Vox bloguli: Ľudmila Kolesárová

To najlepšie z blogov od Ľudmila Kolesárová


Cikali ste už?

🕔 11.12.2017

Keď mi Bekim povedal, že chce krstiť našu knihu bažantom, takým, do ktorého sa močí, nebolo mi všetko jedno. Potom som sa zamyslela a aspoň mu napísala ešte SMS: "Ale kúpim radšej nového, hej?" Stále som s tým však nebola zmierená. Môj priateľ povedal o Bekimovi, že je ako Sagan: motivuje, dve galusky, tiež vie dojať k slzám a nezadýcha  sa pri tom. O bažantovi som si dovtedy myslela, že je to zviera, alebo pivo.

Celý článok

O rybe a splašenom koni pre tých, ktorí nestíhajú.

🕔 10.10.2017

Nedávno som pracovala celú cestu v aute ako  spolujazdec. Na notebooku. Vo výťahu viem tiež čítať a odosielať maily. Iste aj vy. Uvedomujete si jednu vec?

Celý článok


Po poľnej ceste išiel na bicykli muž

🕔 15.8.2017

Na štyroch rôznych miestach sa štyrom rôznym ľuďom stala nehoda, podvod, choroba a smrť. A dopadlo to úplne inak, ako by ste čakali.

Celý článok

Ako nás šokovala poisťovňa

🕔 25.7.2017

Toto mohol byť pôvodne blog o tom, ako si už nikdy nekúpim topánky v John Garfield. Viete, lebo ja som posledná, ktorá by chcela vymýšľať. Ale keď sa mi raz topánky rozlepia, raz roztrhnú a niečo, čo by následne malo fungovať, čiže reklamácia, je zrazu neúčinné – to má vie nahnevať. Sú problémy, ktoré by mal obchodný vzťah vedie vyriešiť, lebo má úctu k zákazníkovi. Ale toto u nás nie je úplná samozrejmosť. Na druhej strane sa mi stalo niečo podstatné hodnejšie mojej klávesnice a rozpísania sa. Začalo to, bohužiaľ, tragicky.

Celý článok


Nemáte peniaze? A možno je to aj dobre.

🕔 29.6.2017

Pracovať počas štúdia je ako liezť na Kriváň. Aj sa namakáte, aj sa cítite ako kráľ. A toto vám už nikto nikdy nevezme, z hlavy nevymaže. Ale práca má ešte jednu výhodu: máte ísť za čo na varené víno, alebo diskotéku, alebo si môžete kúpiť botasky. Veď viete. Nakupovala som  väčšinou v second hande alebo nosila podarované veci. A ešte sveter po bratovi s vyštrikovaným nápisom Havana.

Celý článok

Mám pre vás dve správy

🕔 15.6.2017

A peniaze môžeme prehadzovať rýľom, nakoniec nám ten rýľ bude len na to, aby pokypril zem, do ktorej bude vložené naše bezduché telo.

Celý článok


Športovec nosí sestru na chrbte. Ona ho bráva na koncerty.

🕔 9.4.2017

Jeden robí šport, aby mohol sadnúť opitý za volant. Druhý na sebe od detstva maká, lebo chce dosiahnuť naozaj niečo veľké. Jeden reprezentuje Slovensko. Druhý reprezentuje skutočných chlapov. A my by sme si mali vybrať, kto bude vzorom pre naše decká.

Celý článok

Tiež nič nestíhate? Je toho veľa? Možno ani nie.

🕔 5.3.2017

Tiež takto fungujete: "Ešte musím ísť do banky! Zubára nestíham! Ani termín v práci...Ledva žijem." Lenže ono to nemusí byť celkom tak. Čas je relatívny pojem. Na toto si spomínate? ? "...z vlastního spánku mužeš krást, jen času svého dej mi část..."

Celý článok


My " z regiónov " . Zabudnutí a odhodlaní.

🕔 9.2.2017

Nedávne poobedie som vzala do ruky ceruzu a notes a začala som zvoniť na brány domov na našej ulici. Poviem vám ako tu žijeme. Našu ulicu tvorí 46 domov. A je tam všetko.

Celý článok

Quo vadis, slovenský kresťan?

🕔 12.1.2017

Dnes sa opäť strácam. Jedna časť slovenského kresťanstva mi robí stále radosť, ľudia dobrí a pokorní, výnimoční a obetaví kňazi a múdrosť a čaro niektorých kázní a charitatívnych aktivít. A potom je tu tá druhá...

Celý článok


Otvorený list a budúcnosť matky šiestich detí, ktorej ste pomohli

🕔 13.11.2016

Vraciam sa k explózii empatie odpálenej článkom o matke šiestich detí a 88 centoch na deň. Cítim veľký dlh. Aj informačný. Za posledných pár dní sa udialo na Slovensku niečo veľmi pekné. Vyzbierali sa za pár hodín tisíce EUR , ktoré zabezpečia rodine budúcnosť, ľudia ponúkali pomoc všetkého druhu, už dnes sa mnohé zmenilo. Pravda je taká, že sme pomoc pôvodne nechceli.

Celý článok

Neuveriteľné historky - na deň majú 88 centov, pešo prejdú 34 kilometrov a domov nosia jednotky.

🕔 3.11.2016

Ktovie koľko sociálnych bytov mohlo byť postavených namiesto Bonaparte? Tento text som začala písať pred pár mesiacmi. Pár priateľov sa snaží pomôcť. Niekedy nákupmi, niekedy darmi. Hradíme jeden pobyt na internátnej škole. Pozháňali sme PC, zaviedli bezodplatne internet. Študenti budú môcť robiť zadania do školy. Keďže nemajú televízor, môžu si občas pozrieť aj nejakú rozprávku. Keď som prišla po týždni ku nim domov, pri počítači bol lístok s pokynmi a rozpisom, kedy a za akých podmienok na neho deti môžu ísť. Počítač je zaheslovaný. Chudoba na cti netratí.

Celý článok


Keď cikáš v Tatrách tak sa otras. Inak to tam bude otras!

🕔 1.10.2016

Ani jedna z týchto vreckoviek (niekde okolo stovky som prestala počítať) nebola prilepená na ho..bola len tak. Pokrčené boli asi tie, do ktorých si niekto utrel sopel. Rovné a tých bolo najviac, boli zrejme tie, do ktorých sa pri cikaní utreli ženy, alebo deti.

Celý článok

Čo nás môže naučiť rok znásilnených detí

🕔 12.9.2016

Minulého roku nám tvrdili, že nám deti budú brať homosexuáli a budú ich znásilňovať moslimskí utečenci. Tento rok sme svedkami niekoľkých brutálnych znásilnení detí a je zjavné, že si na to vystačíme sami - bieli heterosexuálni občania kresťanskej krajiny. A čo je horšie, hlavným organizátorom znásilnení sa stal štát.

Celý článok


ŠUMNE: Záchranári niesli chlapca na vozíku na výlete 860 schodov

🕔 9.8.2016

Vitajte v ŠUMNE. Len nedávno, na začiatku leta...Sedem členov Tatranskej horskej služby, dobrovoľníkov, zdvihlo do rúk chlapca aj spolu s vozíkom a prešlo s ním exkurziu Belianskej jaskyne a 860 schodov. Nikto o tom nevedel, nehovoril, nenapísal, nič za to nedostali. A to nebolo všetko.

Celý článok

Desaťročný chlapec zo skla šoféruje auto

🕔 27.7.2016

Nielen hejtom je Slovensko živené, toto je pekný príbeh veru. V prvom momente urobíte chybu, ako takmer väčšina ľudí. K desaťročnému chlapcovi máte chuť správať sa ako k bábätku. Martinka totiž mamka drží na rukách a jeho telo je malé a krehké. Ale školák je hoden rovnocenného rozhovoru, pretože zažil viac než vy. A desaťročný chlapec je už predsa osobnosť. Príroda si niekedy vymyslí zvláštnosti. Otázky sú potom dve. Ako sa s tým vyrovnajú tí, ktorých sa to týka a čo si z toho zoberú tí, ktorí majú možnosť byť toho svedkom.

Celý článok


Kriticky o prázdninách a o slovenských rodičoch

🕔 30.6.2016

Došli sme do fázy jednej veľkej sebaľútosti. Všetci sú zlo, len my sme lietadlo. Vyplakávanie cestou z obchodu a na internetovej diskusii je plné ronenia sĺz nad sebou samým. My sme tu takí chudáci. A všetci sú vinní, len my nie.

Celý článok

Na prominentnom lôžku nie je vtáčí trus

🕔 26.4.2016

Naši dvaja najvyšší ústavní činitelia sa ocitli v nemocnici. Úprimne im prajem skoré zotavenie. No viem, že ani po tomto zážitku nebudú vyliečení. Ani väčšina ďalších politikov by nebola.

Celý článok


Príbeh udice

🕔 4.4.2016

Tento príbeh sa odohral v roku 2016 v malej krajine v strede Európy. Krajine, ktorá je plná frflajúcich diskutérov, sklamaných voličov a nedôvery v človeka. Začal sa tým, že jedna pracovníčka nemocnice na Kramároch si všimla zúfalú situáciu otca a syna. Napísala o tom list do Popradu. Ten list pristál na stole jedného pracovníka. Ten ho odovzdal druhému pracovníkovi. A tak sa odohral […]

Celý článok

Prehra neznamená zlyhanie

🕔 18.3.2016

Predstavte si, že vám niekto povie, že o týždeň zomriete. Čo by ste ten týždeň robili? Asi by ste neležali a nečakali, kým ten týždeň prejde. Niekto by rýchlo vycestoval za príbuznými, iný by sa konečne išiel pozrieť do Paríža. Alebo by sme si dopriali aspoň večeru pri sviečkach, kilo zmrzliny a pankáčsky účes.

Celý článok


Pán Kostka a plastové vrchnáčiky

🕔 3.2.2016

Viete, koľko plastových vrchnáčikov musí vyzbierať jedna rodina, aby sa dostala s postihnutým dieťaťom na menší rehabilitačný pobyt? Asi štyri tony. Štyri tony malých plastových vrchnáčikov. Povedzme, že na to musíme vypiť 1,6 milióna minerálok.

Celý článok

Príbeh zo záchodu o falošnom nepriateľovi

🕔 26.1.2016

Dokázali sme zvládnuť historické medzníky bez štipky násilia. Máme nádherné kopce, ktoré brázdia talentovaní lyžiari. A jedného dňa nad nimi budú krúžiť naše lietajúce autá. Tak prečo sme takí zakomplexovaní?

Celý článok


Spomienka, ktorá patrí všetkým

🕔 13.1.2016

Bol pokrokový až sa mi tajil dych. Dnes by bol určite startupistom... Len som ako dieťa akosi nerozumela, ako takýto múdry človek neprerazil hranice jedného mesta či skôr dediny.

Celý článok

Štrnásť rokov

🕔 18.12.2015

Len na chvíľu zatvorte oči a predstavte si, čo ste robili, keď ste boli v sedmičke na základnej škole. Ako ste žili, čo ste vystrájali a tak...A teraz by som vám rada niekoho predstavila.

Celý článok


Budú deti tlieskať obvineným?

🕔 10.12.2015

Jeden z najlepších blogov, aké kedy brázdili uličky slovenského internetu sa volal Národ zlodejov. Bol skeptickým pohľadom na naše slovenské hranice etiky a zlodejiny, ktorých zárodky sa rodia pri ťahákoch a jazdení MHD načierno.

Celý článok

Prečo nám nebolo ruských obetí ľúto rovnako ako francúzkych?

🕔 15.11.2015

Objavuje sa výčitka, prečo nám je tak veľmi ľúto obetí teroristických útokov z Paríža a tak málo ľútosti sme prejavili pri páde ruského lietadla. Pravdou je, že počty sú si veľmi blízke (ak zohľadníme aj ťažko ranených...) a dôvod ich utrpenia je pravdepodobne rovnaký, hoc ešte v ruskom prípade nedokázaný. A rovnako tragický, matky prišli o synov, deti o rodičov, priatelia ostali sami. Prečo teda omnoho viac solidarity prejavuje verejnosť Francúzom ako Rusom?

Celý článok


Na čo môžeme byť v slovenskom zdravotníctve hrdí

🕔 23.10.2015

To, že sa primár Peter Kaščák vracia späť do funkcie je veľká vec. Ukazuje to cestu akou môžeme ísť. Keď nedokážeme potlačiť v zdravotníctve mafiu a to zlé, chráňme si to dobré. Ľudí pod nimi. Nedávno sme v Dobrom anjelovi realizovali veľký a myslím si, že veľmi dôležitý prieskum na našich príjemcov pomoci, onkologických pacientov. Výsledky postupne zverejníme. Jedinou otvorenou otázkou bola otázka prepravy sanitkou.

Celý článok

Keď sa kradne tak, že sa až blýska

🕔 23.9.2015

Uviazla som na najhoršom mieste. Keď sledujete, ako sa v zdravotníctve kradne a pritom ste v kontakte s tritisíc rodinami, ktoré sú v nemocnici ako doma, je to peklo. Myslím, že na mojom facebooku už mám v priateľoch rovnaký počet tých, ktorým deti umreli, ako tých, ktorí to vyhrali. Niežeby ich bolo štatisticky viac, len sme sa tak našli.

Celý článok


Je dieťa prekážkou pre nový vzťah?

🕔 22.9.2015

S obdivom sledujem, ako sa muž rozhodne stať otcom dieťaťa, ktoré nie je jeho a prinesie mu do života okrem objatia celkom dosť komplikácií.

Celý článok

Skutočná pravda o utečencoch a neporiadku

🕔 6.9.2015

Ak vám doteraz neboli niektoré veci jasné, tu nájdete odpovede. Internetom sa šíri kadečo. A niekde pomedzi to sa medzi riadkami dá čítať toto:

Celý článok


Keď ľudia protestujú proti vozíčkárom

🕔 19.8.2015

Darmo sa budeme tváriť, že sme moderná krajina nového tisícročia, keď sme uviazli na sparťanskej skale.

Celý článok

Kabát z otcovho saka, nakladané vajíčka a karamel

🕔 3.8.2015

Moja mamka sa narodila do vojny. A do krabice od topánok, lebo nemala ani dve kilá. Kufor, drevená debna, v ktorom máme dnes veci na kempovanie, pripomína evakuáciu do Martina. Debna ostala vtedy zamurovaná v ich dome za falošnou stenou a vyslobodená až po tom, čo prešiel front.

Celý článok


Čo som dnes opäť videla a čo sa s tým dá robiť

🕔 16.7.2015

Poznáte film Equilibrium? Jeden z mojich obľúbených. Akýkoľvek prejav emócie je trestný. Ľudia teda berú každý deň drogu, aby žiadne emócie nemali. Často na to myslím, keď ma emócie prevalcujú. Že by sa mi zišla. Aspoň kvapka. Ale nemám. Tak som sa to naučila za šesť rokov zvládnuť inak. Povedzme, že sa tento schúlený chlapec volá Adam. Fotografia je z dneška a meno iné ale to nie je podstatné.

Celý článok

Pomýlený strach v nás

🕔 14.7.2015

Tráviť dovolenku na Slovensku znamená počúvať neznámych ľudí o čosi viac. Len tak stojac v rade na hot-dog, čakajúc na autobus, opaľujúc sa na kupku... A tak aj mňa za posledné dva týždne zasiahol hlas ľudu. A strach. Je všade. Strach sa nesie nezáväznými konverzáciami aj náhodnými poznámkami cez plece. Bojíme sa takmer všetkého. Len nie toho, čoho sa treba báť.

Celý článok


Divoké historky z úradných miestností

🕔 25.5.2015

Na úvod krátka príhoda mojej učiteľky angličtiny. Cudzinka. Jej manžel zamestnáva v chudobnom regióne 200 ľudí. Potrebovali na polícii vybaviť veci ohľadom medzinárodných vodičských preukazov. Išiel s nimi sused - tlmočník. Červené svetielko na dverách v polorozpadnutej budove zhaslo, a tak vošli všetci traja.

Celý článok

Neberte nám komfort, povedali v Prešove týraným ženám

🕔 10.5.2015

Poznáte film Pláž (The Beach) s Leonardom Di Capriom? Dokonalý film o dokonalom svete. Na prekrásnej ostrovnej pláži žije komunita krásnych pohodových ľudí, ktorí žijú bezstarostne, v mieri, láske, idylke. Až do momentu, kým jedného z nich nenapadne žralok.

Celý článok


Pozrite si zázraky Photoshopu a klamstvá v katalógoch

🕔 27.4.2015

Koľko grafických úprav znesie zákazník? Nasledujúce obrázky ukážu, že dosť, lebo sa opakujú na našom trhu už roky. Ale je tu veľa čestných podnikateľov, ktorých je potrebné chrániť pred nepeknými praktikami konkurencie. Rovnako ako treba chrániť spotrebiteľa. Lebo klamstvo u nás niekedy prekvitá. Doslovne.

Celý článok

O mužoch je potrebné povedať aj “B”

🕔 10.3.2015

Niežeby som nemala čo robiť, ale popri otvorení témy týrania a zneužitia presily muža, cítim rest voči chlapskej väčšine.

Celý článok


Čo urobila poslancova žena

🕔 9.3.2015

Zabudnite, že správať sa k žene ako hulvát je výsadou chlapov od lopaty. V práci som medzi slzami počula o bankových manažéroch aj vážených podnikateľoch, ktorí pri slove štetka tresli po stole tak, že sa aj ich násťročné deti pocikali.

Celý článok

Oddanosť starých materí si nezaslúži lacné frázy na MDŽ

🕔 2.3.2015

Asi každá by sa tak zachovala. A našťastie to niekto dokáže oplatiť aj láskou. O to smutnejšie je, že iný ich zneužije.

Celý článok


Bielym Slovenskom za 10 hodín s gamepadom v ruke

🕔 31.1.2015

V živote priemernej ženy sa vyskytnú tri najväčšie výzvy : porodiť, prežiť prvé rande svojho syna a zvládnuť niekoľko hodín jazdy v snehovej kalamite. Tretí challenge som začala odchodom z Bratislavy (smer Poprad).

Celý článok

Čo si myslia ženy o futbale

🕔 13.10.2014

Vysvetliť pohľad ženy na futbal v tomto čase je riziko.  Ale možno práve preto nadišla tá chvíľa. Ženy sa futbalu nevyhnú. Sprevádza nás celým životom.  Ale vzťah k nemu väčšina z nás nemá. Aké môžu byť dôvody? ( Nech je mi brané za poľahčujúcu okolnosť, že mu vôbec  nerozumiem )

Celý článok


Čo naozaj robí charita s vašimi peniazmi?

🕔 2.10.2014

Rozbije polovicu na mercedesy? A občas popri meďáku kúpi dystrofikovi vozíček? A popri tom, ako si pracovníci charity zaplatia močenie zadníc na Maldivách, sa len občas dostane aj niekto chromý do Bardejovských kúpeľov? Verím, že týmto smerom sa uberá myslenie len naozaj malej skupiny ľudí. Ale podľa mňa skutočné čísla a grafy by mohli zaujímať každého z vás.

Celý článok

Ako megaprsia a rozkroky predávajú a dezorientujú

🕔 10.9.2014

Mohla by som povedať, že ma to ako ženu uráža. A ako matku poburuje. Ale zúfalý pokus odkrvených kreatívnych hláv o účinnú reklamu pretavený do soft porna uprostred dediny a mesta má omnoho temnejšiu stránku. 

Celý článok


Ako megaprsia a rozkroky predávajú a dezorientujú

🕔 10.9.2014

Mohla by som povedať, že ma to ako ženu uráža. A ako matku poburuje. Ale zúfalý pokus odkrvených kreatívnych hláv o účinnú reklamu pretavený do soft porna uprostred dediny a mesta má omnoho temnejšiu stránku. 

Celý článok

Aké to je robiť marketing v charite a nevymyslieť oblievanie vedrom

🕔 26.8.2014

Už tri dni uvažujem, že by som mala dať výpoveď. Som ja totiž človek na správnom mieste? Na jednej strane ako marketér presne chápem úspech Ice bucket challenge. Ale dobrák vo mne je v depke. Napriek mojej veľkej radosti, že to pomohlo množstvu ľudí. Lebo dobrák to nechápe.

Celý článok


Aké to je robiť marketing v charite a nevymyslieť oblievanie vedrom

🕔 26.8.2014

Už tri dni uvažujem, že by som mala dať výpoveď. Som ja totiž človek na správnom mieste? Na jednej strane ako marketér presne chápem úspech Ice bucket challenge. Ale dobrák vo mne je v depke. Napriek mojej veľkej radosti, že to pomohlo množstvu ľudí. Lebo dobrák to nechápe.

Celý článok

Taký obdiv, aký si zaslúžia títo chalani, si zaslúži málokto.

🕔 28.7.2014

Mali by ste o nich vedieť. Nielen preto, že jednému z nich sa ušlo z platu nového prezidenta. Keď vidím synáčkov, ktorí sa prevážajú dvestovkou po dedine na drahom fáre a snažia sa presvedčiť sociálnu sieť, že sú machri, myslím, že by som vám mohla o skutočných machroch povedať.

Celý článok


Taký obdiv, aký si zaslúžia títo chalani, si zaslúži málokto.

🕔 28.7.2014

Mali by ste o nich vedieť. Nielen preto, že jednému z nich sa ušlo z platu nového prezidenta. Keď vidím synáčkov, ktorí sa prevážajú dvestovkou po dedine na drahom fáre a snažia sa presvedčiť sociálnu sieť, že sú machri, myslím, že by som vám mohla o skutočných machroch povedať.

Celý článok

Čo by ste mali vedieť skôr ako nepôjdete stanovať

🕔 7.7.2014

Máte obavy?  " Okradnú ma a to tesne po tom ako ochrniem na nepohodlnej karimatke pod stanom, ktorý som staval celý deň...a týždeň sa nevykakám. "  Skladáte plány na dovolenku, na víkend. Niekde v podvedomí  počujete praskanie ohňa, šum  jazera a stromov...a  nakoniec skončíte zase v penzióne.   

Celý článok


Čo by ste mali vedieť skôr ako nepôjdete stanovať

🕔 7.7.2014

Máte obavy?  " Okradnú ma a to tesne po tom ako ochrniem na nepohodlnej karimatke pod stanom, ktorý som staval celý deň...a týždeň sa nevykakám. "  Skladáte plány na dovolenku, na víkend. Niekde v podvedomí  počujete praskanie ohňa, šum  jazera a stromov...a  nakoniec skončíte zase v penzióne.   

Celý článok

Keď umrie mladý človek

🕔 7.6.2014

Pamätáte, keď sme mali osemnásť. Ja som nastúpila na výšku a následne zažila svojich najkrajších päť rokov života. Oni už nezažijú nič. A ich rodiny len zúfalú bolesť. A včera pri správach som sa rozhodla, že vám to poviem.

Celý článok


Keď umrie mladý človek

🕔 7.6.2014

Pamätáte, keď sme mali osemnásť. Ja som nastúpila na výšku a následne zažila svojich najkrajších päť rokov života. Oni už nezažijú nič. A ich rodiny len zúfalú bolesť. A včera pri správach som sa rozhodla, že vám to poviem.

Celý článok

Chcete dať svoje deti k skautom? Prečítajte si najprv toto.

🕔 13.4.2014

Videli ste to aj vy? Geniálna stand up show "Chcete dať svoje deti k skautom? Pozrite si najprv toto" ma od smiechu rozplakala za tri dni 5 krát. Desivé rozprávanie o latrínach a strážení ohňa je fakt vtipné, lebo rozprávač je fakt vtipný. A zase povedzme si rovno, veľa si vymýšľať nemusel. K žartom o skautoch dodám ešte niečo veľmi dôležité. Aby ste mali obraz kompletný, prečítajte si prosím aj toto:

Celý článok


Chcete dať svoje deti k skautom? Prečítajte si najprv toto.

🕔 13.4.2014

Videli ste to aj vy? Geniálna stand up show "Chcete dať svoje deti k skautom? Pozrite si najprv toto" ma od smiechu rozplakala za tri dni 5 krát. Desivé rozprávanie o latrínach a strážení ohňa je fakt vtipné, lebo rozprávač je fakt vtipný. A zase povedzme si rovno, veľa si vymýšľať nemusel. K žartom o skautoch dodám ešte niečo veľmi dôležité. Aby ste mali obraz kompletný, prečítajte si prosím aj toto:

Celý článok

Keď stretávate Andreja Kisku každé ráno, nemusíte počúvať Fica

🕔 20.3.2014

Milý neistý volič, vraj nechceš ísť voliť. Fica Ti stačilo. Ale Kisku nepoznáš. A ešte k tomu je bohatý, úspešný,vraj má niečo so sektou. A práve mal Fico opäť plné ústa slova úžera. A to ešte počkaj, čo príde.... S Andrejom Kiskom som strávila v jednej kancelárii takmer 5 rokov. Dosť dlho na to, aby som zistila, či je len dobrý herec, alebo je skutočne takým, za akého sa vydáva.

Celý článok


Keď stretávate Andreja Kisku každé ráno, nemusíte počúvať Fica

🕔 20.3.2014

Milý neistý volič, vraj nechceš ísť voliť. Fica Ti stačilo. Ale Kisku nepoznáš. A ešte k tomu je bohatý, úspešný,vraj má niečo so sektou. A práve mal Fico opäť plné ústa slova úžera. A to ešte počkaj, čo príde.... S Andrejom Kiskom som strávila v jednej kancelárii takmer 5 rokov. Dosť dlho na to, aby som zistila, či je len dobrý herec, alebo je skutočne takým, za akého sa vydáva.

Celý článok

Pozdrav z Dobrého anjela

🕔 10.3.2014

Viete, ja mám super prácu.  Stretávam samých dobrých ľudí. Minule som zavolala takého prepravcu preniesť jeden reklamný stojan, ktorý robili naše choré decká. Došiel taký chalanisko. Na krku reťaz, na hlave kapucňa, na ruke kerka...dve hodiny sa s tým lopotil. A keď som povedala, čo som dlžná, tak si zapálil cigu a povedal: „ Jasné že nič. Keď môžem pomôžem."

Celý článok


O mojom detstve. (pre premiéra)

🕔 9.1.2014

Poviem vám, aké som mala detstvo ja. Hlavne vám poviem o tom kresťanskom. Lebo veď to vás iste zaujíma. Moja mama občas plakávala. Bola učiteľka. A tých eštebáci sledovali obzvlášť. Eštebáci to sú udavači a špicli z tej strany, do ktorej ste vstúpili, keď som ja mala dvanásť.

Celý článok

O mojom detstve. (pre premiéra)

🕔 9.1.2014

Poviem vám, aké som mala detstvo ja. Hlavne vám poviem o tom kresťanskom. Lebo veď to vás iste zaujíma. Moja mama občas plakávala. Bola učiteľka. A tých eštebáci sledovali obzvlášť. Eštebáci to sú udavači a špicli z tej strany, do ktorej ste vstúpili, keď som ja mala dvanásť.

Celý článok


O slovenských chlapoch

🕔 14.11.2013

Nedávno ma Štefan Hríb dojal, keď do Lampy k téme Slováci nad tridsať pozval samých chlapov. Keď  to isté s obmenou v obsadení urobil hneď na to v časopise .Týždeń, rozmýšľala som, čo by mohli tie tridsiatničky povedať, čoho sa tak bojí.

Celý článok

O slovenských chlapoch

🕔 14.11.2013

Nedávno ma Štefan Hríb dojal, keď do Lampy k téme Slováci nad tridsať pozval samých chlapov. Keď  to isté s obmenou v obsadení urobil hneď na to v časopise .Týždeń, rozmýšľala som, čo by mohli tie tridsiatničky povedať, čoho sa tak bojí.

Celý článok


Otvorený list riaditeľovi Slovenskej pošty a ďalším ľuďom

🕔 5.11.2013

Dúfam, že mi prepáčite, že Vám takto verejne píšem. Ale chcela by som sa podeliť s tým, čo sa stalo včera v Avione na wécku a následne v Slovenskom národnom divadle.

Celý článok

Otvorený list riaditeľovi Slovenskej pošty a ďalším ľuďom

🕔 5.11.2013

Dúfam, že mi prepáčite, že Vám takto verejne píšem. Ale chcela by som sa podeliť s tým, čo sa stalo včera v Avione na wécku a následne v Slovenskom národnom divadle.

Celý článok


Venované slovenským zlodejom a tunelárom

🕔 2.9.2013

Venujem vám,  ktorí humpľujete túto krajinu. Vám, ktorým nestačia milióny ani miliardy. Vám, ktorí šťastie hľadáte v majetku a moci...(a raz sa aj tak nešťastní budete vyrovnávať s osamelosťou pri vyrovnávaní bielej lajny)...venujem vám jeden svoj deň. Fakt krásny. Včerajší.

Celý článok

Slovenská pošta a ŽSR- čoho sú ľudia schopní

🕔 26.8.2013

Môj kamarát Jožo mal nedávno problém s reklamáciou miestenky....A pamätám si aj ako moje kopačky (teda pre môjho syna) blúdili v balíku po Slovensku týždne a došli k nám tesne pred posledným výkopom v sezóne.

Celý článok


Slovenská pošta a ŽSR- čoho sú ľudia schopní

🕔 26.8.2013

Môj kamarát Jožo mal nedávno problém s reklamáciou miestenky....A pamätám si aj ako moje kopačky (teda pre môjho syna) blúdili v balíku po Slovensku týždne a došli k nám tesne pred posledným výkopom v sezóne.

Celý článok

Jeden kilometer v Slovenskom Raji povie o turizme všetko.

🕔 30.7.2013

Keď sa opýtate Slováka, na čo je tu najviac hrdý, povie, že na  prírodu. Trefne citujem kamaráta: „človek nemá byť hrdý na nejaké harašenie kriedy a triasu. Má byť hrdý na to, čo dokázal." A ajhľa. Máme tu problém. Obzvlášť, keď dáme tieto dva faktory dohromady. Stačí jeden kilometer cesty v Slovenskom Raji...

Celý článok


Jeden kilometer v Slovenskom Raji povie o turizme všetko.

🕔 30.7.2013

Keď sa opýtate Slováka, na čo je tu najviac hrdý, povie, že na  prírodu. Trefne citujem kamaráta: „človek nemá byť hrdý na nejaké harašenie kriedy a triasu. Má byť hrdý na to, čo dokázal." A ajhľa. Máme tu problém. Obzvlášť, keď dáme tieto dva faktory dohromady. Stačí jeden kilometer cesty v Slovenskom Raji...

Celý článok

Žiť

🕔 4.7.2013

Keď moja 75-ročná mamka povedala včera do telefónu: „A bude aj mariška?" tak ma skoro hodilo o zem. A povedala som si, že toto vám už musím napísať.

Celý článok


Žiť

🕔 4.7.2013

Keď moja 75-ročná mamka povedala včera do telefónu: „A bude aj mariška?" tak ma skoro hodilo o zem. A povedala som si, že toto vám už musím napísať.

Celý článok

Čo bude, ak pôjdu cigáni do neba?

🕔 4.6.2013

A je to za nami. Už nebudem musieť na ulici kľučkovať medzi odstavenými autami. A laskonky u miestného cukrára budú k schrúmaniu hneď a nie len na objednávku. Je po prvom svätom prijímaní.

Celý článok


Čo bude, ak pôjdu cigáni do neba?

🕔 4.6.2013

A je to za nami. Už nebudem musieť na ulici kľučkovať medzi odstavenými autami. A laskonky u miestného cukrára budú k schrúmaniu hneď a nie len na objednávku. Je po prvom svätom prijímaní.

Celý článok

Proste frajer

🕔 30.4.2013

Keby tak rodičovstvo bolo job. To by nemuseli niektorí drieť dvakrát toľko ako tí, čo prácu odfláknu. Nemuseli by vysvetlovať, že áno „štetka je nadávka", že „ pehy nie sú „jebáky" ale znamienka krásy" a ani, že neplatí „ keď nebudeš mať dotykovku, neexistuješ"

Celý článok


Proste frajer

🕔 30.4.2013

Keby tak rodičovstvo bolo job. To by nemuseli niektorí drieť dvakrát toľko ako tí, čo prácu odfláknu. Nemuseli by vysvetlovať, že áno „štetka je nadávka", že „ pehy nie sú „jebáky" ale znamienka krásy" a ani, že neplatí „ keď nebudeš mať dotykovku, neexistuješ"

Celý článok

Ako je to skutočne medzi premiérom, Janou a Modrým z neba

🕔 3.4.2013

Statočný to divák, čo sa odhodlal pozrieť drámu v Modrom z neba, kde sa premiér  rozhodol pomôcť bezvlasej mamke dvoch detí Jane. Mne stačili upútavky na to, aby som na chvíľu onemela.  Pani Janu poznám.

Celý článok


Ako je to skutočne medzi premiérom, Janou a Modrým z neba

🕔 3.4.2013

Statočný to divák, čo sa odhodlal pozrieť drámu v Modrom z neba, kde sa premiér  rozhodol pomôcť bezvlasej mamke dvoch detí Jane. Mne stačili upútavky na to, aby som na chvíľu onemela.  Pani Janu poznám.

Celý článok

Slovenské svetlo na konci tunela. OTO 2012, Cynická Obluda alebo?

🕔 18.3.2013

Určite ju poznáte. Hlas má príjemný, že by mohla robiť sexlinku.  Placaté farebné náušnice v ušiach. Meno, ktoré zle vyslovujete...ale Slovenčinu takú rýdzu že až.  Má rada fér hru. A určite poznáte aj tú druhú: Cynickú obludu.

Celý článok


Čo pokašle Tarantino to zachráni Spielberg

🕔 6.2.2013

Moja kamoška Hela je cigánka jak repa.  A je to parádny človek. Slušná, láskavá a čestná až vám sánka padne. Raz jej dal na stanici v tlačenici  jeden  chlapík po papuli. A potom dal tomu chlapíkovi druhý chlapík po papuli. Za to, že jej ten prvý dal po papuli. Bola dezorientovaná. Čo si má o " bielych" myslieť?

Celý článok

Čo pokašle Tarantino to zachráni Spielberg

🕔 6.2.2013

Moja kamoška Hela je cigánka jak repa.  A je to parádny človek. Slušná, láskavá a čestná až vám sánka padne. Raz jej dal na stanici v tlačenici  jeden  chlapík po papuli. A potom dal tomu chlapíkovi druhý chlapík po papuli. Za to, že jej ten prvý dal po papuli. Bola dezorientovaná. Čo si má o " bielych" myslieť?

Celý článok


Čo vás naučia baby stojace na kraji cesty?

🕔 27.12.2012

Rekapitulujem starý rok. Aj Vy?  Mňa najviac naučili baby stojace na kraji cesty. Prvú som vzala do auta hneď začiatkom roka. Skoro ma porazilo.

Celý článok

Čo vás naučia baby stojace na kraji cesty?

🕔 27.12.2012

Rekapitulujem starý rok. Aj Vy?  Mňa najviac naučili baby stojace na kraji cesty. Prvú som vzala do auta hneď začiatkom roka. Skoro ma porazilo.

Celý článok


Kým tu posledný zhasne

🕔 3.12.2012

Môj synovec sa nemôže dočkať, až to tu zabalí a odíde do cudziny. Moja neter to už zabalila. Sem tam to mám chuť zabaliť aj ja. Aj možno aj vy. A tak si hovorím: posledný nech zhasne. Ale

Celý článok

Kým tu posledný zhasne

🕔 3.12.2012

Môj synovec sa nemôže dočkať, až to tu zabalí a odíde do cudziny. Moja neter to už zabalila. Sem tam to mám chuť zabaliť aj ja. Aj možno aj vy. A tak si hovorím: posledný nech zhasne. Ale

Celý článok


Pani ministerka, prosím, Vy neďakujte záchranárom.

🕔 5.11.2012

Milá pani ministerka, nechcelo sa mi veriť! Sedeli ste pred kamerami a ďakovali záchranárom za perfektnú prácu, ktorú odviedli v Kurimanoch.  To naozaj?...Nie ste ministerkou zdravotníctva?

Celý článok

Pani ministerka, prosím, Vy neďakujte záchranárom.

🕔 5.11.2012

Milá pani ministerka, nechcelo sa mi veriť! Sedeli ste pred kamerami a ďakovali záchranárom za perfektnú prácu, ktorú odviedli v Kurimanoch.  To naozaj?...Nie ste ministerkou zdravotníctva?

Celý článok


Na Popradské pleso by ste bosí nešli ani Vy.

🕔 29.10.2012

Sem tam  mi niekto taký zavolá. Ako toť chatár z Chaty na Popradskom plese.  Že vraj ponúka desiatku izieb na celý týždeň.

Celý článok

Na Popradské pleso by ste bosí nešli ani Vy.

🕔 29.10.2012

Sem tam  mi niekto taký zavolá. Ako toť chatár z Chaty na Popradskom plese.  Že vraj ponúka desiatku izieb na celý týždeň.

Celý článok


Necháme Felixov skákať zo stratosféry aj nabudúce?

🕔 15.10.2012

Tak sa to stalo. Chlapík vyletel v premakanej kovovej psej búde uchytenej na napustenom mikroténovom sáčku do vesmíru a skočil. Načo to všetko bolo? A mohlo sa nám to páčiť?

Celý článok

Necháme Felixov skákať zo stratosféry aj nabudúce?

🕔 15.10.2012

Tak sa to stalo. Chlapík vyletel v premakanej kovovej psej búde uchytenej na napustenom mikroténovom sáčku do vesmíru a skočil. Načo to všetko bolo? A mohlo sa nám to páčiť?

Celý článok


Milý účastník protestu 17. novembra 2012, radšej sa otestuj.

🕔 10.10.2012

Dozvedela som sa na facebooku, že by si v tento vzácny dátum rád vyšiel do ulíc. Priznám sa, potešilo ma to. Na úvod. Lebo aj ja som sklamaná z tejto krajiny. Aj z tejto vlády.  Potom mi ale padla sánka z požiadaviek "hnutia" Berieme si späť svoju krajinu".  Bojím sa, že sa tu zase niekomu vzbúrili čakry.

Celý článok

Milý účastník protestu 17. novembra 2012, radšej sa otestuj.

🕔 10.10.2012

Dozvedela som sa na facebooku, že by si v tento vzácny dátum rád vyšiel do ulíc. Priznám sa, potešilo ma to. Na úvod. Lebo aj ja som sklamaná z tejto krajiny. Aj z tejto vlády.  Potom mi ale padla sánka z požiadaviek "hnutia" Berieme si späť svoju krajinu".  Bojím sa, že sa tu zase niekomu vzbúrili čakry.

Celý článok


Jeden taký text tohoto leta, ktorý vás dostane

🕔 25.9.2012

"Žijeme len raz, práve tu a práve teraz. Slnko svieti rovnako na všetkých z nás..." To bola pecka! Leto bez Ega by hádam tohto roku ani nebolo. Skákali sme. A tešili sa zo života. Toto leto ale vznikol ešte jeden text.

Celý článok

Jeden taký text tohoto leta, ktorý vás dostane

🕔 25.9.2012

"Žijeme len raz, práve tu a práve teraz. Slnko svieti rovnako na všetkých z nás..." To bola pecka! Leto bez Ega by hádam tohto roku ani nebolo. Skákali sme. A tešili sa zo života. Toto leto ale vznikol ešte jeden text.

Celý článok


Nevyhnutný chirurgický zákrok pre Slovensko

🕔 23.8.2012

Celý život ste pracovali a teraz niečo potrebujete vy? Na almužnu si v absurdistane počkáte. Keď s vami náhodou nevykopnú dvere. A nezháňajte si brigádu, prosím!

Celý článok

Nevyhnutný chirurgický zákrok pre Slovensko

🕔 23.8.2012

Celý život ste pracovali a teraz niečo potrebujete vy? Na almužnu si v absurdistane počkáte. Keď s vami náhodou nevykopnú dvere. A nezháňajte si brigádu, prosím!

Celý článok


Ako slovák Slovákovi lyžicou hrob kope

🕔 25.7.2012

Moja mamka pekávala turistom štrúdľu.  Z našich jabĺk.  A pustila ich aj do skleníka na paradajky.  Bola to paráda! Kedysi...

Celý článok

Ako slovák Slovákovi lyžicou hrob kope

🕔 25.7.2012

Moja mamka pekávala turistom štrúdľu.  Z našich jabĺk.  A pustila ich aj do skleníka na paradajky.  Bola to paráda! Kedysi...

Celý článok


Blogerská prostitútka?

🕔 12.7.2012

Nenávidím Fica - poviem to. Milujem Fica - poviem to. Naštval ma sused - poviem to. Dojal ma sused - poviem to.  A cigáni? Tiež poviem...

Celý článok

Blogerská prostitútka?

🕔 12.7.2012

Nenávidím Fica - poviem to. Milujem Fica - poviem to. Naštval ma sused - poviem to. Dojal ma sused - poviem to.  A cigáni? Tiež poviem...

Celý článok


Prišla k nám záhadná obálka a zachránila ma!

🕔 22.6.2012

Život je boj. Vďaka mikrošťastiam ho bojujeme celkom úspešne. Ale keď tak mrknem okolo seba, vidím toľko unavených bojovníkov. Občas patrím medzi nich. Aj keď život milujem.  Napríklad narodeniny. Včera som mala. Fuj.

Celý článok

Prišla k nám záhadná obálka a zachránila ma!

🕔 22.6.2012

Život je boj. Vďaka mikrošťastiam ho bojujeme celkom úspešne. Ale keď tak mrknem okolo seba, vidím toľko unavených bojovníkov. Občas patrím medzi nich. Aj keď život milujem.  Napríklad narodeniny. Včera som mala. Fuj.

Celý článok


Smrteľné diagnózy Slovenska

🕔 17.5.2012

Včera bol jedným z najčítanejších článkov na SMEčku takýto: Žene nedovolili byť pri umierajúcom manželovi. Rozum nad tým stojí a srdce bolí. Je to normálne?  Poviem Vám to takto: nie je!  Ale takéto veci sa budú diať i naďalej. Kým sa nevyliečia dvaja vážni pacienti!

Celý článok

Smrteľné diagnózy Slovenska

🕔 17.5.2012

Včera bol jedným z najčítanejších článkov na SMEčku takýto: Žene nedovolili byť pri umierajúcom manželovi. Rozum nad tým stojí a srdce bolí. Je to normálne?  Poviem Vám to takto: nie je!  Ale takéto veci sa budú diať i naďalej. Kým sa nevyliečia dvaja vážni pacienti!

Celý článok


Poďte stavať bunkre

🕔 3.5.2012

Hrajú sa dve 5-ročné deti pred domom. Trhajú lístky orgovánu a menia ich na cestovné lístky na vlak. Behajú po trávniku a striedavo kričia (doslovný prepis):

Celý článok

Holá pravda, ktorú by ste mali určite vedieť. A vidieť!

🕔 24.4.2012

Keby kuráž mala hmotnosť, tak to dievča váži metrák. Ale nemá. A tak má Julka len 40 kíl. Keď mi tá mušia váha povedala, že chce preraziť hlavou múr, dosť ma prekvapila. Ale bude to stáť za to!

Celý článok


Holá pravda, ktorú by ste mali určite vedieť. A vidieť!

🕔 24.4.2012

Keby kuráž mala hmotnosť, tak to dievča váži metrák. Ale nemá. A tak má Julka len 40 kíl. Keď mi tá mušia váha povedala, že chce preraziť hlavou múr, dosť ma prekvapila. Ale bude to stáť za to!

Celý článok

Cigánovi fejsbuk netreba

🕔 12.4.2012

Po výpadovke na Košice fičí autobus. Zastane a zvíri prach. Ľudia nastúpia. Ale mladá cigánka nie. Stojí tam s kočiarom a nevie sa dostať dnu. V kočiari dieťa. Zjavne postihnuté. Veĺké a nehybné.  Ďalšia tínedžerka priniesla na svet dieťa svojmu bratovi, alebo strýkovi. A teraz si ide do mesta po dávku z našich daní!

Celý článok


Cigánovi fejsbuk netreba

🕔 12.4.2012

Po výpadovke na Košice fičí autobus. Zastane a zvíri prach. Ľudia nastúpia. Ale mladá cigánka nie. Stojí tam s kočiarom a nevie sa dostať dnu. V kočiari dieťa. Zjavne postihnuté. Veĺké a nehybné.  Ďalšia tínedžerka priniesla na svet dieťa svojmu bratovi, alebo strýkovi. A teraz si ide do mesta po dávku z našich daní!

Celý článok

Včerajšia lekcia - Déjá vu

🕔 5.3.2012

Časy batikovaného trička, konopných nohavíc a sena na hlave mám už za sebou. Éru outfitu mierových síl OSN tiež. Akosi som dospela k názoru,že aj zástupca charitatívnej organizácie môže chcieť vyzerať šik.

Celý článok


Na zdravie! Lebo inak sme v ...

🕔 3.1.2012

Prepáčte, ale kašlem na klišé. Pripíjam Na zdravie! Po tom, čo som minulého roku zažila, viem, že ak nebude, tak bude zle....a nebude to choroba, čo nás pripraví o rozum. Bude to chýbajúce zdravie iných. To duševné. Ako to?

Celý článok

Na zdravie! Lebo inak sme v ...

🕔 3.1.2012

Prepáčte, ale kašlem na klišé. Pripíjam Na zdravie! Po tom, čo som minulého roku zažila, viem, že ak nebude, tak bude zle....a nebude to choroba, čo nás pripraví o rozum. Bude to chýbajúce zdravie iných. To duševné. Ako to?

Celý článok


Ako som sa vymkla na WC v Markíze...aj malé happyendy sa rátajú

🕔 22.11.2011

Keby ste sa vymkli na záchode, asi by ste nechceli, aby o tom každý vedel.  Ja to risknem. V mojej práci sa dejú neuveriteľné veci. Ale čo som čakala, keď som hneď na úvod stúpila na opreté hrable.

Celý článok

Ako som sa vymkla na WC v Markíze...aj malé happyendy sa rátajú

🕔 22.11.2011

Keby ste sa vymkli na záchode, asi by ste nechceli, aby o tom každý vedel.  Ja to risknem. V mojej práci sa dejú neuveriteľné veci. Ale čo som čakala, keď som hneď na úvod stúpila na opreté hrable.

Celý článok


Nie sme klaviristi v bordeli. Pomáhame deťom.

🕔 18.10.2011

Jeden z najväčších tvorcov  reklamy Oliviero Toscani povedal: Reklama je navoňaná zdochlina. Ani stará anekdota nešetrí ľudí z reklamného biznisu, keď hovorí :„Nehovorte mojej mame, že robím reklamu. Radšej nech si myslí, že hrám na klavír v bordeli." Prečo sa ale Oliviero mýlil? A prečo moja mama môže vedieť pravdu?

Celý článok

Nie sme klaviristi v bordeli. Pomáhame deťom.

🕔 18.10.2011

Jeden z najväčších tvorcov  reklamy Oliviero Toscani povedal: Reklama je navoňaná zdochlina. Ani stará anekdota nešetrí ľudí z reklamného biznisu, keď hovorí :„Nehovorte mojej mame, že robím reklamu. Radšej nech si myslí, že hrám na klavír v bordeli." Prečo sa ale Oliviero mýlil? A prečo moja mama môže vedieť pravdu?

Celý článok


Hanbím sa za nich. Sú všade okolo nás.

🕔 23.8.2011

Možno sa Vám to bude zdať šokujúce, možno to s Vami ani nehne. Mne sa to zdá smutné.  Nemusíte poznať môj blog Frajera  nakopať do zadku, ale čo so systémom? ( Kto chce, môže si ho prečítať, 5 dní bol  Top ) Toto je nezávislé pokračovanie seriálu o ľuďoch, čo zabúdajú byť ľuďmi.

Celý článok

Hanbím sa za nich. Sú všade okolo nás.

🕔 23.8.2011

Možno sa Vám to bude zdať šokujúce, možno to s Vami ani nehne. Mne sa to zdá smutné.  Nemusíte poznať môj blog Frajera  nakopať do zadku, ale čo so systémom? ( Kto chce, môže si ho prečítať, 5 dní bol  Top ) Toto je nezávislé pokračovanie seriálu o ľuďoch, čo zabúdajú byť ľuďmi.

Celý článok


Zachovať práva detí je dôležité. Pre nich to najdôležitejšie.

🕔 9.8.2011

Kus srdca mi ostal pri bungalove rovno nad veľkým ohniskom. Keď som včera nechávala syna v tábore, kýval mi statočne a ja som si ešte statočnejšie  vravela: „Nerozrev sa! Nerozrev!"

Celý článok

Zachovať práva detí je dôležité. Pre nich to najdôležitejšie.

🕔 9.8.2011

Kus srdca mi ostal pri bungalove rovno nad veľkým ohniskom. Keď som včera nechávala syna v tábore, kýval mi statočne a ja som si ešte statočnejšie  vravela: „Nerozrev sa! Nerozrev!"

Celý článok


Tisíc rómov, jeden cigán a ja.

🕔 19.7.2011

Sedela som na tráve a spolu so mnou tam sedelo viac ako tisíc rómov. Neklepte si po čele, ako moja mama, keď som štartovala večer o deviatej auto. Verte - neverte, bolo tam fajn.

Celý článok

Tisíc rómov, jeden cigán a ja.

🕔 19.7.2011

Sedela som na tráve a spolu so mnou tam sedelo viac ako tisíc rómov. Neklepte si po čele, ako moja mama, keď som štartovala večer o deviatej auto. Verte - neverte, bolo tam fajn.

Celý článok


Frajera nakopať do zadku! Ale čo so systémom?

🕔 8.6.2011

Niekedy mi padá sánka, nad tým čo dokáže civilizovaná spoločnosť.  Ako dokáže zo slušného a láskavého človeka, dieťaťa vyprodukovať bezdomovca. Ako dokáže ublížiť len pre zisk. V tomto ostanem utopistom a nikdy sa s tým nezmierim.

Celý článok

Frajera nakopať do zadku! Ale čo so systémom?

🕔 8.6.2011

Niekedy mi padá sánka, nad tým čo dokáže civilizovaná spoločnosť.  Ako dokáže zo slušného a láskavého človeka, dieťaťa vyprodukovať bezdomovca. Ako dokáže ublížiť len pre zisk. V tomto ostanem utopistom a nikdy sa s tým nezmierim.

Celý článok


Slovenská sanitka vie priniesť aj niečo pekné.

🕔 20.5.2011

Trmácať sa sanitkou, napríklad na chemoterapiu, je zabitá vec.  Nastúpite do vozidla, v ktorom sedí už pár ľudí. Nehrajú karty. Nečaká ich Chorvátsko.

Celý článok

Slovenská sanitka vie priniesť aj niečo pekné.

🕔 20.5.2011

Trmácať sa sanitkou, napríklad na chemoterapiu, je zabitá vec.  Nastúpite do vozidla, v ktorom sedí už pár ľudí. Nehrajú karty. Nečaká ich Chorvátsko.

Celý článok


Realita? Charita je výnosný biznis.

🕔 26.4.2011

Príprava na májovú kampaň vrcholí. Ako každý rok do toho vstúpia vysokoškoláci. Chcú u nás robiť diplomovku. Konzultujeme,mailujeme, telefonujeme. Ale prečo ma to nenapadlo skôr? Snáď neporuším zákon...

Celý článok

English is easy alebo Recept na sedatíva.

🕔 30.3.2011

Meškám na stretnutie. Akčne, málo primerane na pracovníčku konzervatívnej charitatívnej organizácie rozrazím dvere parádneho hotela v Bratislave. Udýchaná vybafnem na chlapíka stojaceho pri recepcii:

Celý článok


English is easy alebo Recept na sedatíva.

🕔 30.3.2011

Meškám na stretnutie. Akčne, málo primerane na pracovníčku konzervatívnej charitatívnej organizácie rozrazím dvere parádneho hotela v Bratislave. Udýchaná vybafnem na chlapíka stojaceho pri recepcii:

Celý článok

Nie na jachtu v Monaku ale do blázinca!

🕔 15.3.2011

Taxikár nám zastal pred nemocnicou na Kramároch. Po ceste sme míňali žlté billboardy:  Každý môže byť niekoho Dobrý anjel. Kolega sa opýtal: „Čo to tu máte za anjelov?"

Celý článok


Nie na jachtu v Monaku ale do blázinca!

🕔 15.3.2011

Taxikár nám zastal pred nemocnicou na Kramároch. Po ceste sme míňali žlté billboardy:  Každý môže byť niekoho Dobrý anjel. Kolega sa opýtal: „Čo to tu máte za anjelov?"

Celý článok

Kto šokoval krivonohou milenkou,

🕔 1.3.2011

kto si kúpil rúžový svetrík za 500 (alebo 600?) dolárov...kto postavil vilu s bazénom a ooobrovskou garážou...a kto  ukázal celulitídu na zadočku?  Slovenský bulvár je už roky ten istý... Alebo nie je??

Celý článok


Kto šokoval krivonohou milenkou,

🕔 1.3.2011

kto si kúpil rúžový svetrík za 500 (alebo 600?) dolárov...kto postavil vilu s bazénom a ooobrovskou garážou...a kto  ukázal celulitídu na zadočku?  Slovenský bulvár je už roky ten istý... Alebo nie je??

Celý článok

Pochovať a ísť do kina.

🕔 27.1.2011

Sedel včera v tej lavici presne ako ja pred 17 rokmi. Tiež bol január. Tiež som mala osemnásť. Ja som pochovávala otca. On brata. Rozmýšľala som, či chce tú lavicu rozbiť na márne kúsky rovnako ako ja vtedy. Alebo len nemo polyká tupú bolesť.

Celý článok


Pochovať a ísť do kina.

🕔 27.1.2011

Sedel včera v tej lavici presne ako ja pred 17 rokmi. Tiež bol január. Tiež som mala osemnásť. Ja som pochovávala otca. On brata. Rozmýšľala som, či chce tú lavicu rozbiť na márne kúsky rovnako ako ja vtedy. Alebo len nemo polyká tupú bolesť.

Celý článok

Keď sa moja viera otriasa v základoch

🕔 13.1.2011

Keď strácam vieru je to zlé. S mojou  vierou odchádza viera v seba, viera v ľudí a viera pre mňa dosť podstatná : v to, že veci majú zmysel.  Môj život s vierou je inak celkom fajn, som optimista, život sa mi páči, mám rada ľudí, aj keď civilizácii občas nerozumiem a celkom dobre znášam aj trápenie a utrpenie. Ale raz za čas to príde.

Celý článok


Keď sa moja viera otriasa v základoch

🕔 13.1.2011

Keď strácam vieru je to zlé. S mojou  vierou odchádza viera v seba, viera v ľudí a viera pre mňa dosť podstatná : v to, že veci majú zmysel.  Môj život s vierou je inak celkom fajn, som optimista, život sa mi páči, mám rada ľudí, aj keď civilizácii občas nerozumiem a celkom dobre znášam aj trápenie a utrpenie. Ale raz za čas to príde.

Celý článok

Je SMS-ka omyl?

🕔 22.12.2010

Včera som dostala zopár zvláštnych SMSiek od ľudí, s ktorými si zvyčajne nedopisujem. Citujem: 1.       Je ti zima?           2.  a)ani ja b)aj ja c)aj ja      3. Ďakujem. Nepoznám.        4. Mám si vybrať?              5. Dobre, dobre beriem obe.

Celý článok


Je SMS-ka omyl?

🕔 22.12.2010

Včera som dostala zopár zvláštnych SMSiek od ľudí, s ktorými si zvyčajne nedopisujem. Citujem: 1.       Je ti zima?           2.  a)ani ja b)aj ja c)aj ja      3. Ďakujem. Nepoznám.        4. Mám si vybrať?              5. Dobre, dobre beriem obe.

Celý článok

Tolerujem lebo poznám farby

🕔 24.11.2010

O Denise by ste povedali, že je kurva. Vysoké čižmy, opätky dávajúce na vedomosť hlučne jej prítomnosť, akné spôsobené pravidelným fajčením, ročný melír, očné tiene ako z domu hrôzy a provokačne zošpúlené pery.

Celý článok


Tolerujem lebo poznám farby

🕔 24.11.2010

O Denise by ste povedali, že je kurva. Vysoké čižmy, opätky dávajúce na vedomosť hlučne jej prítomnosť, akné spôsobené pravidelným fajčením, ročný melír, očné tiene ako z domu hrôzy a provokačne zošpúlené pery.

Celý článok

Zachránime život kamarátke?

🕔 7.10.2010

Naša malá šibalská celebrita mala narodeniny. DVOJE po sebe. Jedny 15.9. a druhé 1.10. A predsa má len JEDNO veĺké prianie.

Celý článok


Zachránime život kamarátke?

🕔 7.10.2010

Naša malá šibalská celebrita mala narodeniny. DVOJE po sebe. Jedny 15.9. a druhé 1.10. A predsa má len JEDNO veĺké prianie.

Celý článok

Nepomáham trpiacim a charite

🕔 21.9.2010

odpovedala viac ako polovica opýtaných ľudí vrámci jedného celoslovenského prieskumu. Prečo asi?

Celý článok


Nepomáham trpiacim a charite

🕔 21.9.2010

odpovedala viac ako polovica opýtaných ľudí vrámci jedného celoslovenského prieskumu. Prečo asi?

Celý článok

Najkrajšie miesto v nemocnici. Odporúčam.

🕔 8.9.2010

Nemocnica a lekári. Len ich nepotrebovať. Ja mám však jedno miesto v nemocnici, kam sa vždy teším. Najkrajšie miesto, ideálne aj na prvé rande. Chodím tam rada. Dajú Vám vypiť a ak sa zaľúbite, tak Vám iste nehrozí pohlavná choroba.

Celý článok


Najkrajšie miesto v nemocnici. Odporúčam.

🕔 8.9.2010

Nemocnica a lekári. Len ich nepotrebovať. Ja mám však jedno miesto v nemocnici, kam sa vždy teším. Najkrajšie miesto, ideálne aj na prvé rande. Chodím tam rada. Dajú Vám vypiť a ak sa zaľúbite, tak Vám iste nehrozí pohlavná choroba.

Celý článok

Chvíľa hrôzy, čo zlepšila náladu

🕔 25.8.2010

Milá Mária, dnes si mi nahnala riadny strach! Raz za čas sa mi to v práci stane. Akosi som si už zvykla /ak sa vôbec dá/ že nás občas niekto opustí. Naša práca znamená pomáhať, ale aj zmieriť sa s krátkosťou bytia. Niekedy chceme, aby to bol len zlý sen. Dnes som na chvíľu taký mala. O Tebe. A potom si ma z neho zobudila a usmiala sa na mňa.

Celý článok


Chvíľa hrôzy, čo zlepšila náladu

🕔 25.8.2010

Milá Mária, dnes si mi nahnala riadny strach! Raz za čas sa mi to v práci stane. Akosi som si už zvykla /ak sa vôbec dá/ že nás občas niekto opustí. Naša práca znamená pomáhať, ale aj zmieriť sa s krátkosťou bytia. Niekedy chceme, aby to bol len zlý sen. Dnes som na chvíľu taký mala. O Tebe. A potom si ma z neho zobudila a usmiala sa na mňa.

Celý článok

Keď sa Vikingom lesknú oči

🕔 19.8.2010

Jedna z mojich prvých návštev v rodine. (Sme logistici, cieľ Systému je naplnený, ak prijmeme peniaze od darcov a 100% z nich prerozdelíme medzi rodiny. Nedá sa ale nenavštevovať ich, nemať ich rád, nezblížiť sa. )  Bola som trochu neistá, ale tešila som sa. Keď začnete pracovať v prostredí, kde deti balancujú na hranici života a smrti, nie ste si istý ničím. Zo začiatku. Po čase je Vám mnohé jasnejšie než kedykoľvek predtým.

Celý článok


Keď sa Vikingom lesknú oči

🕔 19.8.2010

Jedna z mojich prvých návštev v rodine. (Sme logistici, cieľ Systému je naplnený, ak prijmeme peniaze od darcov a 100% z nich prerozdelíme medzi rodiny. Nedá sa ale nenavštevovať ich, nemať ich rád, nezblížiť sa. )  Bola som trochu neistá, ale tešila som sa. Keď začnete pracovať v prostredí, kde deti balancujú na hranici života a smrti, nie ste si istý ničím. Zo začiatku. Po čase je Vám mnohé jasnejšie než kedykoľvek predtým.

Celý článok