecháme umrieť! Sme predsa v Európe 21. storočia. Vlastnosťou akéhokoľvek zdravotníckeho systému preto je, že je súčasťou sociálnej a zdravotnej záchrannej siete.

Celý článok


Už ste si adoptovali svojho vraha?

🕔 5.12.2016

Metódou na presadzovanie svojho názoru u komunistov či nacistov je vražda oponenta. Jeto fyzická či duševná likvidácia.

Celý článok

To akože biletár niekde v herni bude mať zoznam osôb, číslo OP a diagnózu?

🕔 30.11.2016

Boj proti hazardu ako u Ťapákovcov. Načo nejaké eID, načo moderné riešenia?

Celý článok


Drahá liečba stojí veľa peňazí

🕔 28.11.2016

Trochu rozprávania o jednej z častí rozpočtu každého zdravotníckeho systému - o liečbe naozaj drahých chorôb. A hlavne ako to vidím, ako sa k tomu staviam.

Celý článok

Čo bude s nami o rok, o dva, o desať?

🕔 27.11.2016

Pravidelné, už 9 adventné zamyslenie.

Celý článok


Ministerstvo zdravotníctva na rok 2017 plánuje šetrenie aj pomocou zhoršenej dostupnosti liečenia

🕔 24.11.2016

To sú fakty a čísla. Nie moje. To sú čísla čerpané z ich vlastných materiálov. Z ich vlastného rozpočtu. Pritom celková suma na zdravotníctvo, teda na naše liečenie, na vaše, na moje, tak celková suma v tom rozpočte je úplne rovnaká ako predchádzajúci rok.

Celý článok

Smeru, SNS a Mostu ostali už len kádrové rezervy SSM

🕔 23.11.2016

Vaša frustrácia sa bude prehlbovať. Pretože schopnosť politických strán Smer, SNS a Híd získať priemerne poctivých a priemerne zodpovedných odborníkov do svojich radov sa blíži k nule.

Celý článok


Priznávam bezradnosť nad budúcnosťou Slovenska

🕔 21.11.2016

Nie, nevzdám to! Ale som tak trochu márnomyseľný človek a veď viete, že najobľúbenejším hriechom diabla je ješitnosť. Som taký ako vy - priemerne zodpovený, priemerne poctivý, priemerne ješitný. Proste potrebujem trochu povzbudiť.

Celý článok


Dve budúcnosti a len my máme v rukách svoje vlastné rozhodovanie

🕔 18.11.2016

Dve fotky... Dve fotky povedia o nás, o občanoch Slovenska, viac ako tisíc slov. Dve budúcnosti a len my máme v rukách svoje vlastné rozhodovanie, že ktorá.

Celý článok

USA majú plné zuby socializmu a tak klasický republikán už išiel voliť

🕔 15.11.2016

O tom, prečo cítime výsledok amerických volieb tak stráááášte v pravo, že už ho vidíme v pásme extrémizmu.

Celý článok


Keď Nemci minuli všetky podivné imigranstké riešenia... 

🕔 7.11.2016

To, že sa jedna futbalistka stane hrdinkou in memoriam je našou najväčšou obžalobou. Asi som urobil málo, že som o tom len písal.

Celý článok

Pokuty v ére eGovermentu si žiadajú úplne nový prístup

🕔 3.11.2016

Štátna elektronická schránka a eID sú niečím hmatateľným, takže už hádam bude aj menej vizionársky založeným konečne zrejmé, že tie procesy treba totálne prekopať. Čo prekopať, postaviť úplne nanovo na zelenej lúke. Zabudnite na dnešné postupy a riešenia popísané v stovkách zákonov a tisíckach paragrafov.

Celý článok


Centrálne nákupy liekov - snaha vyhnúť sa transparentnej regulácii?

🕔 2.11.2016

Naozaj sa nechcem kdesi z kuloárov dozvedieť, že niekto uzavrel malú, ale výhodnejšiu zmluvu na centrálny nákup liekov či materiálu s vedomím, že sa zahojí na dodávkach do zvyšku slovenského zdravotníctva za vyššie maximálne ceny stanovené kategorizačnou komisiou.

Celý článok

Americké sviatky - trénovanie liberálnej demokracie všedného dňa

🕔 1.11.2016

Dáme si taký telocvik z liberálnej demokracie. Na Vianoce ako keď nájdeme. A na Valentína už budeme v nesúhlase v duchu liberálnej demokracie úplný profíci.

Celý článok


“Náš človek” sa samovyšetril - hluboké nedorozumění, skutok sa nestal

🕔 31.10.2016

Veď práve totálne iné životné hodnoty sú dôvodom, že existujú rôzne politické strany.

Celý článok

Transporty do Treblinky začali slovami: "Nepovedala som nič, lebo som nestála o scénu pred deťmi"

🕔 27.10.2016

Demokrat neonacistu nevolí. Slobodný človek sa s členmi K-ĽSNS nefotí. Slobodný človek k tomu vedie aj tých, za ktorých má zodpovednosť.

Celý článok


Smer si čičíka časovanú bombu - dlh štátnych nemocníc

🕔 26.10.2016

Smer sa absolútne nezaoberá reguláciou cien položiek, ktoré sú priamo hradené zo zdravotného poistenia. Takže úhrady poisťovní nemusia vôbec držať krok výdavkami na výkony, chemikálie či prístroje pre tých správnych poskytovateľov.

Celý článok

Držme sa ľudských práv, nemusíme sa vďaka nim uskromňovať

🕔 25.10.2016

Viete, priatelia, máme sa tak dobre, že aj keby sme sa významne uskromnili kvôli ľudským právam, tak si to uskromnenie ani nevšimneme.

Celý článok


Odvodový bonus je dobrá ľavá strana rozpočtu zdravotníctva

🕔 24.10.2016

Napĺňanie rozpočtu zdravotníctva má byť založená na vysokej miere solidarity zdravých s chorými. A toto systém Odvodový bonus napĺňa.

Celý článok

Regulácia výdavkov v zdravotníctve nie na úrovni limitov výkonov, ale na úrovni ceny výkonov

🕔 13.10.2016

Limity sú nastroj povojnového hospodárstva prídelového systému. Je zámerom, aby sa ušetrilo na počte výkonov, ale tie ostali zbytočne predražené?

Celý článok


Pre dobré riešenie treba jeho detaily zveriť profíkom

🕔 11.10.2016

Je to stále o tom istom: Ísť do politiky kvôli službe spoločnosti.

Celý článok

Po 16 rokoch života v Prahe ma prvýkrát zastavila hliadka

🕔 10.10.2016

Bola to taká pekná boľševická bodka za oslavami 80. výročia narodenia Václava Havla.

Celý článok


Voličská podpora pre SaS a OĽaNO je pre Slovensko dobrá voľba (1. diel)

🕔 7.10.2016

Už samotný liberálny princíp je zárukou toho, aby aj priemerný stredoškolák rozumel tomu, ako funguje jeho štát. A porozumenie svojmu vlastnému štátu je najlepšou prevenciou proti kadejakým extrémistickým intelektuálnym gigantom.

Celý článok

Fatalizmus vládneho prívesku strany Híd

🕔 5.10.2016

Fatalizmus niekoho, kto má v rukách vládnu moc. Tak a len tak môžem označiť slová ministerky Žitňanskej:

Celý článok


Pohotovosť má byť súčasťou celého komlexu riešení vstupu pacienta do systému

🕔 29.9.2016

Pre pacienta je dôležité, aby bolo 24 hodín denne systémom zdravotného poistenia garantované prvé ošetrenie kompetentným lekárom do XX minút. Bez ohľadu na aktuálnu polohu toho pacienta na mape Slovenska.

Celý článok

Náš politik a jeho 20% z našich daní v jeho súkromnom vrecku

🕔 26.9.2016

Občas použijem vo svojich textoch oslovenie "Skúste porozmýšľať!".  To keď sa obraciam na niekoho, kto koná akosi podivne s ohľadom na všeobecnú logiku. Ja veľmi dobre viem, že vy to nie ste.

Celý článok


Vodcovia vládnej koalície na vlne komunisticko-nacistickej propagandy

🕔 23.9.2016

Všetky ich slová, slová vodcov strany Smer a SNS sú určené len do televízie, len do rozhlasu, len do novín. Aby zaplnili miesto, aby vytvorili povedomie, aby potešili diváka. Aby boli neustále v zhode s jeho najtajnejšími prianiami.

Celý článok

Nepreskakujme čakajúcich v rade na politickú zodpovednosť v prvej iterácii

🕔 22.9.2016

Bol by to veľký šok normálnosti, ak by sa Daniel Lipšic vzdal poslaneckého mandátu a odišiel z politiky. Áno, bolo by to očakávateľné, aj z ohľadom na doteraz známe informácie, ak ho budeme porovnávať s ministrom, čo predbiehal v nemocnici, či ministerkou, čo mala 0,2 promile. Na rozdiel od nich, Lipčic nie je v konflikte záujmov.

Celý článok


Programový koncept pre zdravotníctvo - keď ste na voľnej nohe

🕔 20.9.2016

Sú dve oblasti, ktoré ma detailne zaujímajú. Zdravotníctvo je jedna z nich.

Celý článok

Máme za sebou týždeň, kedy sa nič nestalo

🕔 19.9.2016

Povedal to on, bolo to v televízii, tak je to pravda. Mal pekný oblek, dobre naaranžovanú vreckovčikču presne podľa antideštruizmusovej polície. A to sa počíta.

Celý článok


Vecné argumenty predkladateľa novely rokovacieho poriadku - vyhlasujem pátranie

🕔 14.9.2016

Viete priatelia, ja naozaj chcem, strašne chcem pristupovať k tejto novele v čisto vecnej rovine. Nuž, bola to práca náročná, pri čítaní som sa neraz spotil, ale dal dom to. DAL SOM TO!

Celý článok

Zamneď: Niekto to riadiť musí, tak prečo ausgerechnet podnikatelia vo firme Štát, s.r.o.?

🕔 13.9.2016

V období rokov 2012-2015 som si niekoľkokrát položil verejne otázku: “A to si tú politiku mám robiť sám?” Trochu som o odpovedi pochyboval, no suma udalostí vyplývajúca zo zostavy Smeru mi jednoznačne nastavila odpoveď: “Radšej ja ako tamto tí.” Čo človek už môže urobiť viac?

Celý článok


Robert Fico absolútne nechápe, že on je povinný dokazovať každodenne svoju nevinu svojimi činmi

🕔 12.9.2016

Politici vo funkciách slúžia svojim občanom ako ich zástupcovia pri riadení ich vlastného štátu.

Celý článok

O troch...

🕔 9.9.2016

Proste tri príbehy. Jeden ekonomický, druhý demokratický a ten tretí...

Celý článok


Dobrá spoločnosť je na strane osobného rozhodnutia Nicholsonovej

🕔 7.9.2016

Dobrá spoločnosť vytvára priestor a podporuje človeka Kým správanie sa ľudí k sebe navzájom je naozaj vec verejná, osobné rozhodnutia, ako naložíme so životom, do toho spoločnosti nič. Preto je potrebné sa nad správaním predsedu NR SR zamýšľať a preto je len a len predmetom slobodného osobného rozhodnutia - a nás do toho naozaj nič - prístup podpredsedníčky NRSR k materstvu.

Celý článok

Štát je celý ako taký oddelenie podpory pre život svojich občanov

🕔 5.9.2016

Štát nemôže povedať nič iné, ako mu prikazuje zákon. Dôležité je to prikazuje. Žiaľ pre dodávateľov IT to znamená, že všetky ich dodané riešenia musia hneď na prvýkrát skončiť jedným z uvedených stavov. Hneď na "prvýkrát"!!! (Preto sa tak dobre kritizujú.) Čokoľvek iné je havárka štátu. Pellegrinyho úrad si vôbec neuvedomuje, že je v stave havárie?

Celý článok


Smer zo Slovenska urobil nenormálny štát s diktátorskými manierami

🕔 30.8.2016

Nič z toho, čo sa v týchto letných mesiacoch roku 2016 v našej krajine deje, nie je normálne pre demokratickú krajinu.

Celý článok

Odbočovanie na červenú do prava - liberalizmus, sloboda a solidarita v esenciálnej podobe

🕔 25.8.2016

Sú to desiatky riešení, ktorými sa liberalizmus odlišuje od normalizácie 70. rokov minulého storočia.

Celý článok


Antikoncepcia smeráckeho zdravotníctva stojí veľké peniaze

🕔 23.8.2016

Slovensko nie je veľká krajina na počet obyvateľov a teda ani na intelektuálne kapacity. Títo ľudia, ktorí pracovali na príprave verejného obstarávania sa v rovnakom čase nemohli venovať iným projektom vývoja slovenského zdravotníctva.

Celý článok

PRP: Nebojím sa toho, čo označí moje postoje za hovadiny, bojím sa toho, čo ma označí za idiota

🕔 19.8.2016

V prípade útoku ad hominem ste oprávnený v tej chvíli a s okamžitou platnosťou diskusiu ukončiť. Nikam by to už neviedlo. Neprichádzajú už žiadne argumenty k veci. Prichádza len osočovanie. Nie je naozaj dôvod zahrabať sa do osočovania.

Celý článok


Ako som chcel použiť štátny elektronický archív za 8 miliónov eur a nešlo to

🕔 18.8.2016

Už ste skúšali skvelý štátny elektronický archív? Vyskúšal som za vás, ako táto hračka, celkovo za 8 222 616,48 EUR bez DPH funguje pre občana.

Celý článok

Ministerstvo vnútra má skvele fungujúci elektronický archív?

🕔 17.8.2016

Dve firmy podali nezávisle na sebe ponuky s rozdielom presne 3€ v hodnote zaokrúhlenej na 2 desatinné miesta pri cene 5,2 milióna eur. K tomu dodávka serverového železa za vyše 3 milióny eur. Peniaze už boli vyplatené.

Celý článok


Po sneme Siete môže amnestovanie nerušene pokračovať

🕔 15.8.2016

Po sobote je vládna väčšina dobre poistená. To čo predvádzajú indivíduá vo vládnej koalícii, to nie je politika. To nemá s politikou a s demokraciou nič spoločné. To je čisté podnikanie vo firme Štát, s.r.o. A keď nie sú na dosah amnestie, tak si ich proste nakúpia v silovom hypermarkete.

Celý článok

Vymenené životy - indivíduá vo vláde sú akoby z iného sveta

🕔 9.8.2016

To, čo sa tu indivíduá vlády Slovenskej republiky snažia riešiť, to je obyčajné nepohodlie a tisícky zástupných problémikov. Skutočným problémom sú oni sami.

Celý článok


PRP: Rozbor propagandistického textu vládnej koalície "Bugár účasť vo vláde neľutuje"

🕔 5.8.2016

Propaganda je len a len nástroj. Nie je ani dobrá ani zlá. Je dobré vedieť, kedy čítame správu, fakty, komentáre, hodnotenia a kedy propagandistický agitačný materiál

Celý článok

Zachráň sa kto môžeš, zachráň sa akýmikoľvek rečami

🕔 3.8.2016

Keď si myslíte, že nám dobre radíte ako poraziť Smer, zamyslite sa, či naozaj chcete, aby sme v duchu hesla "Zachráň sa kto môžeš", začali náhaňať percentá pre liberálnu a pravicovú stranu akýmikoľvek rečami.

Celý článok


Aby aj inžinier, zememerač a stredoškolák pochopili smrť spravodlivosti na Slovensku

🕔 28.7.2016

V dnešnom článku si preložíme konanie okolo prokurátorov, Bonaparte, vratiek DPH, bankových účtov ministrov do zrozumiteľnej reči.

Celý článok

Ani po 45 dňoch nevieme z čoho žije 15 členov vlády Slovenskej republiky

🕔 26.7.2016

Mám vieru presne v to, v čo veril aj TGM: Nebáť sa a nekradnúť. Mám vieru presne v to, v čo veril aj Gándhí: Keď robíte dobrú vec, ľudia sa odniekiaľ sami objavia a pridajú sa.

Celý článok


Každý môžeme zlepšiť svoj kúsok sveta - nesmie byť ale ľahostajný

🕔 20.7.2016

Ponosy a ich súvislosti. Nadávanie a jeho kontext.

Celý článok

Podľa Bugára a Danka je fraškou snaha poslancov pracovať

🕔 11.7.2016

Opozícia sa snaží pýtať za občanov. Opozícia sa snaží odkrývať vzťahy, ktoré v demokracii existovať nemôžu. Koalícia Smer, SNS, Most-Híd, Sieť neodpovedá a bráni vlastnými telami nám občanom zisťovať koho si my vo svojom štáte platíme, aby pre nás riadil našu republiku.

Celý článok


Vládna väčšina má aj oprávnenie rozhodnúť, že sa nesmiete smiať

🕔 7.7.2016

Ešte sa smejete? Andrej Danko, Robert Fico, Andrej Kiska majú oprávnenie rozhodnúť, že sa nesmiete smiať. Lebo môžu, majú od vás tú moc prepožičanú na 4 roky. Moc nad vaším životom. Preto je životne dôležité PRE NÁS, aby dodržiavali demokratické pravidlá.

Celý článok

Musíme požadovať odpovede na otázky o majetku a podnikaní všetkých členov vlády Slovenskej republiky

🕔 29.6.2016

Nie som ochotný na žiadne kompromisy v uvedených otázkach. Absolútne žiadne kompromisy. Je to tak jednoduché - odpovedať na otázky majetku akémukoľvek občanovi Slovenskej republiky. Proste odpovedať na otázky svojich vlastných občanov.

Celý článok


Neberte nikomu právo na jeho voľbu - ani svojmu odporcovi

🕔 28.6.2016

Aj post-factual demokracy znie pekne. Hodíme to na nich. Na buditeľov emócii. Manipulátorov davu. Milovníkov prémií za predaný novinový náklad. Oni za to môžu! Zakázať! Obesiť! Rozštvrtiť! A, túto pasáž mám najradšej, vyvrhnúť vnútornosti a spáliť! Čo ste sa všetci pojašili?

Celý článok

Presviedčať a lákať môžete len keď máte argumenty

🕔 27.6.2016

Intelektuálne elity - prebuďte sa a pomáhajte svojim politikom. Potrebujeme argumenty! Potrebujeme ideológov. Potrebujeme dobre obsahovo vyfutrovanú propagandu. V mene EU. V mene liberálnej demokracie. V mene pravicového liberalizmu. V mene slušných ľudí. V mene politikov, ktorým nejde o vlastných prospech, len o obyčajne fungujúci štát pre vlastných občanov.

Celý článok


Danko - ďalší vodca, ktorý si myslí, že ON je demokracia

🕔 23.6.2016

S predsedom SNS bude ešte kopa zábavy. Včera mu prieskumy agentúry Fokus ukázali, že sa voliči Smeru prelievajú do SNS. A tento liftboy, naložený Ficom do výťahu TA3, pocítil v päte osobné predurčenie riaditeľa zemegule.

Celý článok

Nech si sociálni demokrati pošlú nových, čakáme na nich

🕔 21.6.2016

Dnes naozaj nejde o súboj ľavicových a pravicových myšlienok. Nejde ani o súboj konzervatizmu a liberalizmu. Ani socializmu a kapitalizmu. Dnes ide len a len o súboj medzi slušnou spoločnosťou a "naším človekom".

Celý článok


Možno to len zle chápeme a členovia vlády preukážu pôvod svojho majetku

🕔 20.6.2016

Je to 17 jednoduchých odstavcov, ktoré som si dal dohromady, aby som sa lepšie vyznal v prázdnych rečiach členov vlády Slovenskej republiky. Len 17 dôvod prečo je osoba premiéra Slovenskej republiky totálne nekompetentná riadiť tento náš štát.

Celý článok

PRP: Dôkaz sporom uplatnite občas aj sami na seba

🕔 17.6.2016

Na dobrovoľné vzdanie sa funkcie je nutné, aby mal dotyčný aspoň zrnko charakteru a morálnych kvalít. Ak ste presvedčení, že nič také nemá, ťažko sa dočkáme jeho dobrovoľnosti. Ja viem, prajete si to. No občas pomáha, keď sa na chvíľu započúvate aj do svojich slov a argumentov.

Celý článok


Republiku bude treba po Smere zas naštartovať ako službu občanom

🕔 16.6.2016

Latka charakteru slovenskej spoločnosti je kvôli indivíduám zo strany Smer hovadsky nízko. Ktovie koľko by sa dalo investovať do školstva , do zdravotníctva, do sociálnej siete, keby indivíduá pod hlavičkou politiky Smeru mali nejaké vízie. Keby im nešlo len o ich vlastné podnikateľské zámery, o čo najvyššie osobné dividendy vytiahnuté z firmy Štát, s.r.o. do vlastných vreciek.

Celý článok

Ešte je tu štipka šance na odchod z titulu politickej zodpovednosti

🕔 15.6.2016

V demokratickej spoločnosti odstúpia politici preto, aby svojich voličov nedostali do pozície disidentov zbierajúcich dôkazy na politikov. A na revanš, voliči tých politikov len nezvolia a nebudú sa do nekonečna po nich voziť po súdoch. Čím dlhšie politik ostáva vo funkcii, tým viac sa potom tlačí na trestnoprávnu zodpovednosť. A potrebuje to politik? Leda kriminálnik - tomu ide o život skutočný, nie politický!

Celý článok


Praskli mu nervy a hodil sa na guľometné hniezdo, aby ostatní mohli dobyť kótu 112

🕔 13.6.2016

Nestačí, že pár ľudí vie. To je sakra málo! Aby životná obeť Filipa Rybaničana nevyšla nazmar, o to sa musíme už postarať my ostatní.

Celý článok

Koalícia Smer+Smeru podobní (SNS+Most+Sieť) dnes pracujú pre ľudí

🕔 7.6.2016

Ozve sa hurónsky potlesk a hysterický jasot 1 278 665 občanov Slovenska. Keď nebudete rozumieť tomu, prečo na vás, áno na teba jedného z 1 278 665 občanov Slovenska, tvoji vlastní politici kašlú, tak si prečítaj tento článok o záchrane bývania šikulu priemerných.

Celý článok


Putin si zmierňuje svoje sankcie, my pre zmierňovanie nemáme dôvod

🕔 6.6.2016

Ani NATO, ani EU nepotrebuje na Rusko útočiť vojenskou silou. My chceme s Ruskom obchodovať a chodiť tam na dovolenky. Tak ako chodíme na dovolenky do Chorvátska či do Španielska alebo Maroka. A hádať sa pri pive a kvase, či je krajšia tajga na Sibíri alebo holé štíty Álp.

Celý článok

Žúrka indivíduí strany Smer za našich 34 miliónou eur

🕔 30.5.2016

Mne to pripadá, že individuá pod hlavičou strany Smer si za ostatné 4 roky usporiadali jednu veľkú žúrku. Čas bežal, peniažky sa míňali, výsledky žiadne. Však pohoda, kontrolóri sú pod kontrolou. Takže žiadne nepredvídané vyrušovanie zo žúrky nehrozilo. Dokonca sa ukazovalo, že aj ďalšie 4 roky je dobre založené na kvalitnú žúrku v parlamente a na ministerstvách.

Celý článok


Rakúske voľby o ľahostajnosti vládnych politikov k občanom

🕔 23.5.2016

Nie, naozaj netreba veľa. Stačí len o trošku viac vysvetľovať, presviedčať, proste lákať. A o trochu menej, fakt len o trochu menej sebavedomo rozhodovať o tých "veľkých geopolitických" veciach za zavretými dverami s bafuňárskou nadutosťou vševedúcich karatistov.

Celý článok

Antibiotiká zabíjajú, ale leda tak baktérie

🕔 18.5.2016

Fakt sa bojíte antibiotík? Je to paradox. Sú to jedny z mála liekov, ktoré naozaj zabíjajú a súčasne sú to jedny z mála liekov, ktoré na náš organizmus neúčinkujú. Čoho by som sa bál, to je nefungujúci imunitný systém.

Celý článok


Slovensko potrebuje jednu liberálnu pravicovú stranu s hocijakým predsedom

🕔 17.5.2016

Som silne presvedčený, že predsedom strany musí byť človek , ktorý dokáže získať pre stranu viac percent hlasov ako ich odradí. To je to, čo musí cca 160 členov SaS v sebe rozhodnúť.

Celý článok

Jediná správna reakcia na TTIP: “A kde si ju môžem prečítať?”

🕔 13.5.2016

Obchodnú dohodu medzi USA a EU budeme schvaľovať. Kadekoho sa vypytujú, čo si o nej myslí. Ja mám k týmto zisťovaniam čo si kto o TTIP myslí len tri poznámky

Celý článok


Postrehy k prebiehajúcej vojne Ruska v EU

🕔 12.5.2016

Čo je iné oproti 16-17 storočiu? To, že dnešné vojny nekončia. Áno, prestalo sa strieľať. Nie je to vojna, ktorá by končila jasným momentom - vlajka nad Berlínom. Radikálne a jasné formulácie. Jasné pomenovania. Nie, ruským trollom sa nebude páčiť. A naozaj nemám dôvod ich šanovať.

Celý článok

Zdravotníctvo, ktoré funguje – konceptuálne úvahy č.1

🕔 10.5.2016

Len tak som dal do klávesnice moje predstavy projektového manažéra, ako by také zdravotníctvo založené na liberálnych a pravicových princípoch mohlo fungovať. Nie, isto to nie je dokonalé. Možno sú tam nejaké zásadné výhrady. A môžno na tie vaše výhrady len nikto nehľadal liberálno-pravicové odpovede, tak si myslíte, že zdravotnícky socializmu 80. rokov 20. storočia je to najperspektívnejšie. Ja tie odpovede chcem pre vás hľadať. Tak sa pýtajte.

Celý článok


Zaplatením za drahú elektrinu si zadotujte pre seba zľavu na elektrinu

🕔 9.5.2016

Tak je to správne, tak to má byť. V marci roku 2016 skoro 1,3 milióna slovenských občanov povedalo, že takýto spôsob spravovania Slovenskej republiky má pokračovať aj v rokoch 2016-2020. Dáme príbeh - osoby a obsadenie ako ja dejová línia sa nikdy nestala - nie sú dôkazy, skutok sa nestal.

Celý článok

Je útokom na demokraciu schvaľovať kandidátov politickým oponentom

🕔 5.5.2016

Čo to je za diktátorské maniere, že Smer a Smeru podobní zasahujú do volieb v prostredí opozície? Nad Galkom sa vám môže variť krv v žilách. No je to raz demokraticky zvolený poslanec, patrí k skupine vládnej opozície, je súčasťou demokratickej politickej strany, tak ak ste demokrat musíte ho uznávať. Ak tvrdíte, že toto je demokratická krajina, tak symbolom musí byť aj ten Galko ako vybraný zástupca z radov opozície.

Celý článok


Elektronická komunikácia – vlastne žiadne zlyhanie orgánu verejnej moci

🕔 4.5.2016

Ako firma aj ako občan mám zriadené e-schránku na protály slovensko.sk a aktivovanú na doručovanie. Ukážeme si najprv aktuálne platný právny rámec a potom náraz do reality. Bude to smutné čítanie.

Celý článok

R21: Moderné technológie vyžadujú nový procesný rámec

🕔 3.5.2016

Zvyk je najhoršia vec pre akékoľvek riešenia. Nechcete ho opustiť, držíte sa zubami nechtami a nakoniec zistíte, že vás nová technológia totálne prevalcovala. Vy stojíte s kartónovým lístkom a po shinkansene už ustal aj vietor. Projekty slovensko.sk, e-diaľničné známky, eHealth - naleštené technológie v postupoch najlepších tradícii rakúsko-uhorskej byrokracie.

Celý článok


Záškrt: Pri troche smoly 50% nakazených isto-iste umrie

🕔 2.5.2016

Nebudem vás vôbec šanovať. S ľahkosťou jedného kliknutia myškou zdieľať všakovaké patavedecké kraviny. Tak prečo by som mal?

Celý článok

Liečenie z 13. storočia prináša výsledky z 13. storočia – priemerný vek 30 rokov

🕔 28.4.2016

Liečenie na úrovni 13. storočia prináša výsledky na úrovni 13. storočia. My ale dnes máme v kalendári 21. storočie. Nemôžete preto dnes žiadať spoločnosť 21. storočia o milosť a zhovievavosť.

Celý článok


Boľševický a ľudácky “raj na zemi” ubránite len klamstvom a násilím + poučenie ako z toho von

🕔 27.4.2016

Správne riešenie v duchu Ústavy, v duchu demokratického zriadenia, je, že o poriadok a bezpečnosť sa stará polícia. Sú to ľudia, ktorých si my občania platíme, aby nás chránili. A platíme si všetkých nadriadených policajtov až po toho najvyššieho nadriadeného - ministra vnútra. Dnes riadi políciu Smer a Smeru podobní. Nefunguje polícia dobre? Nadávajte jej vedeniu. Nadávajte Smeru a Smeru podobným, čo to tam za neschopákov nanominovali.

Celý článok

R21: Zložité veci netreba zatratiť, stačí ich zrozumiteľne vysvetliť

🕔 26.4.2016

Chcel by som, aby sme vysvetľovali fungovanie demokracie, fungovanie štátu tak, aby to pochopil priemerný stredoškolák. Máme 21. storočie, tak sa prosím podľa toho aj správajme. Môžeme žiť zo zvykov nášho detstva či našich rodičov. No potom nemôžeme používať nástroje 21. storočia. Verte mi, nebude to fungovať. Buď zložité veci dokážem vysvetliť jednoducho, alebo dokážem zložité veci zjednodušiť. Iných ciest k pochopeniu a presadeniu pravdy a dobra nie je.

Celý článok


Tri dôkazy o tom, že vlakové hliadky sú znakom diktatúry

🕔 13.4.2016

Návod od liberála, štváča demokracie, ako diskutovať a hľadať argumenty s diktátormi. Je len na vás, či ich využijete.

Celý článok

Už ste nahlásili, že vám lastovičky nekalo trúsia na podstienku? 

🕔 12.4.2016

Rád by som si objednal dva živé strašiaky do maku. Zistil som, že sa dejú kadejaké nekalé aktivity na mojej podstienke. Poradíte na koho sa mám obrátiť?

Celý článok


Naše malé utiahnuté bezcharakterné hoviadko pocítilo životnú šancu

🕔 11.4.2016

Ide len a len o morálku a náladu v spoločnosti, ktorú od vrchu až dole dokáže odbrzdiť či naopak umravniť morálka a tendencie, ktoré denno-denne stretávame na tých najvyšších priečkach potravinového reťazca.

Celý článok

Klin 50 mandátov naženie Smer do náručia SaS

🕔 7.4.2016

Priatelia na druhej - ľavicovej strane - keď najbližšie budú musieť demokrati skladať koalíciu SaS+Smer len preto, že ĽSNS má od vás elektorát na 74 poslancov, tak sa vás opýtam: Máte vôbec dobrý ekonomický program? Voličov ĽSNS skutočne trápia neprispôsobivý občania. Riešiť sa to môže pod vedením politikov ĽSNS alebo podľa programu SaS Agenda 2020, milí kritici Sulíkovej tabuľky. Buď im svoje riešenia objasní Kotleba, alebo Nicolsonová.

Celý článok


Demokrati sú proti extrémizmu partnermi nie politickí rivali

🕔 29.3.2016

Keby som si bol istý, že vás o dva-tri roky neuvidím ako bilbordovú tvár nejakej novej neideologickej strany jedného muža, bol by som voči vám zhovievavý. Ale nie som si tým vôbec istý. Veď vlastne ani vy nie, že? A tak je mojou najčastejšou reakciou na vašu kritiku akéhokoľvek postoja a kohokoľvek postoja voči ĽS NS, že vás obviním z propagandy.

Celý článok

Vždy sa dá aj lepšie, ale len tak trochu

🕔 21.3.2016

Hodíme ich všetky na neho a budeme mať od hriechov spätý pokoj. On sa za nás obetuje a my sa tak zbavíme všetkého trápenia. A po čase aj to, že sme vôbec mali nejaké hriechy, aj to všetko hodíme na neho. A budeme kričať: ON ZA TO MÔŽE!

Celý článok


Totalitné praktiky v Brezne – divadlo je slobodné umenie

🕔 16.3.2016

Vyzývam prokuratúru Slovenskej republiky, aby sa začala zaoberať porušeném niektorých článkov Ústavy Slovenskej republiky v súvislosti so zásahom pracovníkov župného odboru školstva na divadelnom predstavení v Brezne.

Celý článok

Urobte veľké dobro a dočkáte sa 106 rokov

🕔 15.3.2016

Chápete to? On, sir Winton, to videl. A chcel s tým niečo urobiť. A možno ani nechcel. Len sa dostal do vleku udalostí, miesta a ľudí. Škoda že si tie vlaky nikto nevšímal. Možno... Nuž, bolo to asi to mnohé z oktiliárd mávnutí motýlích krídiel. A nie to jedno jediné, ktoré stojí na začiatku búrky.

Celý článok


Obžaloba! V mene Demokracie…

🕔 14.3.2016

Žaloba na výkonných politikov strán Sieť a Most-Híd z podvodu na svojich voličoch a spáchania morálneho zločinu voči demokracii.

Celý článok

Vraj tisíce Iračanov vytriezveli a vracajú sa z Nemecka späť

🕔 11.3.2016

Možno niektorým aj dôjde, že bolo chybou byť dlhodobo doma ľahostajným k tomu, že si nejaký ich miestny politik pomaličky potichúčky znásilnil ich domovskú krajinu. Možno. Dúfam, že aj my rýchlo vytriezvieme z toho, že mier, strecha nad hlavou a plná chladnička sú bezcenné samozrejmosti.

Celý článok


Prosím kritikov Sulíka, aby povedali čo chcú, aby sa s utečencami stalo

🕔 9.3.2016

No dobre priatelia, zanadávali ste si, pokritizovali ste si.  Tak mi prosím vysvetlite, čo presne sa má stať v oblasti od Mezopotámie po Belehrad s cca 3 miliónmi ľudí, ktorí sú alebo v pohybe alebo v nejakom utečeneckom tábore, kde ich to už po 5 rokoch oprávnene serie.

Celý článok

Pravicová politika: Menej sa rozkradne a menej sa minie na spravovanie výberu peňazí

🕔 1.3.2016

Sociálnu politiku nám hlavne nesmie niekto rozkradnúť. Celý ten politický koncept "tu zľava", "tam podpora", "hentam vratka" je zlý. Je zlý, pretože vytvára dokonalé podhubie pre korupciu, klientelizmus, bafuňbárske maniere 80. rokov 20. storočia.

Celý článok


Jediné poučenie z vládneho obdobia 2012-2016

🕔 29.2.2016

Naozaj teraz bude 30% voličstva s láskou počúvať, ako dobre zamietli sami so sebou?

Celý článok

Duch zákona, morálne hodnoty – čo tu vôbec chcem?

🕔 25.2.2016

Výminky, úpravy, zmeny, doplnky – hlavne, že sa smejete ako v tom viete chodiť. A tí čo nevedia? To sú ale lúzri – keď v dobrej viere, že keď sa niečo volá park, tak je to park. Že keď niečo je hotel, tak to nie je byt. Keď sa to volá zdravotné odvody, tak to nebude minuté na výstavbu. Naivné predstavy, že slová majú svoj skutočný význam.

Celý článok


Otvoriť rokovanie a spraviť zápis Rady EU – mňamka za 70 miliónov eur

🕔 24.2.2016

Veľký humbuk za 70 miliónov pre to, aby sa vedelo, že Slovák otvorí rokovanie a zabezpečí, aby niekto spravil zápis na rokovaní Rady EU. Čaká nás rotujúce predsedníctvo – neuveriteľná prehliadka prežierania peňazí.

Celý článok

Zo zdravotných odvodov na podporu športu – nápad za 4 mŕtvych ročne

🕔 23.2.2016

Peniaze vybrané v dobrej viere na úhradu zdravotnej starostlivosti (0,25%) by mali dostať stavebné firmy ako napríklad Váhostav-SK na výstavbu športových štadiónov. Pričom od platby týchto zdravotných odvodov budú oslobodení vyvolení pobehujúci po týchto štadiónoch.

Celý článok


Keď strana a vláda nájde daňové materiály je to mečiarizmu 2.0

🕔 16.2.2016

Dovolili ste si veľa. Dovolili ste si slobodne rozprávať, slobodne písať, slobodne kandidovať proti strane a vláde. Robiť slobodne politiku v demokratickej krajine.

Celý článok

Len riešením európskych problémov sa stávame významným národom

🕔 15.2.2016

Riešme si svoje problémy a staneme sa zabudnutým kútom Európy. Vezmime za svoj niektorý z európskych problémov, pracujme na jeho riešení a staneme sa európskym štátom prvej kategórie. Začnime riešiť svetové problémy a budeme lídrom Európskej únie.

Celý článok


PRP: Propaganda 5% výnimiek zredigovaná do 100% pravidla

🕔 12.2.2016

Po biľagu a hodnotiacom jazyku v článku z minulého týždňa si teraz v Pikiho rade na piatok ukážeme ďalšie z postupov a nástrojov propagandy. Dnes to bude čosi o výnimkách a o redigovaní.

Celý článok

Môže sa tešiť vláda Smeru na dlhé vládnutie v demisii?

🕔 11.2.2016

Deň parlamentných volieb nie je pre dnešnú vládu Róberta Fica žiadnym míľnikom. Tým skutočným míľnikom je až deň, keby po skončení koaličných rokovaní novopripravenú vládu vymenuje prezident Kiska.  A je úplne jedno či to bude o rok, o dva, o tri...

Celý článok


Je podanie placeba vôbec liečbou?

🕔 10.2.2016

Chcem vám odhaliť jedno moje profesionálne tajomstvo: Pre placebo mám osobnú slabosť. Placebo je jedným z mojich obľúbených liekov z pohľadu sledovania jeho výskumu, názorov naň, jeho používania a výskytu placeboefektu vrámci farmakoterapie.

Celý článok

Liberálna politika – to je priestor pre vaše riešenia

🕔 9.2.2016

Nie, ja naozaj nechcem riešiť do detailov to či ono. A už vôbec nie za niekoho. Skôr vytvoriť podmienky, aby riešenia prichádzali a boli uvádzané do praxe.

Celý článok


Eštébácka morálka vydierania informáciami z tajných spisov

🕔 8.2.2016

V politike musíte vyjednávať.  Pri vyjednávaní vždy pomáha keď na svojho diskusného partnera niečo viete. Keď viete čo sú jeho budúce túžby, jeho program, jeho priority. Keď si na na svojho partnera v diskusii odkladáte jeho minulé prešľapy, jeho prestúpenia zákona či amorálne alebo neetické skutky, z politika sa razom prevtelíte do mafiánskeho vydierača.

Celý článok

PRP: Propagandistický biľag a kvalifikujúci jazyk

🕔 5.2.2016

Minulý piatok sme si ukázali - vymenovali - niekoľko postupov, pomocou ktorých sa budujú nástroje propagandy, alebo aj samotná propaganda. Dnes si ukážeme, ako jeden konkrétny postup funguje pri tvorbe jedného z nástrojov propagandy.

Celý článok


Vírus Zika lieta aj nelieta vzduchom

🕔 3.2.2016

V prípade rôznych nákaz, je zásadnou jedna jediná otázka: Lieta to vzduchom? Takže aká je vlastne charakteristika vírusu Zika?

Celý článok

Vedenie ministerstva školstva a zdravotníctva nevie zabezpečiť fungovanie tohto štátu

🕔 2.2.2016

Ministerstvo znížilo platy zdravotným sestrám, tím sa to nepáčilo, dali výpoveď a slovenskí pacienti sú bez vysoko špecializovanej zdravotnej starostlivosti. Ministerstvo školstva namiesto presunu peňazí z financovania marží svojich osobných priateľov na platy učiteľov za dva mesiace nič neurobilo. Slovenskí občania majú viac ako týždeň nedostupné základné vzdelávanie pre svoje deti a konca nevidno.

Celý článok


Po 4 rokoch socialistická spoločnosť apaticky prekvitá

🕔 27.1.2016

Alebo nemusíte urobiť nič. Do práce môžete chodiť len na vyspanie, veď šanca riadiť svoj svet bez toho aby ste boli v myšlienkach na správnej strane neexistuje. Tak prečo sa namáhať? Stačí sa k dôchodku pregrgať. Socialistický štát sa o vás predsa vždy postará. Veď to hovorili v televízii.

Celý článok

Politik môže oveľa viac ako len vyjadriť podporu štrajku

🕔 26.1.2016

Výber alternatívy k súčasnej vládnej strane je najúčinnejším štrajkom. Aktívny politik by sa nemal aktívne zapájať do odborárskych aktivít. Na stupnici od 1 do 10 je tak prípustné niekde do stupňa 3 vyjadrovať sympatie či podporu.

Celý článok


Naozaj si nemusíte zvoliť eštébácku mentalitu, je tu aj lepšia možnosť

🕔 25.1.2016

Máte na niekoho dostatočnú páku? Divná otázka, že? Tak sa poďte so mnou zamyslieť nad pondelkovým štrajkom učiteľov v súvislostiach.

Celý článok

Imunita – náš stály spolubojovník proti protivenstvám sveta

🕔 20.1.2016

Sniežik s nám chumelí, imunita nás nezradí. Čo je sneh, to je nám jasné. Ale čo to je tá imunita? Tak sa poďme na to pozrieť. Imunita je keď...

Celý článok


Sociálistické podnikanie vo firme Štát, s.r.o.

🕔 19.1.2016

Štát nemá čo podnikať na otvorenom konkurenčnom trhu. V prípade štátu vedeného socialistami a morálkou bafuňárov 80. rokov 20. storočia je to dokonale vydláždená cesta do pekla.

Celý článok

Ťahať obyvateľov Slovenska na roveň priemerného Európana

🕔 18.1.2016

Otázka je, či je ten trend dobrý. Či sa darí manažovať štát tak, aby sa v ňom oplatilo pracovať, podnikať, proste žiť. Či tá životná úroveň naozaj rastie a približuje sa na roveň priemerného Európana.

Celý článok


PRP: Niektorí politici podvádzajú, pretože sú to proste zlí ľudia

🕔 15.1.2016

Dada je dada, pretože je to dada. Nie preto, že popriete Occamovu britvu. Keď na uzavretú otázku odpoviete 724 slovami, už to nie je ani vtipné.

Celý článok

Ako vás má politik zastupovať v orgáne, do ktorého ste ho nezvolili?

🕔 14.1.2016

Prestaňme tárať o tom čo by sme odmietli, čo by sme tým signalizovali. To je úplne jedno. To, čo si vyberieme, sa bude od tej chvíle po voľbách realizovať. Voľby nie sú o tom, čo sa NEbude realizvať. Sú o tom, čo si vyberáme, aby sa realizovalo.

Celý článok


Kancelária na uvádzanie mýtov o liekoch na pravú mieru – dnes antibiotiká a.u.v.

🕔 13.1.2016

Trochu o farmakológii, chémii antibiotík. A dôjde aj na homeopatiu.

Celý článok

Porovnanie 15% rovnej dane SaS a sociálneho balíčka od Smeru

🕔 12.1.2016

V demokracii je jedna fajnová vec. My sami si môžeme za to, ako budeme žiť. Neviem ako vy, ale ja by som si o svojich peniazoch rád rozhodoval sám. Preto som sa rozhodol kandidovať za SaS a podporovať tieto liberálne myšlienky. Ja naozaj nepotrebujem, aby niekto za mňa rozhodol, že moje peniaze by bolo pre mňa najlepšie investovať do vlakov zadarmo.

Celý článok


Namiesto opravovania spackaného zdravotníctva tu máme policajné perzekúcie

🕔 7.1.2016

Je zaujímavé, že sa predseda strany Smer ešte stále nepochválil, že spolu so svojím podpredsedom spustili na Slovensku monštruóznu policajnú akciu proti vlastným občanom.

Celý článok

Naozaj ide o charakter – schopnosť nehanbiť sa za volebné mediálne plány

🕔 5.1.2016

Chystá sa na nás 5-6 hráčov na straníckom poli s nejakou tou predbežnou šancou. Naletíte im, alebo sa budete rovnako pýtať jednoduché otázky o ich mediálnych plánoch a financovaní?

Celý článok


Novoročný prezidentský prejav sa vyhol poriadnemu hryzkaniu do vlády

🕔 4.1.2016

Tak to na politickej scéne funguje. Jeden ho kritizuje za to, za čo opačná strana pochváli a pochváli za to, za čo opačná strana skritizuje.

Celý článok

Keby sa len v roku 2016 odohralo viac ľudského dobra a lásky ako kedykoľvek doteraz

🕔 1.1.2016

Každý máme slobodnú vôľu v tom, koľko toho ľudského dobra a obyčajnej lásky za 365 dní pre ostatných vyprodukujeme.

Celý článok


No potrebujem to ja?

🕔 21.12.2015

Rád by som, aby bolo Slovensko príjemnejším miestom na život. Rád by som, aby bolo Slovensko viac slobodné a viac solidárne. Aby sa od vrchu až dole šíril pocit liberalizmu. Naozaj by som chcel, aby ľuďom viac nevadilo, že si ich sused myslí niečo iné, či nebodaj dokonca robí niečo iné. Naozaj by som chcel, aby tu nevládla blbá nálada.

Celý článok

Vládny politici 4 roky brzdia pätami pri ochrane pacientov pred nedostatkom liekov

🕔 18.12.2015

U reexportov ide o štátnu reguláciu. Takže musí existovať niekto, kto je ochotný sa dátami aj zaoberať. A to sú práve tí politici vo výkonných funkciách.

Celý článok


Čísla potvrdzujú: Maďari sa na ľudí na hranici nacisticky vykašľalil, Slovincom sú všetci ľahostajní

🕔 16.12.2015

V prípade Maďarska nestačia len čísla do septembra, aby ste k nim zaujali stanovisko. Od 15. 9 tam totiž zmenili totálne zákony.

Celý článok

Voľby rozhodujú aj o novom pracovnom mieste tam u vás doma

🕔 15.12.2015

Každý môže vytvoriť ďalšie jedno-dve pracovné miesta tam u vás. Alebo môžu byť vyššie prémie. Lebo tie peniaze nezhltne štát na daniach, ale ostanú vo vašej firme. Alebo z vysokých daní zaplatíte vlaky zadarmo a pracovné miesta niekde, kde nikdy žiť nebudete.

Celý článok


Stoličkou pre starkých na autobusovej stanici proti ignorantom!

🕔 14.12.2015

Vyzývam dobre vychovaných Bratislavčanov! Doneste starkým na Bratislavskú autobusovú stanicu stoličku. Nech sa ignoranti za nosy chytajú, akú im dali dobre vychovaní lekciu.

Celý článok

PRP: Zálohujte svoje sociálne väzby

🕔 11.12.2015

Čo môžeš zálohovať dnes, neodkladaj na zajtra. Murphyho zákony platia v každom čase, najmä keď to najviac netreba.

Celý článok


Vlaky zadarmo skanibalizovali štátne IC vlaky a pochrumkávajú si aj na autobusároch

🕔 10.12.2015

Je priam ukážkové, že zrušenie IC vlakov od januára neohlási riaditeľ firmy, ktorá ich prevádzkuje, ale minister dopravy. Ukážkové priznanie straníckeho podnikania vo firme Štát, s.r.o.

Celý článok

Solidarita a regulácie cien verzus reexport liekov a ich nedostupnosť

🕔 9.12.2015

Liekom na reexporty je rozumne nastavené referencovanie cien v rámci EU.

Celý článok


Kvalitní ľudia sú rozhádzaní po kandidátkach a to je dobre

🕔 8.12.2015

Áno, keď nechcete byť vyrušovaný politikou, diskusiami, či viac konzervatívne alebo viac liberálne, túžite mať jednu jedinú stranu, tak potom jedna modrá platforma je pre vás super riešenie. Len pán Boh vás ochraňuj, ak by sa vo vnútri takej strany dohodli na niečom, čo je pre vás neprijateľné.

Celý článok

Šibovanie s utečencami je morálka v plnom nasadení

🕔 7.12.2015

Premiér to dokázal. Svojou amorálnou honbou za voličskými hlasmi spracoval svoj elektorát tak, že ani len on už nemá šancu presadiť ani len tú štipku humanizmu, ktorá by aj len omylom z neho vypadla.

Celý článok


PRP: Zadajte svoje meno do vyhľadávača

🕔 4.12.2015

Lustrujete kadekoho, tak sa mrknite na to,  čo približne vidia ostatní, keď si lustrujú vás.

Celý článok

Zaslúžime si matematické riešenie sporu vlády a zdravotných sestier

🕔 2.12.2015

Ak prevedieme spor do reči matematiky, získame obyčajnú nerovnicu. Na jednej strane je platový výmer sestry pred úpravou a na druhej strane platový výmer po úprave. Keď zistíme, na ktorú stranu ukazuje zobáčik, uvidíme, kde je pravda.

Celý článok


Ochrana Slovenska pred utečencami nie je pre mňa témou

🕔 1.12.2015

Pre mňa utečenci nie sú téma. Pre mňa sú téma ľudia čakajúci mesiace a mesiace na rozhodnutie úradníka, hladní a uzimení ľudia búchajúci na bránu schengenu. Deti nechodiace v EU do školy. Novinári, ktorí si nemôžu, pre strach úradníkov o svoje miesta, robiť svoju prácu. Pre mňa sú témou ľudia bezprízorne pobehujúci po EU, kriminálnici vyhadzujúci sa do povetria či skákajúci na kamióny a ľudia bez dokladov. Pre mňa sú témou kriminálnici, čo si svoj azyl dávno sami zamietli hádzaním kameňov na policajtov.

Celý článok

Nie Efezanom, nám to Paľo e-mailuje

🕔 30.11.2015

Morálka je niečo, čo chápem ako prejav nejakého vyššieho princípu v nás. Nie okolo nás, tam by som morálku darmo hľadal. Okolo nás sú len veci a práve my svojim prístupom rozhodujeme či budú využité morálne alebo nie. V sebe ju musíme každý nájsť.

Celý článok


PRP: Spokojný život ako priemerne zodpovedný a priemerne dokonalý

🕔 27.11.2015

Rozdelte si život na čiastky. A uvážte, kde musíte byť stopercentný a kde stačí pohodový priemer. A kde stačí byť rekreantom a nejaká tá vaša podpriemernosť je tak akurát toľko, koľko má za daných okolností, na danom mieste a v danom čase zmysel.

Celý článok

Zmenšovanie počtu agend štátu vracia ľudskú dôstojnosť

🕔 26.11.2015

Viete ako sa pozná menší počet agend? Zníži sa počet platných zákonov a zníži sa počet paragrafov v týchto zákonoch. Zníži sa počet koloniek vo formulároch. Skráti sa čas pri ich vyplňovaní. Zlacní sa vývoj SW, ktorý už nemusí vykonávať miliardy krížových kontrol. Zníži sa počet výnimiek, ktorých neznalosť z vás robí v krčme debila.

Celý článok


Nad Sýriou to nie je ochrana územia krajiny NATO

🕔 25.11.2015

Za hranice do vnútrozemia členského štátu EU a NATO sa ustupovať nedá. V tom si Turecko zaslúži plnú podporu. To je presne v duchu obrannej úlohy. Otázka zasahovania na iných územiach, to je už iná vec a vždy to chce medzinárodnú dohodu najlepšie na pôde OSN. No dá sa s Ruskom na niečom dohodnúť v Sýrii?

Celý článok

Je čas začať zbierať papierové adresy na vianočné pohľadnice

🕔 24.11.2015

Pre tých , čo si predsavzali, že tento rok pošlú aspoň pár papierových vianočných pohľadníc, je najvyšší čas. Viem ako to je, človek sa zbadá tak 15. decembra a to je neskoro už čokoľvek riešiť. A tak to ostane zas na budúci rok.

Celý článok


Strpte ešte 2-3 mŕtvych, kým zistíme kto je hlavou teroristickej bunky

🕔 23.11.2015

Naozaj, to čakanie, kým budeme mať nabité a teda tiché strpenie páchania ďalšej trestnej činnosti pod dozorom, je také potrebné a také užitočné? Ja neviem, len sa zamýšľam.

Celý článok

Koľko je tá trocha popretia humanizmu, demokracie a ľudských práv v ich mene?

🕔 19.11.2015

Už dnes, keď plánuje kde-kto odplatu, musíme myslieť na to, že budeme musieť žiť so svojimi protivníkmi. Už dnes, keď sa vyrojí kde-aký hitlerovský rečník a šikula priemerných, musíme myslieť na to, že s našimi protivníkmi budeme raz musieť žiť.

Celý článok


Demokrat proste propagandu 5. 3. 2016 nevolí

🕔 18.11.2015

Priaznivci propagandy vchádzajú do predvolebného boja s nacistickou rétorikou. Nie je to tak dávno, čo priaznivci propagandy natárali všelijakých hovadín, len aby bol zvolený za prezidenta. Bez akýchkoľvek relevantných podkladov si navymýšľal kadejaké kraviny. Vystavali dokonalú stavbu čistej propagandy.

Celý článok

Smer 4 roky vedel, že ich prvý zadarmo účet z roku 2010 bol nepodarok a nič neurobil

🕔 12.11.2015

Tretí zo série odpočtov vlády za posledné 4 roky. Dnes - bankový účet za 1€

Celý článok


Prispejeme 70 policajtmi na ochranu pred 3 miliónmi utečencami

🕔 11.11.2015

To sú všetky opatrenia, o ktorých sme sa dozvedeli. To sú všetky riešenia, ktoré ponúka strana Smer svojim voličom a Slovensku. Nič som si nevymyslel, citujem len a len slová predsedníctva strany Smer.

Celý článok

Hazmburk – hradná zrúcanina, ktorú každý videl, ale nik tam nebol

🕔 10.11.2015

Miesto mlčania, pár fotiek s návštevy hádam nafotografovanejšieho kopca, na ktorom málokto bol. Vrátane unikátnej fotky panorámy hradu fotenej priamo z hradu.

Celý článok


Nie je dôležité čo tvoríme, stačí, že sa bude štátu fakturovať

🕔 9.11.2015

Čokoľvek čo vládna štátostrana predvádza v aktuálnej predvoplebnej kampani, čokoľvek z toho si vezmete, vždy vám vyjde rýdze kupovanie voličov za pár euráčov po tom, ako za 4 roky voliči platili stovky eur za nič.

Celý článok

Prečo na nás všetci serú? Lebo im to tak dáva zmysel.

🕔 4.11.2015

Súvislosti, kontext, vidieť si kus ďalej od nosa. Chápať písaný text, sledovať skutky a kriticky myslieť. Zosobniť si ťažkosti a podeliť sa o radosti. Priznať si neschopnosť a poprosiť o radu. To ľudia nedokážu.

Celý článok


Na viac vrátených doplatkov za lieky zatiaľ nemáme nárok – rozhodla štátostrana

🕔 3.11.2015

Druhý zo série odpočtov vlády za ostatné 4 roky. Dnes - vrátenie doplatkov na lieky pre dôchodcov a invalidov. Naozaj je pre Ministerstvo zdravotníctva SR pod vedením strany SMER-SD sociálne únosná lieková politika prioritou a vďaka zmenám, ktoré sa v tejto oblasti zaviedli od apríla 2012, pacienti pocítili pokles doplatkov za mnohé lieky. Naozaj?

Celý článok

Ogrgeľom, čo prikázali slepcom, vozíčkárom a starkým platiť za MHD

🕔 2.11.2015

Toto naozaj nie je dobrá spoločnosť, ktorá nariadi spoluobčanom nad 70 rokov sa kamsi terigať len preto, aby preukázali, že majú 70 rokov. Naozaj chcete do nej patriť? O tom, že by skupiny ako slepci, vozíčkári či superseniori mali mať cestovanie zadarmo, o tom sa ani nebudem s vami baviť. To je samozrejmé, ako že je voda mokrá. Ak vás dobre vychovali, nie je vo vás ani len náznaku pochybností.

Celý článok


PRP: Spíšte svoj internetový testament

🕔 30.10.2015

Buďme praktický a ušetrime svojim priateľom problémy. Keď už je tá Pamiatka zosnulých, tak si dáme jednu štýlovú radu na na piatok.

Celý článok

Nasadenie armády na hraniciach v utečeneckej kríze je tým najhumánnejším a najspravodlivejším riešením

🕔 28.10.2015

Ak potrebujete dostať do azylového systému niekoľko desiatok tisíc ľudí, potrebujete armádu a vojenských plánovačov. Tak to proste je. Latku humanizmu nastavuje naša schopnosť trvalo udržať systém v chode. Státisíce naozaj nie sú dvaja pri pive v dobrej nálade. To je tvrdý dav.

Celý článok


Na viac práce za naše vyššie dane a odvody zatiaľ nemáme nárok – rozhodla štátostrana

🕔 27.10.2015

Prvý zo série odpočtov vlády za ostatné 4 roky. Dnes - program dávky za prácu.

Celý článok

Bejby, má zmysel sa ešte zamýšľať, alebo už len tresnúť dverami?

🕔 26.10.2015

Zamyslite sa takto, s krvou plnou chylomykrónov, s kým budete najbližšie 4 roky robiť svoj biznis. Prečo je 40% viac ako 60%? Prečo víťazí hlúposť a nevedomosť nad nádejou a profesionalitou? Prečo sa 40% bojí toho, že im 60% zlepší život?

Celý článok


PRP: Ako zahnať hastoroša z diskusie

🕔 23.10.2015

Po dva piatky som vo svoje "Pikiho rade na piatok" vybral tie dve najhrôzostrašnejšie a súčasne sa aj najčastejšie opakujúce figúry diskutérov-deprivantov. Takže už tušíme, že "ad hominem" sa nerobí a aj "odvedenie pozornosti" si zaslúži poriadne opovrhnutie. Dnes si ukážeme ako sa také vysporiadanie s komentárovým deprivantom vykonáva.

Celý článok

V Srbsku a FYROMacedónsku už prší a utečenci bezprízorne blúdia sem a tam

🕔 21.10.2015

Začalo pršať a teplota klesá k nule. Kto sa potuluje po EU bez vybavenia je somár. Musí byť živý, aby ste mu to mohli povedať.

Celý článok


Je 100% istota, že 100% volebného programu sa nedá zvoliť

🕔 19.10.2015

Pravicový volič hovorí, že nemôže voliť tie existujúce, lebo len z časti vyhovujú. Na pravej strane futrom vznikajú nové strany, ktoré sa chcú odlíšiť práve v tých častiach. Pravicovému voličovi nevyhovuje, že na pravej strane je z čoho vyberať.

Celý článok

PRP: Argument “odvedením pozornosti” sa v komentároch nerobí

🕔 16.10.2015

Druhý diel o argumentačných fauloch. Seriál je inšpirovaný textom "Trvale udržitelná kráva" aneb 25 argumentačních podpásovek, Bohu budiž žalováno!

Celý článok


Naše súkromie je eldorádom osobnej diktatúry

🕔 15.10.2015

Pre dobrý život je dôležité, aby sme mali demokratické nástroje, ktoré chránia hranice súkromia.

Celý článok

Charakter náš každodenný memorandom pokrstený

🕔 13.10.2015

“Aby nášmu podnikaniu dobre bolo.“, povedali si maloobchodníci a podpísali s vládou memorandum o dvojitých cenovkách. A nie len dvojité cenovky, indol, skatol, sterkobilín, proste všetko tam je. Ako sa na správne hovno patrí.

Celý článok


Ešte ste sa nedištancovali od ne-mieru, ne-slobody a ne-demokracie?

🕔 12.10.2015

Dobrí ľudia sa dištancujú od tých, ktorým vadia výzvy k ľudskosti a dobrote srdca. Ľudia, ktorým vadí iného dobrota srdca nie sú "dobrou spoločnosťou".

Celý článok

PRP: Ad hominem sa v komentároch nerobí

🕔 9.10.2015

Tak, ako existuje v etikete stolovania pravidlo, že vľavo sa ukladá vedľa taniera vidlička, tak existuje v etikete komentovania pravidlo, že ad hominem sa v komentároch nerobí.

Celý článok


Parlamentné voľby 2016 budú voľbou charakteru Slovenska

🕔 7.10.2015

Ak si prezident dovolí… Ak si predseda vlády dovolí… tak to je jasný signál na odbrzdenie aj našich vlastných charakterových handicapov. A že ich každý máme a nie že nie. O 150 dní si budeme vyberať vrchnosť. Máme šancu vybrať si bezcharakterných, ktorí nám prešlapú chodník pre ten kus bezcharakternosti, ktorú v sebe schovávame.

Celý článok

Kým nie je azylantom, je utečenec zločincom

🕔 6.10.2015

Dnes si dáme článok, ktorý som skoro škrtol. Prečo? Nerád by som poukázal na to, že za júl 2015 Slovensko podľa Eurostatu obdržalo 15 kusov žiadostí o azyl. S tým štatistiku neurobíte, nie je to ani smerodajná odchýlka. To je mimo schopnosť akejkoľvek štatistickej matematiky. Za celú EU bolo v júly 2015 prijatých vyše 118 tisíc žiadostí. To je problém. No pre toho, kto myslí európsky.

Celý článok


Čo vám za vašich 188€ kúpila vláda a čo ste si nemohli kúpiť vy

🕔 5.10.2015

Namiesto toho, aby ste vy rozhodli, čo je pre vás za 188€ dobré, strana Smer rozhodla za vás, že predražené CT (ktoré zabilo 16 ľudí), že zákazky pre bankrotujúci Váhostav-SK a Doprastav, že preplatenie faktúr tete Anke, že futbalové ihrisko v Trnave, že vlaky zadarmo sú pre vás to najlepšie.

Celý článok

Mojou jasnou preferenciou je aj v Sýrii západná demokracia

🕔 1.10.2015

Zásadným problémom, nie nepohodlím, ale skutočným problémom je prítomnosť chlapov so samopalmi v uliciach po celej Sýrii namiesto slobodných a demokratických volieb. Prítomnosť vojakov na uliciach ako dôsledok neschopnosti Asada vyhrať demokratické voľby.

Celý článok


Pozrime sa na VW-gate z inej strany

🕔 30.9.2015

Pozrite sa na celú tú VW-gate z opačnej strany, ako nám je predkladané. Všade navôkol čítam len o tom, že ten kus SW, ktorý umožňoval detegovať, že auto je merané, že TEN kus SW je ten zlý. Ale je to naozaj tak?

Celý článok

Žiadateľ, azylant, migrant, delikvent, utečenec – všetko jeden veľký guláš

🕔 29.9.2015

Nie, tento článok nie je o utečencoch. Je to o tých, čo sú nami zvolení do výkonných funkcii a majú riadiť náš štát či naše kráľovstvá vrámci EU a celú EU teraz a v tejto chvíli. A oni totálne nezvládajú pracovať

Celý článok


PRP: Dbajte prosím na dobrú spoločnosť okolo vás

🕔 25.9.2015

Zdieľanie odmietavých názorov na kôprovú omáčku budem realizovať v dobrej spoločnosti. Tvoj neonacizmus/komunizmus/ŠTBáctvo spôsobuje, že nie si tou dobrou spoločnosťou.

Celý článok

Slovensko na líbyjskej a sýrskej ceste diktatúry a anarchie

🕔 24.9.2015

Pozerajúc sa na včerajšie správy, prešiel mi po chrbta ten najstudenejší mráz. Priam kremeľský mráz. Priam mráz nacizmu 20 rokov 20. storočia. Slovensko podľa Fica nebude rešpektovať rozhodnutie o zavedení povinných kvót. Presne takýmto spôsobom vznikol ten bordel v Líbyi. Hlasovanie neskončilo ako som si prial? Smith&Watson prebije aj 4 esá. Výsledkom je 10 miliónov Sýrčanov na úteku a rozdrbaný juhovýchod Ukrajiny.

Celý článok


Treba urobiť aj, aj, aj, aj, aj, aj…

🕔 23.9.2015

Čo skutočne urobili vami zvolení politici do štátnych funkcii? Podpísali zmluvy so svojou tetou, aby ich podnikaniu dobre bolo.

Celý článok

Slovenský socializmus začína sám sebe dokazovať svoju neúspešnosť

🕔 22.9.2015

Vysvetlí mi nejaký volič Smeru alebo jeho brigádnik, prečo potrebujeme sociálne balíčky pre chudobných? Po 8 rokoch vlády a pri tak skvelých ukazovateľoch slovenskej ekonomiky?

Celý článok


O utečencoch nič nevieme, tak sa radšej nespýtame a zaútočíme

🕔 17.9.2015

Maďari sa pre istotu na to, či niekto nechce požiadať o azyl, ani neslýtali. Hm, čo ak by náhodou oň požiadali. Veď čo keby sa náhodou ukázalo, že sú to ľudia.

Celý článok

Orbánovo Maďarsko celé otočilo hlavu na druhú stranu ulice

🕔 16.9.2015

Ľudskosť prikazuje dobrej spoločnosti a dobre vychovaným sa postarať o tých, čo trpia hladom a zimou. Nacista sa pozrie na druhú stranu ulice, len aby nevidel.

Celý článok


V dobrej spoločnosti je pomoc inému v núdzi normálnym činom

🕔 15.9.2015

Sme povinní pomáhať ľuďom v núdzi preto, že sme ľudia. Preto, že sme súčasťou dobrej spoločnosti a preto, že sme dobre vychovaní.

Celý článok

Tak čo? Pohádžeme ich do Stredozemného mora?

🕔 14.9.2015

Je našou základnou povinnosťou sa o týchto ľudí postarať. Musia byť zachránený pred zimou a pre hladom. To je povinnosť, to im dlhujeme, do musíme, to je náš problém, to je naše svedomie.

Celý článok


V FYOR-Macedónsku prší na utečencov, hovoril som to

🕔 11.9.2015

Hej vy! Dostali ste od nás mandát. Hrdíte sa, aké máte v medzičase super preferencie. Tak začnite konečne niečo robiť. V FYOR-Macedónsku prší a ľudia sa tam trasú od zimy a trpia hladom.

Celý článok

Nad rozdielom medzi problémom a nepohodlím

🕔 10.9.2015

Áno, ochraňovať slobodu a demokraciu občas vyžaduje od nás trochu nepohodlia. Ak chcete vedieť, čo je to skutočný problém, zájdite si do Terezína alebo Treblinky.

Celý článok


Liečitelia aj skeptici sa pokúsili o otravu zbraňou toho druhého

🕔 9.9.2015

Tak sa nám liečitelia v Nemecku priotrávili. A hneď som si spomenul na to, ako sympatizanti Spolku skeptikou Sisyfos v Prahe v roku 2011 páchali hromadnú homeopatickú samovraždu. Zas neúspešne. Chvála Bohu, v oboch prípadoch neúspešne.

Celý článok

A veď načo dodržiavať pravidlá azylového procesu, ide len ďalších 5000

🕔 8.9.2015

Pravidlá, to znamená, že sa nezabudne ani na tých, čo málo kričia a čo submisívne sedia v kúte.

Celý článok


Skutočné hospodárenie vlády – čistá strata

🕔 7.9.2015

Mimoriadne dividendy štátnych podnikov vznikli tak, že občania tohto štátu platili zbytočne veľké sumy za služby týchto štátnych firiem.

Celý článok

PRP: Pred jedlom či po jedle je dôležité upozornenie

🕔 4.9.2015

S dávkovaním lieku zásadným spôsobom súvisí aj prostredie, do ktorého liek hodíte.

Celý článok


Vytriezvenie z EU a hádam aj pochopenie v nás

🕔 3.9.2015

Možno niektorým aj dôjde, že bolo chybou byť dlhodobo doma ľahostajným k tomu, že si nejaký ich miestny politik pomaličky potichúčky znásilnil ich domovskú krajinu. Možno.

Celý článok

Žiadosť o azyl rozhodne nie je “právo usadiť sa”

🕔 1.9.2015

Keď doputujú na Severný pól, či pochopia, že už by bolo dobré sa aj niekde zastaviť. Po zelenej hranici sa voľne korzuje a na oficiálnych priechodoch neexistuje žiadny štátny úradník, ktorý by okamžite zbieral všetkých, čo zabúchajú na oficiálnom hraničnom priechode.

Celý článok


Nie sú žiadni oni, sme len my a naše životy

🕔 31.8.2015

Obzrite sa dookola. Navôkol seba. Chcete, aby sa niečo dialo inak? Tak to treba inak aj urobiť.

Celý článok

PRP: Vedľajšie účinky v príbalovom letáku s porozumením

🕔 28.8.2015

Ako sa báť, či skôr nebáť, všetkých tých 158 vymenovaných nežiadúcich účinkov lieku v príbalovom letáku.

Celý článok


PRP: Vedľajšie účinky v príbalovom letáku s porozumením

🕔 28.8.2015

Ako sa báť, či skôr nebáť, všetkých tých 158 vymenovaných nežiadúcich účinkov lieku v príbalovom letáku.

Celý článok

Skvelá správa: Výrobcovia okien budú prepúšťať, na prémie ani nepomyslenie

🕔 27.8.2015

Najväčšie socialistické zlo je, keď konkurenčnom prostredí existuje štátna firma. Svojimi daňami živíš svoju konkurenciu, ktorá ťa pripravuje o prémie. A po čase si svojimi daňami prispeješ na svoje vlastné prepustenie.

Celý článok


Hlavne aby nám liek pacienta nezabil

🕔 26.8.2015

Dnes to bude o prekážkach na ceste k dokonalému lieku.

Celý článok

Kým zvoláte “Ukrižuj!” musíte ponúknuť pomocnú ruku

🕔 25.8.2015

Oni sami sa tak rozhodnú či tu s nami naozaj chcú žiť. Či naozaj chcú žiť ako Európania. Oni sami začnú rozhodovať o svojom osude. Pod našou kontrolou.

Celý článok


Pozeraním sa na druhú stranu nedostaneme imigráciu pod kontrolu

🕔 24.8.2015

Ale oni sú v tejto chvíli na ceste. Sú tu! Môžete sa správať ako nacisti a odtlačiť ich vojakmi a policajtami na okraj európskeho pobrežia a nechať ich pokapať v Stredozemnom mori...

Celý článok

Celoeurópsky nacizmus vojensky zasahuje na juhovýchode kontinentu

🕔 22.8.2015

Dnešné Macedónsko. Tisíce ľudí v Európe sa vyjadrovali proti imigrantom. V duchu “veď nech idú kade ľahšie”. Nacistická rétorika najvyšších z najvyšších politikov umocnila tieto nálady. A teraz títo nacisticky zmýšľajúci politici predsa musia vyplniť vôľu ľudu.

Celý článok


PRP: Zavčasu odhaliť nejaké ochorenie sa dá len zavčasu

🕔 21.8.2015

Oni sa zas tí aktivisti prebudia. Príde jeseň a s ňou všelijaké kampane na podporu zdravia. Ale na čo čakať? To vaše zavčasu sa môže kedykoľvek minúť.

Celý článok

Prečo nie sú všetky lieky voľne predajné?

🕔 19.8.2015

Chcete rýchlu odpoveď? Alebo odbornú? Alebo náznak ako nad touto otázkou rozmýšľať?

Celý článok


Koncept imigračnej politiky “Cesta za Nemeckom”

🕔 17.8.2015

Návod, ako zmeníme ich útek na cestu za prácou. Z úteku sa stane budovanie kapitalizmu. Neprichádza do úvahy, že nič neurobíme.

Celý článok

Ups, naozaj chcete vodcu?

🕔 13.8.2015

Priatelia, nemýľme si vodcu a demokratického politika v zastupiteľskej demokracii.

Celý článok


Chvála nedodržiavaniu pravidiel na troskách poctivosti

🕔 10.8.2015

Aj keď ide o život aj keď nejde o život, v dnešnej spoločnosti sa požiadavka na dodržiavanie pravidiel rovná označeniu triedny nepriateľ.

Celý článok

PRP: Vypľuj to, ktovie kde sa to váľalo

🕔 7.8.2015

Je vám teplo, že? Aj liekom je teplo. Keď si lieky zabudnete v aute dostanú úpal. Lieky po úpale naozaj nie je dobré používať.

Celý článok


Vláda použila štátnych 47 miliónov eur na súkromnú volebnú kampaň

🕔 30.7.2015

Na budúce bude rozdelených 47 miliárd eur tým, čo platia stranícke známky Smeru.

Celý článok

Nečierono-nebiely utečenecký svet rozbíja ideu o nezasahovaní a práve na sebaurčenie

🕔 27.7.2015

Áno, oprávnene ste pohoršení nad ideou predurčenia narodením. Nie, nie je to len nespravodlivé, nie je to ani v súlade s ľudskými právami, aby bol nejaký človek na tejto planéte odsúdený na taký život do akého sa narodí.

Celý článok


Všetky tie Ubery a AirBnBy parazitujú na slobode života

🕔 21.7.2015

Ale hej, možno sme to v Európe s tým tlakom na kvalitu a profesionalitu trochu prehnali.

Celý článok

A čo takto prestať vynucovať a začať byť lákadlom?

🕔 20.7.2015

Keď prestaneme násilím vynucovať a staneme sa nasledovaniacenným príkladom, cintoríny nebudú preplnené mladými mŕtvymi. Porozmýšľajte o tom, či by to nestálo za to. Prestať vynucovať a začať byť lákadlom.

Celý článok


Vyzývam svoju vládu povolať veľvyslanca Ruska na vysvetlenie k Srebrenici

🕔 16.7.2015

Niektoré domy v Sarajeve ešte nemajú opravenú omietku, tak na nich vidno spŕšku dier po guľkách. Čo ste robili v roku 1995, keď končilo obliehanie Sarajeva? Celý deň 6.7.2015 som sa prechádzal po Sarajeve a tá otázka bola strašne neodbytná. Čo ste robili v roku 1995?

Celý článok

Čo má väčší význam, 1,5 miliárd eur, alebo neodovzdanie vlády do rúk Smeru?

🕔 29.6.2015

V momente, keď sa pomocou demokratického rozhodnutia dostanete do stavu veriteľ – dlžník, demokracia skončila.

Celý článok


Geocaching vás po ceste zastaví a dopraje vám oddych

🕔 26.6.2015

Jeden z dôvodov, prečo sa venujem už niekoľko rokov geocachingu je to, že mi dáva motiváciu a dôvod sa pri svojom častom cestovaní zastaviť sa.

Celý článok

Zločinci sú si v EU rovnoprávni rovnako ako sú si rovnoprávni slušní obyvatelia

🕔 25.6.2015

Vidím všade okolo seba nádej, že sa to nejako samo rozpustí, vyrieši, ustane. Trestuhodne a lenivo sa flákame a pohodlne hádžeme všetkých do jedného vreca.

Celý článok


Tableta Fero je hlavne o cukroch

🕔 24.6.2015

Tento článok bude o tom, čo to v takej tablete vlastne je. Účinnej látky v tabletkách je pár miligramov. Bežná tableta má od 2 do 3 gramov.

Celý článok

Keď nechcete aby vás označovali za neonacistu, za rasistu, za komunistu, nesprávajte sa ako podľa učebnice

🕔 23.6.2015

Demokrat nikdy nehodí do urny komunistu či nacistu. Ani s nimi nejde do jedného sprievodu. Proste nie, nejde!

Celý článok


Zachránený imigrant sa stáva s nami rovnoprávnym človekom

🕔 22.6.2015

V Bratislave ste sa pridali do spoločnosti nacistov a komunistov. Včera ste začali tvrdiť, že existujú ľudia druhej kategórie.

Celý článok

Spor o generickú preskripciu nie je sporom lekárnikov a lekárov

🕔 17.6.2015

Spor o generickú preskripciu a používanie generík nie je sporom lekárnikov a lekárov. A už vôbec nie sporom lekárnikov a pacientov.

Celý článok


Žiadate, aby ten, čo to platí, odišiel preč a prestal vám prispievať

🕔 15.6.2015

Chcete obchádzať platenie daní na Slovensku podľa pravidiel, ktoré stvorili vami osobne zvolení vaši osobní zástupcovia?

Celý článok


Ako vlastne ohrozujú neočkovaní očkovaných?

🕔 10.6.2015

Túto stredu sa rozprávame o infekčných chorobách. O chorobách, ktoré dostanete od iných zo svojho okolia.

Celý článok

Ťahať obyvateľov Slovenska na roveň priemerného Európana

🕔 8.6.2015

Nárok na dávky až po hranicu priemerného Európana. Potom sa nestane, že ste hladný ak máte vyžiť z 212€, ktoré vám ostanú z dôchodku.

Celý článok


Zrozumiteľná rada je liekom nad všetky lieky

🕔 3.6.2015

Pre spoluprácu pacienta na liečbe je dobré, keď pacient rozumie, čo mu rozprávame.

Celý článok

Sťahovanie národov nie je ani emigrácia ani právo usadiť sa

🕔 2.6.2015

Dnes nejde o vlnu emigrantov, ide o vlnu utečencov z vojnových oblastí.  A táto vlna pomaly prerastá do sťahovania národov. Preto sa tak k nim aj musíme správať. Inak sa vyčerpajú všetky naše kapacity pre emigrantov a ani tí skutoční emigranti nebudú mať v Európe šancu.

Celý článok


Rafinované schovávačky pokladov geocachingu (fotky) 2 diel.

🕔 29.5.2015

Ďalšia dávka fotografií supr-čupr schránok, na ktoré som narazil pri love kešiek

Celý článok

Placébo sa opäť pripomenulo svojou účinnosťou

🕔 27.5.2015

Čím krajšia škatuľka, čím väčšia cena, čím belší plášť a dlhšie fúzy lekárnika, tým lepší účinok.

Celý článok


Predvolebná výzva politikom o rozdávaní zo štátneho a budovaní súkromného

🕔 26.5.2015

Ak podporíme rozvoj podnikania na území Slovenska, udeje sa to hromadne vo všetkých firmách a teda aj hromadne všetkým zamestnancom súkromnej sféry. A je úplne jedno koho volili, čo si myslia a ktorému hokejistovi fandia (sloboda ako bonus). Následne každý jeden zamestnanec štátnej sféry bude môcť dostať svoju väčšiu výplatu.

Celý článok

Korupčný vládny balíček je podvod na demokracii

🕔 25.5.2015

Politická strana, ktorá korumpuje voličov za peniaze štátneho rozpočtu absolútne nepatrí do politickej súťaže demokratickej krajiny. Korupčný volebný balíček vlády je podvod na demokracii.

Celý článok


Keď na event do Nemecka, tak jedine na Giga

🕔 22.5.2015

Malé skromné nenápadné foto-poznámky z návštevy geochachingového gigaeventu v nemeckom meste Mainz.

Celý článok

Čo je to falošný liek?

🕔 20.5.2015

Na problematiku falošných liekov sa pozrieme z niekoľkých uhlov.

Celý článok


Ešte železná opona nestojí, takže to môžem slobodne vzdať

🕔 18.5.2015

Strana bez akejkoľvek predvolebnej rétoriky a volebného programu - produkt mediálnej kampane strany a vlády - má v prieskumoch 8%.

Celý článok

Nežiadúce účinky liekov nevznikajú len z toho čo vidíte

🕔 13.5.2015

Dokonca môže jeden nežiadúci účinok vznikať aj viacerými cestami. Ak jednu vyriešite, neznamená to potom, že sa zbavíte nežiadúcich účinkov úplne.

Celý článok


Ako boli moji obľúbení novinári zachránení pred gulagom

🕔 12.5.2015

Dáme príbeh? Dáme. A dokonca taký, čo sa ešte len za pár dní stane.

Celý článok


S odstupom 70, 100, 200 rokov…

🕔 7.5.2015

Vo vojne umiera ktokoľvek.

Celý článok

Ako nakupovať lieky v ére generík

🕔 6.5.2015

Väčšina z toho, čo si kúpite na samoliečenie sú generiká. Tak ich nákupu pristupujme ako ku generikám.

Celý článok


PíáR politika bez konca a skutky do vlastného vrecka

🕔 5.5.2015

Keď do 5 minút od novinárskych podozrení politik nedokáže vyvrátiť všetko do písmenka tak, aby to aj učňovská mládež pochopila.

Celý článok

Keď nechcete platiť dane, zvoľte a odhlasujte si ich zrušenie!

🕔 4.5.2015

Na margo svinského správania sa Matoviča s Procházkom.

Celý článok


Geocaching má už 15. rokov

🕔 30.4.2015

Kešéri a aj nekešéri nachádzajúci sa 2.5. v čase 11:00-11:30 v blízkosti významného diaľničného uzla "Žiar nad Hronom" môžete získať suvenír k 15. výročiu Geocachingu účasťou na malom skromnom evente.

Celý článok

Molekula H2O je za každých okolností H2O

🕔 29.4.2015

“Sú horúčavy, musíte piť!”, to bude hlavný slogan počas celého leta. A je to tak správne, vodná bilancia, teda vydávanie vody a prijímanie vody je podmienkou prežitia nášho tela. Ale čo piť?

Celý článok


Pozemok utečeneského tábora treba previesť do pôsobnosti EU

🕔 28.4.2015

Ak má naozaj Schengen fungovať ako jedno vízové územie, musia aj všetky utečenecké tábory na území Schengenu patriť do kolektívnej správy EU.

Celý článok

Utečencov treba vracať spolu s balíčkom učiteľov slobôd a demokracie

🕔 27.4.2015

Tí utečenci, tam doma majú svoj životný priestor. Tam doma. Jediná šanca pre nás je udržať ich tam doma. Udržíme ich tam, keď to tam doma bude pre nich rovnako atraktívne, ako tu u nás.

Celý článok


Naozaj budú teraz chváliť voliči Smeru, ako dobre hasia?

🕔 23.4.2015

Od počiatka by sa nič také nestalo, keby tam neboli práve oni. Keby pes nesral roztrhlo by ho. Socialistická morálka nepustí.

Celý článok

Kĺbna výživa nefunguje, liečivé rastliny neliečia

🕔 22.4.2015

Ak niečo nie je liekom, nemôžeme sa čudovať, ak to nelieči. Alebo sa vám to zdá byť prekvapivé?

Celý článok


Tesne vedľa: Triafali Figeľa, padol Pavlis

🕔 21.4.2015

Ešte chvíľu a pri ich snahe odvolať Figeľa popadajú tak 3-4 ďalší vlastní ministri.

Celý článok

Prvá povolebná iterácia k normálnosti nebude ani konzervatívna ani liberálna voľba

🕔 21.4.2015

Na stole stojí otázka či je pre liberálnu SaS vhodná predvolebná alebo povolebná koalícia.

Celý článok


V Bratislave pôjdeme zaparkovať na Hrad na P+R

🕔 20.4.2015

Podnikateľom vo firme Štát, s.r.o. sa zachcelo mať po sebe pamiatku, tak vymysleli, že v Bratislave bude P+R parkovisko na Hrade. A potom pôjdeme pozrieť pešo do mesta. To bude dobrý príbeh pre hrad.

Celý článok

Výber zaujímavých schránok na poklady geocachingu (fotografie)

🕔 17.4.2015

Fotografia povie viac ako tisíce slov. Tak sa kochajte, čo jedny hráči sami, dobrovoľne, zadarmo, nezištne pripravili pre ostatných hráčov.

Celý článok


Som z vás zhnusený. Máte 324 dní na zamyslenie.

🕔 16.4.2015

Veď to tu nemá ani len za máčny mak logiky. A morálka sa  nachádza v susednom vesmíre. Sú tu esenciálne preteky v disciplíne: Ošklb každého koho môžeš!

Celý článok

Ruský motorkársky gang nás bude učiť demokracii?

🕔 14.4.2015

Naozaj sa necháme poučovať o tom, že v slobodnej krajne majú nárok na slobodné vyjadrenie diktátori?

Celý článok


Č.b.t.d.: Nemajú nič spoločné, nevedeli o situácii, neprideľovali nové zákazky

🕔 13.4.2015

Leda že by vtedy, v roku 2011 až 2013 poniektorí vedeli, že rozdiel v ponúkanej cene bude realizovaný formou nezaplatených faktúr za výkony subdodávateľov.

Celý článok

Tradovaný omyl: Jedinou odmenou pre ownera je log od kešera

🕔 10.4.2015

Zakladám kešky preto, aby sa ostatní hráči bavili. Očakávam málo a dostanem veľa.

Celý článok


Politické úplatky sú vektorová veličina

🕔 9.4.2015

Keď pochopíme, že nie len veľkosť politických úplatkov, ale ja smer je dôležitou vlastnosťou, bude nám lepšie.

Celý článok

Prvý krok na Slavíne, druhý dokončia zelení mužíci

🕔 8.4.2015

Naozaj na Slavíne išlo o demokratické právo zhromažďovania a slobody slova?

Celý článok


Zdravotníctvo postavené na šťastí nahraďme rovným prístupom

🕔 7.4.2015

Čo myslíte, ako ďaleko sme k bodu, kedy liečbu A alebo liečbu B dostanú správny voliči?

Celý článok

Život samožer, neúprosný a nespravodlivý

🕔 31.3.2015

Konečne sa dve Češky dostali domov po dvoch rokoch zajatia. A čo povinné zdravotné poistenie? A čo poplatky za odpad?

Celý článok


Keď premiér povie, tak budeme vyšetrovať ziskovú firmu – neplatiča, ktorej dáva ďalšie zákazky?

🕔 30.3.2015

Ďalší dielik do zoznamu veľkých PíáR projektov, ktoré boli od počiatku plánované tak, že sa nikdy nestanú realitou. Budú vrieskať o vyšetrovaní, ktoré nikdy nenastane. Bafuňár si zakričí: Váhostav - SK a.s. vyšetríme! A prideľujú sa ďalšie štátne zákazky.

Celý článok

Neregulované súkromné agentúry na správu štátneho rozpočtu musia skončiť

🕔 27.3.2015

Tak sa nám tu rozšíril "taková nepěkná věc", ako by povedal klasik Cimmrman. Podnikatelia vo firme Štát, s.r.o. si vyberú súkromnú firmu (najlepšie svoju), aby sa stala agentúrou na distribúciu peňazí zo štátneho rozpočtu. To všetko bez akéhokoľvek regulačného rámca špeciálnym zákonom a dosahu bežnej kontroly.

Celý článok


Na Ukrajine demokratom len kým sa mi to hodí, pán oligarcha?

🕔 26.3.2015

Tak sa nám na tej Ukrajine otáča kormidlo dejín smerom na Západ. Teraz už skutočne, nie len proklamáciami na námestí, ale naozajstnými politickými činmi.

Celý článok

Váš život nikdy nebude dokonalý, ale môže byť váš

🕔 25.3.2015

Veci nemusia byť dokonalé. Naozaj nie. Je dôležité, aby boli také, ako si prajeme. Nie ako si praje nejaký srandistický ružolíci objektívny kdesi, kde mu je úplne jedno ako sa vy máte. Hlavne aby sa on mal dobre.

Celý článok


Rusko nechce mier na Ukrajine, túži po ďalších vojenských záboroch územia

🕔 23.3.2015

Lavrov môže trepať koľko chce. Môže po hitlerovsky vyzývať Nemecko a Francúzsko o dušu spasenú, aby vydláždili cestu pre jeho tanky až do Kyjeva. Ak Rusko skutočne chce, aby sa na východnej Ukrajine nebojovalo, musí Rusko skutočne vykonať skutočné hmatateľné kroky. Doneck a Luhansk sú na základe Ruskom dohodnutých podmienok v Minsku (2) plne pod […]

Celý článok

Je to hnusná spoločnosť, ktorá nedodržiava svoje pravidlá

🕔 20.3.2015

Načo nám je riadenie spoločnosti, ktoré nedodržiava svoje vlastné pravidlá? Je to neuveriteľne nezmyselné, budovať takýto nezmyselný štát. Len čo si našu spoločnosť zasviníme debilnými návykmi. Peniaze v štáte boli a budú. Morálka ostáva na dlho skazená.

Celý článok


Ruskí teroristi musia mať panický strach z demokracie

🕔 19.3.2015

Výhra v slobodných a demokratických voľbách by z noci na ráno urobila z teroristov zástupcovia podľa zákona. A oni nie! Oni to nechcú. Lavrov odkazuje, že ak bude Kyjev trvať na voľbách, oni budú bojovať o ďalšie územie s jadrovým útokom v zálohe.

Celý článok

Radím prezidentovi, kam na oslavy porážky nacizmu

🕔 18.3.2015

Mám taký nejaký pocit, že Moskva je tu len ako postsocialistická tradícia. Zvyk zo Sovietskej éry, kedy vazali naklusali na oslavu do Moskvy demonštrovať silu tábora socializmu.

Celý článok


Táranie putinových trollov prináša tmu, smrť a politbyro

🕔 16.3.2015

Po tom, ako Putin priznal použitie strategických jadrových zbraní ako taktického nástroja na upevnenie svojich okupačných operácii, musí byť podpora Putinovho režimu postavená mimo zákon.

Celý článok

Táranie putinových trollov prináša tmu, smrť a politbyro

🕔 16.3.2015

Po tom, ako Putin priznal použitie strategických jadrových zbraní ako taktického nástroja na upevnenie svojich okupačných operácii, musí byť podpora Putinovho režimu postavená mimo zákon.

Celý článok


Odkladanie tehotenstva v reči čistej matematiky

🕔 12.3.2015

Keď porodíte vo veku matky 35 rokov, tak to dieťa dospeje vo veku matky 53 rokov. Otec bude mať 55-57.

Celý článok

V roku 2015 vitajte v socializme 80. rokov 20. storočia

🕔 11.3.2015

Voliť socializmus sa skutočne vyplatí. Je to odraz hlbokého morálneho úpadku každého jedného z nás v našej spoločnosti.

Celý článok


Potrebujeme definovať zdravotnícky štandard a nadštandard

🕔 11.3.2015

Namiesto zrozumiteľných riešení sa zavádza do zdravotníctva kopa zložitostí a nesystémových riešení.

Celý článok

Nevypísali súťaž a gabčíkovská elektráreň generuje ďalšie bakšiše

🕔 10.3.2015

Všimli ste si, že Štát podal žalobu na Štát? Nie, nie je to normálne. Logicky to nie je normálne. Ale prečo hľadať v Gabčíkove logiku?

Celý článok


Zvykli si a už úplne zabudli ako je konať normálne a morálne

🕔 10.3.2015

Optimisti hovorili, že bude treba jednu-dve generácie, kým sa zbavíme tohto príštipkárskeho já na bráchu brácha na mňa.

Celý článok

Volím len prointegračnú prozápadnú politickú stranu

🕔 6.3.2015

Hovorím to takto dopredu, aby politici vedeli čím ma majú oslovovať. Aby politické strany vedeli s predstihom, aký politický program mi majú predložiť, aby dostali môj hlas.

Celý článok


Zdanie normálnosti pred voľbami

🕔 5.3.2015

Okolo 30% ľudí si myslí, že je normálne podnikať vo firme Štát, s.r.o., ignorovať Ústavu či hanbiť sa za spolupracovníčky. Že je normálne im za to dať hlas.

Celý článok

Jednoduché otázky bytia

🕔 27.2.2015

Je to 11 otázok a na ne 11 odpovedí. Úprimne a otvorene len pre vás.

Celý článok


Dedičstvo regionálneho dohadzovania, zachovaj nám ó Víťazný február

🕔 25.2.2015

V tom bude ten kultúrny dom. A tak 36,8% frčí k urnám zabezpečiť si ten svoj kultúrny dom. Nevolia socialistov kvôli socializmu. Už 67 rokov.

Celý článok

V EU stále čakáme, že sa to na tej Ukrajine stane

🕔 20.2.2015

Niekto to urobí.Je nás 28 štátov. Niektoré štáty majú navyše veľmi autonómne vnútorné členenie. Takže sa tak nejako čaká, že to nakoniec niekto urobí.

Celý článok


To hlavné je na fotkách Ukrajiny mimo zlatého rezu

🕔 19.2.2015

Pozrite sa v na fotky a videá z východnej Ukrajiny. Pozrite sa do rohov, na okraj. Zrazu zistíte, že ste strašne radi pod kontrolou seba samých v EU.

Celý článok

Je Rusko vzor pre váš vysnívaný život v chudobe a diktatúre?

🕔 16.2.2015

Naozaj sa nájde čo i len jeden človek, ktorý by chcel mať na Slovensku životnú úroveň a osobnú slobodu akú majú občania Ruska?

Celý článok


S mierovými rozhovormi idú ruka v ruke ruské manévre raketových zbraní

🕔 12.2.2015

Putin jasne povedal, že mu nevyhovuje, ako sa za posledných 25 rokov vyvíja Európa.

Celý článok

Financujete si už konečne svojho vojaka?

🕔 10.2.2015

Nuž, takéto je, 10.2 2015 situácia. Čaká sa ďalší útok v snahe získať viac územia pre proruské sily

Celý článok


Matematika pomôže pri chválení socialistickej vlády

🕔 9.2.2015

Ministerstvo financií zo zákona povinne zobrazilo zaplatenú daň firiem. Trochu si s tými číslami popočítam.

Celý článok

Kto dá do pľacu väčší blud vycucaný z prsta neplatného referenda?

🕔 8.2.2015

Refernedum bola premárnená šanca na získanie skutočného dôkazu, že slovenská spoločnosť je na úrovni Európy 21. storočia.

Celý článok


Rusko a Grécko sa dokázali prežrať až k besnote

🕔 5.2.2015

V momente, keď sa pomocou demokratického rozhodnutia dostanete do stavu veriteľ - dlžník, demokracia skončila. Či sa vám to páči alebo nie, treba platiť a niesť za svoje demokratické rozhodnutie dôsledky.

Celý článok

Výlet do dejín blogovania – blogéri o blogovaní

🕔 4.2.2015

Pozývam vás na výlet do histórie tvorby užívateľského obsahu.

Celý článok


Kvákať ako choré vrany to hej, ale voliť demokratov a toleranciu, to nie

🕔 3.2.2015

Referendum je jedinečnou šancou na to, aby slovenská spoločnosť na niekoľko rokov jasne a brutálne nahlas zvolila toleranciu.

Celý článok

Štát má vykupovať pozemky “za ceny tesne pred”

🕔 2.2.2015

Štát je v schizofrénnej situácii. Nesmie tajiť zámer výkupu a súčasne jeho prezradením sa zhoršia pre štát (a naše dane) výkupne ceny.

Celý článok


Je to Rusko, kto je dnes v Európe agresor a kvôli ktorému umierajú ľudia

🕔 28.1.2015

Keď umierajú ľudia, naozaj nemá zmysel diskutovať, kto to celé začal. Budeme sa tu dohadovať a medzi tím ďalší človek umrie úplne nezmyselne.

Celý článok