Vox bloguli: Martin Lomen

To najlepšie z blogov od Martin Lomen


Referendum (2018): Česko-Slovensko verzia 4.0

🕔 9.5.2015

Aj po takmer štvrťstoročí od rozpadu ČSFR a vzniku samostatných republík Česka a Slovenska sa diskutuje o vytvorení spoločného štátu.

Celý článok

25% a 35% slovenskej hudby v rádiách

🕔 17.4.2015

Návrh novely zákona o vysielaní a retransmisií prikazuje slovenským rádiám hrať viac slovenskej hudby. Návrh sa pritom netýka len verejnoprávneho rozhlasu, ale i súkromných rádií vysielajúcich na základe licencie.

Celý článok


Strelné zbrane nie sú pre malé deti!

🕔 23.3.2015

„Zbrane nepatria malým deťom do rúk,“ hovorievali moji rodičia. Neuvedomoval som si fakt, že strelné zbrane boli primárne vyvinuté na zabíjanie ľudí a sekundárne na zabíjanie zvierat či iné účely. Pomyselný demilitarizačný trend OSN tak vo svete stagnuje a vytvára paradoxne tvrdenie – zbrojíme sa! Prečo to tak je? A kto si skutočne zaslúži vlastniť strelnú zbraň?

Celý článok

Internetové mémy ako moderný jazyk globalizácie v súčasnej popkultúre

🕔 18.3.2015

Meme, memes, mémy, mém - fenomém, ktorý virálne ovládol internet a infikoval miliardy ľudských mozgov, vytvoril entitu internetového humoru a nového spôsobu komunikácie. Význam slova „memetika“ vznikol však oveľa skôr ako internet sám a dnes je súčasťou pozornosti sociológov a mediálnych teoretikov.

Celý článok