Vox bloguli: Marko Čierny

To najlepšie z blogov od Marko Čierny


Keď sa budúcnosti sexuálneho obťažovania hovorí Áno

🕔 16.11.2017

Som sklamaný našou vlastnou slovenskou mentalitou, sklamaný mentalitou aj rôznych osobností a nezáleží či sa jedná o mužov alebo ženy, ktorí sexuálne obťažovanie bagatelizujú, obraňujú tých čo sa ho dopustili, sú nevnímaví k tomu, že tento problém tu existoval dlhšie a nevznikol iba pár týždňov dozadu. To nie je módna vlna, téma na dva týždne na ktorú potom zabudneme ani nejaký ideologický výplod, ktorý k nám prichádza zo západu. Ide o krízu v našej morálke, keď časť spoločnosti schvaľuje amorálne. Morálne odsúdenie, nie je ponosovanie, nie je lynč, ani likvidácia človeka, morálne odsúdenie nie je niečo pred čím chráni prezumpcia neviny, lebo za morálne odsúdenie človek nejde do väzby. Morálne odsúdenie slúži k označeniu a odsúdeniu činu, hlavne preto aby sa nezopakoval.

Celý článok

Slovenskí komentátori a redaktori SME a Denníka N nerozumejú českej politike

🕔 23.10.2017

V podstate nerozumejú ani politike slovenskej, ale na porovnaniach a komentároch k českej sa v posledných dňoch najviac odhalili.

Celý článok


Pes, ktorý naháňa svoj chvost

🕔 27.7.2017

Označenie liberálneho pre túto dobu, bude popisované ako bojom za slobodu kultúrnej a náboženskej identity, možno aj s dodatkom, že na úkor naozajstnej individuálnej slobody. Sme tak opantaní právom, že za právo niekedy viac bojujeme ako za niekoho záchranu, že má právo prednosť pred sedliackym rozumom, niekedy vôbec nehladiac na skutočné dopady. Skúsenosti a výsledky, ale máme, dávno predtým, než sa začala skloňovať migrácia a Islam, je to naša skúsenosť s Rómami, ale aj naša skúsenosť s nami samými pri riešení našich spoločných problémov, ktoré sme volali rómskymi problémami.

Celý článok


Malá konšpiračná teória

🕔 3.3.2017

Koľkí sa pokúšajú o lepší svet podľa svojho presvedčenia, ale druhým ho upierajú. Označujú za liberálne to čo liberálne nie je, za národné, to čo nič s národným nemá spoločné. Keď kedysi Hašek s nadsázkou založil stranu „Strana mírného pokroku v mezích zákona“ opísal historicky najefektívnejší koncept pre komplexný posun spoločnosti ako i jednotlivca. Napriek tomu ľudia inklinujú k takému idealizmu alebo revolučnosti, ktorý to popiera. Veď keď 25 rokov funguje niečo blbě, zajtra nepríde niekto kto zaistí aby to fungovalo skvele. Lenže želáme si veriť, že to tak bude.

Celý článok

Muž, ktorý predal svet

🕔 24.2.2017

Pomaly vyhasínal... Nevedel aký dátum ma dnešný deň... Kým je a kde je... Obrazy, hudba, chuť a vôňa... Cítil tých všetkých iných, že sú ním... Široko ďaleko niet cudzej bytosti... S ním vesmír umiera...

Celý článok


Surfovanie na vlne nespokojnosti

🕔 15.2.2017

V dnešnom svete je v móde surfovať na vlne nespokojnosti, týka sa to predovšetkým politiky. Príčin je veľa, každý vidí všade kde chce a takmer všade sú iba rôzne druhy rôznych nedokonalostí. Kto chce dôvod si nájde, niekedy rovno milión dôvodov. Proti nespokojnosti osobne nič nemám, považujem ju za užitočnú, za katalyzátor toho robiť niečo so svojím životom. Lenže pre mnohých sa stala bezodným smetným košom ich frustrácie. Občas aj frustrácie, ktorá nie je poriadne zaslúžená.

Celý článok

Marketing pravdy

🕔 20.1.2017

Svet sa nepozorovane zmenil, žijeme v dobe keď marketing pravdy vyhráva nad obsahom danej pravdy ci nepravdy, závislé sa na tom stali všetky druhy médií, od tých najviac konšpiračných po tie najviac seriózne, mnohí tomu proste nejak podvedome prirodzene podľahli.

Celý článok


Prdelákovo a ako z neho

🕔 19.1.2017

O niečo väčšie ústa O niečo menšie oči Veľké sľuby Prázdne aktivity Každý jeden deň, ktorý prehráme proti vonkajším bohom Pánom tohto sveta Nekritizujme televíziu a internet Že je niekto otupelé teľa Keď v tej rade je aj naša modla Keď veríš, že to niekto spraví za Teba Ten niekto, vždy môže byť Pánom zla A urobiť z Teba hlupáka Nová […]

Celý článok

Tma, ktorú sme si dovolili

🕔 18.1.2017

Všetko čo chcú rozbiť Všetko čo chcú zlámať Všetko čo chcú zničiť Lebo nevedia plávať Nie je to cudzie nešťastie Len moja vina Každý zlom, všetky obvinenia Kde sme mohli zlyhať To nie svet nám nepraje Len my sme mu vnukli predstavu Keď nič z našich snov sa nedeje Žiadame popravu Zabíjame iných, zabíjame seba Miesto […]

Celý článok


Ako sa prehlbuje odlišnosť

🕔 20.12.2016

Svet sa zmenil. Cítim to vo vode. Cítim to v pôde. Cítim to vo vzduchu. Mnohé, čo kedysi bolo, je stratené. Pretože už nežije nikto, kto by si to pamätal...

Celý článok

Vieru v demokraciu ohrozuje najviac pokrytectvo

🕔 23.7.2016

Mrzí ma keď dnes veľa inteligentných a vzdelaných ľudí bojuje viac proti následkom rôznych negatív ako prvotným príčinám. Dobro nestojí na mieste, dobro je to čo kráča dopredu, možno pomalými takmer neviditeľnými krokmi, ľudia to ale dokážu vnímať a cítiť, a ak spoločnosť nekráča vpred, chcú zmenu realizovať niekedy aj tými najhoršími cestami, protestmi, demonštráciami a revolúciami. Hlavne vtedy keď prestanú veriť v zmenu tradičnejšími, pokojnejšími a systémovými riešeniami. Na každej nespokojnosti sa potom priživuje viac extrémnych prúdov, ktoré iba rastú, ale to všetko sú iba následky, nie príčina.

Celý článok


Eskalácia paniky a spochybňovanie demokracie – o novodobom socializme

🕔 27.6.2016

Základom demokracie je mať možnosť si vybrať zo všetkých demokratických možností a nemusí sa z rôznych pohľadov jednať o tú najlepšiu, najsprávnejšiu či najodbornejšiu, ak by to malo byť tak, voľby by stratili zmysel (a možno by prepadli do rúk niekoľko géniov, ktorí by kašlali aj na potreby intelektuálov, nie iba prostého ľudu). Idea volieb je, že postupne sa každá spoločnosť naučí, poučí, z vlastných skúseností, zo skúseností, ktorú dokáže predať ďalšej generácii a ak sa jej to nepodarí dostatočne túto skúsenosť si musí nová generácia vybudovať sama. Demokracia je o slobode a je podobná slobode v osobnom živote, nie každý si vždy hneď na prvý krát a ani na druhý krát nemusí vybrať správnu školu, správneho partnera, správne zamestnanie, s narastaním životných skúseností i tak časom človek pochopí, že nie je dokonalej voľby, že každá obsahuje len inú súhru plusov a mínusov medzi ktorými sa rozhodujeme. V dnešnom svete koľko ľudí bojuje za slobodu každej odlišnosti, ale stráca cit pre mať možnosť sa rozhodnúť aj zle (horšie), pre šancu získať vlastnú skúsenosť aj za cenu, ktorá nemusí byť malá.

Celý článok

Krajiny slniečkárov a xenofóbov

🕔 5.5.2016

Naše videnie je bohužiaľ často čiernobiele. Myslíš si toto, tak si toto, čo je ďalej za tým sa neskúma. Nerozhodujú fakty, ale emócie, v dobrom aj zlom. Kde jedni vidia ideálne súžitie iní vidia katastrofu. Prečo neodvodzovať hlavne z faktov, z minulosti kde je výsledok situácie, ktorú dnes riešime? Miesto toho sa ľudia uchyľujú k viere, že bude dobre, že bude zle, než aby si overili ako sa asi vodí za niektorých okolností, ako je čo očakávateľné a v akej veľkej miere. Obhajovať nejaký názor, variantu vývoja udalostí, potom aj rozobrať plusy a mínusy ktoré to prinesie, plusy a mínusy, ktoré sú odhadnuteľné z podobného vývoja a nie výsledkom práve spomínanej viery. Svet ja globalizovaný a pluralita názorov je pestrá, napriek tomu sa zoskupujeme a obklopujeme často tými, ktorí svet vidia podobne ako my a to je niekedy prekážkou k schopnosti vidieť ho inak, vedieť ho vidieť a vnímať viacerými spôsobmi, všetkými si ho prebrať a až potom sa rozhodovať.

Celý článok


Fašizmus ako najpopulárnejšia reformná možnosť

🕔 28.4.2016

Aký názor bude za 50 alebo za 100 rokov na to čo sa dnes deje v Európe? Európsky socializmus tlačil v otázke migrácie na národnu suverenitu štátov ignorujúc názory bežných ľudí až sa extrémny odpor premenil na nacionalizmus a nacionalizmus na fašizmu, v oboch prípadoch s veľkou a narastajúcou podporou. Fašizmus sa stal pre mnohých ľudí jedinou možnosťou v ktorej videli východisko zo situácie nezávisle na tom či mali pravdu alebo sa úplne zmýlili. Zmazal sa rozdiel medzi národnými záujmami a nacionalizmom spolu s fašizmom, čo tento blok iba viac posilnilo. Potom bolo očakávateľné, že skôr či neskôr jeden zo štátov únie urobí jedného dňa krok preč z EÚ smerom k fašizmu, deň keď nezvíťazia eurokritici alebo euroskeptici, ale radikálni fašisti, ktorí dostali dosť veľký priestor a neuveriteľnú hybnú silu aby zachránili to čo nedokázali umiernení, lebo boli permanentne udupávaní pre svoje protisocialistické antimigračné postoje.

Celý článok

Relativizovanie

🕔 21.4.2016

Miesto konsenzu vždy taká malá nenásilná občianska vojna. V diskusiách niektorí ľudia už roky lavírujú, že účinné riešenia sú iba tie násilné. Iní zas stavajú vzdušné zámky, kde sa všetci držia za ruky, je úplne jedno, že vedľa nejakého obláčika sem tam vybuchne bomba. Koho ešte nestihli utopiť? Človek drží svoj život v rukách ak chce, alebo ukáže na nejakého vinníka, keď to neustál. Ako alkoholik, ktorý sa pohárik za pohárikom prepíja bližšie k smrti aj za hranicu, ktorú by už nemal prekročiť. Možno, že aj ľudia sú ako veľryby čo sa vyhadzujú na súš aby tam nezmyselne zdochli. Je zodpovedný ten Niekto, kto ich mal znova hodiť do mora? Chcel Holden Caulfield zachraňovať ľudí, ktorí idú vstrúc priepasti naslepo ako blázon ktorý ani netuší kam kráča alebo aj tých, ktorí rozbehnutí v plnej rýchlosti ďaleko prekračujúc limity ohrozujú vedome sami seba + všetkých naokolo? Nožničky prestrihali puto, nájsť identitu, niečo hrdé, len ako plechový zvuk a kovový odznak. Bez tepla, dobrých ľudí a úsmevu. História a identita znevážená rôznym účelom, toľko krát privlastnená, že stratila dušu, už iba ako PR, reklama a marketing – ideológia. A potom si čítam o živote v iných zemiach, hlavne tie mínusy, aby som nemal snivé predstavy. Iná kultúra je iná kultúra, iná mentalita je iná mentalita a vesmír sa netočí iba okolo peňazí, veď život je len jeden.

Celý článok


Ako moslimovia podporujú averziu voči sebe

🕔 17.4.2016

Nedištancovaním sa od islamského extrémizmu. Ignoráciou extrémizmu vo vlastných radách. Niekedy aj priamou podporou a sympatiami voči zverstvám, násiliu realizovaných v mene Islamu. Odmietaním základných princípov západného sveta ako sú ľudské práva, demokratické princípy, rovnoprávnosť, sloboda. Selektívne vnímanie slobody a demokracie, kedy človek vyratúva na čo všetko má právo, ale odmieta už svoju zodpovednosť a povinnosť. Takto k veci pristupuje samozrejme aj veľa nemoslimov. Toto sú najhoršie vlastnosti v spoločnosti vôbec. Ignorujeme, ospravedlňujeme, sympatizujeme so zlým v mene niečoho. Nemali by sme otvárať náruč pre niekoho kto takto zmýšľa, ale ani ho tolerovať v svojom dome. Nedostatočným napĺňaním práva, povinnosti a zodpovednosti je dopyt po až ohnutej represii, ktorú chcú často práve napĺňať extrémisti, ktorí k tomu právu, povinnosti a zodpovednosti majú čo najmenej povedať, lebo majú k nemu zo svojej podstaty najďalej.

Celý článok

Závažie, ktoré nás tiahne nadol

🕔 2.4.2016

Fantazmagória o ideách v spoločnosti alebo keď problémom nie sú vraj ľudia, ale idei.

Celý článok


Keď sa ľudia menia na kladivá

🕔 26.3.2016

Vzostup sympatie k totalitnému, ktorým môžeme zomlieť iba sami seba... Indoktrinácia a propaganda posledných rokov môže byť vyhodnotená ako úspešná. Mediálna masáž netradičných médií ďaleko predbehla akúkoľvek zaujatosť tradičných médií. Nafukovanie rozdielnosti, cudzieho a dekadencie. Statusy ľudí na sociálnych sietiach sú skutočnejšie ako články na ktoré sú reakciou. Niekto na pozadí máva červenou zástavou a býci šalejú a zúria viac a viac. Celý svet je zlý a skazený a jediné vykúpenie sa až nápadne podobá totalite, veď ona je tým prísľubom urobenia poriadku. Koľko ľudí ktorých predtým nezaujímala politika a história má dnes zrazu jasno?!

Celý článok

Nie všetko je fašizmus čo odmieta byť nezodpovedne liberálne!

🕔 25.3.2016

Dokonca to ani nie je liberálne. Časť ľudí dnes samo seba nachádza v extrémnej pravici. Na druhej strane je extrémom forma obhajoby dnešnej EÚ, ak nejdeš s našimi víziami, ideš proti nám! Ak neprijímaš náš návrh riešenia utečeneckej krízy si fašista! A takýmto spôsobom môžeme označiť tak obrovskú časť spoločnosti ako fašistickú. Lenže spoločnosť je skôr nezorientovaná, nevie vyjadriť svoj názor produktívne kriticky, len vníma, že sa dejú veci, ktoré nie sú úplne kóšer. To Vaše je politický liberalizmus, ktorý s liberálnym už prestal mať veľa spoločné, lebo iné názory zosmiešňujete a pohŕdate nimi, aj keď sú to názory, ktoré sa snažili o konštruktívnu kritiku. Diskusia je viacmenej pseudo, každý dnes už pomaly žije vo svojej pravde, kde nie je už ani len možnosť, niekam sa posunúť. Extrémy rastú spolu, pochopte to, aj keď nakoniec vyhrá obvykle jeden extrém na úkor druhého, pomáhajú si rásť! Myslíte si že bojujete proti fašizmu, ale pomáhate mu rásť a pomaly sami pristupujete k veci podobným spôsobom, kde každý iný názor je bullshit, ani vecné argumenty už nemajú zmysel. Skutoční fašisti naberajú na sile, lebo môžu volať, že cisár je nahý. Tak ho už konečne oblečte! A nerozprávajte hlúposti, že liberálna politika môže existovať bez zodpovednosti.

Celý článok


Svet budovaní nezodpovednosťou

🕔 21.3.2016

Kritika smeruje iba k autoritám a čím globálnejšia autorita, tým väčšie výtky a kritika. Pritom súčasne po celom svete narastá na popularite každý prúd, ktorý so sebou vlečie poriadnu smršť nezodpovednosti. Robia niečo ľudia zle a nezodpovedne? Nie, nemôžu za to oni, môže za to vždy niekto iný, kto im to dovolil, kto ich neochránil aby to spraviť nemohli. Našou krivdou sú často aj následky našej nezodpovednosti nie iba nejaké nepredvídateľné zlé okolnosti. Aj preto si ľudia volia takých, čo ich v tej nezodpovednosti podporia a sľúbia im ochranu pred jej následkami. Vždy sa pýtame, kto vám dovolil zneužívať ľudskú hlúposť? Ja sa pýtam, kto dovolil ľudskú hlúposť? Áno v demokracii rozhodne väčšina za všetkých, ale v osobných životoch ľudí všetci ľudia rozhodujú sami za seba a za svoje deti. Takže tí nezodpovední to obvykle v prvom rade pokazia svojim deťom.

Celý článok

Slovenská žurnalistika by sa mohla uvedomiť!

🕔 9.3.2016

Vysvetlím Vám to veľmi stručne. Pri každom euroskeptickom a eurokritickom postoji sa chytáte za hlavu. Odpísali ste normálnú a produktívnu kritiku a diskusiu, tak potom prišli na rad exoti, exotom sa vysmievate alebo ich haníte (a potom sa iba viac správajú ako opice, ktoré tak získavajúc Vašu pozornosť), tak sa nečudujte, že tu máte nakoniec aj extrémistov! Ignorovali ste tých čo navrhovali zmeny a zlepšenia, tak tu máte takých, ktorí rovno navrhujú zrušenie EÚ. A áno, Fico môže za milión zlých vecí, ale už sa zobuďte, že to nie strašenie utečencami, ale zatvrdnutosť EÚ, chabé opatrenia, ignorovanie kritiky a popieranie diskusie k tomuto viedlo (a vačší podiel na tom naopak máte Vy – média a žurnalisti!). Proste kríza zodpovednosti, od tupcov a hlupákov až po intelektuálne špičky. A utekám do džungle, dlabem na Vás. Kľud a pokoj od tých vašich intelektuálnych somarín.

Celý článok


Len svet v ktorom môžu existovať ostatné

🕔 7.3.2016

Ľudia sa nelíšia v hodnotách, len dôležitosti ktorú rôznym hodnotám pripisujú. Vyberáme si cesty, ktoré nám sľubujú hodnoty, ktoré však na nás v závere nemusia čakať. Snažím sa iba vnímať a pochopiť aj všetky svety do ktorých nepatrím, neboli mi prirodzené, ale niekomu inému áno. Ich podstatu, prečo vznikli, v čom mohli mať pravdu, v čom sa mohli mýliť, čo je ich tragédiou alebo naopak úlohou.

Celý článok

Dva katastrofické typy vnímania sveta a politiky

🕔 21.2.2016

Jednostranný selektívny pohľad, ktorý človek živí všetkými starými krivdami, ktoré sa mu voči tomu s čím sa identifikuje podarilo nájsť. A potom naivno idealistický pohľad, ktorý vôbec nerozmýšľa nad možnými dopadmi a následkami, silou mocou chce to svoje najväčšie dobro aj za cenu, že je to iba domček z kariet. Takýchto je veľa ľudí, takéto je Rusko, Amerika aj Európa, Východ aj Západ. Takáto je naša pomoc či nastolenie spravodlivosti. Kým veľa ľudí podporuje také veci, ktoré sú vlastne podporou toho aby prišiel nový Hitler alebo Stalin, aby nastala vojna, ktorá nastolí „spravodlivosť“, iný prúd spoločnosti sa snaží realizovať spoločnosť v rozprávkových predstavách kde vlk a ovečka spoločne vedľa seba nažívajú, s vierou, že vlk sa živí iba kapustou.

Celý článok


V inteligencii videli iba namyslenosť

🕔 12.2.2016

A za celý ich život sa to nezmenilo. Škoda je systému, ktorý podporuje nenávisť. Mám za neho zdvihnúť ruku? Jeden vodca vystrieda druhého kým obyčajné individuálne je iba dekadencia.

Celý článok

Viera vo falošné dobro

🕔 27.12.2015

O ktorom si chceme myslieť, že je to to pravé. Je fajn byť správne zneistený, že vlastne nemusím poznať pravdu. Priať ľuďom dobré a možno snažiť sa im pomôcť, ale nie iba niektorým na úkor iných.

Celý článok


Hlbina

🕔 7.11.2015

Nič nie je náhodou Život je už nad vodou Aby každej veci Vtiskli sme chuť osudu Otázka neznie Či veríš Alebo neveríš v náhodu … Len kamienky Ktoré požiera Vodná hladina Tichý večer Dlhá noc A hlbina ožíva Iskry všade Na oblohe, v očiach, v srdci Zrkadlá sa zacelili A tí čo prešli smútkom Sú znova milovaní

Celý článok

Zničia nás naše vlastné možnosti

🕔 7.11.2015

Zničia nás naše vlastné možnosti Keď prepustíme Diabla Všade kde veríme, že to ostane bez následkov Zabudneme na prirodzenosť duše Pre všetko čo by sme mohli dosiahnuť Obraz nás samých Ako Slnko, čo okolo nás žiary Vnútorný boj Hlúpo by sme predali Každé naozajstné teplo Mať rád Iba deti Držať sa pevného bodu Vzdať sa […]

Celý článok


Hlava XXIII

🕔 31.10.2015

Daj hlavu dole Zbieraj do nej ako do košíka Maliny Keď sa zajtra Keď dnes a samozrejme včera Sme sa všetci mýlili Názor ako vata Náš cisár celý nahý Všetci za ním sa však Hrde hlásia Balónik Tá koruna mu Celá spľasla Veď svet V ktorom dobro Je len výplod názorov Ja iba sedím A tak sa hanbím […]

Celý článok

Jav Nespokojnosti a hrozba z neho plynúca

🕔 24.10.2015

Ako šťavnatý hamburger z reklamy, ktorý Vám do úst nahrnie sliny. To čo čítame v ľubovoľne orientovaných médiách v nás vyvoláva nespokojnosť. Nie, nie je to vždy úmyselný zámer novinárov, ale skôr výsledný efekt, že ponuka je prispôsobená nášmu dopytu a my vyhľadávame zámienky k nespokojnosti s niečím, aby sme mali problém (niekedy o problém navyše), kde môžeme stáť aspoň názormi na správnej strane.

Celý článok


O zodpovednosti a o veciach na okraji pozornosti…

🕔 17.10.2015

Nemám strach, mali by sme mať? Nevnímam veci pesimisticky, mali by sme? Chýba mi tam iba zodpovednosť, akási duševná vyspelosť spoločnosti, duševná vyspelosť človeka. IQ nie je problém, ani prístup k informáciám. Iba aké máme finále, to ako si čo kto roztriedi, to čomu chceme veriť, to ako k veciam potom pristupujeme. Ako konáme (alebo aj nie).

Celý článok

„Duša internetu“

🕔 29.9.2015

Aké „písanie“ je na internete? Krok pred televíziou, tam kde audiovizuál nesiaha. Aj tá takmer nekonečná sieť má svoje limity. Limity, ktoré tvoria vždy veci, ktoré prevážia nad všetkými ostatnými, ktoré neprevážili. Z individuálnych záležitostí sa môžu stať masové a to čo sa týka všetkých môže prejsť neviditeľne okolo, ak v sebe nezahŕňa primerané množstvo senzácie. Každá téma trvá dva týždne, ale to bojisko vyzerá roky rovnako, tie isté argumenty, tie isté závery. Jedného dňa aj Duša internetu s nekonečným pretlakom informácii začne byť akýmsi spôsobom nudná, podobne ako televízia. Na internete potom ostáva už iba pár kútikov, kde radi tak komorne zablúdime a trávime svoj čas podobne ako s knihou, s nejakými možno aj viac obyčajnými myšlienkami autora. Niečo ako obľúbený spisovateľ, obľúbený bloger, obľúbený novinár, ale hlavne obľúbený mysliteľ a človek, ktorého úvahy stoja za to, dokonca aj v prípadoch keď s nimi nesúhlasíme.

Celý článok


Nikto

🕔 23.8.2015

Vymazáva slová Vymazáva celé vety Ktoré nikdy nenapísal Ktoré nikde nečakajú A pre všetky tie povinnosti Obecne A tak dookola Namiesto duše Len momenty vytrhnutia Tak nejak Dramatický Kým hľadá každý svoju vieru Prstom ukáž Smeje sa a berie vážne Všemožnému smeru Čaká Na svoj príbeh Z lenivosti Nikto nikdy nepochválil To najlepšie čo sme urobili A zabudli sme Že […]

Celý článok

Snom

🕔 18.4.2015

Myslím si, že lásku netvorí túžba Ale obľúbenie duše Bez ktorej ďalej Život ísť nevie Ak nie navždy Aspoň hodne na dlho Všetko to Čo by mi na Tebe chýbalo Nie v sľuboch Správnosti A prsteni Prekročiť Svoje sny Že neexistujú Omyly Len ako tornáda Zamilovania Hutné vodopády Sami Zvláštni Nie s kým všetkým by […]

Celý článok


Žiarlivosť

🕔 13.4.2015

Žiarlivosť Iba na úspech duše Žiadne zlato Diamanty Rubíny Azda sa mi nezdá Tak cenné Ale oni vedia Že sa bliští A stáva neviditeľným Všetko čo sa nedokáže Tak prečo Tak preto Tie najkrajšie veci Umierajú v samote a opustení Aby niekto našiel ich hrob A dal im život Niekde Vo vnútri

Celý článok

Sloboda spochybnená vďaka nezodpovednosti

🕔 31.3.2015

Mrzí ma, že píšem málo a vždy keď nadíde vnútornej voľby, písať alebo nepísať, dám často prednosť niečomu inému. Ako aj teraz, mohol som radšej spať a byť vyspaný keď zajtra ráno pôjdem do práce, než zavesiť sem nejaké a lá pubertálne žvásty. Koľko je to dní, odkedy sa vo mne prebudila tá chuť písať? Mal som asi […]

Celý článok


Pochodovať za vojnu, nie za zmier

🕔 22.2.2015

Diktatúry a tyranie si zvolili ľudia. Radi by sme sa videli ako obete chorých jednotlivcov, ktorým

Celý článok