Vox bloguli: Mario Petreje

To najlepšie z blogov od Mario Petreje


Daňový raj: Privilégium bohatých

🕔 5.4.2016

Dnes sa o daňových rajoch či schránkových firmách hovorí dosť intenzívne. V najbližších dňoch, zdá sa, budeme do tajov podnikania v daňových rajoch vidieť o čosi viac. Pred nedávnom som našiel staré vydanie týždednníka o ekonomike, podnikaní a peniazoch Slovenský Profit. Výtlačok je z dňa 20. august 1996. Na strane desať, autor príspevku Dr. Vladimír Švac, čitateľov zoznamuje s podnikaním v offshore.

Celý článok

Rozhovory otca s dcérou I.

🕔 1.4.2016

Už viac ako päť rokov som otec. Nesmierne hrdý otec. Nie som otec akým by som pre svojú dcérku chcel byť, ale blížim sa. Každú jednu sekundu spoločného času si skutočne užívam, ba čo viac, v každej doslova rozkvitám a rastiem.

Celý článok


Róbert Fico dokázal oživiť to, čo na Slovensku dlho chýbalo!

🕔 18.3.2016

Už niekoľko rokov panuje debata, že sa zo slovenskej scény nadobro vytratila. Napriek tomu, že v 90. rokoch minulého storočia bola priam v exponenciálnom raste. Dopyt bol priam ukážkový. Neskôr však zdá sa, prišli k moci politici, ktorých parodovanie verejnosť nezaujala.

Celý článok

Potreba Igora Matoviča v slovenskej politike

🕔 17.3.2016

Denník N včera vysielal povolebnú debatu, ktorej sa zúčastnil Richard Sulík, Miroslav Beblavý a Igor Matovič. Asi prvý krát v živote som sa dokázal na politickej debate zasmiať radostne a nie z potreby ustáť bludy, ktoré zo seba vypúšťajú zúčastnení.

Celý článok


Ako sa udržujú poslanci v poslaneckom klube?

🕔 16.3.2016

Predseda nádejnej koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár, dnes v TA3 okrem iného povedal, že sa na ministerské kreslo nechystá.

Celý článok

Iba on má schopnosti, zosadiť stranu Smer!

🕔 14.3.2016

Až do teraz sme sa v povolebných diskusiách chytali za hlavu. Doteraz nevieme pochopiť ako je možné, že nás politici takto zradili. Možno som jediný, ale v celom tomto zvrátenom povolebnom boji vidím iskierku nádeje.

Celý článok


Bratislavacation: Príchod do Hlavného mesta

🕔 8.3.2016

Vymyslený príbeh, ktorý sa však mohol stať, no nie? Bratislava môže podobných životných príbehov rozprávať mnoho. Začiatky sú vždy ťažšie ako konce. Ak je to naopak, tak sme sa počas cesty pekne klamali. Príbeh je vymyslený, opak predsa nikto nemôže zistiť.

Celý článok

Voliť nepôjdem, jednoducho a demokraticky

🕔 4.3.2016

Zase je to tu. 5. marec 2016 – zajtrajšok. Už nejakú dobu veľká časť spoločnosti vkladá do tohto dňa mnohé nádeje. Napriek tomu, že sa, opakovane, po takomto dni nič zásadné nedeje. Aspoň nie pre tých, ktorým sa počas volebných dní venuje zvýšená pozornosť. Dalo by sa povedať, že až úcta? Myslím tých nás, ľudí nad osemnásť rokov, schopných krúžkovať, vložiť lístok do obálky, zalepiť ju a hodiť do hlasovacej urny. Skôr je to sofistikovane premotivovaná a falošná hra, jedným slovom politika.

Celý článok


Každý rozmýšľa do takej miery, do akej je úchylný!

🕔 4.2.2015

Ako často myslíte na sex? Na to aby sme si na túto otázku odpovedali musíme byť k sebe veľmi úprimní. Niekomu sa možno bude zdať, že je to zbytočné prizvukovať, avšak pravdou je, že my ľudia najviac klameme práve sami sebe.

Celý článok