Vox bloguli: Marek Korec

To najlepšie z blogov od Marek Korec


V rieke Nitra netečie voda ale chemikálie, ťažké kovy a nebezpečné organizmy

🕔 18.8.2017

Stretol som sa s pánom primátorom Partizánskeho počas dňa otvorených dverí. Pýtal som sa ho na množstvo chemických látok vypúšťaných do rieky Nitry. Upozornil som na nezverejňovanie týchto údajov Ministerstvom životného prostredia v každoročnej správe o stave životného prostredia na Slovensku.

Celý článok

Ako poslanec chcem zapájať viac ľudí do zlepšovania nášho kraja

🕔 31.7.2017

Štefánikove slová sú dnes veľmi aktuálne : „Demokracia je organizovaná myšlienka, to je idea  proti chaosu. Demokracia, to znamená myslieť skôr než jednáš, či tým nepoškodzuješ blížneho, rodinu, národ, spoločnosť. To znamená ovládnuť svoje vášne, nie rozprávať, ale problémy riešiť.“ M. R. Štefánik

Celý článok


Slovensko musí byť šancou pre všetkých !

🕔 19.6.2017

280 tisíc pracovných miest na Slovensku dnes tvorí automobilový priemysel. Potom sú to televízory či kotle. Každá kríza však so sebou prináša ako prvé útlm alebo dokonca zastavenie výroby aút. Je potrebné zmeniť víziu, už včera bolo neskoro, tak poďme do toho !

Celý článok

Európa sa zobúdza do krízy, Anglicko hlasovalo "Von !"

🕔 24.6.2016

Populizmus vyhráva Európu. UK hlasovalo opustiť EÚ. Každý pozná nutnosť reforiem pre Európu, nikto však nevie ako na to.

Celý článok


Otázka dňa…

🕔 5.4.2016

...roka, tejto doby, človeka, a v konečnom dôsledku je to relevantná otázka, ktorú si treba pokladať znova a znova v každom okamihu.

Celý článok

Buď alebo

🕔 28.3.2016

Nezohyzďujme slovenské tradície a slovenské nežné pohlavie.

Celý článok


Krátka odpoveď k útokom v Bruseli

🕔 22.3.2016

Tento boj nemôžu vyhrať štáty samé tým že každý zavrie hranice.

Celý článok

Vzdelanie je po chlebe najdôležitejšou prioritou spoločnosti

🕔 7.3.2016

To, že sa neonacisti dostali do parlamentu, nie je dnes pre nikoho na Slovensku novinkou. Nie je to ani prekvapením, vidiac množstvo štrajkujúcich učiteľov v posledných mesiacoch. Veď ak sa nám v čase ekonomického (i keď krátkodobého) rozkvetu Slovenska, vzdelanostný systém doslova rozkladá pred očami (a nie kvôli učiteľom či žiakom), je to znak mrzkosti našej politiky a teda zodpovednosti.

Celý článok


Fico hanobí náboženstvo a podnecuje k náboženskej neznášanlivosti

🕔 7.1.2016

Predseda vlády Slovenskej republiky dnes na tlačovej konferencii deklaroval, že vláda neurobí žiadne rozhodnutie, „ktoré by viedlo k vzniku ucelenej moslimskej komunity na Slovensku.“. „Toto je jediná cesta, ako eliminovať riziká,“ zdôraznil Fico.

Celý článok

Pokladník, esbéskár a pán s Notabene

🕔 18.12.2015

Moralizátor, ochranca pred teroristami a svetlonoš.

Celý článok


Komu vyhovuje nízka účasť vo voľbách ?

🕔 17.12.2015

K udržaniu si moci pre niektorých politikov môže byť práve nízka účasť vo voľbách ideálna. Pritom v roku 2012 neprišlo k urnám až 40,89 % oprávnených voličov. Ak sa tento stav výrazne nezmení, budúca vládá by si mala začať minimálne klásť otázku vlastnej legitimity.

Celý článok

Sú Slováci Európania ?

🕔 15.12.2015

Predstavte si, že ste rodičia. Vaše dieťa ochorie. V nemocniciach Vám však ponúkajú iba jednu možnosť liečby. Je nová a nesie so sebou množstvo rizík. Ani jednému z Vás sa to nepáči. Stav dieťaťa sa však zhoršuje. Medicína však iné možnosti v tomto čase nemá. Hľadanie iných možností liečby by mohlo trvať príliš dlho. Bez rýchlej odpovede by dieťa […]

Celý článok