Vox bloguli: Mário Révész

To najlepšie z blogov od Mário Révész


Evanjelium Kristovo: Ospravedlnenie z milosti.

🕔 7.12.2017

Ahoj, som rád, že si sa znova rozhodol čítať moje zamyslenie. Určite nebudeš ľutovať, pretože v tomto článku sa dozvieš tú najlepšiu správu, akú si kedy kde mohol počuť. Dozvieš sa o tom, ako môžeš prejsť zo smrti do života.

Celý článok

Tretie Božie prikázanie vo svetle Písma: Sobota a kresťania

🕔 6.12.2017

Ahoj, Prajem ti požehnaný deň. Som rád, že si sa dnes rozhodol/dla venovať svoj čas čítaniu tohto článku. Božie prikázania sú dôležitou súčasťou kresťanskej vierouky, nevynímajúc tretie (štvrté) Božie prikázanie o sviatočnom dni odpočinku. Spoločne sa v tomto článku budeme (samozrejme v krátkosti) venovať významu tohto prikázania pre kresťanský svet. Tieto články píšem pre potreby kresťanských Cirkví a nie židovského náboženstva a tak teda aj tento článok treba chápať. Pokiaľ máš ty sám/sama potrebu vyjadriť sa iným sviatkom, ktoré židovská obec slávila (slávi), nebránim ti napísať nejaké zamyslenie na danú tému. Budem rád, ak budeš akceptovať moju kompozíciu tohto článku.

Celý článok


Druhé prikázanie vo svetle Písma: Aké je Božie meno?

🕔 5.12.2017

Pokiaľ chceme pochopiť II. Božie prikázanie, musíme najskôr zvedieť Božie meno a čo ono znamená. Pokiaľ sa lepšie pozrieme do Písma sv., zistíme, že Božie meno je tak dôležité ako Boh sám, je s ním tak úzko späté, že sa Svoje meno rozhodol náš Pán zahrnúť do prikázaní ... V tomto článku sa dozviete, akú náväznosť má druhé prikázanie s prvým, čo symbolizuje Božie meno a akým spôsobom máme toto meno používať v našich životoch. Boh vás žehnaj, amen.

Celý článok

Prvé prikázanie vo svetle Písma

🕔 3.12.2017

"Ku čomu ľneš srdcom a dôverou, to je bezpochyby tvoj Boh" (Dr. M. Luther)

Celý článok


Zmluva, ktorú Boh uzatvára s ľudským pokolením - aj s tebou

🕔 1.11.2017

Akým spôsobom môžeme poznať Boha? Z predchádzajúceho článku sme sa dozvedeli, že Boh sa nám dáva poznať rôznymi spôsobmi. Prvým z týchto spôsobov je ...

Celý článok

Pozvi Krista do svojho života

🕔 29.10.2017

Jednou zo základných otázok, ktoré trápia našu dobu,  je otázka poznania Boha. Môže vôbec človek spoznať Boha? Do akej miery a ako? Písmo sv. nám hovorí, že Boh „nie je ďaleko od nikoho z nás.“ (Sk 17, 27) Duch Kristov nám v Biblii zjavuje, že nie je možné mať večný život, ak nepoznáme svojho Boha. (Jn 17, 3) […]

Celý článok


Boh miluje hriešnika a nenávidí hriech - lož!

🕔 3.10.2017

Slávny výrok, že? V tomto článku som sa rozhodol rozobrať to, aký človek naozaj je a ako sa uskutočňuje skutočná spása. Dozvieš sa v ňom, aký je rozdiel medzi hriechom a hriešnikom (alebo aký je medzi nimi vzťah?) a to, akým spôsobom Boh prejavuje svoju lásku k nám.

Celý článok

"... a oddelilo nás to" alebo "Aký bol pôvodný Boží plán?"

🕔 2.10.2017

Živý Boh sa rozhodol tvoriť. Vytvoril vesmír, svet rastlín, zvierat i ľudí. Vytvoril duchovný svet anjelov. Boh na konci svojho stvoriteľského týždňa dal jasne znať, že je Jeho stvorenie veľmi dobré. Výzor, chuť a pocit vlastnej vznešenosti človeka privádza k neposlušnosti voči Bohu. Hriech, ktorý vzniká následkom tejto neposlušnosti nás oddelil od všemohúceho Boha. Ten sa však vo svojej láske rozhodol dať človeku šancu žiť ďalej. Poslal Krista Ježiša, ktorý pôvodný Boží plán privedie do samotného konca.

Celý článok